Nemzeti Sport, 1942. december (34. évfolyam, 234-253. szám)

1942-12-01 / 234. szám

KÉTSZERES RENDKÍVÜLI DÍJ AZ ÚJPEST— FERENCVÁROS ÉS VASAS— náci Mérkőzés kapcsán I­V. Országos Tippelő Bajnokság 16 Beérkezési határidő: dec, S, déli 12 óra Újpest—Ferencv, végerecL Újpest—Ferenev, I. félidő Vasas—Nagyvársó! végereS. Vasas—Nagyvárad I félidő Kispest—Depal K Gamma—Szolnok , „„,,3.... SatBTC—Haladás Szeged—D1MÁVAG *—1.... PótVerseny: Az alábbiak a pontver­senyben csak akkor szátmúlanak, 1. a a fenti mérkőzések közül valamelyik el­marad. Bandié esetben a pótverseny csak * hetiverseny­­­öktve­r­senyeit dönti el. Kolozsvár—­Törekvés Szabadkai VAK—Ujverbátz -KASC—Szegedi VSE Hódmezőv. TVE—DVAC Név, etet A békísídő aláveti ifiógát a folt©telük­nek és fizerkéeztőeőgt­uk' dötitfsciftek Minden szelvényhez ép és forgalomban lévő használatta­i 111 filléres bélyegét kell ínér lék­el­ni. Vincze, « SaiBTO kindó „mindenes*’ csatára PÁLYÁZATI ÜZENETEK Tájékoztató: A hé­tfő estig átnézett sszelvények közül a legjobbak: 2 darab 25 pontos; 4 darab 25 pontos. Az éllovasok közül Sólymos 24, Dadás 23, Hajrá Újpest 36 pontot. Bajnokok létzünk 21 pontot szerzett. - ifj. V­vAft J., Hajrá SAC: Blftdben. — Bemm­t 21. Nem teljesíthető. • Hajrá Fradi ,Zs. KJ. Lehet. issa Lestaktika és négy hátvéd­­ a Ferencváros-Újvidék mérkőzésen A legjobb akarattal sem lehet azt mondani, hogy a Ferencváros—Új­vidék mérkőzés úgynevezett „nagy"* mérkőzés volt. Sem a két csapat bajnoki helyezése, sem pillanatnyi formája, sem a mérkőzés folyamán esetleg adódó izgalmak nem­ avat­hatták azzá. Mégis, ha visszagondo­lunk a mérkőzésen történtekre, né­hány nagyon érdekes tanulságot von­hatunk le. A Ferencváros ezúttal ismét visz­­szatért háromhátvédes rendszeréhez és az „egyéni zamatot" úgy adta meg ennek, hogy az előretolt csatárok lefedezését lesrejátszással kombinálta. Ez a taktika az adott esetben bevált. A siker elengedhetetlen kellékei: a jószemű és a figyelő partjelzőknek minden beintését azonnal kifütyülő játékvezető és a lesreáillítással szem­ben tehetetlen ellenfél-csatárok tel­jes mértékben rendelkezésre álltak. Legalább hússzor akadt meg lesállás miért az újvidéki támadás, sokszor már pár méterről a félvonalon túl. Az Újvidék éppen ellenkező tak­tikát alkalmazott. Három hátvédje mellé hátra­­vonta védelmi tartaléknak Zsol­dost, a kitűnő balfedezetet, aki így csak­nem állandóan hátrább helyezke­dett el, mint a három hátvéd- En­nek megfelelően Takács került hát­ra Tátrai őrzésére és öt csatár he­lyett csak négy maradt. Ezt az erősen védekező rendszert az , Újvidék sikerrel alkal­mazta már Csepelen is. Sikerült vele megzavarnia az ellenfél csatársorát és bár saját támadásait is meg­gyengítette, mégis sikerült döntet­lenre kihúznia a mérkőzést. A döntetlenhez most sem hiány­zott sok, de ez elsősorban a ferenc­városi csatárok „érdeme". A ferenc­városi csatárok nem jöttek rá arra, hogy nyugodtan előrehúzódhatnak egé­szen a Zsoldos által képviselt leshatárig. Mindig messzebbről rohamoztak és így mindig eggyel több védő volt az újvidéki kapu előtt, mint amennyi csatár. Különösen Sípos helyzete volt nehéz. Neki csaknem állandóan két védőjátékos ellen kellett harcol­nia és nem csoda, ha­nem minden labdát tudott jól megjátszani. Mi a magunk részéről ezt a túlsá­gosan védekezésre beállított rend­szert nem tartjuk helyesnek. Ez azt jelenti, hogy az erre berendezkedő csapat előre lemond a támadásról és a győzelemről is, megelégszik a döntetlennek egy hal­vány reményével. Ez nem felel meg a sportszellemnek, de az esetek na­gyobb részében nem is célravezető. Az Újvidéknek ez a rendszere ma­gyarázza részben azt is, hogy Sáros­ Ili játéka miért volt olyan rendkívül mutatós. Tévedés ne essék: mi meg vagyunk győződve róla, hogy Sárosi Béla most olyan ragyogó for­mában van, hogy más körülmények között is ki­­ tudott volna emelkedni a mezőnyből, de talán mégsem ennyire. Most ugyanis neki tulajdonképpen nem volt ellenfele, akivel esetről esetre meg kellett volna küzdenie, így sza­badon mozoghatott, csillogtathatta páratlan fejelő készségét, zavartala­nul adhatott szép hosszú labdákat előre és többet törődhetett a támadással, mert a védelemmel kevesebbet kellett törődnie. Ez is annak az elvnek az igazságát támasztja alá, hogy mindenki olyan jól játszik, amennyire engedik jól játszani, ismételjük azonban: a mi megítélésünk szerint Sárosi Béla most olyan formában van, hogy akkor is „nagy" lett volna, ha más alakzatú ellenfél ellen kellett volna játszania. NB III. osztály Felsőtiszai csoport Munkácsi SE—Nyíregyházi VSC 8:1 (1:1) Munkács. Vezette: Molnár. MI.ISE: Krajnyafisza — Hrbudzsák, Hor­­nyák KuhL, Visain, Dözé­rtaszónyi, J’app. Fialkó I, Fialkó II, Eisert. NyVSC: Dékány — Siillányi, Bodnár — Szakkal, Márton, fetstifb­acker — Dagonya, Viszányik, Osztrovíczki, Dudkievich. Állandó ■ Munkács-fölénybe­n telt el mind­két félidő. Góllövő: Eisert (2) és Fiaikó II. illetve Krajnyaniza (öngól). MÁV SAC—Püspökladányi MÁV 5:0 (3:0) Sátoraljaújhely Vezette: Bakos. MÁV SAC: Burmáim -- Ujj, Tiszolczy I — Győr II, Wéber, Goffa — Moldovány, Mester, Sebő Tiszolczy II, Csabai, P. MÁV: Pethő — B. Nagy, B. Kiss — Drobny, Gere, Szabó I — Szabó II, László, Kolláth, Kegényi, Rádai. Kemény mérkőzésen biztosan győzött a MÁV SAC. Góllövő: Sebő (3), Moldovány és Mester. Sz. Törekvés—Nagybányai PSC 1:1 (0:0) Szatmárnémeti. Vezette: Gorondi. Egyenlő erők szép és élvezetes küz­delme Góllövő: Tóth, illetve Fürr. Sz.VSE—Beregszászi FTC 9:2 (4:2) Szatmárnémeti. Vezette: Kromniczki. A szatmári Vasutasok fölényesen győz­tek. ABTE—N­agy­bányai JSE 1:1 (0:1) Aknaszlatina. Vezette: Nagy I.. ABTE: Manilov Luta, Grigorás — Viza V I. Tamás, Körösi —­ Markos, Kovács, Lenkei, Szabó, Dobos. NYSE: Bányai — Oravecz, Hornyák — Tel­egdi, Mihálycsik, Demján — Mészáros, Décsei I, Rontanek, Bécset II Gömbös. Óriási iramú mérkőzés. Változatos játék. Az első félidőben a nagybányaiak szépen játszanák és Románok lövésével gólt is szereznek. Szünet után a hazai csapat nagyon belefekszik, azonban a nagy­bányai védelem remekül játszik. Csak a 30. percben sikerül Lenkeinek egyenlíte­nie. Az iram még inkább fokozódik és a hajrában sikerül az ABTE-nek Szabó révén a győzelmet megszereznie. Jó: Manilov, Tamás, Markos és Lenkei, illetve Bányai, Telegdi, Demján és Mészáros. Budakörnyéki csoport KAC—Váci SE 4:1 (4:0) Komárom. Vezette: Bányai. KAC: Rádiós — Kati, Bognár -­­Havasi Csörtös, Lengyel —­ Rónaszéki, Jakab, Pintér, Cirok, Földes. VSE: Reichardt — Maricz, Kurdi I ~ Köller, Stockbauer, Illés — Nagy, Kiás, Szabó, Kurdi II, Bárdos. Az első félidőben a KLAC szünet után a VSE játszott jobban. Gól­lövő: Róna­széki, Cirok, Pintér és Földes, illetve Szabó. Jó: Stadics. Bognár és Csertői, illetve Körchárdt és Szabó. MAFC—F. Rák­óczi 8:1 (8:1) Bertalan-u­tea Veretm, K Nagy. ■ MATT: Csongrádi — Rába Vida — Dávid, Tamási, Varga — Pécsi, Kordik. Krátisz Takács, Csizmadia. P. Rákóczi, Budai _ Varga. Márta — Barabás, Török. Wéher — Gárdonyi. Soly­­m­­ai Erdélyi, Bédi, Tak­ács, A minden részében jobb MA­FC megér­demelten győzött, bár a gólarány k­isé túlzott. Szünet után a P. Rákóczi, k­öi­­nösen a fedezetsor esett nagyon vissza Góllövő: Péter (4), Matisz (2) Dávid (ülé­sből) és Csizmadia, illetve Erdélyi. JO: Varga, Pécsi, Matisz és Csizmadia, illetve Varga, Barabás és Sólymosi. Fér. Törekvés—Lévai TE 1:0 (0:0) Vágóh­íd-utca, Vezette: Pintér. Fér. Törekvés: Braun Becker, Máté — Petres, Horváth, Géday — Szabó, Kál­­lai, Német, Sipőes, Lengye. Lévai TE: Kazár — Nemcsok, Angyali — Báli, Német, Kától — Birner, Pinámi, Szabó I, Szabó II, Horváth. Változatos támadások. Mindkét csapat­nak a védeletn Volt a legj­obb része. A® egyetlen gólt Sipőcz érte el. JTó: Petros, Horváth, Gedal és Sipőcz, illetve Angyali, Német és Szabó I. PeMTK—Csillaghegy 2:1 (1:9) Erzsébet-u. Vezette: Skutéty. PEMTK: Nagy — Gyimesi, Talán — Hornyák, Dávid, Mezei — Szabó, Sza­mosi, Kemény, Papp, Réptos, Csillaghegy Brenner — Kondás® I„ Gonzlch — Tóth, Kágel, Kadlóh — Győri, Sági, Farkas, Kondász N­., Balecska. A PEMTK-nak a gólhelyzetek alapján nagyobb arányban k kellett volna győznie. Góllövő: Szamo­s—P*Taié­n (il-esből), ill. Sági. Jó- Gyimeei Dávid és Mezei, Hl. Bremier, Kondász I. és Kudleh. Duna-Tiszaközi csoport 0. MOVE—MOVE BTSE 2:1 Asl) Cegléd, 750 néző. Vezette: Pintér.­­ MOVE: Ráznák II — Reanák I, Darányi Tóth, Füle. Dohány — Kőszegi Barna, Kassai Gerle. Augussztin BTS 15: Heves — Gyuricsek, Keglevich — Szikár, Gajdos, Fézser — Sári, F­üöp, Bon­iázi, Madács Földi. Az első félidőben egyfdtivek az ellen­felek és ekkor nagyh­am­­ú szép játék folyt. Szünet után csökkent az iram. A C. MOVE megérdemelten győzött Góllövő- Augusztin (2), illetve Sári. A ’C. MOVE egy büntetőt kihagyott. .Tó: a ceglédi csatársor. Illetve az RTSE-védel­em. Monori MOVE—MAC 2:3 (2:1) Scont/1-Hz. Vezette: Dallos. M. MOVE: Pélek - vitéz Sidó, Mo­tyovszky — Fehér. Szép. Beniafes — vi­téz Rácz, Mácsai, Nagy, Szabó II, Ácsai DAC: Takács — Spankovics. Makovszky — Keleti. Regős. G­iegler — Sutka. Ko­vács. Sárközi. Bencsik. Ka­már. Egyenlő erejű ellenfelek küzdelme, igaz­­ságos eredménnyel. A MOVE veszélye­sebben, a HAC többet támad. Góllövő: Ácsai és Nagy. IP: Kovács és Irencsik, .Tó: Pelek. Szép. Ill. Spankovics és Ma­­kovszky. Alföldi csoport TTA—Szentesi MÁV 0:0 Temörin. Vezette: Szántai. TTC: Kollár Gombár, Harján — Pető, Prokáj, Dobosi —­ Nagy, Dombóvári, Toldi, Csongorádi Sörös. Sz. MÁV: Zsoldos — Asztalos, Orgovány — Pengő, Duhai, Dancsó — Laczkó, Szőke, Géczi, Szabó, Mihályd. A mérkőzést zászlócsere előzte m­eg. Inkább a TTC, volt fölényben, a vendégek azonban pompásan védekeztek. Jó: Kol­lár, Pető és Csongorádi, illetve Zsoldos, Asztalos és Orgovátty. MÁK—Bajai TISK 8:3 (3:0) Mákó. Vezette: Gál. MÁK: Fodor — Tóth, Halász — Juhász II, Horváth, Pusztai —­ Sárai, Huszta, Rácz, Vida, Rabáta. BT­SK: Temea — Maros, Sólymos — Nagy, Dénes Kozma — Kemény, Göm­öri, Aszódi, Tiszavölgyi, Szokotai. Élvezetes, szép játék. Az első féidőben a hazaiak szünet után a vendégek voltak jobbak. Góllövő: Huszta (2) és Horváth, illetve Kemény és Szoko­si Jó, Tóth, Horváth és Pusztai, illetve Maró* (a mezőny legjobbja) és Szokolai. UTC—Mezőkovácsházi TE 7:2 (2:1) Szeged. Vezette: Kovára. UTC: Sttner Pintér I, Dobó — Széles Szél, Pintér II ~ Bozóki I Bozóki II, Tóth. Palotás. Burkus MTE: Kovácsik — Tóth. Fodor — D­ák II Szebó, Faragó — Jusztin, Her­­jenszki II Gilk, Deák I. Az UTC lépésben nyert a tíz emberrel kiálló vendégek elírni Góllövő: Palotás H), Burkus (2) és Bozóki Tt. illetve Szabó és Dobó (öngól). UVAK—Szabadkai Harska 8:1 (1:0) Újvidék Vezettél Gernér, U­VAK: Egri — Vadófai, Buágó — Zóka,­ Majtány, Longaver — Iványi, Tímár, I Bernát, Willner, Kovács. Bácska: Markos — Bacalija, Evetovicsi I — Szantics, Kulundzsics, Mihatcsievics — I Horváth, Rudinszki, Oláh, Matkovics, I Tumbász Az Újvidékiek jobban bírták a csúszós I talajt. Góllövő: Iványi (2) és Wilner I (13-esből), illetve Oláh­. Jó: Majtány, I Iványi és Timár, illetve Evetovics és­­ Horváti­. ZSE—MOVE ZTE 3:0 (1:0) Zontbor. Vezette: Kékesi. ZSE: Kovács — Szélinger, Ivátikovics — Pataki, Huber, Schtfildt — Busallachio, Inkoff, Mokláros, Denischl­, Kuprty. ZtK: Marjai Újházi, Jákob — Punics, Mécs, Purló — l'Orti, Kanyó, Albert, Tor­lai, Kén. A helyi rangadót szerencsével nyerte meg a ZSE. Góllövő: Huber (11-esből),­ Ilápity és Doutechlo. Jó: Huber, Pataki és Schmidt, ill. Újházi, Tordai és Albert B. MÁV—Bácsalmási MOVE SE 8:2 (8:1) Békéecsn­a­ba. Vinette: Étiekes. B. MÁV: Ilö és Poga Bukó, I Cserety ■*— V­ahorán, Kozma, Palóca — Bá­rtyik, Sós, Hóda, Jvzsasi, Kin­csce. B. MOVE: Hatig,­­ Dörtier, Ku­rell — Solti, Széll, Borci — Petrokovics, Bottó, Trazer, Zöemberi,. A MÁV Őszi u­tolsó bajnoki m­érkje előt­­t egy tolóttnyel nyertek. A Vendégek egy percig sent tudtak V Mírólyecek fétmi. Jólövő: Hloda (2), Sós ($), Bartlik CJ), Szilasi Ki­ncses. Ml. Z Bám bén tábo­rán (öngól). Jó: a MÁV-ból a p»atáti Gór, illetve Sztíll, Hatig és Berci. MOVE Sz. SE—RozdAnt SE 2:2 /0:0) Szabadka. Vezette: Gál. SzSE: Varga — Kopasz, Gercsik Némedi, Puszta, Tóth _ Nagy, Pr­zanics, Hegedűn, Ürmös Haksa. BSi:: Hermánál —■ Vukovics II, Kiss I — Viesz, Mathiesz, Vutkovics III — Jeszenszky, Kiss II, Horváth III, Bőd., Kovács I. Az első félidőben lanyha az iram. Szünet Után mindkét csapat, fel­,avul s élénkiramú, változatos játék folyik. Az­ eredmény igazságos. Góllövő: Nagy és Tóth (Ue­aboi), illetve Kovács I (2). Jó: Tóth, Huszta és Gorcsik, ill­etve Vukovics II, Matheisz, Horváth­ III és Kovács I. Duna-tiszaközi csoport SKAK—Ceglédi VSE 8:0 (2:0) LKAK-pálya. Vezette: Kiss Z,s. U­RAK: Szalontói — Miklósi, Szebenyi — Szabó Czinkota, Schr­eider — Bara­nya, Eötvös, Kármán I— Gerencsér, Ma­gyar. CVSE: Győr — JóVác, Bujáki — Cser- Bák, Radnai, Vérte — Balcsó, Sági,­Fe­­dor, Fehérvári, Orsgyáni. Nehéz küzdelemben szerezte meg a győ­zelmet az URAK a terítésen játszó Ceg­lédi VSE ellen. Góllövő: Kármán I. (2) & Magyar Jó Szalontai, Szebényi, Czin­­kota, Gerencsér és Magyar, ill. Győr, Csertsák, Sági és Bujáki. Főv. TKör—RTE 2:0 (1:0) Váci­ út. Verette: Papp. Főv. TKör: Grotz Kulcsera, Vörös —­ Juhár­, I. Bolla, Nobodrószky — Takács II, Lázár Sze­nt, Juh­ász II, Sörök. RTK: Ambrus — Mért*, Fekete­-­Nádi, Kovács, Mátrai II —­ Pozsonyi, Schiszler, Pénzéé, Tomsics, Bartolik. Két tartalékos csapat gyenge színvonalú játéka. Szerencsés győzelem. AZ RTK-ből Mátrai II-t a játékvezető kiállította. Gól­lövő: Sörös és Juhász I (11-esből), jó, mindkét csapatban a­ védelmek. J. Lehel—Nagykőrösi MOVE 2:0 (2:0) Jászberény. Vezette: Abrahám. Lehel: Lajtos — Péli, Gerendási Ro­bért, Siem­sond­, Balogh — Gyarmatos, Kovács, Gelencsér, Várna, Kolinkia. N. MOVE: Sárkadi — Usza, Simon A­­rt­­nd­, Poldl, Antal . — Kapás, Havasi, Szabó, Nemcsik, Bazsi. A tartalékos­­. Lobé­­sivár, a hálasas játékban csak keservesen ilyőnöz. A Lehel eer tizeegyest kihagyott­ Góllii, vőt Deliwind és l­ogh.­­Jó:­­sajtos, Fen és Gerofidási, illetve Hirtsch, Fold tfc Saáhó, KTE—KAC 1:0 (0:0) Kecskemét- Vezette* Nógrádi, , KTE: Tóth - Itozsó, Bajtai _ Márki! d T, Domonkos, Majtány — Hor­tik, Magyar* III, Borsodi, Magyar IT, Márki­i Jt. KAC: Rév! — Virág, Kovács - Dorogi, Tajti, Ákos — Nivái, Frikk­el, Jen­ei, Slarmat, Csernák. Nagyiramú mérkőzésen nehéz, de m­ag­­érde­k­­lt győzelmet aratott egé­sége­­sebb KTE. Góllövő: Borsodi. Jó: Márki­ II, Magyar I 1, Tóth és Domonkos, illetve Révi, Kovács, Akos­th Dorogi. PAETE-BTK 4:3 (3:2) Rákoscsaba. Vezette: Lenkei. PARTE: Mészár­ok — Szabó, Sádi.­­ Sági II, Kőhalmi, Sági IV Ol­sár, Galgóczi, Sági III, Puha, Szalai.­­ BT­K: Taei — Bregovics, Kovács — Szilágyi , Cseri, Gombár — Pásztor, Stefanovics­, Pálfai, Szilágyi II, Szabó. A váltakozó iramú mérkőzést szerencsé­­vel nyerte meg a pénzügyi csapat. A második félidőben mutatott játéka alapján az RTK legalább döntetlent érdemelt volna. Góllövő- Galgóczi (21, Sági III és Kőhalmi illetné Páester, Stefanovice és Szabó. Jő: Kőhalmi, Sági IV, Galgóczi, Puha és Szalai, illetve Szilágyi I, Csert Stefanovica, Pásztor és Szilágyi JI. Mátravidé­ki csoport : Salg SE—UTFI 2:1 (1:0) " Salgótarján Vezette: Tóth,­­ SSE: Csal­a — Komán,­ Kontár - Kielbán, Takány, Kojsok — Langár, Nagy, Szabó II, Szabó , Páczelay. I UTE: Tihanyi - Herr, Szabó — Hart­­mann, Márkus, Meinlast — Nagymarosi, Dankó, Garamvölgyi, Spányik, Tolvaj. Mindkét félidőben a hazai csapat­­­támadott többet. Gólhelyzete­ alapján nagyobb arányú lehetett volna győzelme. Góllövő­: Szabó I (2), illetve Tolvaj. Jő: Takács, Kleibah­n, Szabó I. illetve Tihanyi Márkus és Tolvaj. HVSE—BalaAsagvarmatl TSE 8:0 (2:0) Hatvan Vettet: ne áll. HVSE: Pál — Verbóvszky, Robotka — Szej, Bodnár I, Barna — Csere, GátZ­­marik, Hidvéghy, Varga, Vass. BTSE: Balázsík — Deák, Varga — Chodák Kovács, Nyirbdli — Balázs, ESZea Vigh, Vadkerti I a btse tíz emberrel állt­ ki. A hazai­­csapat biztosan győzött. Góllövőt Csere, Hidvéghy és Varga. Jó: Barna, Hidvéghy, Varga és Bodnár I, illetve Balázsik. Deák, Varga és Vigh, G.MAK—MOVE Egri SE 8:1 (1:0) Gyöngyös Vezette: Mágori. GyAK: Kovács I — Dobos Baráth —■• Kiss, Nagy, Thury — Nováki, Bagyi, Sze­gedi, Földi, Kovács II. SZESE: Gréczy — Blamer, Vács — Kocsatáros, Kovács, Tóth — Ertézán, Nagy, György, Micaák, Takács. Erősiramú, kissé kemény mérkőzés. A GyAK minden részében Jobb Vólt­ Góllövő: Földi, Bagyi és Kovács II, illetve Nagy. Jó: Bagyi és Nagy, illetve Gréczy Bramner és György. Fü­leki VKSE—LATSE 2:0 (1:0) Losottcápátfalva Vezette: Takács L. FJKSz : Rihóczky - Hankó, Egri — Sebes, Tóth, Szabó I — Galbán*, Kiss, Szabó II Galambos, Kovács. LATSE, Sebő — Varga, Vrasgyák­­i — Vlasgyák. I, Kovács, K­röpke — Bachár, Hámor, Laukó, Vitéz Söldváry, Ade­trem­. A mérkőzés nagy részében támadott a LATSE, de tehetetlen csatárai nem tud­ták megtörni a jól játszó füzeki védel­­met. Góllövő: SZabó és Kiss. Jó: Aiheczky (a mezőny legjobbja) Hankó ás Egri. illetve Hámor és Bachár. WMTK—A­ MAVAG 14:? (5:2) Csepel. Vezettet Máriát. WMTK: Crijla — Olajkár II. NováV' | —Kapja, Komáromi Jankovic­s. K R.R. | Knczior, Nagy, Jávor II. v'.t-é* Sorányi. I A. MAVÁG: Krepsz —­ Eiss-Lukáce. | Oeváth — Mo­ok, Mocsn­tl, Ncev — | Bíró, GziVzc, Mareihaskó, F821, Rákos. Áa ti tóráéitól fáradt von­­él T Cái mint Wton I biztosan győzött a céeftéli Cgyü'nél. I Góll'ivő: Kies (9). . Nagy (2) Sztrány­ I (2). Kaczo T. Jávor II. frapta és Giatkar sír, 111. Bíró (Fr. Jó: Kiss, Kapta, Olaj­kár ll­­ll Bíró. Kedd, 1942 december . KÉTSZERES RENDKÍVÜLI DÍJ AZ ÚJPEST—FERENCVÁROS ÉS VASAS—­­ NAC MÉRKŐZÉS KAPCSÁN I­V. Országos Tippelő Bajnokság 16 Beérkezési határidő: dec. 1, déli 12 ór* Újpest-Ferencv. végered. Újpest—Ferencv. I. félidő Vasa®—Nagyvárad végered. Vasas—Nagyvárad I félidő Kispest—Oszpor Gamma—Szolnok SalBTC—Haladás Szeged— DiMÁVAG Pótverseny: Az alábbiak, a pontver­senyben csak akkor számítanak, h­a a fenti mérkőzések közül­ valamelyik el­marad. Rendes esetben a pótverseny Csak a hetiverseny holtversenyeit dönti *• Kold­avér—'törekvés Szabadkai VAK—UjvotbMz »*«••■••• KáSa-Sw^i VS£ Hódmezőv. T­rE—DVAG Név, ClTín­ »«M«*******9t**«tte«»»«*M*l A beküldő aláveti magát a feltételek­mek és szerk©32töeágüuic dönttfecinek Minden ferelvényhez ép fel forgalomban lévő használatiés 12 fillér«» bár?e£ct kell mell­ék­ölni. ■_f A kétszeres rendkívüli díj feltételei A december 6-át­ sorra kerülő Újpest— J­eredevárta és Vasas—­NAC mérkőzétt apcsán kétszeres rendkívüli díjat tűzünk ki. A feltételek nagy általánosságban megegyeznék­ az korábbi rendkívüli díjak fel­tételei­vel s így alább csak dióhéjban közöljük azokat. Helyesebben: csak a Változásokat. A 16-ik számú szelvénnyel kapcsolat­ban a rendes 130 pengés heti díjon kívül nem 159, hanem 389 pengő rendkívüli heti díj kerül kiosztásra Éspedig az álta­lános csoportban 240, az öt szelvén­yes cso­portban­­10 pengő. A díjat az nyeri, aki az Újpest—Ferenc­város mérkőzés végeredményét, I. fél­időbeli eredményét, valamint a Vasas - NAC­ mérkőzés végeredményét és I. fél­­időbeli eredményét egy szelvényén telibe találja. Ha ilyen pályázó csak így akad, akkor a csoportjában egyedül nyeri a díjat. Ha több akad akkor dönt először rs az, Ittgy kinél. Van a rég több ilyen 4 .télitalálatos szelvénye, azután jön a kér­déses szelvény (szelvények) pontszáma és így tovább. A díjat az utóbbi esetben az általános csoportban legfeljebb négyfelé osztjuk el. Éspedig: I. alj: ICO pengő. II. díj: 73 pengő. Il­ díj: 53 pengő. IV. díj: 29 pengő. Az ötfizelvényes csoportban legfel­jebb, kétfelé osztjuk a díjat: I. díj: 49 pengő. II. díj: 28 pengő. Ha 4 telitalálat a fenti két mérkőzéssel kapcsolatban nem akad, akkor az dönt, hogy ki ért el több­­pontot a fenti fufey tízorfőzés végeredményén­­ék félidejére Való tippeléssel Holtverseny esetett dönt az, hogy a pályázó hány pontot szerzett a kérdéses szelvénnyel, a pót­versennyel és így tovább. A díjak eloszlása ebben az esetben a fost­ négy — illetve kétféle módon történik. Góllövőre ezúttal tippelni nem kell. Előre nem látható esetekben a szerkesz­tőségünk dönt.