Nemzeti Sport, 1942. március (34. évfolyam, 41-63. szám)

1942-03-30 / 62. szám

Hétfő, 1942 március 30. Látta-e a magyar filmgyártás színes csodáját ? ! Beszélő Köntös 9-ik premierhéti Kizárólag Royal Apollo Veresége ellenére is megőrizte első helyét a Torino Róma, március 29. A Torino hatalmas küzdelemben legkisebb gólaránnyal vereséget szenvedett Bolognában. Roma győ­zött az Atalanta fölött és így egy pontnyira meg'közelítete az első he­lyet még őrző Torinot. A bajnokság élén moat ez a helyzet: 1. Torino 22 12 6 4 35:24 30 2- Roma 22 11 7 4 3-t: lS 29 3. Vehezia 22 11 6 5 29:17 2S Részletes eredmények: Modena: Modena—Lazio 1:0 (1:0). Góllövő: Neri. Roma: Roma—Atalanta 2:0 (1:0). Góllövö: Krieziu és Panto. Livorno: Livorno—Ambrosiana 3:0 (2:0). Góllövö: Biana, Michellini. Grassi. Nápoly: Napoli—Liguria 1:1 (1:1). Napol! gólját Fabro lőtte, a Ligu­­riáét Coppa. A ná polyi Busa ni egy 11-est félrelött. Bologna: Bologna—Torino 1:0 (0:0). Góllövö: Reguzzoni. Torino: Juventus—Triestina 1:0 (1:0). Góllövö: Lushta. Genova: Genova—Venezia 1:0 (1:0). Góllövő: Ispiro. Milano: Milano—Fiorentina 2:1 (1:1). Meazza és Boffi lőtte a Mi­lano góljait, Penzo 11-esből a Fioren­­t ináét. A B) ligában i Bari—Savona 1:0, Prato—Alessandria 2:0, Vicenza—­­Pro Patria 3:0. Udinese—Pescara 1:2, Fiumana—Padova 2:0!!, Luc­­ohese—Reggiana 0:0, Novara—Pisa 2:3, Siena—Fanfulla 2:0, Brescia— Spczia 2:1. NB II. osztály KAC—Rusj 2:1 (1:1) Kassa, 1999 néző. Vezette: Mámori. • KAC: Halach — Polaceka, Vizsnyá­­k 5* — Takács, Lendvai, Bre­ha — Mi­­haliért, Am­brutt, Horváth, Pá­s­ztor, Ador­ján. _ _ Husj: Bogotej — Papp, S­­orga — Ka­­hán, Bilák, Bokomir — Hajlik, Bogdán, Tóth II. Csancsinov, Tamás. Óriási szélben játszottak, KAC-táma­­dásokkal indul a játék. A 8. erőben Ambrus gólt szerez, 1:0. Most az ung­váriak is sokat veszélyeztetnek, de támad­ósloruk a leg­nagy­obb helyzeteket is kihagyja. A 30. p percben Hreha a bün­tetőn belül kezez, a 11-est Papp belövi. 1:1. Szünet után a­ KAC komoly fölénybe kerül. Sokat támad, a Rufij azonban jól védekezik. A 311. percben Horváth egyéni játék után szerzi meg a győzelmet je­­lentő gólt, 2:1. ... Kitűnt: Leridvai, Hroha, Horváth, ill. Bogotej, Papp, Kábán. Tokod—Soproni FAC 4:0 (2:0) Tokod. Vezette: Virup. Tokod: Magyar — Tordai, Bognár — Kincses I, Szabó, Sütő — Pozsonyi/ Kin­cses II, Garamvölgyi, R­ozgonyi, Ko­csis. A SFAC széllel hátban heves támadás — Bátori, Serényi, Mányoki — Soproni 11, Németh, Salamon, Sebes, Kővári. A SFAC széllel hátbira heves támadá­sokat vezet. A kitűnő tokodi­l védelem azonban mindent hárít. A 32. percben Pozsonyi lefut, közelről leadott lövését Balogh beejti, 1:0. A gól után ismét a vendégcsapat támad, de tehetetlen csa­társorának semmi sem sikerül. Lassan a helyi csapat kerül fölénybe. A második gólt a 32. percben Garamvölgyi szerzi egyéni játékkal. Fordulás után a 11. perc­ben Kocsis lő gólt. Kiegyensúlyozott já­ték után befejezés előtt egy perccel Ga­­ramvölgyi kitör, hatalmas lövése a háló­ban köt ki, 4:0. Jó­ a védelem. Kocsis, ill. Soproni I, Serényi, Soproni II. SVSE—Szabadkai VAK 3:2 (2:0) Sopron, 800 néző. Vezette: Palkó. SVSE: Mátray — v. Horváth, Kon­yád — Kalocsay, Kőműves, Vermes — Fekete, Budai, Pados, Horváth, Gervay. SzVRK: Simon — Zsáki, Pertis — Jakab II, Bogár, Nagytorma — Jakab I, Kecskés, Demeter,, Balázs II, Ne­mere. Az első félidőben nagy fölényben ját­szik a helyi csapat. Szünet után azon­ban visszaesik és csa­k nehezen szerzi meg a győzelmet a mezőnyben jobban játszó szabadkaiak ellen. Az SVSE csa­társora rengeteg helyzetet hagyott ki. Góllövő: Horváth (2, egyet 11-esből) és Pados, ill. Nemere (2, egyet 11-esből). Jó: Mátray, Konrád, Kőműves, Fekete és Horváth, ill. Pertis, Jakab II, Kecs­kés és Nemere. MOVE Szabolcs—Kolozsvári MÁV 3:0 (2:0) Nyíregyháza, 600 néző Vezette: Pál. Szabolcs: Márki — Filé, Kádái — Hargitai, Négyesi III. Lovász — Bogár, Ilcsik, Tóth, Szalai, Mester. K. MÁV: Nemes — Horváth, Mátis­— Csíki, Kiss, Oláh — Szedlicsek, De­­mény, Oroszi, Lukács, Binder. Az óriási szélben nehezen alakult ki a játék. A széllel hátban ják­szó hazai csapat kerül hamarosan fölénybe és a 12. percben Ilcsik védhetetlen gólt lő. Tovább is a Szabolcs támad. A 39. perc­ben Szalai szögletrugása érintés nélkül megy a léc alá. 2:0. A második félidő­ben feljön a MÁV is, gólt azonban a hazaiak érnek el. Az 5. percben Mester lefut, beadását Bogár befejeli. A kolozs­váriak nagyon szorítanak, de a nyíregy­házai védelem, élén Márkival, minden támadást visszaver. Jó: Márki, a me­zőny legjobbja, Kádái, Hargitai, Szalai, Mester, ill. Mátis, Kiss és Demény. Zentai AK—Szabadkai SE 5:2 (4:2) Szabadka. Vezette: Vezér II. 7.4K: Pusztai — Vereczkei, István­ff­y — Kiss I, Tabák, Lázár — Pólyák, Bics­kei, Borbély, Juhász, Újházi. SzSE: Szabó — Tóth, Korcsik — Márki, Szű­cs, Huszta — Jaksa, Bogár, Lucsik, Bulyovics, Szkacsovszky. A ZAK jobban játszott, mint ellenfele és megérdemelte a győzelmet. Az SzSE a mezőnyben helyenkint jó ellenfél volt. A 10. percben Borbély kiugrik és a této­vázó kapus mellett gólt lő. 1:0. A 15. percben Korcsik 11 est vet,­eal Jurágit­ értékesíti. 2:0. A 16. percben Juhász eredményes. 3:0. A 22. percben Juhász 16­­r­ését először a kapufa, aztán a kapus védi, de végül mégis sikerül belőnie a gólt. 4:0. A 23. percben Jaksa szöglete esik­ a hálóba. 4:1. A 37. percben Huszta szépt. 4:2. Fordulás után a 42. percben Pólyák szép gólja jelenti a mérkőzés utolsó gólját. Jó: Vereczkei, Pólyák, Ju­hász, illetve Tóth, Huszka, Jaksa, NSE—II. Törekvés 1:0 (0:0) Nagybánya. Vezette: Nagy dr. Haladás—Bezdáni SE 5:2 (3:0) Bezdán. Vezette: Reményffy. Az NB II. állása Rákóczi-csoport 1. Vasas 17 11 5 1 37:11 27 2. BSzKRT 17 12 2 3 60:27 26 3. B. Vasutas 16 11 3 2 26:16 25 4. Testvériség 17 9 3 5 41:39 21 5. Misk. VSC 17 7 6 4 34:25 20 6. Kassai AC 17 8 4 5 31:29 20 7. Rusj 17 8 2 7 35:39 18 8. Ózd 17 7 3 7 38:35 17 9. BLIK 17 7 3 7 35:39 17 10. Pereces 17 7 2 8 38:34 16 11. Hungária 17 7 1 9 31:39 15 12. Los. AFC 16 5 3 8 23:32 13 13. Salg. SE 16 4 1 11 24 :42 9 14. K. Rákóczi* 26 ------- 26 11:57 — Visszalépett. Vidéki eredmények Zombor: A ZSE 11-Bezdáni SE II­­I. o. mérkőzés elmaradt, mert a bezdáni csapat nem jelent meg Pét: PKSE—Kőszegi SE 3:0 (2:0) X. o. Vezette­ Prém Góllövő: Both (2) és Ko-Sopron: az SVSE II.—KSE II. mérkő­zés az előbbi csapat lemondása folytán elmaradt. — A Stex—Brennbergbánya mérkőzésen az utóbbi csapat nem jelent meg. — Az LSSE—SchSE mérkőzés el­maradt, mert az SchSE valószínűleg fel­oszlik. Szabadka: Szegedi Postás—Bácska IX. 5:0 (1:0). I. 0. Vezette: Szabó. Könnyű győzelem. Góllövő: V. Eürdögh (2), Csa­bai, Szekeres, Solmossi. "• Alas: ASC—Fóti TSE 3:0 (0:0). I. o. Vezett­e: Genkei. Góllövő: Sviatkovszki (2), Tom­asek. BIRKÓZÁS A MAFC vasárnap a Műegyetemen rendezte IX. osztályú szabadfogású birkózó­versenyét. A verseny eredményei: Légsúly: 1. Bodor TITE, 2. Eger­szegi (VI. két levente), 3. Papp (Törekvés).­­ Pehelysúly: 1. Vargha WMTK, 2. Békési (Törek­vés), 3. Pető ÚTE.­­— Könnyűsúly: 1. Brassói WMTK, 2. Szőke MÁVAG, 3. Kiss BSzKRT, 4. Istenes Vasas. — Középsúly: 1. Sólyom BVSC, 2. Fehér WMTK, 3. Gerendas UTE. — Váltósúly: 1. Varga MAC, 2. Buda­vári MÁVAG, 3. Sólyomvári UTE, 4. Tóth WMTK. — Félnehézsúly: 1. Gere MAFC, 2. vitéz Herczegh MAFC, 3. Zarándi MAFC.­­ Ne­hézsúly: 1. Nyitrai MAFC, 2. Bor­bély MAFC. NB III. osztály MESE—Cs. MOVE 1:0 (0:0) Eger. Vezette: Palotás. Az óriási szélben lejátszott mér­kőzésen a szerencsésebb csapat győ­zött. Góllövő: Szamosi. Váci Remény—Dorogi AC 3:1 (1:0) Vác. Vezette: Dénes. Idényelsi mérkőzés. A V. Remény megérdemelten nyert. Góllövő:­­Heiczin­­ger, Görgöri , dr. és Várszegi, illetve KtOUÉ*. " ISSZ! NSE—Királyház! MÁV 2:1 (1:0) Nagyszőllős. Vezette: Gerber. A­SE: Nagy — Harap­kő, Skabii — Ko­vács, Vastinetz, Wagner II — Varga, Wagner I, Sisaniszló, Tóth, Sza­bó. K. MÁV: Hegedűs — G­écs I, Pilovácz — Gecsei, Enyedi, Jankovics — Gács II, Gulácsi, Szabó, Pető, Balogh. A hazai csapat fölényes játékkal, biz­tosan győzött, a várakozáson alul sze­replő MÁV ellen. Góllövő: Tóth, Sza­niszló, ill. Gulácsi (II-esből). Jó: Nagy, Skabli, Szaniszló, Tóth, ill. Hegedűs, Gacs­i, Pilovácz. TSC—Váci SE 7:1 (4:1) Tatabánya. Vezette: Sági. TSC: Konecsny —­ Széles, Prechsler — Szabó, Paksa, Du­na — Mudla, Ballagh, Berki, Székely, Jancsák. WSE: Wölff - Takács, Kurdi I — Köbl IT, Virágh, Stockbauer II — Kurdi IH, Kurdi 11, Velki, Básthy, Nagy. A minden i­és®ébén jobb TSC fölénye, szép játékkal biztosan győzte le ellenfe­lét. Kitűnő csat­ár­játék, sokat hibázó VSE-védelem. Góllövő: Berki (4), Paksa (2, 11-esből) és Jánosuk, illetve Velki. MSE II—Székelyföldi MÁV 3:0 (2:0) Marosvásárhely, 800 néző. Vezette: Takács MSE: Szabó — Bálik, Guliga — Zöld I, Sas, Somogyi — Eördögh, Nagy, Bánffi, Pál, Zöldi II. Székelyföldi MÁV: Bozsó —­ Tamási, Sztrója I — Csányi, Bereczki, Auer — Baranyi, Zabos, Sztrója II, Galambfalvi, Vas. Jó iramú mérkőzésen megérdemelten győzött az MSE. Góllövő: Bánffi (2), Pál. Jó, Szabó, Lilik, Sas, Bánffi, ill. Tamási, Bereczki, Zabos. Makói VSC—Óbecsei Bocskai 8:2 (0:2) Óbecse, 506 néző. Vezette: Gaál. MVSC: Faragó — Újvári, Ta­kács — Szegedi, Vizslán, Galamb — Ponyec, A. Kiss, Szél, Bajusz, Kobanic. Bocs­ócai: Nagy — Szpájics, Ko­vács — Bukovics, Mitovánov II, Trubics, Beljin, Kostyál, Tihanyi, Mitovánov I, Donovác. A Bocskai Nagy rossz formájá­nak köszönheti a vereséget. A hazai csapat mind a két félidőben sokkal többet támadott, de a makóiaknak több volt a szerencséjük. Az első félidőben Kostyál, illetve Milovanov II, a második félidőben pedig Kiss, Ponyec és Szél a gólszerző. Jó: Új­vári, Takács, A. Kiss, illetve Buko­­vics, Mitovánov I és II, Reisin. Kecskeméti AC—Bácska 1:1 (1:0) Szabadka. Vezette­: Lakatos. KAC: Izsó — Jávorka, Tormási — Kovács I, Csermák, P. Kovács H —­­ Kovács I, Várszegi, Karazsin, Návay, Luszka. Bácska: Lázics — Evetovics, Folgics — Pályics, Varga, Horvátszky — Hí­res, Bacskó, Tumbácz, Hatvai I, Gáb­rics. Mindkét csapat sokat támadott, de a kapusok jól védtek. Góllövő: Návay, illetve Gábrics. Jó: Jávorka, Návay, illetve Lázics, Evetovics, Varga. SzTK—Hódmezővásárhelyi TVE 2:1 (1:0) Szeged, 200 néző. Vezette: J­osonczi SZTK: Jurka — Kömlódi, Haller — Hetedi, Szabó, Komáromi — Fáskerti, Török, S­ókai, Honti, Lévai. HTVE: Vata — Török, Palócz — Bartha, Kiss, Tóth I — Lajtos, Kecskés, Tóth II, öze, v. Ármány. Orkánszerű szélben játszották le a mérkőzést. Az SzTK megérdemelten gy­ő­­zött. Az első félidő 6. percében Kókai szabadrúgásból, a II. félidő 10. percében ismét Kókai eredményes. A 14. percben v. Ármány a góllövő. Jó: Komlódi, Ko­máromi, Kókai, illetve Kecskés, Török és v. Ármány. Szentesi TE—Újvidéki VAK 2:0 (0:0) Szentes, 500 néző. Vezette: Korsavai. SzTE: Bozsó — Lenner, Csepregi — Mészáros II, Perényi, Mészáros I. — Csányi, Palotás, Szabó, Csibola, Vilá­gos. N­VRK: Misler — Majtány, Zalmrai — Fodor, Buzgó, Jávor — Pörge, Mongol, Erdős, Agusztin, Kovács. Nagy, küzdelem után győzött csak a szentesi csapat. Góllövő: Szabó (2). Jó: Lenner, Szabó, ill. Pörge. Nagykárolyi AC—Nyíregyházi VSC 1:0 (1:0) Nagykároly. Vezette: Karsa­i. NAC: Szöllösi — Schmell, Orosz — Erdei, Vende, Littner — Strucc, Balogh, Tatár, Szabó, Hraggel. NyVSC: Bokor — Szilágyi, Kiss — Szatke, Márton, Máthé — Hé­­czey, Visszanyik, Olha, Dutkievicz, Dagonya. Egyenrangú ellenfelek. Az NyVSC az egyik pontot megérdemelte volna. Góllövő: Balogh. Jó: a közvetlen védelem, ill. Szilágyi, Kiss, Heczey és Dagonya. Hangya—Zombor­ SE 7:0 (5:0) •Zombor, 500 néző. Vezette: Pápai. Hangya: Bogdán — Németh I, Németh II — Gyetvai, Ecsedi, Fukar — Dévai, Szalai, Pető, Vezényi, Szabó. ZSE: Csuvardics — Ivánikovics, Haméder — Kovács, Pavievics, Toldi — Janovacz, Lukics, Huber, Rapics. A ZSE gyenge ellenfél volt. Gól­lövő: Pető (.*­), Szálló (2), Dévai. Vezényi. Jó: Pető, Szabó, ill. Huber és Pavletics. D. Magyarság—SzSE 4:0 (1:0) Szalmár­németi, 500 néző. Vezette: Sár­osi. D. Magyarság: Budavári — Kecskés, Sahin — Jeszmás, Kakuk, Pánczél III — Gulyás, Béki, Kisalagi, Kiss II, Tóth. SzSE: Binder — Stier, Suta — Déri, Mándi, Bihor — Kabály, Tóth, Marosán, Kátai, Hidgekuff. Változatas, heves iramú küzdelem. Előbb némi SzSE-fölény. A 20. percben Béki egyéni játék után gólt lő. Szünet után a 6. percben Béki, a 28. és 29. perc­ben Kiss II. két góljával 4:0-ra győz a vendégcsapat.. Jó: Kecskés, Gulyás. Béki. Kiss II. tó SZSzefty. légiósa­, ill. Stier, Mondi. Vidéki eredmények Győr: Soproni SSE-DAC 3:3 (2:1). 1. 0. Vezette: Mii,Jer. Góllövő: Borra 12) és Seherrmann, ill. Anffré­, Horváth és Szalai. — GyTC—Rubertus II 3:1 (2:1). 1. o. Vezette: Hal'­,. Góllövő: Ráta. (2) és Sárközi, ill. Kanka. — Komáromi AC— GI­AC 5:0 (1:0). I. 0. Vind­á, Jehtt, Dé­­­lövti, I’öldesi (2), Jakab, Pintér és Lee­sve:.­­ II. ker. SC—Tatabányai 80 II 2:­­0 (1:0). 1. o. Vezetés: Zeicher. Góll­rTé: Halmány és Rémei. Kantorém­: KFC II—Galántai SE 1:3 (0:0). 1I. o. Vezette: Hegedűs. Góllövő: Hrí­vd­is, ill. Molnár (ut­rabél). Gyepres:: CESE—Soproni MAFC 4:1 (1:1). II. o. Vezette: Kvantzky. Góllövő: Szanoky (2), Krzxner és Keller, illetve Pelák (II-esből). Békés: BISE—Mezőberényi SE 8:1­ (8:0). II. o. Venés le: Huszár. Góllövő: Kovács (5), Sós (2) és Bolum. Tatabánya: TSC ifi—Vértesszöllősi SE 9:1 (7:6). Bar. Vezette: Jahn. Vág,he­lye: VSC—Kühne SE (Ma­gyar­­óvár) 11:2 (1:21. I. o. Vazette: Van­csák. Góllövő: Guzik (2), Papp (2), Gaál és Füri, ill. Perlaki (2). Zalaegerszeg: MOVE ZSE-Ajkai­­ LK 9:0 (4:0). I. o. Vezette: Tolnay.­­Góllövő: Tűrök II (6), Perlaki (2) és Leppa. — Sárvári LE—MOVE ZSE II 4:3 (1:1). i­. tl. Venette: Horváth. Gólh­ivó: Bíró (2) és Halasi (2), ill. Bent­ze (2) A. Bnerko. VantabH*: V. Unió—MÁV Mlöre (Szé­­kesfel­érvár) 3:2 (1:1). I. e. 23 é0 (!) néző. V­en.ette: Z­vieker. A rangadót nagy kisx­­dobentben nyerte,­ a helyi csapat. Góllövő: Szeles (2, mindkettőt 11-esből) ** Halasi. .)!i. Rudi (2). — Veszprémi TC—V. Unió II 1­:0 (1:0). II. o. Vezette: Vankó. Gól­­lövői: Serényi (3) és Bartha (2). Székesfehérvár: ARAK II.—Móri BE 7:0 (4:0). II. o. Venette: Hajósi). . Gól­­lövő: Hajósi (4), Genca (2) és S­za­itó. Szombathely: S-/.FC­H—Maro­ofi 7:9 (2:0), I. o. Vezette: Siklóezy. Góllövő: Boda (3), Horváth I. (2), Horváth II. és I.,u-z.i. Vee­sés: V. MOVE—Gödöllői SK 2:1 (131), I. o. Vezette: Sándor. Góllövő: Riffler, Somottvi, ill. Szenti M. Kiskunfélegyhi­a, KTK—Szentesi MÁV 10:2 (2:1). II. o. Vezette: Horváth. Gól­lövő: Mészáros (5), Szabó (3), Soltész (2), ill. Musai (2). Ungvár: KAC II —II. MOVE 6:0 (2:0). Vezette: Rabi. Góllövő: Szolics­inszky (3), Szatmári, Polacsek, Pirityi. — UAC­— Csapi Se 9:0 (2:0). Barátságos. Vezette: Kahán. Fölényes győzelem. Góllövő: Gantner (4), Fábiáni, Krizsa, Melega, Vé­ghi.­ásd: Farkastyulai ÚTE—DVTK II. 2:0 (1:0). II. o. Vezette: Lackó. Góllö­vő: Vass és Rézéi (öngól). Toltad: TV3C II.—Kisalagi SE 2:0 (0:0). I. o. Vezette: Gyulai. Góllövő: Hevesi, Haffenbeck. Kassa: KAC, Rákóczi vegyeg—Kassai hadtest 2:0 (2:0). Fülek: FVSE—Rimaszombati Törek­vés 4:1 (2:0). I: 0. Vezette: Prámer. Gól­lövő: Szabó (3), Mihók, ill. Murányi. — FVKSE II.—Egyirmati MOVE 2:2­­(1:1). II. o. Vezette: Pál­falvi. Góllövő: Rud­iik. Magyar, ill. Schuehmann, Molnár. Pécsbányatelep: DPAC—Nagykanizsai VTE 1:9 (1:0). 1. o. Ne v,er­­­r: E­cseni. Fe­­hér győzelem­. Góllövő: Kalauz. Mersekszabalos: MSE—7*114E (Pécs) 3:9 (1:0). 1. o. Vezette: Kmilniczky. Gól­­l­övét: Brunner II., G­ulami, Varga (11-esből). Pécs: PVSK II.-Bonyhádi V­TE 2:1 (2:1). 11. o. Vezette: Bakán. — DVAC II. —PETC II. :t::l (2:2). Vezette: 'l/Ugiwi. Góllövő: Esendeck, Kresil, Benczell, ill Kavics, Kovács, Keserű. — Kaposvári TSE ifj.-PVSK ifj. 4:1 (3:1). ifj. baji. Vezette: Fazekas. ­ A kopaszodás elhárítható, mert a korpa megjelenése megindí­tója a hajhullásnak. Meg kell tisz­títani a hajunkat a korpát okozó csiráktól, egyúttal termékenyebbé tenni a fejbőrt. Ezáltal létesíthet­jük a hajszálak megmaradásának feltételeit. A korpa eltűnik, a fejbőr viszketése megszűnik, a hajhullás megáll. A hajszálak újból növeke­­­désnek indulhatnak. A Leton bor­­kinos hajvíz sok férfinak és nőnek mentette meg már megsemmisültnek vált hajzatát. Kezdje el még ma a Leton hajápolást. Még ma ente,­önnek is, mint annyi másnak, a Leton haj­vízzel sikerülni fog a haj megmentése. Kapható szaküzletekben. Kis üveg P 3.69. Nagy üveg P 5.37. A mindennapos fésülködéshez aján­latos a Leton hajkrémemul­le. Nem piszkítja a kalapbélést és az ágy­neműt. Nem túl száraz és nem túl­­zsíros. Ára P 1.90. Főraktár: Hunnia Gyógyszertár Labo­ratóriuma, Budapest, Erzsébet­ körút 66. EMMISITER Ti­mipa sörcső Újpesti szurkoló a Bihari­ utcában — No, megnézzük ezt a Szolno­kot! A MÁVAG-nak már úgyis min­den mindegy. Szépen fog meghalni. A szurkoló a 2. percben azon kapta rajta magát, hogy már nem is olyan semleges! Tüzes MÁVAG- hívő lett belőle, íme: AT­LAS SUPER Csúcsteljesítményű minőségár­u #/Ut£frAU *' * ÁRA csak p 02.S4 irtásiét, vagy pont a utalvánnyal. Rozsnyai S£ás*®i^ 1 ÉVES könyv- én xenemfikereskedés papírosztálya gT JóTÁBILAS ^t'Bt D A PEST, IV., MÚZEUM-KÖRE­T­fi# Szeged: SzAK Tl-Kecskem­éti TE 2:1 (1:0). 1. o. Veteti®: Pataki. Góllövő: Hajdú, Kovács IV. illetve Magyar II. — Szabadkai TC—SzFSE­­2:1 (2:0). 1. o. V.S­­zerk­, Barcs. Góllövő: Csikós, LIck, ill. Stáez.­­ UTC—Szentesi MÁV 2:2 (1:1). 1. o. Vezette: Liliom 11. Góllövő: Tóth I. J­ury. ill. Fazekas és Mihály. — HASE JI—Makói VSE 8:1 (2:0). 1­. o. Vez­ette:­­Tódai. Góllövő: Kós­a (3), ill. Vargra. —■ 1;TC­H—Mindszenti LF 1:0 0):0). II. o. Venelta: Hargitai. Góllövő: Priszlinger. — SzFSE II—Martonov KI SC II. o. baj­noki mérkőzés elmaradt, mert a marto­­nosiak nem jelentek meg. Gyöngyös: A GyAK II—Kistérnyei BSE mérkőzés elmaradt. Utóbbi csapat nem jelent meg­. Somogy: SBGK—PEAC TI 3:2 (1:0). I­. o. Vezette: Megyer. Góllövő: Molnár (2. egyet­ülesből), Meszer, illetve Fü­­löp. Csejtei Szatmárnémeti: Sz Törekvés—..Petro­zsényi V­SE 2:1 (0:0). I. o. Vezette: Cséle Góllövő: Csendes, Erdei, illetve Buchmann. Hódmezővásárhely: Kecskeméti MÁV —MOVE HMTE 2:2 (1:1). I. o. Vezette: Dobozi. Igazság­ól döntetlen Góllövő: Pelner, vitéz Horváth, illetve Lencse, Berzi. Ercsi, Eötvös SE —Dun­aharaszti AC 4:1 (1:1). I. o. Vezette: Kéri. Góllövő: Sz.Mbados (2­), Kéllner, Bíró, illetve Hor­váth. Jánoshalma: JSE—Bajmoki AK 4:2 (3:2). I o. Vezette:­­Darányi. Góllövő: Mungarik (4), i.i. Kenkei (2). Eger: MIDRE II.—Di­sígyös­i Levente 4:1 (2:0). II. o. V­ezette: Sifl­ K. Siófok: LSE—Fűzfői AK 4:3 (3:1). I. o. Vezettte: Benyely. Góllövő: Zselyi (21, Biró és Tóth, ill. Kapfsvári (2, mind­­két Hét 11-esből) ért Winikler. Baja: BMTE—BTISE II 2:1 (2:11. II: 0. Vezette: Szandtner dr. Góllövő: Kemény és Michler, illetve: Kovács. Szabadka: SzMTE—Zombori TK 2:2 (1:0). I. o. Vezette: Misák. Igazságos eredmény. Góllövő: Könczöl, Dósai (11-esből), illetve Kanyó, Gulics. (A 8. percben:) — Nagyszerű volt Szabókám. Ez aztán a gól. Mi az, hogy nem lehet itt keresni. Ki mondott ilyet? Sza­­bókám, ez remek volt. És te még nem vagy U-válogatott! Majd leszel újpesti veti... Jajj, bocsánat. Hajrá MÁVAG. (l:l-nél:) — Nincs semmi baj, fiuk. Az is szép lesz, ha egy ponttal kevesebbje lesz a Szolnoknak. Akarom mondani egy ponttal több lesz nekünk, MÁVAG-istáknak­. Mindent bele. (Második félidő, 8. perc.) :— Fiuk, nekünk már minden nyóc! Gyerünk, Nagyuczk­i. Beadás... gólu­l! Mi az, hogy Gál? Góliáth! Mindent belem­ vagytok a nagycsa­pat. Most jövök rá, hogy mennyire imádom a mozdonyokat. Tulajdon­képpen öreg gépgyári vagyok, itt születtem a Kőbányai­ úton. Bánfi ringatta a bölcsömet. (öt perc múlva:) — Játékvezető úri! Fújja le a mérkőzést. Ezek a gyerekek még ne­m bírhatják az iramot. (Halkan sóhajt. Csak Diósgyőrben ne legyen baj.) (Mérkőzés után.) — Jól van, fiuk. Még nem is biz­tos, hogy a Szolnok baj... hogy baj lesz a MÁVAG-gal. Mindenesetre az Elektromos—WM-mérkőzést is meg­nézem. Hiszen az Elektromos min­dig közel állt a szívemhez. A La­torca­ utca környéke volt az én má­sodik szülőföldeim... Nevető orkán .. . LUPE VELEZ Vadmacska kizárólag CORSO Prolongálva a S-Sk hétre I Csupa vidámság, csupa báj... Színes tavasz Miki—Plútó—Donald mától CASINO és CITY