Dolgozók Lapja, 1980. október (33. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-19 / 246. szám

1980. október 19., vasárnap Gólok a hajrában ZTE—Tatabánya 2:1 (0:0) Zalaegerszeg, 3000 néző, ve­zette: Hartmann. TBSC: Dom­­bai — Deákvári, Lakatos, Em­­mal­, Knapik — Szabó, Csapó, Hermann — Schmidt, Kovács, Fischer. Edző: dr. Lakat Ká­rol­y. Szakadó esőben, sáros, vizes­­ talajon, hazai rohamokkal in­­­dult a játék. Az első ZTE-tá­­m­a­d­ás végén Konrád lövését ütötte szögletre közeli Dóm­ba­. A Bányász az 5. percben vehette első ígéretes akcióját, Schmid­tet azonban Kenesd feltartotta. A 10 méteres sza­badrúgást Csapó a sorfalba vág­t­a. Nem sokkal később — már napsütésben — Schmidt ugrott meg újból, méterről tüzelt is, de tizenhét éppen Déri kapus kezébe. A másik oldalon Soós lövése nem sok­kal kerülte el a jobb sarkot. A 23- percben Emmer és Gass ütközött­­ a tatabányai I6-oson belül, a zalai közönség 11-est reklamált,­­ Hartmann azonban nem látott szabályta­lanságot. A hazaiak játszották fölényben. A 32. percben Mihalecz egy­ szabadrúgást követően lőtt, Dombai azon­ban a helyén volt. Három perccel később Galántai jobb­ról ívelt középre egy szabad­rúgást, a labda Csepregiről Deákvári vállára, onnan hálóba jutott, ám Hartmann a­z a partjelző beintésére — nem ítélt gólt. A 38. percben látványos Gass—Galántai vál­tás után a középpályás tíz­­ méterről leadott lövése már túljutott Dombain, de a köz­beugró Deákvári lábáról szög­letre vágódott a labda. A második félidőben a Ta­tabánya kezdett lendülete­sebben és Fischer előtt már­is gólszerzési alkalom nyílt, ő azonban elhamarkodottan ka­pu fölé bombázott. A 48. percben könnyen vezetést sze­rezhetett volna a Bányász: Soós rossz átadását Kovács el­csípte, két védő között kapura tört, majd a rátámadó Kere­ket is kicselezte, de közelről az eléje vetődő Dérit találta el. Még néhány tatabányai kí­sérlet után újból a ZTE kez­deményezett többet Péter szabadrúgása változtatott irányt a sorfalon, s alig ke­rülte el a jobb alsó Nem sokkal utána Soós sarkot, lőtt kapásból messze mellé. A 64. percben Csepregi nagy erejű bombáját Dombai a sarokból tornázta ki. Néhány tatabá­nyai ellentámadás is foglal­koztatta a hazai védőket, bár a Bányász, láthatóan­ a döntet­­­len tartására törekedett. Ízben Kovács keverte meg így a védőket, végül Szimacsek buktatta. A szabadrúgást Csa­pó 18 méterről laposan küld­te kapura, Déri védte. Haladt az idő, már az utol­só tíz percben járt a két csa­pat és még nem esett gól. An­nál mozgalmasabbak voltak az utolsó percek. A 82. percben Galántai jobb oldalról kül­dött szabadrúgásánál Szabó le akarta venni a labdát, de az a kezére pattant. Hart­mann játékvezető 11-est ítélt A büntetőt Mihalecz lőtte meg erősen, a labda Dombai kezét érintve jutott a hálóba 1:0. A Tatabánya újrakezdés után azonnal előre lendült Honber buktatta Schmidtet, ezért sárga lapot kapott. A 84. percben Csapó jobbról ívelt középre, a labda Déri­ből kiperdült és a résen közé­le­vő Deákvári a hálóba továb­bított. 1:1. A hirtelen jött még nem volt vége. góloknak A 89. percben a tatabányai védők Gasst buktatták. Galántai­ a szabadrúgást a sorfal mellett, a jobb felső sarokba csavarta. 2:1. Az áprilist idéző időben ahol zuhogott az eső, hol sü­tött a nap) a sáros, vizes ta­­lajon élénk iramú mérkőzés folyt. A hazaiak főképp első félidőben többet támad­ot­tak. helyzeteket ki, ám a ritkább is dolgoztak ellenakciók is­ veszélyesek volta­k, annak ellenére, hogy a Bányász a védekezésre, a hazai gólok megakadályozására összpon­tosított. Már-már elérhető közelségbe került a pontszer­zés, ám a hajrában egyszer­re megsűrűsödtek az ese­mények. Előbb a ZTE látszott győztesnek, aztán ismét tetlen az állás, de egy jól dön­el­talált szabadrúgás mégis a hazaiak javára döntött. A ZTE-ből Péter, Mihalecz, Galántai és Csepregi, a Tata­bányából Dombai, Lakatos, Deákvári és Kovács emelhető ki Az ifjúsági csapatok mér­kőzésén a Tatabánya 2:0 (Iá­) arányban nyert. Tarsoly Gyula Az NB I. többi mérkőzésé­nek eredményei: Honvéd— Kaposvár 2:1; Vasas—Békés­csaba 4 :1­; Csepel—Dunaújvá­ros 1:0; Debrecen—MTK-VM 2:0; Diósgyőr—PMSC 0:0; Rá­ba ETO—Nyíregyháza 0:0; Új­­pest—Ferencváros 3:0; Video­ton—Volán 7:2. Röplabda NB II. Könnyű győzelem fél óra alatt TATABÁNYAI VOLÁN­­-JÁSZBER­ÉNYI LEHEL SC 3:­J Tatabánya, 100 néző, vezet­te: Juhász Zoltán. Volán: Csá­szár, Németh, Pingi­czer, Kar­sainé, Sárdi, Mucsciné. Csere: Bence, Pingiczer II., Kru­­pánszky Edző: Herczegh Fe­renc. Rövid, mindössze mérkőzés volt Az NB félórás I-et megjárt, majd teljesen kicse­rélődött jászberényiek most az NB II-ben sem szerepelnek valami fényesen. Fiatal, ru­­­tintalan csapat, nem okoz nagy problémát az ellenfelek­nek. A tatabányai lányok könnyedén nyertek. A játsz­is mák: 15:0, 15:5, 15:12. ­Qúzunk a legszebb fajtákban. Ezüstfenyők, tuják,­­ kúszófenyők, orgonák, díszcserjék, fehérnyírfák, díszalmák, díszszilvák, virághagymák, kiváló minőségben, nagy választékban. Kérje díjmentes színes nagyár jegyzékünket! Vidéki megrendelést postán pontosan szállítjuk. Szálkás Díszfaiskola, Rózsatelep 1061 Budapest, Népköztársaság u. 8. 5189 « I ES U 01N V A V A m A ES MINDEN ZÖLDÉRT BOLTBAN Garantált minőségű HOLLAND RÓZSA 20 KG-OS SÚLYBAN, necczsákban csomagolva. FOGYASZTÓI ÁR: 116,60 Ft «754 m­ix M- Jiré - ‘ DOLGOZOK LAPJA Labdarúgó NB II I­smét hazai pályákon Már a 12. fordulónál tarta­nak a labdarúgó NB II-ben. Ezúttal mind­ a négy együtte­sünk hazai pályán, honi lég­körben szerepel. • A DOROGIAK a Bp. Előre csapatát fogadják. A tabellára tekintve, a két csapat nem azonos helyzetben csak­vár­ja a mérkőzést, nem csak a pontjuk, a gólkülönbségük egyenlő. De amíg a fővárosi­as­ak a múlt fordulóban egy pontot gyűjtöttek, addig a do­rogiak — igaz, hogy idegen­ben — súlyos vereséget szen­vedtek. Ehhez a vereséghez azonban hozzátartozott a bal­­szerencse is, amely nagymér­tékben közrejátszott az 5:1-es budafoki eredmény kialakulá­sában. Tetézte a bajt, három játékos sárgalapos hogy fi­gyelmeztetést kapott. Emiatt az Előre ellen sem Merényi, sem Kollár nem játszhat. A sárgalapos eltiltások mi­att a szakvezetésnek új védel­met kellett összeállítani, így került Varga a beállós poszt­jára. Itthon háromcsatáros tá­madó játékot játszanak majd a dorogiak és a középpályán nagyon számítanak a rutinos Arany jó dorogi bemutatko­zására. Nagy szüksége van a Dorog­nak a győzelemre, hiszen egy­más után két vereség is ter­heli számláját és a kiesés „szele” ismét élesedik. A mai találkozón előreláthatóan következő csapat lép pályára: a Andrusch — Engelbrecht J., Goldschmidt, Varga, Kovács — Sikesdi, Arany, Schalk — En­gelbrecht Z., Laczkó, Mészá­ros. Az OROSZLÁNYI együttes budapesti sorozatát folytatva, ma az Építő SC labdarúgóit fogadja. A vendégcsapat 11 ponttal a táblázat 9. helyét foglalja el, az elmúlt forduló­ban hazai pályán 3 gólt lőtt a SZEOL-nak. A Bányász lab­darúgói elszántan készültek a mérkőzésre, hiszen a 2 pont megszerzése feltétlenül szüksé­ges a középmezőnyben a biz­tonságos helyezéshez. Horváth felépült, Imre Má­tyás vezető­edző a középpályán szerepelteti. Verő játékára sárga lapja miatt nem számít­­­hat a szakvezetés. Juszkó 11-t pedig a Budafok elleni mérkő­zésen történt kiállításáén til­totta el az MLSZ. A délután 13.30-kor pályára lépő OBSK várható összeállí­tása: Acsádi — Tengely, Schá­­bel, Bánfi, ^uszkó II — Klá­rié, Horváth, Hetamarin; a csatársor felállása Bezzegh, Téglás, Péntek, Zsi­gó és Miksi választja ki Imre Mátyás közül a pályára lépő 3 játékost. A BÁBOLNA az újonc se­reghajtó Dombóvári; fogadja. A két csapat eddig még­ nem játszott egymás ellen ,bajnoki, sőt kupa- vagy más jellegű mérkőzést sem. Teljesen is­meretlen tehát a Tolna m­e­­gyei együttes. S bár az utolsó helyen áll, Bábolnán jól tud­ják, hogy csak „odafigyelve” lehet győzni ellenük. A múlt fordulóban jól jött, hogy Sellyén nyert a BSE, most további két bajnoki pon­­­tot­ várnak. Hét közben Orosz­lányon játszott a Bábolna ed­­zőmérkőzést ,és itt az ifjúsági Iljics jól mutatkozott be kapuban. (Papp kapus ugyan­a is szerződést bontott, befejezte az aktív labdarúgást.) Müller a héten már edzegetett, de még nem harcképes, a sérültek lis­táján van Tóth is. Haász László vezető edző a következő keretet jelölte ki: Krass, Ifjics, Csikós, Hlagyvik, Süle, Filep, Sebestyén, Deák, Baranyai, Hegedűs, Plóza, Nagy, Tímár, Franczia. A mérkőzés 13.30-kor a Tapolczai játékvezetése soproni mel­lett kezdődik a bábolnai sport­pályán. A RÁKÓCZI gárdáját nem törte le a múlt vasárnapi ve­reség, mindenki úgy értékeli a teljesítményt, hogy Keszthe­lyen bármilyen eredmény le­hetett volna. Hogy mégis ki­kapott a csapat, az a fiatalos összeszokatlanságát jelezte. — Nem lesz még egyszer így — vélekedett Törő, a csapat kapitánya —, nagy lehetőség kérdéses, szalasztottunk el, hiszem Kishont!, rúgtunk, mégis vesz­tesként hagytuk el a pályát. Most az a hellyel az ellenfél, mellyel még az NB III-ban­ találkozott a Rákóczi. Van mit törleszteni, mert mindkét alkalommal 1:0-ra kikapott a honvédcsapat. Sérült nincs csapatban, így kellemes gond­a jai vannak Sólymos Tibor ve­zető edzőnek. — Támadó fel­fogású csapatot küldök pályá­ra —­mondta az előkészületi mérkőzés után, amit a Tokodi Üveggyár ellen játszott csapat szerdán és jó játékkal1 a 3:1-re megnyert. A következő keretből ke­rül ki a kezdőcsapat ma. 13.30-kor az edzőtáborban: Farkas — Andreánszki, Törő, Balogh B., Konrád, Ilosvai,­ Juhász, Kakas, Bartik, Hadá­sai, Demján, Kaipusy, Otti a* kán és Balogh J. Motorcsónak Almásfüzitői siker a magyar bajnokságon Egy első és egy negyedik hely Budapestem, a Margitsziget budai oldalán rendezték­ a magyar motorcsónak-bajnok­ság — egyben nemzetközi ver­seny — gyorsasági, döntő futa­mait. Az előző futamok Sze­geden voltak, ahol ifj. Szabó Aladár (ATSC) két futamot megnyert, a harmadikban biz­tonsági versenyzéssel a máso­dik helyen végzett. Szabó így a budapesti versenyt igen kedve­ző pozícióból kezdhette az SC st 500-as kategóriában. Kellemet­­­­len volt az idő, ennek ellenére az almás­fűzi­tői versenyző igen kitűnő rajttal és remek ka­­nyartechnikával két futamot ismét megnyert, a harmadik­ban pedig a második helyen végzett, így összetett győzel­me Spiztos volt a gyorsasági verseny országos bajnokságá­ban. Szabó „testre szabott” ha­jóját — édesapja segítségével — maga készíti. Jövőre ismét új hajót építenek, hiszen a sportág állandóan fejlődik, és versenyben maradni csak ál­landó újítással lehet. Az SD-kategóriában az al­más­fűzi­tői Osztopányi Zoltán visszafogottabban versenyzett (feltételezhetően a rendkívül rossz időjárás miatt), és­­ végül a negyedik helyen végzett. A harmadik ATSC-s versenyző, Boros, kanyarban bukott, más­nap motorhiba miatt a ver­senyt feladta. Sportlövészet Vidéki körzetek bajnoksága Tatabányán rendezte az MLSZ a vidéki körzetek terü­leti bajnokságát. A versenyen a házigazda tatabányaiakon kí­vül részt vett még­ a szombat­­helyi, a veszprémi, (Rába és a Gy. Dózsa) két győri vala­mint az esztergomi lövész klub. Megyénk lövészei jól szere­peltek a versenyen. Eredmé­nyeik: Serdülő: Légpuska: 1. Lengyel Éva (Esztergom) 40/357, 2. Szemán László (Esz­tergom) 350, 3. Deimjén János (Esztergom) 348. Csapatban: 1. Esztergomi LK 1055 kör. Lég­pisztoly: 1. Binger László (Ta­tabánya) 40/356, 2. Virág Sán­dor (Esztergom) 355.........5. Kecskeméti Balázs (Esztergom) 339, 6. Vida Imre (Esztergom) 339 kör. Csapatban: 1. Eszter­gomi LK 1033 kör. Ifjúsági: Légpuska. ....Jó­nás István (Esztergom) 40 363, 3. Szalai Bernadett (Esztergom) 362,... 5. Fedrőczy Gertrúd (Esztergom) 359 kör.­ban: 1. Esztergomi LK Csapat­1084 kör,... 4. Tatabányai Volán 990 kör. Légpisztoly: 1. Rózsa­völgyi Gábor (Esztergom) 40/365, ... 6. Fodroczy Gert­rúd (Esztergom) 336, 7. Kisházi Antónia (Esztergom) 336 C?nn''tLan: 1. Esztergomi kör. LK 10­­1 kör. Standard puska: Férfi ifjú­sági: 60 lövés, fekvő: ...4. Szabó Ferenc ä. Laum (Tatabánya) Bernadett (Esztergom) 570, 6. Jónás Ist­ván (Esztergom) 570 kör. Női: 60 lövés, fekvő: ... 2. Cserhal­mi Erzsébet (Esztergom) 60­ 568 kör. Ifjúsági: 3x20 lövés, össze­tett: ... 4. Jónás István (Esz­tergom) 60 326 kör. összetett, női: ... 2. Cserhalmi Erzsébet (Esztergom) 60, 54^kör. Össze­tett junior: 1. Tomcsik István (Tatabánya) 60/559, ... 3. Kosz­tolányi János (Esztergom) 558 kör. Kisöbű sportpuska: 60 lövés, fekvő, junior: ...3. Kosztolá­nyi János (Esztergom) 60/584 kör. Férfi, fekvő: ...2. Pócza József (Esztergom) 60/589 kör, ... 4. Erős István (Esz­tergom) 588, ... 6. Egyed Géza (Tatabánya) 587 kör. Csapat­ban: ...2. Tatabányai Volán 2318 kör. Összetett junior: 1. Tomcsik István (Tatabánya) 120/1127, ...4. Kosztolányi Já­nos (Esztergom) 1118 kör. Ös­­­szetett, férfi: ... 3. Erős István (Esztergom) 120/1127, ... 5. Ké­kesi Gyula (Esztergom) 1122 kör. Sportpisztoly: Ifjúsági: 1. Jakab Ferenc (Tatabánya) 40/327, 2. Rózsavölgyi Gábor (Esztergom) 315 kör. Junior: 1. Szántó Béla (Esztergom) 60 478 kör. Gyorstüzelő pisz­toly, férfi: ... 2. Halmai Ká­­m­íl Sütött kan : Légpuskában az esztergomi Lengyel Éva nyert 11 Szövetségi hírek A megyei labdarúgó-szövet­ség a november 9-re kisorsolt mérkőzéseket november 8-ra tűzte ki, a munkanap-áthelye­zés miatt. A legkésőbbi kez­dési idő e napon: 13 óra. * -Az A Tatai AC megóvta a szeptember 28-án lejátszott Tatai AC—Nagyigmánd me­gyei ifjúsági mérkőzés ered­ményét, amely 0:0-ra végző­dött. A megyei LSZ fegyelmi bizottsága megállapította, hogy a két nagyigmándi játé­kos igazolásában a születési hónapot átjavították, így két „túlkoros” játékos játszott — jogosulatlanul — az tett ifjúsági mérkőzésen.emlí­A fegyelmi Bizottság a mérkőzés 2 pontját 0:0 gól­aránnyal a Tatai AC javára igazolta. A versenykiírás ér­telmében Nagyigmánd i­fjú­­sági csapatának évi összpont­­jaiból 14 szint levonását ren­delte el, mivel a két játékos hét mérkőzésen szerepel jog­talanul. Adamek László és Farkas­i Sándor játékosokat a fegyelmi bizottság három hó­napig eltiltotta a játéktól, sportegyesületi tagsági köny­vüket bevonta. Tekehíradó NB I. Női: Tatabányai Bá­nyász—SZEOL 6:2 (2401:2281). Pontszerző: Megyesiné 459, Szőkéné 406, Deák É. 399, Do­­mináné­ 389 fa. Ifjúsági NB I.: Tatabányai Bányász—SZEOL. AK 4:0 (799:730). Schaffer Csilla 406, Pontszerző: Magyar Anna 393 fa. A Bányász biz­tosan győzte le a SZEOL-t. NB II. Női: Oroszlányi Bányász—ÁEV SE 6:2 (2215:1185)). Pontszerző: So­­modiné 402, Dulcsné 399, La­­zókné 491, Hegedűsné 380 fa. Az oroszlányi lányok idegen­ben ismét győztek. NB 111. férfi: Dorogi AC— Mosoni Vasas 5:3 (2293:2277). Pontszerző: Magyaros M. 430, Magyaros S. 411, Bánczi R. 394 fa. Dorogi AC—Csorna 5:3 (2561,2495). Pontszerző: Magyaros M. 462, Magyaros S. ía. A döcögik nagyon értékes leztek idegenben pontokat sze­r (Mosonma­gyaróvár) és a hazai pályán. Ezzel felzárkóztak a közép­mezőnyhöz. Nyergesi Viscosa —DVSK 6:2 (2417,2285). Pont­szerző: Fekete 431, Soós 430, Hergéth 342, Sütő 387 fa. Ha­zai pályán biztosan szerezték­ meg a két pontot a nyergesiek. Mosoni Vasas—Oroszlányi Bá­nyász 5:3 (2376:2286). Pont­szerzők: Lazók J. 422, Michele S. 396, Somodi 386 fa. Gyenge eredmény, az idegen pálya nem kedvezett az oroszlányi csapatnak. Megyei bajnokság: Visco­­sa 11.—Oroszlányi Bányász II. 5:3 (2426,2376). Pontszerzők: Zsolnayné 419, Csoba 412, Szűcs 411 fa, illetve Klinstein 428, Bagi 418, Torda 403 fa. A tartalékok megyei rangadóját a Viscosa Oroszlányban is biz­tosan­ nyerte.