Nemzeti Sport, 1943. március (35. évfolyam, 42-43. szám)

1943-03-01 / 42. szám

Hétfő, 1943 március 1. helyezkedett Bognár fejéről menthetetlenül hull a bal ka­pufa mellett a hálóba. 1:0-ra vezet a Szeged. A következő percben Németh kap labdát, a szélső szélsebesen húz kapura, aztán mintegy 10 méterről a kapura lő, a labda azonban a bal külső ka­pufáról kerül a kapu mögé. Lakat viszonozza ezt a látoga­tást, lövése alig jut kapu mellé. Nagy­­ II kézzel tartja vissza Kal­márt. A szabadrúgást Kalmár lövi. A 7. percben Nagy I szökteti a szélére kikerült Tóth II-t. Tóth II jól adja be a labdát Jenőfi elé. A középcsatár három méterre a k­apu­­tól állít­gat­ni próbálja a labdát, a szegedi védelem persze menteni tud. A 10. percben Jenőfi kerül gól­helyzetbe, de lesen áll, óriási erővel szorongat a Vasas. A Szegedben csere történik. Ha­rangozó lesz a balszélső, Lakat a jobbösszek­ötő. A Szeged nyolc em­berrel védekezik. Szögletet ér el a Vasas. Lövés lövés után megy a szegedi kapura, majd Jenőfi hat mé­terről a kapu fölé lő. Izgalmas a játék. A 21. percben Baróti a lőni készülő Jenőfit szabályosan elsodor­ja a 16-oson belül, a középcsaár a földre esik, a játékvezető helyesen nem ítél 11-est. Németh lövését Ak­­navölgyi remekül védi. A Szeged egy-egy lefutással igyekszik a nagy nyomást megtörni. A 25. percben egyenlít a Vasas. Nagy II vágja előre a labdát. Nagy­­ fejéről száll tovább a bőr Tóth II elé, a jobbösszekötő fejjel maga elé teszi a labdát, hiába nyomják két oldalról is, hiába fut ki Aknavölgyi is a kapujából, a csatár nyugodtan a jobb sarokba gurítja a labdát 10 méterről. 1:1. A Szegediben Vörös lesz a bal­­szélső, Harangozó a balösszekötő. A Szeged teljesen beszorul, mégis a feltörő Kalmár elöl Nagy II szög­­letre tud csak menteni. A Vasas gólja a szegedieket hozza fel, óriási lelkesedéssel nyomulnak fel a Vasas kapuja elé. Báló nagy lövését Angyal szögletre védi. De aztán a 36. percben újabb gólt ér el a Vasas. Szomolányi a félpá­­­­lyáról szabadrúgást rúg. A hosszú labdát Tóth átlépi. Ezzel a húzá­sával teljesen becsapta a szegediek védelmét. A labda a fedezetlenül álló ,Jenőfih­ez kerül, a középcsatár ballal a hatosról a tehetetlen Aknavölgyi mellett a jobbsarok-dem reménye meglehet arra nézve, hogy az elkövetkezendő mérkőzése­ken értékes pontokat fognak sze­rezni. Az erőnlét dolgában azonban javulnia kell az együttesnek. A csa­tár során is feltétlenül, kell erősíteni. Angyal egy-két hibát elkövetett. Nehezebb védenivalója csak e­gy­­ízben volt, akkor, jól lépett közbe. A hátvédhármasban Nagy II máris pompás formában van. Kalmár alig tudott mozdulni mellette. Aradi és Go­ács szürkén, de megbízhatóan látta el feladatát. Szeratandrási és Szomolányi sokat dolgozott, kár, hogy a passzaik még mindig neon mennek jó helyre. A csatársorban Tóth II volt a legjobb. Erőteljes tá­madásai veszélyt jelentenek az ellen­fél kapujára. A lövés®., is jók. Utána Jenőfi következik, bár Bará­tival szemben nehéz dolga volt. A gólja szép volt. Nagy I.-nek az a hi­bája, hogy sokáig tartja a labdát. Különben megfelelt. Németh messze van az őszi jó formájától. Az erőn­léte is igen gyenge. Devecseri a neki szokatlan helyen nem nyújtotta azt, amit várni lehet különben tőle. Aknavölgyinek néhány szép védése volt. A gólokról nem tehet. Meglepő jó volt Baróti. Szépen adta a labdát, ha arra alkalma nyílott. A másik két hátvéd közü­.­ Gyuris volt a jobbik. A két fedezet megfelelt. Bognár sok­­jó támadást indított el. Kovács II. a játék utolsó szakaszáig sikerrel tar­totta Tóth H.-t. A szegedi támadó-­ sorban Kalmár jelenti a gólra,törésit Harangozó a szegedi támadások el­indítója, kár, hogy a kapu előtt nem veszélyes. Bálónak néhány szép le­futása és beadása volt. Vörösnek csak az igyekezete dicsérhető. La­katért nagy kár, hogy a neki szokat­lan helyen kell a tudását elfecsérel­nie. Gyengén játszott. Vas Antal az egyáltalán nem köny­­nyű mérkőzést egy-két hibától elte­kintve, kitűnően vezette. Rádió ÜTe?*" Gramofon és erősítő berendezé­sek, villamossági cikkek, signal zseblámpaelem MAULISül "írü­ lár­ ba vágja a labdát. 3:1 a Vasas javára. Kétségbeesetten támad a Szeged. Mégis a Vasas ér el újabb gólt. A 41. percben a szegediek védelme könnyelmű­sködik, a labdát Nagy I szerzi meg, azonnal Tóth II elé to­vábbítja, az összekötő lerázza magáról a védőket, ballábbal jól találja el a labdát, s az a hálóban köt ki. 3:1. A 43. percben Jenőfi közelről a jobbkapufát találja el. Szomolányi kezezése miatt Kalmár szabadrúgá­sa jut a kapu fölé és vége is a mérkőzésnek. Szögletarány: 8:1 (3:0 a Szeged javára. BÍRÁLAT Ez a mérkőzés majdnem meg­lepetést hozott. A Szeged hosszú időn keresztül a mérkőzés győzte­sének látszott. És csak az utolsó 20 perc nagy küzdelmében sikerült a Vasasnak némi szerencsével a két pontot megszereznie. A játékon nem látszott az, hogy az idény legelején vagyunk. Igen jó iramban, gyakran élvezetes játékban volt része a közönségnek. A Vasas végeredményben, ha nem­­ is ilyen arányban, de megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A Vasas nincs még — természe­­­­tesen — a legjobb tornájában. Egy­ben azonban máris elérte azt, ami­ben ősszel utánozhatatlan volt, a lelkesedésben és a küzdenitudásban. A védelme majdnem kifogástalanul működött, a két fedezet gyengébben játszott, a csatársorának néha-néha voltak jó percei. A Szeged meglepően feljavult az őszi teljesítményéhez képest. Van­­ küzdeni tudás, lelkesedés és egyet­értés a csapatban. Egyet azonban, a szerencsét, ezen a mérkőzésen nélkülözte. A mai játéka alapján a csapatnak nem kell aggodalommal néznie az elkövetkezendő mérkőzések elé. Min­ NYILATKOZATOK: Hegyi Gyula (Vasas): Szünet után a fiúk hallatlan küzdőakarata és ki­tűnő erőnléte döntötte el a mérkő­zést megérdemelten a mi javunkra. Pataifei Sándor (Szeged): Nem vol­tunk rosszabbak. A második balsze­rencsés gól letörte a csapatot. NB II. osztály SKTK—Hódmezővásárhelyi TVK 2:1 (0:1) Szeged, 4.M­ néző. Vezette: lakatos. S­TK: Kovács — Kova­lód­i, Pólyák — Fixmer, Kolozsi, Dávid —, Solt, Nagy, Jenei, Horváth.. Török. ÜTVE: Kovács — Szűcs, Török — Tóth I. Antal, Gera — Biró, Rudolfi, Tóth II. Kecskés, Cze. Idény eleji gyenge .játékba® megérde­mel­ten győzött a többet tám­ad­ó hazai csapat. A 35. percben Kocsis és szerzi meg a VTVE, gólját. 0:1. A 45. percben Tö­rököt a 16-oson belül elvágják. A meg­ítélt büntetőt Solt a kapus kezébe lövi. Fordulás után a 6. percben Solt közelről gólt szerez. 1:1. A 44. percben Jenai fe­jesgólja­ dönti el a mérkőzés sorsát. Jó: Komlódi, Fixmer, Jenei, illetve Kovács, Török, Kecskés. Jonffiágot mérkőzés : PTC—PAETF. 2:1 (1:1). JiMöLat.. ve­­sette: Szabó II. Gyula. Jó még okozó­t vívott a két csapat. Az eredmény igaz­ságos. Gól­lövő: Ónodi II. és Beke (11-es­ttől!- ül. Bán­hida­i és Szalai _____ VMTK-VSK­ KF_ lf.(0­?:»). Csepel Ve­zette: Pósa. A­ haza! csapat nem eről­tette meg magát. Gól­lövő: Kies II. (4), Kaczor (21, Keszthelyi (2), vitéz Surányi (2) és B.Mik­os. P Rákóczi—BSzKRT Ferencváros forg­ó: 2:0 (2:0). Erzsébet­ utca. Vezette: Sik­lósi. Váltakozó iramú játékban meg­érdemelten győzött a jobb támadósorral játszó P. Rákóczi. Góllövő: Mátra és Gárdonyi P. Rákóczi II—BSzKRT Ferencváros forg. 1. II 4:0 (2:0). Könnyű győzelem. Góllövő: Bors (2) Túri és Tuza. Kistext—VVMKASK 0:2 (1:2). Kisdett­­pálya. Vezette: Prötzli Góllövő: Boda (2), Gergely II. Tóth II. Fekete és Tóth I, illetve Berecz (2). IJMSK—Főv. Tkör 3:3 (1:1). Váci­ út. Vezette: Hegyi. Az UMS­E már 3:1-re vezetett. Góllövő: Varga (2) és Teismann, illetve Bosánszky. Sörös és Lázár. TSC vegyes—TIVASC vegyes 5:1 (2:1) Tat­ai-út. Vezette: Szondi. Góllövő: Viola, Beme, Temgeri, Kovács és Czavik, illetve Hegedűs. Magyar Pamut-BTK 2:2 (0:0 1. Horthy Miklós-út. Vezette: Hazai. Szünet előtt a BTK volt jobb fordulás után a több tartalékkal kiálló Magyar Paint irányí­totta a játékot. Góllövő: Bada 12), illetve Huszár és Dvorszk­y. BKAC—33FC 2:0 (0:0). Mező­utca. Vezet­és: Szabó dr. Gólövő: Schwan­nauer 12) BKAC II—33FC ( 4:2 (0:2). Mező­utca. Vezette: Horváth és Reinhardt. GÓLlövő: Fülöp (2), Pr­oh­ász­ka és Ruhá­méi illetve Hamvas és Vigh. MOVF, BLK II—PAETF. 8:2 (5:1). Tatai-út. Ba­r. Vezette: Samkó. Nagy­szerűen játszott a MOVE BSK csatár­sora. Góllövő: Molnár (4), Remé­nyi, Mezei, Tóth és Jáger II, illetve Sági III (2) UFC—BAC 2:2 (2:0). Hévízi-út. Vezette: Szabó. Góllövő: Kvoszta és Hidegkúti TI, illetve Pálvölgyi és Medgyes. ÁMOTE II—­Cs. MOVE II 4:3 (3:2). Hévízi­ út Vezette: Kósa és Berlinerei*. Góllövő: Kádár (2), Fonyódi és Matusz, illetve Papp, Horváth és Tóth I. Vidéki eredmények Miskolc: M. MOVE—Pereces­ TK XI 3:1 (2:1). Barátságos. Vezette: Zsiday. a játék alapján megérdemelten győzött a MOVE Góllövő: Morgant (3), illetve Futó. !»­»? A vártnál nagyobb ellenállást tanusított a Kispest, a NAC csak a szünet után talált magára Nasgyvá­rad- Kispest 3:1 (2:1) Góllövő: Egresi, Kovács II, Sárvári, Kovács II Nagyvárad, 4000 néző Vezette: Moldoványi . A budapesti gyorsvonat 20 perces késéssel hozta meg Kispest csapa­tát. A túlzsúfolt vonatból alig tud­nak kiszedelőzködr a a a kispesti fiúk, akiknek meleg fogadtatást rendezett a nagyváradi vezetőség. Szokody Imre, a­ Kispest elnöke elmondotta, hogy a­z utat jó részé­ben állva tették meg a játékosok. Ha ezt tudta volna, inkább szomba­ton utaztak volna. Titkos edző bi­zakodó és hangsúlyozza, hogy meny­nyire jól esett a szeretetteljes fo­gadtatás a pályaudvaron. Borongós időben, enyhe déli szél mellett kezdődik már fél 3-kor a mérkőzés, hogy a Kispest a délutáni gyorsvonattal visszautazhassák Bu­dapestre. Nagyvárad: Vécsey — Molnár, Onódy — Szegedi, Perényi, Deményi — Kovács II, Incze II, Sárvári, Bo­dola, Tóth III. Kispest: Boldizsár — Olajkár I, Gazdag — Zalai, Villányi, Füzesi — Egresi, Nemes, Mészáros, Hrotkó, Noni. AZ I. FÉLIDŐ Kispest kezdi a játékot, de a NAC lendül támadásba. Bodola—Tóth III. támadás a vonalon túl ér véget. Om­ly szabadrúgását mentik. Ko­vács II. beadása nyomán kavarodás támad a kispesti kapu előtt, de Olaj­kár ment. Sárvárit elnyomják a ifi-os előtt, a szabadrúgást menti kispesti védelem. Most feljön a Kispest. Nonit a 8. percben partra nyomják ki. Azután megint a NAC támad. Sárvári túlélőre teszi maga elé a labdát. Boldizsár fel tudja szedni előtte. A 10­ percben kispesti táma­dás Nemes mellé lövésével végződik. Azután Nonit felvágják, a szabad­rúgást Vécsey fogja. Igen szép a következő Bodola— Tóth III roham, de most Olajkár tisztáz. A 14. perc­ben Egresi lövését Vécsey szépen menti. Azután Egresi beadását Mé­száros a ifi-osról a kapu fölé lövi. A II1. percben Kispest megszerzi a vezetést. Hrotko hosszú labdájával Egresi ki­tör és kapura húz. Vécsey rossz ütemben fut ki kapujából és a szemfüles Egresi átemeli feje fölött a labdát s a bőr az üres kapuba Imit. A Kispest vezet 1:0-ra. Nem soká késik az egyenlítés. A .­­8. percben Deményi labdájával Tóth­­II. szélsebesen felfut. Beadását Bo­­dola lövi, de a labda visszapattan éppen Kovács II. elé. A szélső közelről a kapu jobb sarkába helyezi a labdát. 1:1. Egy perc múlva Szegedi beadását Bodola a kapusba vágja. A 22. perc táján újra feljön a Kispest. Egresi lövését Deményi menti. Azután Pe­tényi dancsola Hrotkót, a szabad­rúgást üzentik. A 24. percben Bodola átmegy az egész kispesti védelmen, Kovács I. azonban ront. Most állan­dóan a NAC támad. Bodola kapufát lő. A nagyváradi balsizárny elemé­ben van. A 36­ percben a vezetést is megszerzi a NAC. A jobbszárnyon fut a támadás. Kovács I­ .jól irányzott beadása a nagy iramban beérkező Sár­vári lábáról villanásszerűen pat­tan­ó lépésről a kapu jobb sar­kába. A NAC vezet 2:1-re. Egresit dancsolják, a szabadrúgás félremegy. Ónódy kétszer is szabály­talanul szerel. Zalai mind a két sza­badrúgása emberbe megy. Tóth III lendületes támadásai töltik ki a hátralevő időt. SZÜNETBEN mind a két öltöző csendes. Rónay edző szerint nyílt a küzdelem, a Kispest igen szépen játszik és ve­szélyes. Szokody elnök elégedett csapatának játékával. Titkos csak azt kifogásolja, hogy csatárai nem használták ki kellőképpen a kínál­kozó helyzeteket. A I. FÉLIDŐ NAC-támadás vezeti be a II. fél­időt. A 3. percben azonban már Mé­száros lövése kerül kapu fölé. Kis­pesti támadást Ónódy Hazaadással szerel. Szegedi szabadrúgása Peré­nyi elé kerül, de ő lövés helyett dancsol. A 3. percben Deményi sza­bálytalan szerelése miatt megítélt szabadrúgást Olajkár I élesen lövi kapu fölé. Azután Szegedi szereli a kispesti balszárnyat szögletre. Ez kapu mögé jut. Tóth III szépen át­megy a védelmen, jobbra tett lab­dájával Kovács II lő kapura, de Boldizsár szögletre ment. Kispesti támadás során Nemes kiviszi a lab­dát a vonalon. A 12. percben Bodola tör ki, Sárvárit szökteti, de őt sze­relik. Azután Szegedi jó labdájával Kovács II megy el, őt is szögletre szerelik, amint Egresit is a másik oldalon. Tóth III remekül fut el, beadása is nagyszerű, de Incze II elvéti a labdát. Újabb Tóth-beadás nyomán kavarodás támad, most Gazdag ment. A 17. percben Incze II—Kovács II támadás végződik szöglettel. Boldizsár szépen lehúzza a magas labdát. Azután Boldizsár kétszer egymásután szépen ment.­­ Mindjobban kidomborodik a NAC­­ fölénye. Tóth III rohamoz soroza­­­­tosan. Kispest azonban nem adja­­ meg magát. Előbb Mészáros lő kapu­­ mellé, majd a 30. percben Olajkár szabadrúgásbombája jut erre a sorsra. A 3. percben újra a nagyváradi balszárny rohamoz. Tóth III labdá­ját Incze II kapja, aki Kovács li­tt és továbbítja. A szélső közelről biztosan küldi a jobb alsó sarokba a labdát. 3:1. Továbbra is a NAC marad fölény­ben. Tóth III szélsebes lerohanás után bead. Sárvárihoz kerül a labda, ő azonban , az üres kapu mellé lövi a labdát. Most Bodola tör ki, de­­ Boldizsár kifutva ment. Továbbra is a Tóth III vonalán fut a legtöbb nagyváradi roham. A kispesti véde­lem azonban nagyszerűen áll a lá­bán. Az eredmény már nem válto­zik. Szögletarány 7:2 (2:0) a 1. NAC javára.­ ­ NYILATKOZATOK: Ajtay Gyula, a NAC miniszteri biztosa: Teljesen megérdemeltük a győzelmet a jó Kispest ellen. Krüger Károly: Idényeseji játék. A NAC-ban sokkal több van, mint amit a mérkőzésen mutatott. Szokody Imre, a Kispest elnöke: A 3. félidőben visszaestünk és ezért győzött — megérdemelten — a NAC. Titkos Pál edző: A szerencsésebb csapat győzött. BÍRÁLAT A Kispest meglepően kemény el­­lentállást tanúsított és a Nagyvárad­nak bizony erősen meg kellett küz­denie a győzelemért.. Gyors, a táma­dásban veszélyes, a védekezésben határozott és kemény csapatnak bizonyult a kispesti együttes. Sőt mintha az erőnléte is jobb lett volna a nagyváradiakénál. A NAC csak a II. félidőben tudta érvényre juttatni nagy tudását és ekkor már fölénybe került. Az I. félidő játéká­nak a döntetlen eredmény felelt vol­na meg, a II. félidőbeli játék alap­ján azonba­n a Nagyvárad győzelme teljesen megérdemelt. És ha a kis­pesti védelem nem működik ilyen jól, a gólarány is nagyobb lehetett volna. A győztes csapatban Vécsey nem teljesen ártatlan a­ kapott gó­lan. Egyébként azonban jól védett. Onódy kiemelkedett a védelemben. Molnár játékán nagyon meglátszott az edzéshiány. Deményi volt csapa­tának legjobb embere. Egyformán kiváló volt a védelemben és táma­dásban. Petényi is jól játszott, de tud ő még jobban is. Szegedi fel­tűnően bizonytalan volt ezúttal. Túl­sokat cselezett. A csatársor legjobb embere Tóth III­ volt, aki különö­sen szünet után ellenállhatatlanul rohamozott. Bodola sok szép dolgot csinált, de a kispesti védelem ke­ménysége mintha nem lett vlna ínyére. Sárvári is sokat dolgozott. A jobbszárny gyengébb teljesít­ményt nyújtott. Kovács II. játékán is látszott a kevés edzés. Incze II. nem tudja tartani a labdát. Néhány jó helyzetben rontott. A kispesti csapatból kimagaslott Boldizsár nagyszerű védése. A gó­lokról nem tehet. Igen jól játszott az Olajkár I—Villányi—Gazdag hár­mas. Olajkár felszabadító rúgásai­val tűnt fel, Gazdag pedig szerelé­seivel. Zalai és Füzesi szürkén, de megbízhatóan játszott. A csatársor­ban a két szélső gyors és veszélyes. 3 IDŐSZERŰ K­Ö NY V­Ú JDON­SÁGOK THEODOR J. HENGNEH: HŐMMEL PANCÉLOSAL BORISZ SZTOJANOFF: SZTÁLIN A VÖRÖS CÁR. vitéz BARABAS ny. altábornagy: BALKAN NÉMET—OLASZ—MAGYAR VILLÁMHÁBORÚ. Minden kötet körülbelül 300 oldal. Ara példányonként keménykötés­ben P 11.—. Kapható minden könyvkereskedésben. Nemes sok jó támadást indított el. Mészárló és Hrotkó tudása időnkint fel-felcsillant. A kispesti csapat já­téka igen jó benyomást keltett. Kifogástalan játékvezetést láttunk ezúttal. Sajnos, a közönség körében néhányan megfeledkeztek magukról és sértegetni kezdték a játékveze­tőt, a NAC vezetősége azonban elha­tározta, hogy a jövőben a rendőr­ség segítségét fogja igénybe venni, hogy ilyen zavaró körülmény elé ne fordulhasson. HE 81. osztály óbecsei Bocskai—Topolya 2:1 (0:1), Topolya, 800 néző. Vezette: Liliom, Bocskai, Sz­keres — Károlyi, Pamucsi — Bánházi. Mihályfi II. Ferencz — Ber­­tók, Sisák, Lánd, Ráday. Mihályfi I. Topolya: Gergely — Kerekes Lőrinc — Ritkó, Igazinci, Fenyvesi I — Guján, Fenyvesi II. Polyvás, Rincs, Mészáros. Nagyiramú kemény mérkőzésen a vendég, a Bocskai csak szerencsével győzött a há­rm tartalékkal kiáltó Topolya ellen. Az első félidőben a hazai csapat többet támad és Guján révén meg­szerzi a vezetést. A második félidőben erősen tám­ad a Bocskai. Ráday és Lárb révén gólt is ér el és ezzel a mérkőzést 2:1 arányban megnyeri. Jó: Szekeres, Károlyi, Sisak, Lárb Mihályi is, illetve Lőrincz, Guján, Fenyvesi II. Polyvás és Mészáros. XJCSE—Zentai AK 3:1 (1:1) Újverbá­sz, 300 néző. Vezette: Újvári. UCSE: Keresztesi — Dénes II, Makrai — Keresztes, Pázmány, Polyvás — Rapp, Pál, Darányi, Móricz, Jánosi. ZAK: Körösi — Balog, István­fi — Bövi, Lázár, Kállai — Lakatos, Kovács, Bor­bély, Pólyák, Juhász. Az első félidőben egyenrangú a két csapat. A 27. percben Móricz szénás­a inogt a vezető gólt. 1:0. Kovács egyenlít a 34. percben. 1:1. Fordulás után a hazai csa­pat óriási fölényben játszik, gólt azon­ban csak a 43. percben ér el Rapp kapu­fáról Válóba vágódó lö­vedével. 2:1. Jó: Dénes II (a mezőny legjobbja), Pázmány, Bál, Móricz, illetve Körösi, Lázár, Kovács. Tóth Gyula megjavul Az Elektromos pálya, öltözőjében találkoztunk Tóth II. Gyulával, a Va­sas jobbösszekötőjével. Egés­z sereg játékos között állott a fiú. Sokan em­legették Lantos Gusztávnak, a kiváló játékvezetőnek azt a nyilatkozatát, amelyben Tóth II. hibájául rójja fel azt, hogy a játékos mérkőzés közben sokat indulatoskodik. — Olv­astam én is, hogy mit ró fel hibámul Lantos játékvezető úr — mondta a játékos. — Tessék meg­figyelni, hogy a mai naptól kezdve nálam csendesebb és tisztességtűl­­nöbb játékos nem lesz a pályán. Ed­dig is, ha hangos voltam, az csak annyi volt, hogy dicsértem a fiúkat, ha valami jót, vagy szépet csináltak a pályán. —, Ha tényleg így lesz ezentúl Gyula, akkor nem lesz gondja a ma­gyar váloga­tott csapatnak arra, hogy ki legyőzi az állandó jobbösszekötőjá­t, mondta az egyik szurkoló. Évadnyitás Mikor az Elektromos belőtte a gólját, egy szurkoló boldogan mondta: — 311 lőttük az idény első gólját! — Csak ne örüljön — hűtöt­tek le a többiek —úgy játszik ez a csatársor, hogy alighanem ez volt az utolsó gólunk is az idényben Az összes SPORTCIKKEK MACHER REZSŐ sportü­zletében,­­ csak IV., V­árosház­ utca 8. szám. -