Nemzeti Sport, 1927. május (19. évfolyam, 68-85. szám)

1927-05-16 / 77. szám

6 JTT Hétfő, 1927 május II. \ Pontot adott le a Testvériség A BSE ismét öt góllal győzött — A „33“ FC nagy veresége a BRSG-től — Gólcsöt rendesett a Törekvés és a KAOE — Nagy bajnokjelölt verést tartottak a III. osztályokban — Kikapott a GslK, BSK és az MTG Opr­e-csoport. KAOE—ETC 8:0 (4:0). Soroksári­ út. Bíró: Viczenik. KAOE: Kuss — Topscher, Herz — Melicharik, Seemann, Rechnitzer — Fuchs, Tarr, Török, Pallay, Kádár IV. ETC: Sulyok — Weisz, Maschura — Links, Pásztor, Balogi — Bodolák, Winternitz, Orosz, Uglár, Boros. Nívótlan küzdelemben katasztrofális vereséget szenvedett a pech­es erzsé­beti együttes. A KAOE a nagy gól­arány ellenére sem produkált valami fényes játékot. Melicharik, Török és Kádár IV. tűnt ki a csapatból. Az ETO-istákat kapusuknak első percek­ben bekövetkezett balesete súlyosan hendikepelte és jóformán végig véde­kezésre szorultak. Náluk Weisz ját­szott jól és Bodolák tűnt ki lefutásaival. A küzdelem balesettel indul. Sulyák, az ETO kapusa súlyos karficamodást szenved (10 p) és a mentők viszik el. A KAOE góllövői Török (16 p), Fuchs (18 p), Tarr (31 p), Török (37 p), majd szünet után: Melicharik (9 p), Török (11 p), Kádár IV. (15 p) és Pallag (40 p). III. ker. TVE—UTSE 2:2 (1:0). Határ­ utca. Bíró: Salgó. III. ker.: Meggyesy — Beringer IV., Mittelmann — Schmidt, Cseh I., Keck — Schulteisz, Beringer V., Cseh II., Hajós, Skvarek. UTSE: Csajka — Kocsis, Magyar — Gajdusek, Hageman, Fábián — Rosz­­kop I., Szakmeiszter, Ontkó, Roszkop II., Goldstein. A III. ker. csapata határozottan rá­szolgált volna a győzelemre. Csatárai állandóan az UTSE kapuja előtt ta­­nyáztak, de Csajka nagyszerű védése és a balszerencse folytán meg kellett elégedniük az egyik ponttal. A 25-ik percben Schmidt hosszan előread és a jól helyezkedő Skvarek védhetetlenül befejeli. A II-ik félidő 20-ik percében Goldstein villámgyorsan lefut, beadja a labdát és Roszkop II. kiegyenlít. A gólra a III. kér vehemen­sen támad, de mégis az UTSE jut gól­hoz Roszkop I. révén. Ezután a III. ker. valósággal odaszögezi az UTSE-t a kapuhoz. A 35-ik percben 11-es az UTSE ellen. Csajka bravúrosan kiüti, de a résen álló Beringer IV. védhetetle­­nül belövi. A III-ik kerület csapatából a jobb­szárny volt jó, de különösen Beringer. Az UTSE legjobb­­ embere Csajka volt és a balszélső Goldstein. BSE—Vasas 5:0 (1:0). Lóversenytőr. Bíró: Földessy dr. BSE: Dobos III. — Szűcs I., Sopo­­nyai — Rigó, Prell, Schweng — Kiss, Novotny, Borsy, Szűcs II., Hern Vasas: Szollár — Muzsik, Mócsik — Masányi, Schendula, Kalló, Koffler, Winkler, Schell, Benda, Kozák. A győztes csapat védelmében Dobos és Szűcs II. kezdi visszanyerni régi for­máját, a Soponyai pedig a mezőny legjobbja. A halfsor váltakozó for­mája mellett a csatársor ismét a régi volt. A Vasasok erőssége Mácsik, Ma­sányi, Kalló, Benda, de különösen Ko­zák. A széltől támogatott Vasas, heves tá­madásaival indul a játék, de több me­leg helyzetet nem tudnak kihasználni. Későbben BSE is támadólag lép föl, aminek eredménye Soponyai 11-es gólja. _ A második félidőben aztán a BSE fö­lénye mellett egymásután esnek a gó­lok Borsy, Hein (2). Végül Hein be­adásából Borsy révén. (A mérkőzés leg­szebb gólja.) Törekvés—Ékszerész 6:1 (3:0). Halom­ utca. Bíró: Klug Frigyes. Törekvés: Kamanetzky — Németh, Siegl — Dánó, Löffler, Metzl — Ellbo­­gen, Keszler, Egri, Dankó, Mészáros I. Ékszerész: Benler — Sternberg I. és III. — Reich, Neuwelt, Hollander,­­ Berger, Németh, Ullmann, Bolgár, Mihalec. A kitűnő kőbányai együttes, bár legjobb emberei játszottak, gólzá­port zúdított a lelkes, de kicsiny tech­nikai tudású Ékszerészre, kiknél csak Reich és Sternberg III. játszott jól. A Törekvésben a csatársor volt nagysze­rű, különösen Dankó, kinek négy gól dicséri agilitását. A haltsorban Dánó, a védelemben Siegl játszott jól, bár az utóbbi kissé könnyelmű volt. A Törekvés kezd s a 10. percben Keszler lövi az első gólt, amit a ki­szökő Keszler, majd Dankó gólja kö­vet. Szünet után Dankó három gólja megpecsételi a meccs sorsát. A 35. percben Siegl faultolja a 16-on belül Németet (Ékszerész) a megítélt 11-est Neuwelt beteszi. NSC—Testvériség 0:0. Millenáris. Bíró: Kann. NSC: Palesch — Széles II, Klopfer - Brenner, Széles I, Tímár — Iglódi, Kertész II, Gallus, Udvaros, Bellák. Testvériség: Brinkus — Benke, Krai­­ser — Ölvedi, Marék, Ottávi — Nagy, Kiss G., Pajor, Vecsei, Berkes. Az NSC fiatal erőkből álló csapata váratlanul jó játékot produkálva telje­sen egyenrangú ellenfele volt a nagy favorit Testvériségnek. Sőt több gól­helyzete volt, mint ellenfelének, amely erősen a lábában érezte a csütörtöki BEAC-meccset. Az első félidőben a játék változatos. Az NSC szebben játszik, mint a Test­vériség. Szünet után a játék teljesen nyílt s Gallus kapuralövése majdnem meghoz­za az NSC-nek a győztes gólt. Jó volt az NSC halfsora, amely egy klasszis­sal múlta felül ellenfelét, továbbá Ig­­lódi, míg a Testvériségből Straiser és Benke említhető. Ottavit Testvériség utánrúgásért kiállították. Testvériség ifj.—NSC ifj. 3:0 (1:0). HSC—UTE 3:1 (0:1). Soroksári­ út. Bíró: Klein A. HSC: Perina — Adamka, Weisz — Salamon, Urbán, Tym — Fridrich, Szabó, Müller, Kozák, Rokosz. ÚTE: Szádeczky — Hajba I, Putz — Hajba II., Urbán, Sprieszl — Gerstenbrein, Pechlor, Neuschl, Iván, Kopper. A lelkesen küzdő HSC minimális kü­lönbséggel valóban jobb volt ellenfelé­nél, azonban az utolsó gólhoz a gyen­ge bíró segítette. A csapat legjobbja a három fedezet és Perina kapus. Az OTE darabos játékot produkált. Sprieszl, Urbán és a két szélső teljesít­ménye emelhető ki az együttesből. Első félidőben a HSC támad többet, de csatárai, főleg Kozák, nagy helyze­teket hagynak ki, így az UTE szerzi meg a vezetést Pechlov révén. (35 p.) Szünet után a HSC erősít és csakha­mar egyenlít is Szabó (7 p.). Csakha­mar megvan a vezetés is: Müller lab­dáját Szádeczky már csak a vonalon belül csípi el (13 p.). Rokosz csavart kornere érintés nélkül röpül a hálóba, miközben a labdáért ugró Szádeczkyt ellökik. (44 p.). BRSC—33 FC 4:0 (2:0). Millenáris. Bíró: Hertzki. BRSC: Rizmayer — Klötzl III., Reitszám — Sugár, Kaltenecker VIII., Klötzl IV. — Klötzl V., Pálfi, Stancsik, Mayer, Lux. 33 FC: Mészáros — Szenczi, Hegyi — Krammer, Zloch, Lux — Pintér, Vedres, Szabó I. és II., Tokai. A BRSC minden részében felette ál­lott az ellenfelének. Bár Kaltenecker VIII. és Stancsik kiállítása, majd Pálfi sérülése miatt, akit Mészáros faultolt el, a mérkőzés egy részében nyolc em­berrel küzdött, mindvégig kezében tar­totta a mérkőzést. A 33. FC-ből Szabó I. került a kiállítottak listájára. Jól játszott a BRSC-ben Kaltenecker VIII., Sztancsik és Rizmayer, míg a 33. FC-ben Zloch, Pintér és Vedres em­líthető. Az első félidő góljait Sztancsik és Pálfi rúgja, míg szünet után 11-esből esnek a gólok Sztancsik és Suga révén. URAK—BTC 3:0 (1:0). URAK-pálya. Bíró: Égner. URAK: Matlák —­ Schmiedt, Schef­­fer — Kramarik, Schwartz, Bölcskey — Schinkovits, Vavró, Buchnitz, Klein, Guttmann. BTC: Varga — Orbán, Radics — Streitmann, Grádi, Gruber — Hajdú, Aut, Steingruber, Baumgarten, Ber­­záczi. A Bölcskeyvel és Guttmannal meg­erősödött URAK hatalmas formát játszva ki, imponáló játék után fölényes s teljesen megérdemelt győzelmet arat. Az első gól a 20. percben esik, mikor Schinkovits szép beadását Buchnitz a hálóba emeli. Szünet után a 8. percben Vavró beadását Gradi a 16-oson belül kézzel üti le. 11-es! Ezt Schmiedt küldi rendeltetési helyére. A mérkőzés utolsó gólja a 30. percben születik meg. A még mindig gyorslábú Guttmann a szélen megfut, a BTC védelem utána ered, de feltartóztatni nem tudják . Guttmann a 16-os tájáról nehéz szögből szép gólt rúg. Kiváltak az URAK-ból Guttmann, Buchnitz és Schwartz, a BTC-ből Ber­­zuczi és Radics. 1—1 játékos kiállítva. I. ker. SC—Világosság 1:1 (1:0). Amerikai­ út. Bíró: Antalics. I. ker. SC: Likinstein — Kluger I, Fu­cska I. —Stadtmüller IV, Stadtmüller III, Ko­csis •— Kluger II, Lakatos, Stettner, Galambos, Suszter. —■. Világosság: Ro­­honczy — Lengyel, Smidt — Szabó, Borbély, Savanyú — Csömör, Tóth, Póczi Jakab, Striker. — Az erős küz­delemben állandóan a Világosság tá­­­madt, mégis az I. ker. szerzi meg a vezetést Galambos révén, mely az ad-­­dig is keményen védekező I. kerületeit még szívósabb kitartásra serkentette, és a Világosság csak Tóth 11-ével tud egyenlíteni. — I. ker. ifj.—Világosság­i ifj. 2:1 (2:1). Egyetértés—VL kér. SC 1:0 (0:0). (Félbeszakítva.) Kőbányai­ út. Bíró,­ László. Egyetértés: Csúcs — Blázs, Zboznovits — Charlie, Artner, Petykós — Mázló, Nagy, Kreitz, Dobó, Pre-­­sovszky I. — VI. ker. SC: Pintér — Künsztler, Szatyin — Tóth, Fazekas, Grünfeld — Heller, Tari, Büki, Le­­hotzky, Gyuri. — Az Egyetértés meg­érdemelten győz Petykó góljával. A bíró a VI. ker. egy szabályos gólját nem ítélte meg, majd erélytelensége miatt a II. félidő 37. percében bot­rányba fulladt a mérkőzés. A mezőny legjobbja Pintér volt. — VI. ker. SC II.—Egyetértés II. 7:0 (3:0). Zuglói SC—TLK 4:1 (2:0). Ame­­­­ikai­ út. Bíró: Hegedűs. ZSE: Drezda — Tanács, Hauszknecht — Gáspár, Licht, Weinberger — Hodusz I, Hor­váth, Tóth, Fézler II, Hodusz II. — TLK: Nagy — Peterka, Kontardó — Vászondy, Markó, Neumann — Tokaj, Vanics, Pop, Stahl, Smidt. — A TLK nem bírta végig az iramot. Góllövő: Licht, Horváth, Tóth és Fézler II, il­letve Popp. — TLK ifj.—Zuglói SE ifj. 2:1 (1:0). BTK—PSC 3:2 (1:1). Pozsonyi­ út: Bíró Müller. BTK: Sztezák — Polcsik, Ihász — Víg, Mántán, Wolf — Pfeil, Pacolai, Michelberger, Nejedli, Szé­kely. — PSC: Becker — Orbán, Jen­­nei — Magyar, Fischer, Jamrich —­ Csere, Tamara, Turner, Köpeczy, Kor­pás. — Szép, változó iramú mérkőzés, melyet a szerencsésebb csapat nyert. Góllövők: BTK-ból: Michelberger, Pa­colai, Nejedli, a PSC-ből: Köpeczy. — BTK II.—PSC II. 8:0. — BTK komb.— PSC komb. 5:0. VI. ker. FC—FAFC 2:2 (2:1). Rá­kospatak. Bíró: Gombos. VI. ker. FC: Szótér — Florkovic, Czembert — Virág, Mikula, Tóth — Karazsi, Merván, Linke, Laszkali, Bosák. FAFC: Gráf II. — Ba­log, Mészáros — Orbán, Kovács I., Bauer — Hunya, Verebi, Gráf I., Vi­rág I., Kiss. Igazságos eredmény. Gól­lövők: Mikula és Florkevic, illetve Hunya 2. Florkevic VI. ker. FC Verebi­­vel FAFC összefutva bal lábát törte. Linke kiállítva. VI. ker. FC II.—FAFC II. 8:0 (4:0). VI. ker. FC ifj.—Turul MOTE ifj. 1:0 (1:0). Compaktor—Nyomdász 3:0 (1:0). BTK-pálya. Bíró: Horváth II. Compak­tor: Blitzer — Kugyelka, Huszár — Apfelbaum, Reisz Korusz — Radványi, Abaházi, Müller, Herz, Német. Nyom­dász: Karczaghegyi — Heiner, Mus­­mek — Krausz, Kiss, Track — Pista, Goldfrid, Bacsai II., Kovács, Bacsai IV. Megérdemelt győzelmet aratott a Com­paktor lelkes együttese. Góllövők: Mül­ler, Herz, Abaházi. Compaktor II.— Nyomdász II. 2:1 (1:1). Beszkár—JSC 5:1 (2:1). Thököly-út Bíró: Steiner. Beszkár: Hagelmann — Seszták, Rogics — Szőnyi, Dobrev, Major — Menczer II., Barta, Menczer I., Délceg, Szabadi. JSC: Klein I. — Klein II., Halász — Tepper, Fischer, Strasser — Konsberger, Balogh, Kusch, Lüllei, Kovács. A Beszkár Menczer I. (3), Barta és Szőnyi góljaival bizto­sítja a győzelmet, amelyre csak Fischer tud válaszolni. Mindkét csapatból két­­két játékos kiállítva. Jó Menczer I. Beszkár, Klein II. — Beszkár II.—SSC II. 4:1 (2:1). Vérhalom—RSC 2:0 (0:0). Marcibá­­nyi-tér. Bíró: Ritter. Vérhalom: Lőwh — Beck III., Weisz — Beck, Baron, Berghamme­r — Landler,, Sztancsik, Kluber, Jerabek, Zimmermann. BSC: Szili — Virág I., Neubrandt — Behrin­­ger, Gyimóthi, Glück — Haas, Garam­­völgyi, Szvoboda, Schürger, Virág II. Meglepő győzelmet aratott a javuló Vérhalom az unottan játszó BSC ellen. Góllövő: Kluber és Landler. Jó: Weisz és Landler Vérhalom, Szvoboda és Schürger BSC. — BSC II.—Vérhalom II. 3:1 (1:1). 1. Törekvés 23 14 7 2 52:20 35 2. BSE 18 16 2 6 78: 8 34 3. Postás 20 13 5 2 62:28 31 4. UTSE 22 10 5 7 38:28 25 5. MÁV 20 9 6 5 39:34 24 6. KFC 19 11 2 6 33:37 24 7. MTK 21 9 4 8 41:34 22 8. Vasas 21 9 4 8 41:40 22 2. III. ker. TVE 21 7 7 7 49:38 21 10 MAFC 22 7 7 8 45:46 21 11. KAC 22 7 5 10 38:56 19 12. Zugló 21 8 1 12 34:49 17 13. KAOE 21 5 5 11 35:51 15 14. Ékszerész 22 4 4 14 21:67 12 15. RAC 22 5 1 16 24:49 11 16. ETC 23­­2 1 20 11:57 5 I. osztály Spring­er-csoport: 1. UTE 28 16 7 5 67:36 39 2. FTC 24 17 4 3 55:31 38 3. Testvériség 25 18 2 5 63:39 38 4. BEAC* 22 18 1 3 50:23 37 5. URAK* 25 16 3 6 46:28 35 6. BTC 25 15 2 8 42:33 32 7. MAC 24 13 4 7 48:26 30 8. „33” FC 26 13 4 9 43:33 30 9. BRSC 23 11 3 9 40:45 25 10. TTC 26 10 5 11 45:59 25 11. NSC 25 11 2 12 32:37 23 12. OTE 25 8 6 11 45:43 22 18. HSC 26 9 3 14 33:43 21 14. UMTE** 31 7 3 21 38:16 17 15. ETSC 25 5 3 17 17:85 13 16. BAK 26 5 2 19 18:73 12 17. Főv. TKör** 31------31 8:31 — * BEAC—URAK a II. félidő 20. percében 2:1-es állásnál félbeszakadt meccs beszámítva. ** Felfüggesztve, illetve törölve. II. osztály Stobbe-csoport: 1. Egyetértés 26 20 2 4 86:36 42 2. Világosság 24 18 5 1 87:13 41 3. Zuglói SE 24 18 3 3 67:31 39 4. I. ker. SC 25 13 6 6 42:25 32 5. PSC 25 13 4 8 57:43 30 6. Kompaktor 26 10 6 10 39:51 26 7. BSzKRT 21 11 3 7 51:30 25 8. BTK 24 10 4 10 50:41 24 9. VI. ker. SC 25 10 4 11 34:44 24 10. BSC 24 9 4 11 32:43 22 11. VI. ker. FC 26 7 7 12 41:30 21 12. Nyomdász 26 8 5 13 41:57 21 13. Vérhalom 24 5 7 12 25:38 17 14. FASC 23 4 4 15 32:74 12 15. TLK 26 3 5 18 29:76 11 16. JSC 25 2 3 20 17:88 7 ­ Egységes gyorsírást a gépirószakiskolájában. József-köriút 20. Minden híró 1-én új tanfolyam kezdődik. Telefon: 1. 19­48 Művészi sportérmek és piakéte­tek, sport szobrok (kelyhek stb.) mint tisztelet-és veradordíjak, egyesületi stb. jelvények MORZSÁNYINÁL, Budapest IV., Eskü­­ ú 1­5.