Nemzeti Sport, 1944. január (36. évfolyam, 1-21. szám)

1944-01-03 / 1. szám

A Vidéki bajnokságok állásit pORTERajIE f " (El­VÉNYT ítészi Morzsányi ). feSTJnt GYŐRI KHE­ÜLET 1 I. MrtAly Győri etopon 1. Győri AC II 1 1­­ 53:11 20 2. MÁV összetartás 11 7 2 2 27:22 Ifi 3. Tótmegyeri LE II 5 1 3 23:25 13 4. Tatabányai SC II 11 5 2 4 29:24 12 5. Diószegi 03® 11 1 1­­ 25:20 11 6. Mosoni KVSK 11 4 1 4 24:24 11 7. Hubertus SE 11 5 1 6 25:24 10 8. ETO II U 4 1 4 28:26 9 9. Magyaróvár­ S­E 11 4 1 4 18:28 9 10. Újtelepi TE 11 * 1 6 27:33 8 13. Bánh­dai SE 11 1 1 7 22:37 7 12. DAC (Győr) 11 2 2 7 16:26 11 Székesfehérvári csoport L­ABAK II 11 S - 2 34 : 8 13 2. Sz. BASE 11 7 3 1 28:16 17 3. Veszprémi DSR 11 7­­ 1 21:12 17 4. Sz. MOVE VTSE 11­­ 1 3 26:13 15 5. Veszpr. MOVE TSE 11 5 2 4 31:21 12 6. MÁV Előre II 11 4 2 5 27:33 10 7. Fűzfői AK 11 4 3 5 36:21 10 8. Péti KSE 11 4 2 5 20:19 1­0 9. Veszprémi TC 11 2 2 7 19:26 6 10. Balatonfüredi LE 11 2 2 7 20:38 6 11. Ajkai LE 11 3 2 8 10:48 6 12. Vátiki B1 TSE 11 2 1 8 17:34 5 Szombathelyi csoport 1. MOVE Zalaegersz. BE 11 9 1 1 47:16 19 2. Mura SE 11 8 1 3 39:14 17 3. Soproni VSE II 11 7 3 1 24:13 17 4. Kapuvári SE 11 7 1 3 31:20 15 5. MÁV Kinizsi (Pápa) 11 5 1 8 28:14 1­3 6. Körmendi LE 11 5 1 5 18:25 11 7. Szombathelyi FC II 11 4 1 5 31:16 10 8. Haladás II 11 5 - 6 24:28 10 9. Zalaearerszeegi LE 11 1 1 7 11:215 11 10. Sárvári LE 11 2 2 7 10:27 6 111 Clklömölki VSE 11 2 1 8 16:31 5 12. Tapolcai VSE 11 1 1 9 11:53 3 N­ osztály Győri A) csoport 1. DuóS­zerdahelyi LE 7 6 1 1 35:11 12 2. Győr-Újtelepi TE II 6 5­­ 1 15: 7 10 3. TI. ker. SC II 7 8 11 13:15 1­ 4. Gyón TC 7 3 13 14:16 7 5. Győri AO II 6 3 12 12:17 7 6. Na­gymasyeri LE 7 2 14 16:23 5 7. BTC (Győr) 7 115 5:18 3 8. ETO 111 7—16 11:14 1 Győri 15. csoport 1. Hegyeshalmi VSE 6 5 1 -­9:12 11 2. Hubertus SE II 6 5—1 16: 4­­1 3. Mosoni KVSE II 6 3 1 2 11: 9 7 4. Magyaróvári LE II 6 3 2 2 12:11 6 5. DAC II 6 11 4­ 11:21 3 6. Budai 11 (Győr) 6 114 5:17 3 7. Györeligeti ZSTK 6 — 2 4 7:12 2 Komáromi csoport I. Komáromi AC II 8 4 1 1 —4:10 13 1. Felsőgallai LE 8 6 11 18: 6 13 3. Komáromi EC TI 8 4 4 — 27:10 T1 4. Almásfüzitői VSE 8 5 1 3 20:18 11 5. Ácsi LE 8 3 2 3 17:18 8 6. Tatabányai SC Til 8 2 1 5 16:23 5 7. Tatai LE 8 2 — 6 6:15 4 8. Gutai LE­­ 8 2 — 6 5:25 4 9. Bánhidai SE­­ 8 1—7 5:18 2 Felvidéki csoport 1. MOVE Porselniv. SE II 6 5 — 1 28:10 10 2. Vászellyei SC II 6 5 — 1 26 : 6 10 3. Szenes LE 6 4 11 15:12 9­­ 4. Galántai I­E­­ 6 8—3 19:19 6 5. Diószegi CSE TI 6 2—4 12:12 4 6 MÁV összetár SE II S 1 1 4 12:13­­ 7. Tótmegyeri LE II 6 ------ 6 5:45 — 6. Tótm­egyeri LE 1T 6 ------ 6 5:45 — Pápai csoport 1. Pápai LC II 6 6 — — 22: .6 12 2. Celdömölki VSE TI 6 4 11 9:11 9 3. Pápa MÁV Kini­zal II 6 3 1 2 32:12 7 4. Jánosházi LE 6 3 — 3 0:10 6 5. Zalaszentgróti LE 6 2 — 4 16:17 4 6. Sárvári LE TI 6 2 - 4 8:18 4 7. Tapolcai VSE II 6 ------ 6 4:26 — Veszprémi A­ csoport 1 Veszprémi LSE 7 6 — 1 23 : 6 12 2. Veszprémi VSE 7 6 — 1 35:10 12 3. Herendi PSE 7 5 — 2 22: 7 10 4. Veszprémi DSE TI 7 4—3 16:17 8 5. Balatonfüredi LE II 7 2 14 15:17 5 6. Zirci LE 6 1 1 4 9:22 3, 7. Veszprémi TC II 6 1 1 4 3:20 3 8 Balatonalmádi LE 7 — 1 6 7:31 1 Vezprémi B­ csoport 1. Peremartoni IRSE 6 5 1 — 23:10 11 2 Hajmáskéri SE II 1 3 1-11:8 SB­­ Fűzfői AK II 6 3—3 17:13 GH 4.­ Péti KSE II 6 3 — 3 9:15 G rafikflfeá 5. Ajka-Csingervöl. SE fi 2 1 3 17:15 5 ||.B« Veszp MOVE TSE II 6 1 2 3 9:16 1 Ajkai­ LE II 6—1 5 7:16 1 E­­S I A Széke-feh­én AK­ cs­oport ■■■Mán' Unió TE II 5 4 ! 34 fi * ll f HASE II 5 4— 1 12: 5 s lVs/ MN­VE VTSE II 5 4—1 13:12 Siófoki SE II 5 2 — 3 9:15 1 5 Lajoskomáromi LE 5 1— 4 4:14 2 Mw 6. Móri BE 5-----------5 4:11 — ■B Szombathelyi csoport ■■ 1. Mura SE II 8 7 — 1 22:11 14 2 Szombathelyi BPSE 8 6 — 2 21:10 12 3. Szombath. PC III 8 5 1 2 22 : 9 1­ 4 MOVE Alsólendv LE 7 4 1 2 9: 5 :1­­W 5. Kőszegi SE 8 3 2 3 21:17 8 6 MOVE Zalaeg. SE II 8 2 3 3 16:14 7 7­ DOSE (Lenti) 8 3—5 10:2­­ 6 8. Szentgotthárdi LE 7 115 10:18 3 9. Zalaegersz. LE II 8 8 3:27­ — Sopron­i csoport 1. Csornai KSE 9 8 — 1 42: 8 16 2. Soproni FAC II 9 6 2 1 34:14 11 3 Soproni MAPC 9 4 3 2 22:16 11 4.­ Csepregi SE 9 5 1 4 21:17 11 1 ■ 5. Kapuvári SE II 9 4 — 5 30:31 8 6 Soproni SSE II 9 4 — 5 18:33 8 7. Soproni SE SE 9 3 1 5 26:20 7­­ 8. Soproni VSKc III 9 2 2 5 13:25 6 9. Soproni VSK 9 2 2 5 17:30 6 10. Lövői SE 9 11 7 16:47 3 Hétfő, 1944 január 3. I mérkőzésit, még Árpád vezetett NB I mérkőzést még pedig hármat. A Pécsi kerületből Urbán Nándor négy­­szer volt NB I mérkőzés vezetője. A Szegedi kerületből a dpán Emődi Bazsó vezetett NB I mérkőzést. Kétszer. A Békéscsabai kerü­letből és a MOVE ke­rületből NB 1 mérkőzset nem vezetett játékvezető „ÁRPÁD" ping-pong labda A Magyar Asztali Tenisz Szövetség által elfogadott hivatalos verseny­labda KAPHATÓ minden sportüzletben Srofil ÍGY kezdődött a hivatásos korszak Magyarországon A második i o z d u1 o diktozduló Mai számunkban a magyarországi hivatásos Labdarúgókorsza­k kezde­t­ére való visszaemlékezés jegyében készült cikksorozatunk harmadik ré­szét közöljük. 1926 nyarán írták­ ki az első profibajnokságoit. Első c­ik­­kün­klben­ beszámoltunk az első pro­fibajnok­i mérkőzésről (Ferencváros —Budai 33-aso­k 6:2), ammmelyet annak idején előrehoztak. Második cikkünk az első télies bajnoki for­duló mérkőzéseit elevenítette fel. A fordulóban a Nemzeti 3:3 arányú döntetlent ért el a Ferencváros ellen, a Sabaria 4 :1-re verte a Kis­pestet, a Hungária 4:1-re a Budai ,'13-asokat, az Újpest 2:1-re a Vasast és a III. kerületi TVAC 3:1-re a Bástyát. Nem tartozik szorosan tárgyunk­hoz, de megemlítjük, hogy hétköz­ben fontos nemzetközi mérkőzés volt Budapesten: a spanyol Bilbao AC csapata 9000 néző előtt a Hun­­gária-úton 2:1 (1:0) arányban le­győzte a Hungáriát. A barátságos előmérkőzésen az Újpest 4:2-re ver­te a Ferencvárost. Ugyanezen a szerdai napon, 1926 szeptember 8-án a Sabaria otthonában fogadta a bécsi Slovant és ezt 3:2 arányban legyőzte. A második teljes forduló, amely­re 1926 szeptember 12-án került sor, csonka forduló volt. A Ferencváros és a Hungária erre a napra a bel­grádi Beograd­ Skit hívta meg, szom­baton a Hungária, vasárnap a Fe­rencváros akart játszani a jugoszláv csapat ellen. A Beogradistci vendég­szereplése elé azonban az utolsó na­pon­ elháríthatatlan akadályok há­rultak és így a két nagycsapat mér­kőzés nélkül maradt. A kék-fehér és zöld-fehér vezetők megegyeztek, hogy vasárnap délután a két csapat barátságos mérkőzést vív egymás­sal. Erre a találkozóra a Nemzeti Sport művészi serleget tűzött ki. A bajnoki mérkőzések sorából a vidéki csapatok jó szereplése tűnt ki, az adta lapunk 1926 szeptember 13-i fői számának főcímét is: „A Sa­baria és a Bástya győzelme a fővá­rosi csapatok ellen." A Hungáriá­nak a Ferencváros ellen aratott győzelméről csak az alcímek közül értesült az olvasó. Ezek után lássuk 1926 szeptember 12-iki profibajnoki mérkőzéseit. Sabaria—Újpest 1­0 (1:0) Szombathely proficsapata remek játékkal magaz­e­­melten győzött . A gólt Mészáros lőtte az első percben Szombathely, 4000 néző. Vezette: Klug Frigyes. Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Horváth, Vámos, Bass — Krutzler, Mészáros, Holzhauer, Ier­­hardt, Paar. Újpest: Beneda — Fogi H, Fogl III — Borsányi, Wilfeekin, Péter — Künstler, P. Szabó, Jeszmás, Schai­­ler, Szidon. A Sabaria meghálálta a mérkő­zés iránt megnyilvánult nagy ér­deklődést és nagy küzdelemben, de biztosan és megérdemelten győzte le Újpest sőtelmes hírű csapatát. Az Újpest választ kap­ot, a Saba­­ria kezd nappal szemben, Holzbauer jó labdát ad balra, de­ Paar nem bírja elfogni. A kirúgást Mészáros fogja el, Holzbauerhez passzol, ez Krutzlert szökteti, aki lefutva visz­­szajátsza a labdáit, Beneda kifut, de hiába, mert Mészáros menthetetle­nül lövi a labdát félmagasan a túlsó sarokba, 1. perc: a Sabaria 1:0-ra vezet, a közönség majd szétszedi a pályát örömében. Kezdés után az Újpest erélyesen támad, de a Sabaria védelme jól állja az ostromot. Csakhamar ismét a Sabaria veszi át a játék irányítá­sát, Holzbauernek, Krutzlarnek és Mészárosnak van egy-egy jó lövése. A 27. percben P. Szabó beleszalad Weinhardtba, ami nem tetszik a kö­zönségnek. Schaller hatalmas bom­báját Weinhardt tökéletes robinzo­­náddal teszi ártalmatlanná, óriási tapsot kap. Szünet után a Sabaria Paart hát­­ravonja negyedik fedezetnek, ezzel csatársora megbénul, így is a szom­bathelyi csapat marad fölényben. Erhardt lefut, belebotlik a kifutó Benecába, mire Fogil ül ,,megtapo­gatja’'. A közönség zúg: ki ál­lí­tani! Egy percig DH is a játék. Az utolsó negyedórára a nagy melegben mind­két csapat elkészül erejével. Bírálat: A Sabaria tökéletesen megérdemelte a győzelmet, sokkal jobban játszott, mint nagynevű ellenfele. Holzbauer kétségtelenül legjobb középcsatárunk, a váloga­tásnál más szóba sem kerülhet. Mé­száros a jobbösszekötősben fenome­nálisan játszott. Krutzler jól meg­érti társait, d­e gyorsasága már nem a régi. A fedezetek közül Vámos volt jó, kis termete ellenére minden labdát elfejelt Jeszmás elöl. Wein­hardt a kapuban néhány védésével bámulatra ragadta a közönséget, robinzonádja sokáig felejthetetlen lesz a nézők előtt. Az Újpestben a két Fogl mindent megtett, amit te­hetett. A fedezetsorból csak Borsányi emelhető ki, Péter csődöt mondott. Elől P. Szabó mint jobb összekötő nem vált be, Szidon kevés labdát kapott, Jeszmás nem tudta ellátni feladatát. Künstler magára h­agyatva is a legértékesebb csatárnak bizo­nyult. Nyilatkozatok: Leiovich Jenő, Sa­­baria: Az első félidőben megmutat­tuk, hogy tudunk játszani, a mérkő­zés végén pedig, hogy tudjuk tar­tani az eredményt. Győzelmünk megérdemelt. Langelder Ferenc, Újpest: Majd a többi pesti csapat is megtanulja, hogy milyen nehéz dolog Szombat­helyen futballozni és milyen ke­mény dió Sabaria csapata. Bástya—Nemzeti 4:2 (2­­) Hatalmas lelkes időssel fedezeti órával az élén javított a Básty múlt heti kudarcán . Góllövő: Lau­ió, Ábra­­hám, a­kó, Rámay, Wa­bar, Palkó Szeged, 1000 néző. Vezette: Iváncsics Mihály. Bástya: Adit — Back, Emerling — Tóth, Weber, Simóka — Ábra­hám, Wahl, Palkó, Busch, Solti. Nemzeti: Augusztinovits — Havas, Kocsis II — Hossó, Volentik, Bar­­tos — Lengyel, Laukó III, Rémai II, Spitz, Czétényi. A Bástya megmutatta, hogy múlt­heti vereségét csupán határtalan bal­szerencséjének köszönheti. A máso­dik félidőben biztos győzteshez mél­tóan mozgott. Különösen fedezetsora játszott nagyszerűen. A Bástya nappal szemben kezdi a játékot. A 8. percben Czétényi lefut, lövését Adit csak kiütni tudja, a ki­pattanó labdát Laukó III a hálóba teszi. 0:1. Számos támadás után csak a 38. perc hozza meg a szege­dieknek a várva-várt egyenlítést. Solti Ábrahámhoz ad át, ez éles szögből védhetetlen gólt ér el. 1:1. A 43-ik percben Solti megy át a jobboldalra szögletet rúgni, a beívelt labda pontosan Palkó fejére száll, a­ki habozás nélkül a hálóba fe­jel. 2:1. Szünet után erős Bástya-támadá­sok vezetik be a mérkőzést, majd a Nemzeti kerül frontba. A 22. perc­ben Spitz Rémaihoz­­ ad, aki ki­egyenlít. 2:2. A 30. percben Ábra­hám a 16-os vonal oldaláról szabad­rúgást lő. Mindenki lövést vár, de Ábrahám a kaputól 18 méterre álló Wéberhez gurítja a labdát, Wé­­ber a jobb alsó sarokba gólt lő. 3:2. A 40. percben Wahl átadását Augusz­tinovits elnézi és a résen álló Palkó a hálóba lő. 4:2. Bírálat: A győztes Bástya legjobb embere Weber volt. Jelzője csak a ,,művészi" szó lehet. Társai közül Tóth a tevékenyebb, de Simóka sem rossz. A csatársor erénye a stílus, de az egység nincs meg. Palkó len­dületes, Ábrahám egyéni, Busch technikája még Spitznél is ördöngö­­sebb. A Nemzetiben Augusztinovits­­nak nem volt szerencséje, Kocsis a jobbik hátvéd, elől a belsők támadá­saiból hiányzott az összhang. Nyilatkozatok: Prágai, Bástya: Megérdemelten győztünk. — Faragó Lajos, Nemzeti: Meglepő balszeren­csével játszottunk. A profiliga állása így festett a forduló után: 1. Sabaria 2 2------------5:1 4 2. Ferencváros 2 11 — 9:5 3 3. Hungária 1 1------------4:1 2 4. Vasas 2 1 — 1 4:2 2 5. Újpest 2 1— 12:2 2 6. Bástya 2 1 — 1 5:5 2 7. HI. ker. TVAC 2 1— 16:7 2 8. Budai 33-as 3 1— 2 9:13 2 9. Nemzeti 2 — 11 5:7 1 10. Kispest * 2--------------2 1:7 — Budai 33—III. kerület 6:3 (5:1) A 33-aso­k rém­i csatárját­ékkal lelépték budai rivá­lis:H­at — Gólnövő: E­ch­iann, Schm­dt, Caumpft, Krámer, Horváth, Kaltenecker, Skvarek, Pápai, Skvarek Üllői­ út, 15.000 néző. Vezette: Égner. 33-asok: Halmos — Oláh, Lőwy — Beller, Eichbaum, Kovácsi — Schmidt, Czumpft, Kaltenecker, Pá­pai, Krámer. III. kerület: Zach — Singer, May­­h­err — Werner, A­vásznai, Schw­i­­tzer — Haar, Horváth, Skvarek, Kenyeres, Joeker A 33-asok kettős vereségük után nem sok eséllyel mentek a küzde­lembe, de ügyesen összeválogatott csatáraik ötletes, friss játékkal meg­szerezték a győzelmet. A 7. percben Mayherr 11-est vét. A büntetőt Eichbaum belövi. 1:0. A 27. percben Schmidt, a 29-ikben Crumpft, a 20-ban Krámer lő gólt. 4:0. Három perc alatt három gól! A 36. percben Haar beadása. Kovácsi közört akad meg. 11-es, Horváth a sarokba gurít. 4:1. A 45. percben kapu előtti kavarodás során Kalten­ecker a hálóba lő. 5:1. Szünet után a 20. percben Skvarek a 16-os sar­káról, egy szabadrúgást ívelten a hálóba küld. 5:2. A 24. percben Pápai kapásból 6:2-re, a 31. perc­ben a Horváth elgáncsolása miatt ítélt 11-esből Skvarek 6:0-ra alakít­ja a mérkőzés sorsát. A 33-asok egységes csapatából még külön dicséret illeti Eichbaum okos irányítását. A gyengélkedő Zsák helyett védő Halmos ellen nem lehet panasz.­­ A III. kerületnek hihe­tetlenül rossz napja volt, egyedül csak a­­szívós és gyors Werner fe­lelt meg. Nyilatkozatok: Zsák Károly, a S.Z­asek válogatott kapusa: A csa­pat jó, de még jobb is lesz. Vértes Imre, III. kerület: Védelmünk, kü­lönösen Zach kriminális játéka szül­te az eredményt. .­­ Vasas—Kispest 3:0 (2:0) Nem állította nagy faladat el­é a Vasa­sokat a Kispest Góllövő : Takács II, Takács II, Szentmiklósi (11-esből) Postás-pálya, 1500 néző. Vezette: Bíró Sándor. Vasas: Nyerges — Klein, Rot­tler — Remmer, Purzeld, Reiner — Gu­infeld, Takács II, Jelinek, Szent­­miklósi, Him­mer. Kispest: Posza — Szabó, Dudás — Raix, Burger, Hungler III — Gu­lyás, Molnár, Varga, Csendes, Halus. A Vasas első perctől kezdve biz­tosan tartotta kezében a mérkőzést, nem tette különsebb próbára a Kis­pest gyenge együttese. A 13. percben „orszájdgyanús szi­tuációból"' (Magyarul: . lesgyanús helyzetből. — A szerk. megjegy­zése 1944-ben.) Jelinek szökteti Ta­kácsot, aki védhetetlen gólt helyez be. 1:0. A 24. percben Himmer szin­tén lesgyanú­s helyzetből indul, be­adása pár méterre a kapu elé kerül, ahol Takács elcsípi és bemegy vele a kapuba. 2:0. A Vasas tovább tá­mad, a kispesti védelemben Dudás óriási munkát végez. Szünet után a Vasas enged az iramból. A 18. percben Dudás fejelni akar a 16-oson belül egy mély lab­dát, de közben kézzel is hozzáért a bőrhöz. 11-es. Szentmiklósi a balsa­rokba lő. 3:0. A mérkőzés utolsó ne­gyedórája egyik részről a biztos győzelem, a másik részről a biztos vereség tudatában telik el. Bírálat: A csatársor szeszélyes­nek látszó, de annál pontosabb, meglepő változatokban gazdag, kom­binációs játéka a Vasas csapat fő­­erőssége. Takács nagyszerűen illesz­kedik bele a belső hármas gépszerű mezőnyjátékába, de mintha már el­feledte volna egykori lövőtudomá­­nyát. A fedezetsorban a Vérhalom­ból átvett Remmer máris nagyszerű. A Kispest támadósora egészen béna. A védelem oszlopa Dudás, aki nagy­szerű játékával szinte fejjel magas­­lott ki az egész mezőnyből. Gyors és fáradhatatlan, helyezkedése töké­letes, rúgásai kiadósak. Nyilatkozatok: Reiner Sándor, Va­sas: Az első félidőben egy kis sze­rencsével 5 gólt is rúghatott volna a csapat. Mayer Béla, Kispest: Rosz­­szul játszottunk, vereségünk megér­demelt. Barátságos mérkőzés a Nemzeti Sport serlegéért. Hungária Fer­je­város II (1:2) Üllői­ út, 12.000 néző. Vezette:­ Gere. Hungária: Kropacsek — Kővágó, Kocsos — Oberhoffer (Rebró), Klé­ber, Nádler — Pasztrovics, Kitti, Stofián, Tritz, Opata. Ferencváros: Huber — Takács, Hungler II — Müller Jr, Bukovi, Obitz — Rázsó, Steczovics, Schlos­­ser, Sándor, Groszman I. A mérkőzésre mindkét csapat több tar­talékkal állt fel, ez a magyarázata, hogy a játék színvonala sok kívánnivalót ha­gyott hátra. A mérkőzés úgy indul, hogy a Ferencváros lelépi Ellenfelét Szünet után azonban a zöld-fehér játékosok mintha valami megmagyarázhatatlan li­dércnyomás alatt állottak volna. Szinte megálltak a mezőnyben s az új erőre kapó Hungária elsősorban fedezetsora segítségével fél óra alatt megfordította a mérkőzés sorsát. Nappal és széllel szemben a Ferencvá­ros kezdi a játékot. A 1­­. percben Schlos­­ser, Steczovics, Sándor akció végén Sán­dor kitör és élest félmagas lövése Kro­­pacsek kezéről a jobb sarokba pattan. Gó K­ A 21. percben Steczovics és Schlosser összjátéka után Steczovics éles lövése Kropacsek hasa alatt hálót ér. 6:1 A 37. percben Pasztrovics 25 méteres­­sza­badrúgása a Takács által akadályozott Huber karja mellett a hálóba süvít. 1:2. Szünet után lendületes Hungária-táma­­dások gördülnek végig a pályán. A 15. percben Szofián legjobb napjaira emlé­keztető formában kitör s bár akadályoz­zák, Kaltai a balsarokba lő. 217. Két perc múlva Tritz két emberen átmegy és váratlan, húszméteres csavart lövéssel megszerzi a kezdést. S­ő?. A 28. percben Szofián lép ismét akcióba, a­­ szerelni akaró Hungler II.lől elkaparja a labdát és csodás, a balkapufa lécről bepattanó lövéssel bebiztosítja a győzelmet. 10:2 Bírálat : A Hungária jobb erőnlétének köszönheti a győzelmet. A csapat legjobb része fedezetsora volt.­­ Az első félidőben gyengén játszó Oberhoffer helyére szü­net után Reéró állt be s a mindig meg­bízható, agilis Kléberrel és az elsőrangú Nádlerral új színt vitt a pályára.. Elöl Szofián néhány akciója már a tavaszi nagy Szofiánra emlékeztetett Tritz jól megértette magát társaival. A Ferencvá­rosban a két hátvéd bizonytalankodott, Obitz előnyösen mutatkozott be. Buko­­vit láttuk már jobban is játszani Steczo­vics a mérkőzés elején önmagát múlta felül, azután vége volt. Schlosser ezúttal alig talált magára. Grossmann nem méltó helyettesítője Kohutnak. Nyilatkozatok: Fodor Henrik dr, Hun­gária: A csapat állóképességének köszön­heti a győzelmet. Szigeti Imre, Ferenc­város: A második félidőben teljesen ösz­­szeroppantunk. Jón: Sabaria — Vasas ! Következő­ hétfői számunkban beszá­molunk az 1921­. évi bajnokság harmadik fordulójáról. Ez a harmadik forduló szeptember 2- án került sorra. Előzőleg, szeptember 19.-én Bécsben vívtuk meg az ötvenkilencedik osztráklmagyar mérkő­zést. A magyar csapat Weinhardt — Fogl II, Fogl II — Borsányi, Weber, Rebró — Branyi, Mészáros, Holzbauer, Tritz, Kohut összeállításban— tehát há­rom szombathelyi játékossal, egy szege­divel, három újpestivel, három Hungá­­ria-taggal és egy ferencvárosival állt ki és a Cart (Simmering) — Tandler (Ama­­teure), Musil (Simmering) — Schneider (Amateure), Kurz (Simmering), Dumser (Simmering) — Hierlantter (Amateure), Uridil (Rapid), Gschtweidl (Vienna), Höss (Sportclub), Wessely (Rapid) ösz­­szetételű osztrák csapatot 3:2 arányban legyőzte. De győzött a Budapest néven kiálló B) csapatunk is a Bőcs nevet vi­selő osztrák B) válogatott ellen, Buda­pesten Ezen a budapesti csapat össze­állítása ez volt: Nyerges — Oláh, Du­dás — Hossó, Kiéber, Eichbaum — Haar— Takács II, Skvarek, Szentmiklósy, Opata* Sőt ezen felül megütközött a két ország ama­tőrválogat­ott csapata is. Ez a mérkő­zés előző napon, szombaton Budapesten folyt le s itt is legyőztük az osztrákokat. A 4:2-re végződő mérkőzésen ez a már gyár tizenegy képviselte színeinket: Gallovich NSC — Orbán BTC, Boór BEAC — Pesovnik BEAC, Sághy BEAC, Bobrik Postás — Kertész BEAC, Rein­­hardt BEAC, Kalas Postás, Dobos Pos­tás, Heimn BSE. A válogatott nap után­ következő bajnoki forduló a következő ellen­feleket hozta össze: Ferencváros—K­ül. ker. (az óbudai csapat hivata­los neve ekkor, a VAC-cal történt egyesülése nyomán III. ker. TVAC volt), Hungária—Nemzeti, Újpest— Kispest, Bástya—33-as, Sabaria— Vasas. Jövő hétfői számunkban be­számolunk erről a fordulóról. 3