Ifjusági Testnevelés, 1931-1932 (16. évfolyam, 1-37. szám)

1932-01-25 / 18. szám

4. oldal IFJÚSÁGI TESTNEVELÉS ^ versenynaptár Január 27.: KISOK budapesti kerületi kosárlabda döntő mér­­kőzések Február 1.: Vizipoló Téli Kupa mérkőzések Budapesten A KISOK bajnoki műkorcsolyázó versenyének el­ső napja. Február 2. : A­­ KISOK bajnoki műkorcsolyázó versenyének má­sodik napja. Február 4—: Vizipoló Téli Kupa mérkőzések Budapesten Február 8—9. : Vizipoló Téli Kupa mérkőzések Budapest ül Február 11. : V­­izipoló Téli Kupa mérkőzések Budapesten. Február­­ 2 . Vizipoló Téli Kupa mérkőzések Budapesten Február 13 . A budapesti kerület bajnoki tornaverseny első napja. Február 14 ■ A budapesti kerületi bajnoki tornaverseny máso­dik napja. Vizipoló Téli Kupa döntőmérkőzései Budapesten. Február 21.: Szegedi kerületi bajnoki tornaverseny Február 25- 28. : A budapesti kerület bajnoki vívó versen­­ye. hang. Fantom föl sem néz?tt s csak an­­it mond át, úgy félválról, hogy »Kidobtak !« Miért? — kérdezte továb !egy h­ang. Fantom megsokalta az érd­eklődést és fölnézett. .Ab­ban a pillanatban úgy Ugrott föl, mint aki rajz.szög :8 ült. Az igazgató ur volt. Elejtettem... — hebi­gt­e Fantom. Az igazgató ur azonban ezt már nem hallotta, mert benyitott az osztályba. Mint a verebek, ha vércse c­ap le közéjük, hallgattak el a lAét­á­sok, pedig ugyancsak nag­y zajjal voltak. A beretva n­em­ vágta volna el gyorsab­­an és jobban a zajt, s mint­­ az igazgató­ ur belépése. Minek írjam le a párbeszédeket, amelyek­­ az osztályban lefolytak? A vége az lett, hogy a csapat tagjai oszták-főnöki megrovást kaptak. Hanem mikor az igazgató úr eltűnt a folyosón, mi­nt egy fékevesztett áradat rontottak­­ rá a még mindig kön­yeit szedő Fantomra. Elkapták, bevitték az osztályba, rá­ültették a tanári székre, ezt fölemelték és mint Cae­sart Fó­­mában úgy hordozták körül az osztályban, közben ujjong­va kiabáltak: Meg­van a szekunda. .. ! Hjen Fantum! .Megvan a kabala! Éljen ! Az ünnepelt pedig elismerően bólogatott: Hiába tehetséget mindenütt fölfedezik! * A kabala megvolt. U­tána a mérkőzés a mérkőzés is. .. »hét á«-sok győztek. Következett a díjkiosztás. Tizenegy darrab osztályfőnöki megrovás... 18. szám. Kosárlabda A SZERDAI JÁTÉKNAPON két igen szép, erős mérkőzést játszottak le a csapatok a budapesti kerü­leti bajnoki döntők során. A legnagyobb érd­eklődés a VII. Baross fk. és a VII. Pesti Izraelita rg. csapatai­nak találkozóját kisiérte. Ez a nagy izgalom természetes volt, hiszen a bajnoki címért küzdők­ közül ezen a mérkőzésen két veretlen együttes került egymással szembe. Az előző form­ák alapján a fk. volt a nagyobb favorit, azonban a rg. lelkesen, fürgén mozgó csapata szép, fair mérkőzés keretében biztosan szerezte meg a két igen fontos bajnoki pontot. Az előmérkőzésen né­mi küzdelem után megérdemelt győzelmet aratott a IX. Szent István fk. IX. SZENT ISTVÁN fk.-VI. WESSELÉNYI fk. 36:23 (17:14) Biró, Noeh. A két nyer­etlen iskola küz­delméből a II. félidő végén magára találó­ mester­utcai csapat került ki győztesen. Szünet előtt nem lehetett ráismerni a Szt. I. csapatára. Olyan ügyetle­­lenül, lélek nélkül játszanak, hogy ellenfelük könnyű­szerrel éri el góljait. Különösen Pitriknek van rossz napja. A W. nagy akarással küzd, főleg Horváth és Kocsis lelke a csapatnak. Minden labdát megjátsza­nak, azonban az immár hagyományos­­ balszerencsével szemben tehetetlenek. Szünet után változik a játék kétsé. Lépésről-lépésre feljön a Szt. I., melyben igen ügyesen mozog­­ Baki. Állandó támadásaik felőrlik a M­. külön­ben pompás vé­delmének ellenállását és az utolsó percekben bebiztosítják csapatuk ilyen ará­nyú győzelmét a Szt. I. bedobók. Góldobók: Béki (12), Pitrik (10), Velkei (8) és Szatm­áry, (6), illetve Juhász (8), Heiszler (6), Horváth (6) és Apáthi /4/. VII. IZRAELITA rg.-VIL­LAROSS fk. 31:22 (20:7) Biró, Bóka: A derbi mérkőzés nagy érdeklődés mellett folyt le. Pillanatnyilag a vk. állott az első helyen, mindkét csapat veretlen volt, így érthető az a nagy izgalom, amely ezt a találkozót kisérte. Az első félidőben nagyon szép játék folyt. Változó­­ akciók során érték el a csapatok góljaikat, büntető dobás meg­­ítélésére jóformán nem­ sok szükség volt. Fair, kö­zépiskolásokhoz illő játékstílust láth­attunk mindkét részről. A rg. főleg Salgó révén jelentős gólelőny­­höz jutott már az első félidőben, erre nagy szük­ség is volt, mivel szünet után a B. ügyesen lefedezte a gólrekordert, úgy, hogy jóform­á­n nem­­ is jutott hozzá a­ labdához. Szünet után a rg. az eredmény megtartás­­ára törekedett. Ez sikerült is nekik. A fk. Tichy és Bolla révén igen sok veszélyes­ tárm­adást vezetett,­­a II. félidő közepén sikerült is ellen­felük vé­delmét m­­eg­zavarni­uk, s ekkor mé­g a kiegyenlítésre i­s teljes joggal meg volt a reményük. Az eredmény a mutatott já­ték alapján azonban teljesen reális. A győztes csapatból ki kell emelni Wachsm­ann nagy­­ér­­tékű védőjátékát, de mellette társai is kivették részü­ket az értékes győzelem kivívásában. A fk. leg­jobbjai a már említett Bolla és Tichy voltak. G­ól­­dobók: Salgó (14), Bátki (9), és Glattstein (8), illetve Tichy (12), Bolla (8), és Steidl (2).