Kezilabdázás, 1979 (23. évfolyam, 1-12. szám)

1979-01-01 / 1. szám

KÉZILABDÁZÁS hektelenné teszi a bajnokságot, alig lesz komoly mérkőzés... A Cégliga női kézilabda­­csapatok részére körmérkőzést ír ki. Goldberger Leó, a Cégliga díszelnöke díszes e­­züstserleget ajándékoz vándordíjnak. A Goldberger-serlegnek nem volt nagy sikere,csak négy csapat nevezett. A végeredmény: 1. Pénzügyi Tisztviselők SE, 2. Goldberger SE, 3. Pestújhelyi SC, 4. Angol-Magyar Cérnagyár... SZEPTEMBER - A női kézilabda bajnokság bombameglepetéssel indul: az újjászervezett BTVK lo:o arányban lehengerli a ВТК-t! Két éve még ilyen arányban kapott ki a belvárosi csapat... Újraválasztásra kerül a 12-es Bizottság és a Biróbizottság, ami alkalmat ad arra, hogy az Alosztály megszabaduljon néhány "kellemetlen" munkatárstól. A belső har­cot tükrözi, hogy a 12-es Bizottságban négyen, a Biróbizottságban csak ketten maradtak a helyükön. Az új 12-es Bizottság: Elnök Führer László /e.k./, előadó Speiser Imre UTE, tagok Sass István KTK, dr.Dückstein Antal VÁC, Galambos József Vasas SC, Rácz Béla ВТК, dr. Juhász Attila MAFC, Köves Károly Munkás TE, Molnár Gyula FOTE, Lovas Tibor TTC, TTC, Svéd Sándor BTVK, Scheffer Gusztáv MOVE Széchenyi TE, Ujváry Ferenc Elektromos MSE, Lévay Géza Menekültek KE... Biróbizottság: Elnök dr. Juhász Attila, elnökh. Kovács Ernő, előadó Flóri Jenő, jegyző Schwarcz Zoltán, tagok Pál Mór, Plesz József, Ujváry Ferenc, dr. Horváth Béla.­­ . OKTÓBER - A férfiak is megkezdik a válogatott szereplést. Az MLSZ az osztrákokkal köt le két mérkőzést. A felkészülés kritikán aluli. Amikor a Tanács két héttel a mérkőzés előtt dr.Juhász Attilát és Svéd Sándort megbízza a csapatok kijelölésével, még keret sincs! A "felkészülés" egyetlen tréningmérkőzés, az "A" és "B" válogatott csapat kör-a" mérkőzést játszik a MAFC-cal. Ezután jelölik ki a két csapatot a következőképpen: MAGYARORSZÁG: Létai UTE - Földes II. UTE, Hoffmann /Elektromos/, Laczkó /FOTE/,­­ Cziráki /UTE/, Fodor /Elektromos/, Cséfay /Elektromos/, Dobos /UTE/, Kégler /Elektro­mos/. Tartalék: Kerti /BTVK/, Bodor /FÖTE/, Szabó /UTE/, Ritter /UTE/. BUDAPEST:Kerti /BTVK/ - Landau /VАС/, Bodor /FÖTE/ - Mácsik /Elektromos/, Braun /BTVK/, Szabó /UTE/ - Kwaysser/MAFC/ , Czelle /BTVK/, Ritter /UTE/, Pásztory /ВТК/, Auspitz /VAC/. Tartalék: Rudas /ТТС/, Németh /UTE/, dr. Ducksstein /VÁC/. AZ ÖSSZEÁLLÍTÁSOK NEM ARATTAK TETSZÉST. Az Elektromos-és UTE-re épülő, Magyarország színeit képviselő tizenegy még csak elfogadható volt, de egy olyan csapattal kiállni Európa legjobbjai ellen, amelynek mind a védelme, mind a csatársora öt csapatból van össze­szedve, nem sok jót ígért. A sajtó óvatos volt, az osztrákoktól szép játékot, a mie­inktől helytállást várt és nem többet.A Budapest-Bécs mérkőzést szombaton a Megyeri úton, a Magyarország-Ausztria találkozót vasárnap a Millenárison játszottuk le. Köz­ben a plakátolvasó társadalom a BLASZ által kinyomtatott plakáton derült, amely ország­világnak hírül adta a magyar-osztrák "válogatott" mérkőzések programját és az "üllő­helyek" árát. No meg a "plakátcsinálló" ékes magyarságát. Ez a mérkőzés nem is érdemel bővebb kommentárt. A SZOMBATI MÉRKŐZÉS A BORÚLÁTÓKAT IGAZOLTA. Alig játszottak pár percet, megindult a gólözön. Az öt csapatból összeszedett védelem össze-vissza szaladgált, a csatársor egy épkéz­láb támadást nem tudott összehozni. Félidőben Juhász Attila Doki bácsi a tribünről szedett le bennünket, mármint Fodor Miklóst és szerény személyemet, hogy azonnal öl­tözzünk be. A többit hadd idézzem a Nemzeti Sportból: "AZ OSZTRÁKOK KÁPRÁZATOS JÁTÉK­KAL LELÉPTÉK BUDAPEST CSAPATÁT!" Bécs-Budapest 17:1 /11:1/ Bíró:Neuböck /Bécs/. Az első félidőben az osztrákok szinte tetszés szerint dobták a gólokat a tehetetlen magyar védelem mellett... A szünetben a szövetségi kapitány cseréket határozott el... A második félidőben tíz percig nem kaptunk gólt, sőt néhány szép támadást vezettünk... Cséfay góljába belefújt a bíró... Csapatunk gólját Kwaysser dobta..." 17