Kassai Ujság, 1931. április (93. évfolyam, 75-99. szám)

1931-04-21 / 91. szám

10. oldal Hegedűk hasgsM-dft áron kaphatók © alia ástál hegedűmestern és Hoárc* M_ku­i — utca 30. Zenei alkatrészek raktá­ron. — Zongorák és harmóniumok. — Mindenféle javításokat, hegedűk han­golását jótállás mellett vállalja. 3333 ved­ett szegedi Bástyát.­­• Az egyre javuló Vasas ma a középzóna legjobb csapata, ami annál értékesebb teljesítmény, mert a csa­pat a II-ik osztályból került fel. Bocskay—Bástya 5:1 (4:0). A mérkőzés Szegeden folyt le, végig a debreceniek fölényében. Az 5-ik percben Mátéffy, a 10-ikben Teleky, a 20-ik és a 26-ik percekben Vince rúgnak gólokat.­­ A I1-ik­­félidő 4 percében Havas megszerzi csapa­tának az egyetlen gólt, de a 19-ik percben Teleki még egy gólt 15. Sabária—Kispest 1:1 (0:1). Kispestre értékes eredménny záródott a szombathelyi mérkőzés, amelyben az ugyan­csak favoritként induló Sabária csak félsi­kert ért el. A 15-ik percben Lukács révén a kispestiek jutnak vezetéshez. Szünet után a 17-ik percben Belkó egyenlít. kü­lföldi eredmények BILBAO: Olaszország—Spanyolország 0:0. A spa­nyol forradalmi események ellenére Spanyol­­országban minden sporteseményt megtarta­nak, ami a spanyol nép egyedülálló sport­­szeretetére mutat. Minden akadályt elhárí­tanak a sport elől és a politikai ellenfelek a sportpályán békésen drukkolnak a honi csapatnak.­­ A mérkőzésen a spanyolok határozott technikai fölényben voltak, míg az olaszok lendületükkel váltak ki. GRÁC: Ausztria—Magyarország 6:2 (2:2). Amatőr Európa kupamérkőzés. A rosszul összeállí­tott magyar csapat — mint az előrelátható volt — csak szünetig tudott ellentállni az osztrákok rohamainak. A I­­ ik félidőben tel­jes osztrák fölény alakult ki 6:1 komor­­aránnyal. MÜNCHEN: Ambrosiana (Milano)—München (1860) 0:0. Hatezer néző előtt hatalmas küzdelmet ví­vott a két csapat az utolsó pillanatig. A vil­­lámgyors olaszokkal szemben elsőrangú mun­kát végzett a német védelem. CHEMNITZ: F. C. Milánó—Ch. S. V. 1:4. Az olasz csa­pat szenzációs veresége, a kapu előtt sokkal határozottabb német csapattól. KARWIN: Crakovia—Polonia 10:1 (6:1). A lengyel bajnok tetszés szerint győzött. BECS: Vienna—Sportklub 1:0 (0:0). A Vienna vá­rakozáson alul szerepelt és szerencsével győzött. Különösen a válogatott Adelbrecht mondott csődött ,ami előtt A Sportklubnál Mahal, Pesny és a két bekk: Schilling—Purz váltak ki. A gólt Schweidt lőtte. Győztes csapat 22 ponttal átvette a vezetést az Ad­­mirától. BELGRÁD: Jugoszlávia — Bulgária 1:0 (1:0). Balkán Kupa: Szerencsés győzelem Az eredmény rendkívül hízelgő Bulgáriára, amelynek csapatát magyar tréner vezeti. BECS: Admira—Nicholson 2:2 (1:1). WAC­—Ausztria 5:1 (1:0). Wacker—F. A. C. 2:0 (1:0). Rapid—Slovan 6:1 (3:1). Hakoah—Weisse Elf 3:0 (2:0) Az I. osztályban az Admira már csak jobb gólaránnya révén vezet. KRAKKÓ: Gasbarnia—Wisla OKI. VARSÓ: Legia—Warta 4:1 (2:0). LODZ: Polonia—S. K. L. 3:3 (2:2). LEMBERG: Pogon—Warszawienka 5:1 (4:0). MÜNCHEN: Bayern—FV Karlsruhe 2:0. BUDAPEST: Hungária—Budai 0:0. A Hungária értékes pontot vesztett elbizakodott játékával. Somogy—Rákospalota 9:0 (3:0). Maglód—Kossuth 2:1 (0:1). Turul—Megy­er 12:2 (6: 2). VÁC—BAK 4:2 (1:0). Soroksár—Terézváros 2:1 (2:1). II. profi-bajnokság. DREZDA: Délnémetország—Középném­etország (3:0). A déliek ezzel megnyerték a szövet­ségi serleget. Franciaország—Németország 34:0 (3:0). A német rugby katasztrófális veresége 15 ezer néző előtt. PÁRIS: oszt. 4:3 KASSA! U .! S­A G Magyarország tornászbajnoksága Budapestről jelentik. A tornászverseny . Egyénileg: Pelle, 2. Lenz. (Mindkettő eredményei a következők: S BTC.) Csapatban: BTC, 2. BBTE, 3. VÁC. * Pelle minden szeren első helyen végzett. Világrekordok az osztrák Tourist Trophy-ban Bécsből jelentik: Henne, a világhírű né­met versenyző a motorkerékpáros verseny­ben 3 világrekordot állított fel s egyedül az 1000 köbcentiméteres kategóriában nem si­került kísérlete. Az 500 ccm kategóriában elért rekordja a szenzáció erejével hatott. A verseny eredményei a következők: 500 ccm.: Henne (B. M. W.) 244.88 km. átlag. 600 ccm. oldalkocsis: Henne 190.830 km. 758 ccm.: Henne 238.2 km. Mindhárom eredmény rekord! A német olimpiai úszók első próbája fényesen sikerült Leipzigből jelentik. A szövetség verse­­­­nyén Schubert és Küppers kivételével­­ részt vett a teljes olimpiai keret. Az olim­ ■ 208 méteres mell: Schwarz 2.50 p. 200 méter: Balk 2.20.2 p. — Heinrich 2.22.2 p. pikonok pompás eredményeket értek el az első próbaversenyen. 100 méteres hát, hölgy: 1.28.6 p. 100 méteres hölgy, gyors: Küppersné Reni Erkens 1.14.6 p. 109 méteres hát: Deutsch 1.12.8 p. EREDMÉNYEK Verekedés, kiállítások a podk.­riszi bajnoki mérkőzéseken, amely félbeszakadt Ungvárról jelentik: U. M. T. E.—U. T. K. 1:0 (0:0). A mérkőzés 1500 néző előtt — mint legtöbbször — ezúttal is botrányba fulladt. A 33-ik percben Halpert (UTK.) és Hornyak (UMTE.) összeverekednek, mire Janosovsky bíró mindkettőt kiállítja. A 35-ik percben Ek­­lovsky (UTK.) kiállítására kerül sor s néhány perc múlva Grünfeld (UTK.) Játékost ájultan viszik le a pályáról. Szünet után eredeti módon adnak kife­jezést az UTK.-játékosok bíróval szembeni elégedetlenségüknek. Sérülések ellén egymásután hagy­ják el a pályát s végül már csak 3 UTE­-játékos van a pályán. A 15-ik percben Kahán berúgja az UMTE­ gólját s a 25-ik percben a bíró lefújja a já­tékosok súlyos sportszerűtlensége következ­tében a példátlanul botrányos mérkőzést. UAC­—Beregszászi FTC. 1:0 (0:0). SIC Rusj—SK. Chust (Fluszt) 12:1 (4:1). Kassai vívóversenyzőnő sikere a magyar bajnokságban Budapestről jelentik: Magyarország női tőrvívó bajnokságában részt vett Varga Hus, a KAC jónevű versenyzőnője s épp úgy­, mint a csehszlovák bajnokságban, itt is a várakozásnak megfelelő sikerrel sze­r. Bősen (Tiszti V. C.) 2. Dány (MAF). Az olimpikon Dány Ba­ba húga, S. Varga (KAC). 4. Dr. Rozgonyiné (FTC). repelt. Képességeinek legszebb bizonyí­­téka, hogy rövid versenyzői karrierje elle­nére a respektabilis magyar hölgyvívók között igen hízelgő helyezést ért el. 5. Rassay Tibor (B. B. T. E.) A favorit Elek Csibi sebesülten visszalé­pett A versenyen 32-en vettek részt és 9-en jutottak a döntőbe. EREDMÉNY: Az első Davis Cap meglepetés: Ausztria veresége Athénből jelentik: Görögország—Ausztria 3:2. A tenniszmérkőzés utolsó eredményei: Matejka (A.)—Zerlendi 6:3, 6:2, 6:8, 6:3. Ga­­rangiotis (G.)—Artens 6:4, 2:6, 6:4, 6:8, 6:4. A győztes görögök a következő fordulóban a csehszlovák—spanyol meccs győztesével kerülnek szembe. A ked ücet Hoscsák nyerte Csehszlovákia mezei futóbajnoksá­gát Brünnből jelentik. A 8200 m­-es cross country bajnokságban 24 versenyző vett részt. Eredmény: 1. Koscsák (M. Slavia) 33.12.5 p., 2. Slezacek (Zidenice) 10 méterrel hátrább, 3. Dr. Drozda 35.18.6 p. — Csa­patversenyben: Zidenice 13, Mar. Slavia 24 pont. A versenyt rendező Cs. A. A. U. a a szokol tagjait nem engedte indulni. A kon­fliktus hasonló a Németországban, az atlé­tikai és tornász-szövetség között dúló harc­hoz. A Slavia behozhatatlan előnnyel vezet a csehszlovák bajnokságban Eredmények: Slávia—SK­ Kladno 5:1 (2:1). A Slávia­­ sorsát. Különösen Svoboda és a két szélső nagyszerű csatársora döntötte el a meccs mutatott nagy formát. A gólokat: Svoboda, Prágából jelentik. Az I. profi ligában a baj­nokság eldőlt. A Slávia győzelmével szem­ben a Sparta csak eldöntetlent tudott elérni a Viktoria pedig kikapott s ezzel a bajnok Slávia feltartózhatlanul halad a végső győ­zelem felé. SSr** BUDAPESTI NEMZETIZI WASAM -1931 május 9-18 Nyugat és Kelet árucseréjének hatalmas piaca.— 200 gyáripari szakma, a mezőgazdasági exportáru és a kézműipar termékeinek felvonulásával. Nemzeti pavillonok a külföldi ipar számára. — Magyar­­országon 50­ 70-es, Csehszlovákiában 33 °/C-os utazási kedvezmény úgy az oda-, mint a visszautazásnál Vízummentes határátlépés. — Felvilágosítás és vásárigazolvány kapható: Budapesten* * irodánál, V., Alkotmány ucca 8. KonÍcén: Dr. Siposs Aladár iparkamarai főtitkárnál. a vasar- 6269í ­I. £*»r!5is •*!. «M. Cambal, Jóska, Vodicka, Soltys, illetve Vra­­ga adták. SK. Náchod—Viktória Zsizskov 2:1 (1:0). A forduló szenzációja a favorit Viktória ve­resége. A lelkes Náchod jobb volt. A gólo­kat: Myclik 2 (egyet 11-ből), illetve Steiner (11-ből) adták. A legjobbak: Myclik, a vé­delem, illetve Steiner és Ledvina. Bohemians—Sparta 2:2 (1:0). Bohemians régen látott játékot produkált és jóval jobb volt a nagy ellenfelénél. A gólokat Bejbl, illetve Stiny és Mad­don lőtték. F. K. Tepetz—Meteor VIII. 8:1 (2:0). A gólokat: Haiti ,3. Wieser 2, Haberstroh, Kett­­ner. Koséi adták. A tabellán a Slavia 18 ponttal vezet a Bohemians (16) és Sparta 013) előtt. A Bo­hemians 1 mérkőzéssel többet játszott. Az utolsó két helyen a Teplitz 6, a Meteor Vili. 0 ponttal áll. kikapott a fieES-nyi magyar válogatott Pozsonyból jelentik: Zsupa— MLSz, 4:1 (1:1). Igen gyenge sportot adott a két csa­pat találkozása. A mérkőzést a szerencsé­sebb csapat nyerte. A gólokat: Bulla 2, Ma­­sarovich, Ulier, illetve Kocsis HL rúgták. Csehszlovákia Davis Cup csapatának első tréningje Olmützból jelentik. Az exhibition mérkő­zések eredményei: Menzel—Hecht (Zsolna) 6:3, 6:2, 6:3. A fiatal zsolnai erős ellenfele volt a legjobb csehszlovákiai versenyzőnek. Hecht, Mar­­ralek—Menzel, Siba 6:3, 6:2, Deutsch as­­­szony—Blanár k. a. 6:3, 6:1. Deutsch, Mar­­salek—Blanár, Menzel 6:4, Deutsch, Hecht— Blanár, Marsalek 6:2. Meghalt a legszimpatikusabb magyar futballista Budapestről jelentik: Siklóssy Antal hosszú betegség után az egyik tüdőbeteg szanatóriumban tegnap meghalt. Siklóssy az URAK-ban kezdte meg működését. Fi­nom játékmodora, amely főleg fejlett tech­nikájában nyert kifejezést, a legkedveltebb magyar futballistává avatták. Egyhamar az MTK csapatának lett tagja, annak az MTK-nak, amely akkor élte fénykorát és ebben nem csekély része volt Siklóssynak, az akkori magyar gólrekordernek. Az oszt­rák professzionizmus bevezetésével tovább ívelt fölfelé a szimpatikus játékos pályája és a bécsi Vienna, a legtechnikásabb osztrák csapat tagja lett. Siklóssy Bécsben 2 évig volt gólrekorder, majd Pestre és on­nan a miskolci Attilához került. Az Attila vendégjátékai alkalmával tudását a kas­saiak is megcsodálták, jóllehet az alatto­mos kór már ekkor kínozta. Azután huza­mosabb ideig nem hallottunk róla, ami sú­lyos betegségének elhatalmasodását jelen­tette. Kénytelen volt visszavonulni kedvenc sportjától. Halálával a magyar futball­­sport pótolhatatlan veszteséget szenvedett, mert Siklóssy — Zsák mellett — a futbal­lista mintaképe volt. Belföldi eredmények BRÜNN: Mór. Slavia—DFC. Prága 2:1 (1:1). Meg­érdemelt győzelem a lassú játékot folytatott DEC­ ellen. Csak Kanhäuser elégített ki és részben a védelem. A gólokat: Truschka (DFC.), Janhuber és Prudik adták. KARLSBAD: K. F. C.—Sportbrüder (Prága) 4:4 (3:0) M. OSTRAU: Cracovia—Mór. Ostrava 2:0 (0:0). A több­szörös lengyel bajnok szerencsével győzött egyenrangú ellenfele ellen. A gólokat: Mu­­szynski és Kaluzsa adták.­­ Losonci AFC — Füleki TC 4:0 (2:0). I. oszt. bajnoki. Mintegy 2000 főnyi publikum előtt vett revancsot az őszi fordulóban Fü­leken történt egyetlen verességéért a L. A. F. C, ami a bajnokságot 90 százalékban ré­szére biztosította. A losonciak technikailag jóval felette állottak ellenfelükön. Dolyák bíró erélye biztosította a nehéz mérkőzés sima lefolyását. Életveszélyes játékért Gal­­bács füleki játékost kénytelen volt kiállí­tani. A győztes csapat legjobbjai Paragi, Zdehován, Skisher II., Kaninis. A vendé­geknél Luspaj kapus, aki a kapott gólokat nem védhette, tűnt ki. A gólokat Paragi 2, Szirák és Kaunis 11-esből adták. 0 LAFC IB. — FTC IB. 4:2 (2:1). II. oszt. bajnoki. Biró: Wojszada. 0 Apátfalusi SC — Ragyolci FK 2:0 (1:0). I. oszt. bajnoki.