Képes Sport, 1969. július-december (16. évfolyam, 26-52. szám)

1969-08-26 / 34. szám

ben. JOBBAK SOK JÓ KAPUS ERDŐSI ISTVÁN nem először kerül rovatunk élére. Hajdani csapata, a Bp. Hon­véd ellen ezúttal is kitűnően vé­dett. Nagy része van abban, hogy csapata továbbra is megtartotta hazai veretlenségét. Kívüle Bicskei, Aczél és a három kapott gól el­lenére Szarka nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt. JEGYZŐKÖNYV VASAS—MTK 5:1 (1:0) Hungária út, 12 000 néző. Vezette: Szegedi B. Gólszerző: Puskás (3), Müller, Farkas, ill. Mártha. Vasas: Mészáros — Váradi, Mészöly, Vidáts, Ihász, Menczel, Müller, Somogyvári, Molnár, Puskás, Farkas. Csere: Somogyvári helyett An­tal, Müller helyett Szőke (mindkettő a 75. perc­ben). MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Salánki, Ke­szei, Sárközi, Szucsányi, Török, Takács, Mártha, Tóth. Csere: Sárközi helyett Kiss (az 57. perc­ben, Oborzin helyett Strasser (a 75. percben). 13. perc: Müller labdájával Puskás kiugrik és 13 méterről a jobb sarokba lő. 1:0. 60: Müller 17 méteres lövése az előre vetődő Hajdú lába között a hálóba gurul. 2:0. 67: Menczel szabad­rúgását Puskás kapásból lövi a hálóba. 3:0. 80: Puskás kiugrik az elalvó védők között és köny­­nyedén a hálóba helyez. 4:0. 81: Kiss lövését Mészáros kiüti, s a befutó Mártha megszerzi az MTK egyetlen gólját. 4:1. 85: Farkas váratlan, 18 méterről leadott lövése a jobb felső sarokba vágódik. 5:1. A Vasas a második félidőben mutatott nagy­szerű játékával még ilyen arányban is meg­érdemelte a győzelmet. Haladás: Szarka — Szőke, Pék, Horváth, Far­kas, Szántai, Szabó S., Gyarmati, Iszak I., Rát­­kai, Halmosi. Csere: Rátkai helyett Kulcsár (61. perc). 45. perc: Bene átkígyózik a Haladás védelmén, az alapvonal közeléből visszaadja a labdát, s Göröcs 10 méterről a bal felső sarokba lő. 1:0. 52: Szarka kidobását Fazekas elcsípi, Bene elé gurít, s ő közelről a kapu közepébe lő. 2:0. 90: Pék hazaadását Szarka „óriási bravúrral” védi, de a kiejtett labdát Nagy L. két lépésről a ka­puba sodorja. 3:0. A Haladás önfeláldozóan, lelkesen küzdött, de nem tudott egyenrangú ellefele lenni a gólra­­törő Újpesti Dózsának. CSEPEL—EGYETÉRTÉS 2:0 (1:0) Csepel, 5000 néző. Vezette: Bíróczki. Gólszer­ző: Csordás (2). Csepel: Fatér — Faludi, Molnár, Hunyadi, Pető, Rottenbiller, Major, Kelemen, Csordás, Losonczi, Gondár. Egyetértés: Varga L. — Sátori, Józsa, Sóvári, Galambos, Harangi, Karába, Kuharszky, Mohá­­csik, Halápi, Királyhegyi. 13. perc: Gondár beadását Csordás 3 méterről a hálóba fejeli. 1:0. 67: Csordás a lest vitató vé­dők mellett kapura tör és a kifutó Varga mel­lett 15 méterről a kapuba gurít. 2:0. Az erősen tartalékos Csepel időnként jó játék­kal megszakította az Egyetértés bravúros őszi sorozatát. KOMLÓI BÁNYÁSZ—BP. HONVÉD 0:0 Komló, 7000 néző. Vezette: Müncz. Komló, Erdős­ — Kótai, Kovács, Lazaridisz, Bánfalvi, Makray, Bordács, Solymosi, Pataki, Korom, Csordás II. Csere: Korom helyett Földi (58. perc). Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Buzsinszky, Marosi, Tussinger, Vági, Pál, Tichy, Kozma, Ko­mora, Tóth K. Csere: Pál és Tichy helyett Tajti és Karakas (mindkettő a 61. percben). A piros-fehérek csak a második félidőben próbálkoztak gólszerzéssel. A Komló jól véde­kezett és a pontosztozkodás igazságos. FERENCVÁROS—DIÓSGYŐR 2:0 (2:0) Népstadion, 10 000 néző. Vezette: Szegedi B. Gólszerző: Németh és Szűcs. Kiállítva: Horváth (Diósgyőr) a 63. percben. Ferencváros: Géczi — Horváth, Páncsics, Megyesi, Juhász, Szűcs, Szőke, Branikovics, Né­meth, Rákosi, Katona. Csere: Németh helyett Bálint (a 74. percben). Diósgyőr: Tamás — Kovács, Herr, Salamon, Sáfrány, Várkonyi, Hajas, Vass, Fekete, Hor­váth, Haffner. 11. perc: Szűcs óriási bombája Németh lábán irányt változtatva jut a hálóba. 1:0. 23. Szűcs is­mételt 25 méteres lövése védhetetlenül vágódik a jobb sarokba. 2:0. Alacsony színvonalú mérkőzésen könnyedén nyert a Ferencváros. ÚJPESTI DÓZSA—HALADÁS 3:0 (1:0) Megyeri út, 8000 néző. Vezette: Soós. Gólszer­ző: Göröcs, Bene, Nagy L. Újpesti Dózsa: Szentmihályi — Káposzta Sóly­mosi, Bánkúti, Dunai III., Noskó, Fazekas, Gö­röcs, Bene, Dunai II., Zámbó. Csere: Bánkúti helyett­ Nagy L. (25. perc). HÁTVÉDEŐSÉG FORMAGGINI KÁROLY Kitűnő szerelések sorozatával, sok-sok előretöréssel, jó beadások­kal és nem utolsó sorban remek góljával csapatának legjobbja volt. Rajta kívül Molnár, Keglovich, Móritz dr., Kovács (Komló), Raj­na, Mészöly, Ihász nyújtott kitűnő teljesítményt. Nehéz volt a válasz­tás. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ— SALGÓTARJÁNI BÁNYÁSZ 2:1 (1:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Fáth. Gólszer­ző: Arany, Csernai, ill. Kriskó. Kiállítva: Fe­­rencz (88. perc). Tatabánya: Gelei — Lévai, Kovács I., Juhos, Horváth, Laczkó, Szabó, Csernai, Kovács II , Arany, Hernádi. Csere: Kovács II. helyett Mo­nostori (61. perc), Juhos helyett Szepesi (71. perc). SBTC: Szőke — Gecse, Ferencz, Gaiger, Bara­nyai, Kmetty, Kriskó, Horváth F., Répási, Kajdi, Jeck. 10. perc: Csernai jó cselekkel elmegy a bal­oldalon, lágyan középre ível és Arany 8 méter­ről a jobb felső sarokba továbbítja a labdát. 1:0. 51: Egy baloldali beadást Kajdi Kriskóhoz fejel, aki a jobb sarokba lő. 1:1. 64. Hernádi beadását Csernai hét méterről a bal alsó sarokba fejeli. 2:1. A Tatabánya megérdemelten győzött. KEVÉS KÖZÉPPÁLYÁS MÜLLER SÁNDOR Elsősorban a második félidőben játszott kitűnően a Vasas csapata. A támadások fő szervezője, Müller abszolút úr volt a pályán. A me­zőny legjobbja, és a középpályá­sok listavezetője lett. Játéka egy­re színesebb, egyre jobban „lát” a pályán. Komora, Szűcs és Nagy Ervin teljesítménye dicsérhető meg. DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ­­EGRI DÓZSA 4:1 (1:0) Dunaújváros, 3000 néző. Vezette: Radó. Gól­szerző: Somogyi (2), Formaggini, Végh, ill. Szűcs. Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Oláh, Ruppert, Somogyi, Nagy F. Simon, Csörgő, Nagy E., Végh, Kovács. Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Winkler, Tátrai, Rajna, Kovács Gy., Bánkuti, Kovács F., Czeczeli, Szűcs. Csere: Czeczeli helyett Szász (szünetben) és Kovács F. helyett Ceglédi (75. perc). 36. perc: Szöglet után Formaggini elé pattan a labda, s a hátvéd húsz méterről nagy lövést küld a bal sarokba. 1:0. 60: Rajna beadását Szűcs — leshelyzetben — a hálóba fejeli. 1:1. 63: Simon beadását Landi elvéti, Somogyi pedig az üres kapuba fejeli. 2:1. 67: Simon szögletét Végh az ötösről juttatja a hálóba. 3:1. 87: So­mogyi tizenöt méterről óriási gólt lő a bal felső sarokba. 4:1. A Dunaújváros végig többet támadott, az Eger csak az egyenlítő gólig játszott elfogadhatóan. RÁBA ETO—PÉCSI DÓZSA 1:1 (1:1) Győr, 6000 néző. Vezette: Szkokán. Gólszerző: Korsós ill. Bércesi. ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Horváth, Nagy, Kiss, Stolcz, Varsányi, Somogyi, Korsós, Magyar. Csere: Varsányi helyett Győrfi (66. perc). Pécs: Rapp — Hernádi, Móritz dr., Kincses, Köves, Konrád, Bérczési, Máté, Tüske, Rádi, Dunai dr. Csere: Köves helyett Maurer (66. perc) és Bérezési helyett Daka (75. perc). 3. perc: Korsós éles, félmagas szögletét Rapp a hálóba ejti. 1:0. 40: Szöglet utáni kavarodás közben Bérezési közelről a kapuba emel. 1:1. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen az ETO többet támadott, de a pécsi védelem is reme­kelt.