Képes Sport, 1969. január-június (16. évfolyam, 1-25. szám)

1969-05-06 / 18. szám

JEGYZŐKÖNYV a IX. fordulóról MTK—SALGÓTARJÁNI BXC 3:1 (2:1) Hungária körút, 5000 néző. Vezette: Wattawa. Gólszerző: Török (2) és Kiss, ill. Szalay. MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Csetényi, Salánki, Szucsányi, Török, Sárközi, Mártha, Szuromi, Kiss. SBTC: Horváth I. — Baranyai, Ferencz, Vertig, Szalay, Kmetty, Kris­­kó, Horváth n., Répás, Zöldi, Básti. Csere: Vertig helyett Gecse (74. p.). RÁBA ETO—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 2:1 (2:1) Győr, 7000 néző. Vezette: Szilvási. Gólszerző: Stolz és Varsányi, ill. Hernádi. ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Horváth, Nagy, Kiss, Storcz, Var­sányi, Somogyi, Korsós, Magyar. Tatabánya: Gelei — Lévai, Kovács X., Juhos, Horváth, Laczkó, Szabó, Csernai, Arany, Hernádi, Ladinszky. Csere: Hernádi helyett Sántha (szü­netben), Csernai helyett Törőcsik (72. perc). dunaújvárosi kohász—szombathelyi haladás 2:1 (1:0) Dunaújváros, 4000 néző. Vezette: Pusztai. Gólszerző: Végh (2). Dunaújváros: Aczél — Andriska, Oláh, Csepecz, Nagy B., Ruppert, Simon I., Csörgő, Tatár, Végh, Kovács. Csere: Simon I. helyett Szima­­csek (73. perc). Haladás: Szarka — Mester, Szőke, Horváth, Szántai, Gyarmati, Szabó, Pék, Iszak I., Rátkai, Gangl. Csere: Pék helyett Homolya, Gyarmati he­lyett Németh (mindkettő a a 66. percben). KOMLÓI BÁNYÁSZ—PÉCSI DÓZSA 3:0 (1:0) Komló, 7000 néz. Vezette: Radó. Gólszerző: Csordás ,, Kékesi és Merczel. Komló: Erdősi — Kótai, Zimonyi, Lazaridisz, Bánfalvi, Makray, Ké­kesi, Bordács, Pataki, Merczel, Csordás­i. Csere: Zimonyi helyett Soly­­mosi (50. perc). Pécs: Rapp — Hernádi, Móritz dr., Kincses, Köves, Maurer, Bérczési, Máté, Konrád, Dunai dr., Daka. Csere: Konrád helyett Tüske (8. perc), Dunai dr. helyett Rádi (szünetben). BP. HONVÉD—EGYETÉRTÉS 1:1 (1:0) Soroksár, 7000 néző. Vezette: Almási. Gólszerző: Kozma, ill. Karába. Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Ruzsinszky, Marosi, Tussinger, Vági, Pusztai, Kocsis, Szurgent, Komora, Kozma. Csere: Pusztai helyett Kara­­kas (59. perc). Egyetértés: Varga H. — Sátori, Józsa, Varga I., Galambos, Szántay, Karába, Laczkó, Mátrai, Harangi, Pál. Csere: Mátrai helyett Mohácsik (55. perc). FERENCVÁROS—EGRI DÓZSA 6:2 (3:0) Népstadion, 12 000 néző. Vezette: Somlai. Gólszerző: Németh (4), Bra­­nikovics és Szűcs, ill. Rajna és Lakinger. FTC: Géczi — Novák, Páncsics, Bálint, Juhász, Szűcs, Szőke, Brani­­kovits, Albert, Németh, Katona. Csere: Géczi helyett Kerekes (szünet­ben), Katona helyett Sós (szünetben). Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Winkler, Salcza, Berán, Tóth, Kovács I., Rajna, Lakinger, Szűcs. Csere: Kárpáti helyett Mészáros (25. perc). Ko­vács I. helyett Faliszek (29. perc). CSEPEL—VASAS 4:1 (3:1) Csepel, 4000 néző. Vezette: Balla Gy. Gólszerző: Losonczi (2), Vellai és Major, 111. Farkas. Kiállítva: Gondár és Váradi (63. perc). Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Hunyadi, Rottenbiller, Kandi,­ Major, Kelemen, Kalmár, Losonczi, Gondár. Csere: Major helyett Csordás (75. p.). Vasas: Kenderesi — Váradi, Menczel, Fister, Müller, Vidáts, Molnár, Puskás, Tóth, Farkas, Szőke. Csere: Szőke helyett Radics (szünetben). A góllövő­lista állása 10 gólos: Albert (Ferencváros); 9: Puskás (Vasas); 8: Farkas (Vasas), Kozma (Bp. Honvéd); 7: Bene (V. Dózsa), Németh (FTC); 6: Korsós (ETO), Storcz (ETO); 5: Dunai n. (VI. Dózsa), Pusztai (Bp. Honvéd). a X. fordulóról HALADÁS—EGYETÉRTÉS 1:0 (1:0) Szombathely, 5000 néző. Vezette: Bíróczky. Gólszerző: Szabó. Haladás: Szarka — Mester, Szántai, Horváth, Pék, Homolya, Szabó, Németh, Iszak I., Rátkai, Gangl. Csere: Homolya helyett Gyarmati (60. p.). Egyetértés: Varga H. — Sátori, Józsa, Varga I., Galambos, Szántay, Karába, Laczkó, Mátrai, Harangi, Pál. Csere: Mátrai helyett Mol­ácsik (63. perc), Laczkó helyett Vasas (75. perc). 42. perc: Rátkai jobb oldali szöglete után a magasra felugró Szabó fejéről a bal sarokba vágódik a labda. 1:0. DVTK—KOMLÓI BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Závodszky. Gólszerző: Vass. DVTK: Tamás — Török, Salamon, Sáfrány, Gál, Hajas, Vass, Ruttkay, Horváth,­ Haffner, Sikora. Csere: Horváth helyett Fekete (65. perc). Komló: Erdősi — Kótai, Csordás X., Lazaridisz, Bánfalvi, Makray, Kékesi, Bordács, Merczel, Pataki, Csordás n. 84. perc: Nagy kavarodás után, a sok láb között Vass közelről a há­lóba talál. 1:0. Nagy DVTK-mezőnyfölény, alacsony színvonalú játék. BP. HONVÉD—EGRI DÓZSA 3:0 (2:0) Eger, 8000 néző. Vezette: Emsberger. Gólszerző: Pusztai (2) és Kozma. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Ruzsinszky, Marosi, Tussinger, Vági, Pusztai, Kocsis, Tichy, Komora, Kozma. Csere: Kozma helyett Karakas (82. perc). Eger : Landi — Mészáros, Kiss, Winkler, Salcza, Berán, Tóth, Kovács I, Rajna, Lakinger, Szűcs. Csere: Szűcs helyett Faliszek (58. perc). 27. perc: Gyors Honvéd-támadás végén az egri védők egymást zavar­ják, s a szemfüles Pusztai a hálóba lő. 1:0. 42: Tichy remek labdájával Kozma kiugrik és a megdermedt védők közt nem hibáz. 2:0. 84: Kocsis szögletére jó ütemben ugrik fel Pusztai, s fejéről a léc alá vágódik a labda. 3:0. l A Honvéd minden tekintetben felülmúlta a gyengén játszó Dózsát. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ—MTK 1:0 (0:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Vadas Gy. Gólszerző: Dunai (öngól). Tatabánya: Gelei — Lévai, Kovács I., Juhos, Horváth, Laczkó, Szabó, Csernai, Hernádi, Törőcsik, Ladinszky. Csere: Hernádi helyett Sánta (szünetben), Ladinszky helyett Kovács n. (49. perc). MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Csetényi, Salánki, Szucsányi, Török, Sárközi, Mártha, Szuromi, Kiss. Csere: Mártha helyett Takács (62. perc). 89. perc: Törőcsik elfut a jobbszélen, beadására Csernai emelkedik fel a legjobban és kapura fejel. A labda Dunai lábán irányt változtatva jut a kapuba. Öngól: 1:0. Két kitűnő védelem, gólképtelen csatársorok. FERENCVÁROS—RAB­A ETO 2:1 (1:0) Népstadion, 27 000 néző. Vezette: Szegedi. Gólszerző: Szőke és Albert, ill. Somogyi. FTC: Géczi — Novák, Páncsics, Bálint, Juhász, Szűcs, Szőke, Brani­­kovits, Albert, Németh, Katona. Rába ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Horváth, Nagy, ICiss, Storcz, Varsányi, Somogyi, Korsós, Magyar. 5. perc: Tizennyolc méterre a kaputól, szabadrúgásból Szőke a jobb felső sarokba ível. 1­0. 52: Bal oldali szöglet után Somogyi kapásból óriási gólt 16: 1:1. 79: Németh leshelyzetből középre ível és Albert közelről a hálóba bombáz. 2:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen, szerencsével győzött a budapesti zöld-fehér együttes. PÉCSI DÓZSA—CSEPEL 0:0 Pécs, 3000 néző. Vezette: Magyar. Pécs: Rapp — Hernádi, Móritz dr. Kincses, Rádi, Maurer, Bérczési, Máté, Tüske, Dunai dr., Kondrád. Csere: Máté helyett Daka (61. perc), Dunai dr. helyett Köves (80. perc). Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Hunyadi, Rottenbiller, Kandi, Major, Kelemen, Kalmár, Losonczi, Gulyás. Csere: Gulyás helyett Csordás (75. perc).­­ Az I. félidőben több helyzetet kihagyott a Pécs, aztán hiába táma­dott, a csepeli védelem hibátlanul működött. ÚJPESTI DÓZSA—SBTC 2:0 (1:0) Salgótarján, 9000 néző. Vezette: Petri. Gólszerző: Fazekas és Dunai n.­ tL Dózsa: Borbély — Káposzta, Solymosi, Noskó, Dunai Hl., Zámbó, Fazekas, Göröcs, Bene, Dunai n., Nagy. SBTC: Horváth I. — Baranyai, Ferencz, Vertig, Szalay, Kmetty, Kriskó, Horváth N­., Répás, Zöldi, Básti. 38. p: a hátvédek röviden fejelik ki a labdát, Fazekas elcsípi és négy védőtől szorongatva, nehéz szögből bevágja. 1:0. 87: Nagy beadását Du­nai H. a hálóba pofozza. 2:0. A szoros emberfogás nem nagyon ízlett az újpestieknek, de pontos összjátékukkal végülis felőrölték a tarjániak erejét és megérdemelten győztek. VASAS—DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 3:0 (0:0) Fáy utca, 2000 néző. Vezette: Vízhányó. Gólszerző: Farkas, Radics és Puskás. Vasas: Kenderesi — Bakos, Menczel, Ihász, Vidáts, Fister, Molnár Puskás, Tóth, Farkas, Szőke. Csere: Tóth helyett Radics (szünetben), Szőke helyett Nell (54. perc). Dunaújváros: Varga — Andriska, Oláh, Csepecz, Ruppert, Nagy, Si­mon, Tatár, Csörgő, Végh, Kovács. Csere: Tatár helyett Szimacsek (66. perc). 60. p. Molnár beadásából Farkas szerzi az első gólt. 1:0. 66: Radicsot egyedül hagyják a Kohász-védők, Farkas labdáját nyugodtan küldi a hálóba. 2:0. 86: Puskás közeli lövésével szemben Varga tehetetlen. 3:0. Csak a második félidőben talált magára a Vasas. o