Magyar Szó, 1966. május (23. évfolyam, 118-147. szám)

1966-05-23 / 139. szám

KELETI CSOPORT ,A 28. forduló eredményei: PACÁK: Borac—Rađnički 0:3 (0:1) NOVI SAD: Novi Sad—Lovćen 4:3 (4:1) : BELGRAD: Voždovački—Zelezniíar 3:1 (2:0) B. PALÁNK A: Вабка—Sutjeska 3:1 (1:0) SZABADKA: Spartacus—Pobeda 2:3 (1:1) í KRALJEVO: Sloga—Proleter 2:3 (2:1) BOR: íj Bor—Sloboda 1:0 (0:0) ! riTOGRAD: Buduénost—Trepča 1:1 (1:0) I A­ következő forduló: Sloga— Spartacus, Proleter—Backa, Sut­­jesjek—Priština Srem—Borag, Radin­cki—Voždovački, Železni­­čar—Novi Sad, Lovcen—Buduć­­nost, Trepča—Bor, Sloboda—Po­beda. NYUGATI CSOPORT :1 Kraljevo, városi stadion, 6000 néző, vezette Canak , (Belgrád), góllövők Randelovic és Steva­­nović, illetve Pantelic, Adamo­­vic és Eskié. SLOGA; Gojkovié — Seričić (Rajačić), Timotijević — Teodo­­rović, Nešović, Stevanović — Ranđelović„ Đurić, Milovanović, Milosevic, Soro. PROLETER: Vujin — Szeles, Drasković — Sekulić, Rus, Ma­nó jlović — Sučević (Aćamović), Kovrlja, Stepančev, ' pantelié, Eskić. Mindent vagy semmit — ez volt a hazai labdarúgók jelsza­va, hiszen a kraljevóiak sorsa részben ettől a mérkőzéstől füg­gött. Elmondhatjuk, hogy a Slo­­ga talán sohasem állt közelebb a győzelemhez, mint ezen a mér­kőzésen, és talán sohasem vesz­tett ilyen szerencsétlenül. A Proleternek több szerencséje volt, így vélekedett edzőjük, Omeragié is, a mérkőzés után. A trenjanini csapat az első fél­időben kiábrándítóan játszott, semmi esetre sem bajnokjelölt­höz méltóan. A játékosok még be s­em me­legedtek, mikor Pantelic ki­használta a hazai középhátvéd durva hibáját, aki kapusának akarta gurítani a labdát, de a­­ zrenjanini összekötő elvágta a­­labda útját és Gojkovic feje fölött­­ a hálóba talált. Ezután egészen­­ a félidő végéig a Sloga uralta i a mezőnyt. Már a 8. percben Randelovic egy baloldali szöglet­rúgás után fejesgóllal egyenlí­tett. Ezután egészen a vezeti­­i gólig a hazai csatároknak szám­­­­talan gólhelyzetük akadt. Milo­­vanovic három ízben is az utol­só pillanatban hibázott, és­­így ■Vujinnal mindig volt ideje köze­l beavatkozni. Ami azonban nem sikerült, a hazai csatároknak. I sikerült a balfedezet Stevano­­vicnak, aki a 43. percben gólt ért el. I A második félidőt is Sloga- I támadások vezették be, és úgy­­tűnt, hogy sikerül növelniük аг­z eredményt. A Proleter védelme­­ görcsösen védekezett, azonban a kraljevói csatárok sokat hibáz­­­­tak, és a legkiválóbb helyzete­ket sem használták ki. Negyed órán át tartott Vujin kapujának ostroma, és akkor egy váratlan ellentámadás után a 61. percben Adamović kicselezte Nešovićot és tíz méterről egyenlített. A hazai játékosok és a nézők tilta­koztak a gól miatt, mert a pá­lya másik oldalán egy vendég­­játékos lesen volt. Canak bíró azonban hajthatatlan maradt, és elismerte a gólt. Három perc­cel később a következő ellentá­­­­madás alkalmával a Proleter 1 még egy gólt ért el, és ezzel­­ elég váratlanul megszerezte­­ mindkét pontot. Ez a gól főleg­­ Pantelicot dicséri, aki nagysze­­­­rűen adott egy labdát a kapu előtt két méterre levő Eskiéhez, s­­ ez kavarodásból könnyen a hálóba talált. A Slogából Seričić, Timoti­je­né, Teodorovic, Stevanovic ját­szott jobban a többinél, míg a Proleterből Vujin, Rus, Ada­­movic és Pantelic tűnt ki. Ca­­lak két-három ízben is megká­rosította a hazai együttest. OBRADOVIC Élre tört a Proleter! Győzött a zombori Radnički čačcikon - A Bucka elvette a pontokat a Sytjeskától - A Spartacus legfájóbb veresége - A Novi Seid győzött s köze­lebb jutott vetélytársaihoz, mert azok mind kikaptak Óriási küzdelem után Slona­ Proleter 2­ 3 19,h­ 1. Proleter 28 12 10 6 50:36 34 2. Sutjeska 28 12 9 7 54:37 33 3. Pobeda 28 13 7 8 49:38 33 4. Radnički 28 13 7 8 49:45 33 5. Bor 28 13 6 9 39:27 32 6. Trepča 28 11 9 8 46:42 31 7. Zelezničar 28 11 7 10 43:40 29 8. Pristina 28 9 10 9 42:37 28 9. Budućnost 28 10 8 10 36:32 28 10. Spartacus 28 ll 6 11 40:40 28 11. Vož#ov. 28 lls6 11 39:48 28 12. Lovćen 28 10 7 11 39:58 27 13. Bačka 28 8 9 11 36:39 25 14. Borac 28 8 11 10 24:28 25 15. Sloboda 28 7 12 9 32:30 23 16. SlOga 28 7 11 10 37:38 21 17. Srem 28 7 7 14 32:45 21 18. Novi Sad 28 7 4 17 36:66 18 ■ A tábláját* M HRASNICA: • Famos—Split 5:0 TÜZLA: Sloboda—Sibenik 7:0 KAKANJ: Rudar—Borac 1:3 SISAK: Segesta—Bosna 6:3 ZADAR: Zadar—Leotar 1:1 ESZÉK: Slavonlja—varteks 2:1 BOROVO: Borovo—Istra 4:0 ZÁGRÁB: Lokomotiva—Maribor A táblázat: 1. Celik 27 17 6 4 56:23 40 2. Sloboda 27 16 7 4 57:24 39 3. Borovo 28 16 6 6 68:26 38 4. Lokom. 28 16 4 8 64:40 36 5. Maribor 27 13 6 8 39:27 32 G, Sibenik 27 14 4 9 45:39 32 7. Slavonija 28 10 10 8 44:35 30 8. Segesta 28 12 3 13 41:49 27 9. Famos 27 10 6 11 48:42 26 10. Istra 27 11 6 10 37:35 26 11. Leotar 27 8 8 11 28:40 24 12. Bosna 27 8 7 12 34:44 23 13. Varteks 27 10 2 15 36:43 22 14. Borac 27 8 4 14 43:49 21 15. Zadar 28 8 5 15 45:74 21 16. It Ildar 28 6 8 14 29:46 20 17. Split 27 3 7 14 25:47 16' A vasárnapi mérkőzések: Sto­ I 1:2 1 Rakic (balról) két gólt lőtt tegnap Idegenben is remekellek Borac—Radniőkl 0:3 (0:1) Сабак, 3000 néző, vezette­­ és Ćirić tették jóvá, akik két­ Szimonovszki (Szkopje). Gól-­szer is bevették a gyengén lövők: Molnár, Kele és Ciric. Borac, Topalovic — Smi­ljanić, Matijevic — Jankovic, védő Topalovic hálóját. A Borácból mindenki gyen­„ . ... .... . ., gén játszott. Ha így folytat­ . . Radonpc (Prelic), Dragiéevic; ják, nem sok babér terem rfc, Marjanovic. Ostojic, Randzic, Moltovic, számukra. A R­adnickiból Za— A Novi Sad labdarúgóin Trboljević,­rić, Glavaški és Ciric játéka Radnički: G­lavaski — Dór-­­ tűnt ki , játékvezető tárgyi­­aevic, Utvic Zaric, Nesto- I­­agosan bíráskodott, néhány Jovic (Kele, Bogdanovic — keményebb belemenést azon- Marovic, Hinic, Popovic, Ci­­kan elnézett a hazai játéko rác, Molnár­­soknak. Nem meglepetés a Morava partján levő stadionban le­játszott mérkőzés­­eredmé­nye. A Borac szokás szerint igen rosszul játszott,, szurko­lói már az első félidőben­ szállingózni kezdtek" hazafelé. Az első félidő 27. percében Radonjác megsérült és kiállt, helyettese közel sem volt méltó hozzá, a védelem fel­lazult, megingott. Ezt kihasz- i Szabadka, Városi stadion. 2500 f inkább nagy harcot ígért a Spar­táltá­k a vendégek és már néző, vezette Bulatovic (Belg­­ugyanabban a percben Mól- £* >' AT ше£ nar révén megszerezték a ve- Ve Breszkány a 13. és Vujkovic zetést. ! a 70. percben. A második félidőben is szé- ! Spartacus: Kovácsevics — pen, tetszetősen játszottak a ! Tatai­ovic, Vujnovic — popovic, xamhoWaW alarmban meelpn-1 Б1шкал>'’ Simokovic — Jurko­­zom Donak, alaposan megjec­vić (ušumović), Jovanović, Ka­keztettek a hazai csapat ja­ :­ljević, Vitković, Vukomanović j­tékosait. A 86. és 88. percben I­pobeda, Gicsevszki — Bozsi­­vasárnapi mérkőzések: Sin- I Popovjé, a vendégek közép- i noszki, Damjanovszki — Ange­­boda—Famos, Sibenik—Celik. Ma­­ csatára kétszer is az Üres ka-­í '"vs/,kl: Bo*JíOV®*151’ Krsztevszki libor—Segesta, Bosna—Borovo, i .... , . . i— Ilijevszki. Velkovszki, Ko-Istra—Zadar. Leotar—Slavonij^,­­ Pu előtt állt, de nem talaita­­ nevsz^ Gyorgyevszki. Giorgiev. Varteks—Rudar, Borac—Split. el a hálót. Mulasztását Kele ! Nem annyira szép játékot, mint T. ĐALOŠEVIČ Szertefoszlott illúzió Spartacus-Pobeda 2:3 (1:1) délután. Mert a Pobeda jófor­mán mind a három gólját ,­sú­lyos védelmi hibából szerezte. A 7. és a 48. percben a suboticai védők szabadon hagyták Vel­­kovszkit, s a prilepi jobbössze­kötőnek nem okozott különösebb gondot pár lépésről megadásra késztetni Kovácsevicset, Ilijevsz­ki viszont harminc méterről ta­lálta el a jobb felső sarkot a 71. percben, alig egy perccel azután, hogy ugyanígy egyenlített Vuj­­kovic. Ha a szabadkai védelem csak kicsit szilárdabb, talán nem foszlott volna szét egy szép, de c­­íme, tegnap megbizo­nyosodtunk róla — csalóka illúzió. De hát nem lehet büntetlenül ki­­hagyjai annyi helyzetet, amennyit a szabadkai ötös­fogat kihagyott. Hosszúra nyúlna felsorolni va­lamennyit, de mégis meg kell tékosok jó része nagy lelkesen említenünk, hogy a 7. percben déssel küzdött, úgyhogy ha az 1 Jurkovic egyedül állt szemben 1 ћ/гп,,+?тлЛ,г4Ал+ 1 eredmény kedvezőbb lett volna a kapussal, de a kezébe rúgta A 8-1 lírcben U Dam­­­anović les­' t a vasutascsapatra nézve, akkora a labdát, a 35. percben Vivkovic­ék szurkolók bizonyára elégedetten ................... bol­gólt ért el, a játékvezető hagvták volna , a városi sta­­természetesen nem adta meg. па§Угак volna el a városi sta tétovázott, pedig a kapu üres volt, húsz perccel később Bresz­kány fejesét Bozsinovszki a gól­vonalról fejelte ki. Ezek után érthető, hogy két védőjátékos­nak kellett előrejönnie, hogy­ kiegyenlítsenek. Ne tegyünk azonban szemre­hányást nekik, mert bizonyára évig le kell mondania arról, ?0kbb^guhka fre/eet£k TM‘'a “£ hoev ismét esélyei legyenek JODD«n- na erre.. . a° bajnokság­ m­egnyerésére? Jael Jubink maeg öss­zegezesul az‘ valljuk be - keve­­zül’ hogy a Pobeda jobb volt, otosfogotta szemfülesebbnek bizonyult, s Jacus és a Pobeda tegnapi talál­kozója, hiszen a prilepi csapat komolyan pályázik az első hely­re, viszont a szabadkai együttes sem mondott le még arról, hogy megszerezze a bajnoki címet. Ennek a találkozónak kellett te­hát eldöntenie, vajon milyen esélyük van erre. A játék valóban érdekes har­cot hozott. Ezzel magyarázható az utóbbi időben Szabadkán szo­katlanul sok a gól és nem utolsó sorban az is, hogy a mérkőzés kimenetele az utolsó percekig nyílt volt, öt gólt egy találkozón már régen nem láttak a szabad­kaiak, s nem sok kellett ah­hoz, hogy még egyszer eny­­nyit lássanak, mert ritkán fordul elő annyi kiváló hely­zet, mint amennyit tegnap teremtettek a csatárok. A játék színvonala ugyan nem volt túlságosan magas, de a ra­diont, így azonban meglehetősen ve­gyes érzelmekkel távoztak. Ért­hető is, mert a vereség után a Spartacus­­nak be kell érnie középhelye­zéssel, s legalább még egy De hát sem is reménykedtek abban, hogy nyolc év után ismét sikerül be­kerülnie az első ligába. Egysze­rűen azért, mert a csapat nem áll kizárólag olyan játékosokból, akik meg tudnák állni a helyüket az ország legjobb együtteseinek küzdelmében. Talán még egyszer sem­ látszott ez annyira, mint éppen tegnap. Csatársorából különösen Vel­kovszki és Gyorgyovszki tűnt ki. A Spartacusból Jovanovic és Popovic fáradozott legtöbbet. Bulatovic játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. DÉVA VÁRI Zoltán Öröm Palánkán Backa-Sutjeska 3:1 (1:0) Palánka, 2500 néző, vezette , izzasztotta a vendégcsapat vé- Đurđev (Belgrád). Góllövők:'' Sta­­­delmét. A támadások eredménye Nišić, Miškov, Latković (11-es-­­ Stanišić fejesgólja volt a méz­­ből), illetve Damjanovic.­­­kőzés 24. percében. Szünetig a BACkA: Zorić — Latković, Flo- Baőkának két, a Sutjeskának rić — Rácz, Plačkov. Milutino- egy helyzete maradt kihaszná­­vić — Draskovic, Rajšp, Stani- latlanul. šić, Miškov, Zirojević. Kapucsere után fordult a koc- SUTJESKA: Popovic — Uro­­ka. A vendégek rákapcsoltak, šev, Stojanović — Kalović, Bu­­de a hazaiak védelme jól zárt, Kelica, Damjanov — Latak, Sto- úgyhogy a Sutjeska csak szeg­­janović (­ Stojanovic), Lazare­­j leteket ért el. Az 59. percben vic, Bulatovic, Rajkovic, Latkovic egy kapu előtti kavu-A Sutjeska elleni találkozón tudásból védhetetlen gólt lőtt, váratlanul szép és mindvégig A gól annyira megzavarta az harcias játékkal örvendeztette­­ amúgy is bizonytalankodó Sut­­meg szurkolóit a Bačka. A bani­­jeska csapatát, hogy 5 percre nők jelölt játéka csalódást okoz rá a balhátvéd , egy vesze­­zett. Az egymást jól ismerő csé­lyos hazai támadás során — patok tapogatózó játékkal kezd­ték a mérkőzést. 15—20 percen át ment ez így, majd váratla­nul védekezésbe vonult a Sut­­jyska. Ezt a Bačka kihasználta, sorra vezette támadásait, heve­sen rohamozott, igen-igen mér­kőzzel érintette a labdát. A megítélt 11-est Miškov biztosan értékesítette. A gól után leáll-t­­tak a hazaiak, 10 percen át me­zőnyjáték folyt, majd a vendé­gek vették át a kezdeménye­­zést. A játék eldurvult e játék­-Két perccel a mérkőzés vége előtt Damjanovic megszerezte a becsületgólt. Kitűntek: Plačkov és Milutinovic, illetve Popovic és Urošev. Anđelić: a Bačka edzője: Vá­ ratlanul jól játszottunk, győzel­münk megérdemelt.. A Sutjeska ilyen játékkal nem pályázhat a bajnoki címre. Harovic: Nem ment a játék. A játékvezető részrehajló bírás­kodásával sorra állította le csa­táraink támadását. Két gólun­kat semmisített meg. A mér­kőzést megóvjuk! Előmérkőzésen, az ifjúsági csa­patok találkozóján: Backa—Di­namo (Pančevo) 0:0, VARGA F. MAGYAR SZÓ Hétfő, 1Ш. május 8. Csak a gólok.» Novi Sad-Lovcen 4:3 (4:1) Novi Sad, Vojvodina-sta­­j törte le őket. Tovább roha­­dtan, játékvezető Vučić­­ moztak és a 18. percben, mi­(Kraljevo), góllövők: Rakic az 5. és 22., Mijatovic (tizen­egyesből) a 18. és Rašić a 41., illetve Pejovic a 12. és 67. és Marjanovic a 87. percben. NOVI SAB: Rabic — Be­lié, Galetic — Kanački, Ma­ric, Brzak — Frodanov, Pe­­sirac, Rakié, Mijatovic, Ra­­Sié. LOVCEN: Dragović (Braš­­kovic) — Vujović, Đikano­­vié — Matović, Đurišić, Po­­povic — Boljevic, Pejovic, Petrovic (Kraljevic). Pera­ után Rašićot a büntetőn belül felvágták, Mijatovic tizenegyesből megszerezte a vezetést. Négy perccel később Be­lic remek lefutása és át­adása után Bakic 3:1-re növelte az eredményt, a félidő vége előtt pedig Rašić 4:1-es vezetéshez juttatta csapatát. A Lóvcén nagyon gyengé­nek bizonyult. Mindenki azt kérdezte, hogyan állhat ez a csapat a táblázat közepén, amikor még a sereghajtó No­vi Sad is le tudja hengerel­ni. Be is következett volna a idegesíti őket semmi. Rákié­­­cetinjeiek katasztrófája, ha remek bombalövésével már a szünet után nem játszanak az 5. percben megszerezték a­z olyan kényelmesen a hazai­­vezetést, s továbbá támad- ■ ak. A Lóvéén átvette a d já­ték, de amikor Pejovic з 12.­­ téli irányítását, térfölényt percben egyenlített, az sem­­ harcolt ki, elég sok lövést meglátszott, hogy most már nyugodtan játszanak, nem is küldött kapura, de sze­rencsére Ba­bic elemében volt. A másik oldalon né­hány, Rakié-lefutás keltett veszélyt, de mindig egyedül maradt, beadásait senki sem kísérte. A Lóvcen a 67. percben Pejovic fejesgóljával szé­pített az eredményen, s aztán a 87. percben, ami­kor a cetinjei balszélső kapáslövése a hálóban kötött ki, még kérdéses­sé is vált a Novi Sad győzelme. Szerencsére ekkor már nem sok idő maradt hátra, s a Novi Sad megőrizte az ered­ményt. Habár hét gólt­ látott a közönség, elégedetlenül tá­vozott a pályáról. A Novi Sad jobb volt, megérdemelte a­ győzelmet, de amikor ké­­nyelmeskedni kezdett, a Lov­ren a katasztrófát minimá­lis vereségre változtatta. A győztes csapatból Babié, Be­lié és Rákié, a vendégek kö­zül pedig Vujovic és Popo­vic tűnt ki. A bíró kisebb hibáktól eltekintve jól­­vé­gezte feladatát. P. J. A Crvena Zvezda vezet Betörtek a zombori sakkozók Vinjačka Banján a befeje­zéshez közeledik a Tito-Kupa döntője. A 4. forduló után a belgrádi Crvena Zvezda áll az élen 11 ponttal, utána kö­vetkezik a zágrábi Mladost 10,5, a PTT Zagreb 9, a Par­tizan és a Stari Grad (Belg­rád) 8,5 (2), Celik 8,5, zombori Sakk Klub 7, Maribor 6,5 (1) ponttal, stb. A 3. fordulóban a rang­adón a Crvena Zvezda 2,5:l,5-re legyőzte helyi ri­válisát, a Partizánt, és akkor a táblázat élére tört, és első helyét meg is őrizte, miután a 4. fordulóban 2,5:l,5-re le­győzte a PTT Zagreb együt­tesét, a Partizan pedig a játszmák megszakításáig 1:1 arányú döntetlent ért csak el a Stari Grad ellen. A má­sodik helyre a zágrábi Mla­dost küzdötte fel magát, a 4. fordulóban ugyanis 3,5:0,5 arányban fölényesen legyőz­te a zombori csapatot. A zomboriak két szép győze­lemmel kezdték a versenyt, megérdemelten vitte el mind de aztán letörtek. A 3. fordu­­l két pontot, szabadkarot,­­­lóban 3:1-re kikaptak a stari Grad együttesétől, a 4-ben pedig még nagyobb arányú vereséget szenvedtek. Ma játsszák az utolsó for­dulót.