Képes Sport, 1968. január-december (15. évfolyam, 1-53. szám)

1968-11-05 / 45. szám

8x90 PERC, EMBEREKRŐL, PONTOM Gelel nagy mérkőzése SALGÓTARJÁ­NI BTC-TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 0:0. Sell­őtarján, 1000 néző. Vezette: Móricz. Kiállítva: Ferencz és Ladinszky. SBTC: Horváth I — Baranyai, Ferencz, Vertig, Szalay, Kmetty, Kriskó, Horváth I, Répás, Básti, Jeck. Tatabánya: Gelei - Lévai, Kovács I, Juhos, Horváth, Laczkó, Szabol, csemal, Monostori, Arany, Ladinszky. A mérkőzés 90 percéből 75-öt az SBTC támadott, hajrája pedig a teljes második félidőn át tartott. Hogy mégsem győztek a ha­zaiak, abban elsősorban csatáraik ludasak, akik némelykor körül­ményesen szőtték támadásaikat, máskor a legkecsegtetőbb helyze­tekben sem találták meg a legjobb megoldást. Igaz, a ragyogóan védő Delei is „hibás" a Stécé-csatárok gólképtelenségében. Csornai Tibornak, a tatabányaiak nagy munkabírású csatárának (bal­oldalt) vasárnap nem ment a góllövés­­ Baranyai (SBTC) csapata egyik legjobbja volt és tartalékot nem bír ki a Szeged SZEGEDI EAC—BP. HONVÉD 0:0. Szeged, 3000 néző. Vezette: Emsberger. Szeged: Nagy — Eosző, Kővári, Doboi, Derzéri, Magyar, Dávid, Csömör, Berkes, Varz, Vöröz. Csere: Dávid helyett Székely (37. perc). Bp. Honvéd: Biczkei — Tajti, Maróti,­vári, Buzzinczky, Végi, Tóth Gy, Kocsi­, Tichy, Szendrei, Tóth K. Csere, Tóth Gy. helyett Komora (71. perc). Az erősen tartalékosan kiálló Szeged az utolsó lehetőségnek te­kintette a Honvéd elleni mérkőzést. A katonai szolgálatra bevonult Kozmán kívül még négy (!) játékosát nélkülözte, sérülés (?) miatt. Tulajdonképpen mindkét csapat biztonságra törekedett elsősorban, ezért született a 0:0-ás eredmény. Kővári András, a szegediek középhátvédje (baloldalt) jól tartotta a Honvéd belsőit­­ Bicskei Bertalan, a Honvéd kapusa ezúttal is meg­bízhatóan védett Macska—egérharc a Népstadionban FERENCVÁROS—CSEPEL 4:0 (1­O). Népstadion, 10 000 néző. Vezette: Biróczky. Gólszerző: Katona, Novák (1I-eiből), Szűcs és Albert. FTC: Gécai — Novák, Páncélos, Horváth, Juhász, Szűcs, Szűke, Brani­­kovics, Albert, Rákosi, Katona.­­ Csepel: Fekete — Hunyadi, Molnár, Petrl, Faludi, Rottenbiller, Nagy, Major, Kalmár, Losoncai, Gondár. Csere: Kalmár helyett Gulyás (21. perc). A mérkőzés tulajdonképpen már akkor eldőlt, amikor a villany­­újságon megjelent a két csapat összeállítása. A csepeliek a remek formában levő, de beteg Fatért, valamint Vellait és Kandit nélkü­lözték. Teljes csapattal talán egyenrangú ellenfelek lehettek volna. Az FTC a mérkőzés nagyobb részében jóformán félgőzzel játszott. Roppant igyekezettel, de a kapu közelében sok balszerencsével játszott a Csepel ellen Albert. A fiatal Fekete ezúttal is elcsípi előle a labdát. Mögötte Molnár és Hunyadi Sok helyzet kimaradt VASAS—DUNAÚJVAROSI KOHÁSZ 1:0 (1:0). Dunaújváros, 10 000 néző. Vezette: Soós G. Gólszerző: Puskás. Vasas: Kenderesi — Bakos, Mészöly, Ihász, Mathesz, Menczel, Molnár, Puskás, Farkas, Fister, Korsós. Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Oláh, Csepecz, Ajtony, Ruppert, Végh, Csörgő, Mártha, Kiss, Takács. Csere: Kiss helyett Nagy B. (57. perc). Érdekes 90 perc. Az első félidő nagy részében a hazaiak támad­tak, de csatáraik lövését nem kísérte szerencse. A félidő második 20 percében a vendégek támadtak többet. Szünet után ismét a Kohász rohamozott, de csatárai belül erőltették a támadásokat s a Vasas védelme biztosan rombolt. Egy-két alkalommal a szerencse is a piros-kékek mellé állt. Két eset után Puskás helyzetbe hozza magát és jobb lábbal kapura bombáz. Csepecz (baloldalt) elkézve igyekszik beavatkozni