Népsport, 1947. december (3. évfolyam, 234-254. szám)

1947-12-01 / 234. szám

2 NÉPSPORT M­KSzBC Barátság 1:1 (1:0) Ü­llői­ út, 4000 néző. Vezette: Szalay Góllövő, Kertesz, Magyar A mérkőzés előtti negyedórában még kevésszámú nézőközönség gyűlt össze az üllői­ úti lelátókon, bár a Kispest felől érkező villamosok ont­­ják a közönséget. Érdekesség: a beomlott lelátót újra üzembe he­lyezték. Az MTK öltözőjében Bodolá lab­­dagyakorlatokat végez. Sándor súlygyarapodásról dicsek­szik. Az aprótermetős szélső négy kilót szedett fel otthonában, Móra­­városban. A SzAC öltözőjében már negyed, kettő előtt vet­köznek a j­átékoscik, csajt Ulicska késik egy kicsit. — No, majd a mérkőzésen, be* hozza ezt­ a késést! — mondja ne. Vetve Tagányi. — Amikor Balek játszott ,* cső,, pótban,­­nem kaptunk ki soha — mondja Kapcsos. Fél kettő után öt perccel erősen felázott talajon állnak fál. MTK: Gellér — Kovács H., Biró *— Bircsák, Kovács I., Mészáros — Sándor, Hidegkúti, Kertési, Bodola, Hegedűs. SzAC: Potócz — Kis, Kapcsos *— Bakk, Kovács, Tagányi — Szabó III., Magyar, Csepregi Iulicska, Streliczky, az 1. félidő A SzAC lendül támadásba és Szabó Hs. beadását az utolsó pilla­natban kanalazza el Streliczky elöl a hatoson álló Kovács EL A 4. percben Magyar szögletet harcol ki, a berúgást majdnem góllá értéke­ Bili, de lövése centiméterekkel suhan el a jobb kapufa mellett. A 6. perc­­benn Hidegkúti tör előre, jó hely­zetbe hozza Kert­ősit, a középcsatár azonban lövés helyett pepecsel. A másik oldalon Streliczíty lövését ök­­lözi szögletre Gellér Változatos a játék, máris a SzAC kapuja­­ előtt Vannak a kék-fehér csatárok. Előt­teör Hegedűs, utána Bodola küld veszélyes lövéseket Palócz kapujára. A 9. percben Bodola jó labdával f ugratja ki Kettesét, a középeséért azonban a 11-eis pont­nál a lövés előtt elnyomják. A 12. percben Ma­gyar hatalmas lövését jobb kezével öklözi vissza a mezőnybe Gellér. Választámadás után Hidegkúti pf.gyszerű meredek labdával pró­bálja kiugratni Bodolát, az össze­kötő azonban túlfut a labdán, aroe’.y A sárban akad el a kapu előtt­ A 16. percben Kertedi labdájával fut el Bo­­doga és az önfeláldozó Polócz ve­­tődve szedi le a labdát a csatár lá­­báról. (Eddig veszélyesebb támadá­­sokat vezetett az MTK. A hiba az, a­ kékes fehérek rövid lapos lab­­dákkal dolgoznak és a támadások a várba fulladnak.) A 22. percben Kertesi ugrana ki Bír­csak pompás labdájával, ha­­ nem állna lesen. Egy perc múlva I­ovács II lyukat rúg, Ulicska hát­ra jár­kálj­a a labdát Magyarnak, aki a 16-osról csúnyán mellél.­ A 28. percben Hegedűs az MTK 16-osáról hozza fel a labdát, de a SzAC kapujától mintegy harminc méternyire a keresztező szentlőrinci Kovács felvágja- A szabadot Mé­száros rúgja, de a középreívelt lab­­dáját a tömörülő SzAC-védelem hárítja. A 27. percben Sándor—Hi­degkúti adogatással hozzák fel a labdát és Hidegkúti közeli lövését Palócz remekül viv­i. A SzAC tá­mad, Biró elvéti Csepregi Szabó III-nak szánt labdáját, de erre a szentlőrinciek szélsője nem számít és így oda a jó helyzet­ A 30­ perc­ben­ Hegedűs „szólózik" a balszélen befelé húzódva, mintegy nyolc rak­térről lő kapura, de a labda csak­ a külső hálót rezegteti meg. A 36. percben Strell Ci’Oy lap-os lö­vését Go!!ér­vetődve védi, a labdát előbb kiejti, de aztán újra megszerzi a kapus. A S3. percben Hegedd* ível kö­zépre, a labdát a kapu Ütött fejről, fejre száll, végül Hidegkúti fejjel f­áái le a labdát. Kerted elé, s a kök­zépcsatár­né.Tv méterről, hibábbal a balsarokba pöccenti a labdát. 1:0-ra vezet az MTK. A 40. percben Streliczky megy el Kovács II mellett, de beadása na­gyon gyengén sikerül és Biró köny­­nyűi­szerrel tisztáz. A 43. percben Bakk—Magyar—Szabó III a labda útja és Szabó III beadásnak szánt labdáin Bíróról szögletre nattan Az utolsó percekben az MTK szög­letet harcol ki, de a berúgásra már nincs idő. SZÜNETBEN a SzAC ölü­tteőrébe Torák Feri látogat be és mondja a fiúknak, hogy cet a mérkö­zést még nem vesztették el, csőik a c.­O­­ták­ok többet föjjtatnak kapura Az MTK ö­tőaSjóbita Kortes: kihagyott helyrfetaj m'étt népénkOáiMjc­á­ját,;ko ok. Sá­do: iúr.;emmn,y­iá'Aka matt panaszkodik. Bukogi arra­­írató­tt. hogy he várja be a hé Védet Air. KITK öltözőjébe is bel átogat Deák,a n. félidő Kezdés után Streliczky fut el a balszélen, a rárohanó Kovács II el­veszi föle ugyan a labdát, de köny­­nyelműen hazaad, Ulicska elcsípi a labdát, egyedül áll szemben Gellér­­rel, a kapus vakmerő előrevetődés­­sel csípi el­ előle a labdát. A szent­lőrinciek egyenlítő gólja nem sokat várat magára, mert a 4. percben Bakk hosszan előrevágott labdáját Csepregi kapja a kaputól mintegy tíz méterrel, leadja Magyarnak, a középcsatár gyengén lő kapura és a labda az „elalvó" Gellér mel­lett hull a hálóba*! 1:1. A 11. percben Kertesit hárman nyomják a 16-oson. Kovács II a szabadrúgást a kapu mellé lövi. A 8. percben egy pompás szentlőrinci támadást Csepregi a hatoson ront el. A 10. percben Kapcsos felvágja Sándort a kaputól mintegy harminc méterre. A szabadot Bircsák lövi és Hidegkútinak lövésébe az utolsó pillanatban Kiss beteszi, a lábát­ A 12. percben Gellér rosszul vetődik Szabó III beadására, kikotorják alóla a labdát és Csepregi ideges­ségében mellék). A 22. percben Kertesi ugrik ki sokat igérően, de Bakk átöleli a­­ kék­­fehér középcsatárt a fő-okon. Hideg­kúti szabadrúgása nem okoz gondot a szentlőrinci védelemnek. A 28. percben Magyar beadását kapásból továbbítja Csepregi kapura, de lab­dája magasan fölészáll. A 30. percben Kertesi lapos lövé­sét a balkapufa tövénél nehezen fogja Palócz. Egy perc múlva na­gyon veszélyes helyzetbe kerül az MTK kapuja. Egy előrevágott lab­dát Gellér a 16-osnál vetődve ak­arja fogni, de a labda kicsúszik a kezé­ből, Kovács I és Kovács II azonban ott áll az üres kapuban is Magyar lövését a gólvonalról rúgja viszaa Kovács I. A 35. percben Hegedüs lö­vése a vetődő Palócz mellett a bal kapufáról pattan a mezőnybe. Az iram erősödik, mindkét csapat elke­seredetten küzd a győztes gólért MTK-támadással fejeződik be a mér­­kőzés Szögletarány: S:S (S:S) az MTK javára. NYILATKOZATOK: Bukovi Márton (MTK): A játék­vezető m­ind ti ítéle ével ereit az MTK­­ sújtotta és úgy látszott, hogy a mérkőzést nem volt szabad meg­­nyernünk. Árs­y Nár­dor (SzAC Barátság): A szív és a lelkesedés csodát mű­veit, a Helyzeteik alapján győznünk Ice­llett volna. BERALAT: A bAtok. fe’.azöt pálya, fel limitre is nagy­bani ’­, izgalmas mérkő-é­r lábunk Aa MTK csapatának ne m 1.Xot* a sáros li­lái. Az edd­’© rVtept se«Sze­nt rövid. la­­pás passzossal akurák. mSrköze­ iteni Bz ellenfél kapujáik et pedig igén talajon rossz tajst­ ka Tölit. Az első ne­gyedórában irigy helyz­e­tet hagy tje fei a kék-fehé­rek. Költési íróira n ám sem csüggedtek a lfcínő­ek. hmm-mn a t­­c'hníik­ét haltra Hn i­’teesediéssel ellensúlyozták­, a legnagyobb sicsériSi A máesodiik félidőben több komoly, ve­­csélyen tárnádos, tófcunic a S­AC-tól s úgy láttak, hogy a kék, feli Arák c ah e -ed. Steé­ry megtart­óan törekedtek A játék­­vezető mia­tt a lám­pal tí.Kai küldött volna. Ennek tudhatók kl.vbb tévedései. Gellér a gólnál hibázott A hágvéckft közül Biró adta jobban a sátrat. Kovács il­nent ,ion falöt­t, a mó­v tannj­­eaú’tai bizonytalanul játszott. M­ánvár­os vöt a jobbik fedeZtet, Bircsik ha-vány­an jótsoo­­­t. Az eVv5 felfidUletén Hideglitj jól m­on­ go­tt. Izéd'tét c­ak sérültse után, a ttizhödik férjidBben Ve­zt­tte el. Jér lesi­ngijkal is sokét mozgott és most ia nngy her­­vatokét strgyott ki. Bodola az első félidőben kití­nő volt,’ de tokot Vállat movirk de a nagy hó­zban ő is stiful tol­t. Sét-dor tú'sigoatra sokat, cselez­­cet, egyszerű m"’go'­d­i ok hely­ett H'W'j. hegy a lénddackáé.’ csak az ú.n.zrkö! "K­ét If-11 st‘ l cc-itt e—yrvár lefu+.n-* Mfttjcik. adtat tankodéit- Csak mi «­d.»va,’k fél.(’é utolsó negyedórá.jfvböm jött fe' Ponécz vréime’-cen. kitűnően víd-itt. A védetett oszlopa Kóréra volt, de Kiss jé* Kasm­os is megfű­é­t. A két fedezet ki­zül Tágáhyinsk nehezebb szerep jutott HMegkuoval szemben, de feladatát jó' oldotta blog. Nem mondhatjuk ugyanezt a Bodo’já­val sze­nlben játszó Bakkról. A c­atámor tag­ jobbja Streliczky vö­t Jól húz karara syo s Id­vénti Veszélye­­stft. U'iesha gyürkén létezet'. Csen,jogitól f­cm hűtőnk gotart. Magyar kü or.osan pt i-'sö félidőben tövékénzs­ég:V’I tűnt k’. Szabó IXIItól csak az első félidőben lát­tunk jó játékot sk w W átjátszó-, eső-, vihar­ba ..PU $ léden- és feörkab­át KARDOS és ^ a a»uil«pest. Rákóczi-v' S^i yt W Mi A i « Telefon: 222-537 Az első félidőben az EAI TK, szünet után a Haladás volt jobb EMTK-Haladás 1:1 (1:0) Ady Endre u., 3000 néző —* Vesette, Palásti Gó­lövö, Bihari, Varga. Sn,s Károly a KaVadás edzője ttScifitottei n­eo k&.*ül aa erre^b-oU pályán, azu oji íg­y 6,fél fiaitvoz. — Itt nem lehet töldb Hafril, honozó, elörevágott labdákkal szabad játszani. A. s­.Olibathelyiek nem a pályán ö­tör­ködnek, hanem a pálya közegben levő Murk­á­sot­thon bmn. Az erzsébeti enné*’ az uj'sdff. ho??y Tóth sértíi'é-e nem láváit a így Bakon játékig­ a kerti i a «-^r. — Négy hat© nem védtem — mondta Rákon —» se remélem, hogy nem lesz baj velem Slambürster György ügyvezető áj Rámolja. •*­ A zsebrálóváltók táviratiig lemondták a Prágában tervezett mérkőzést. Úgy látszik, edzőtársat találtak. Háromneggyed kettőkor fut ki a két Csapat EMTK: Bakon — Lovas, Csizmadia — Szépföldi, Dávid, Hano’d — Balog­h, Gáti, Kiputzky, Bihari, Firenák. Haladás: Büki — Kovács, Pio — Szelay, Tölgyesi, RábaVölgyi — Zámbó, Szeffedüs, Vartfa, Fejős, Koroknál. A pályát csig-t­ öt helyen tócsá’r ,,díszítjik‘‘, ettől eltett­űtve elég jó állapotban van. A Haladás kezdi a játékot. Az első percek tapogatód­zással telnek, é­n ez EMTK tá­­mad. Kisvtzky felől Büki felszedi a labdát. A másik oldalon Hegedűs lövése suhan el a kapufa melett Frenák—­Bihari helycseréi, támadás végén a 7. percben Frenák nagy lövése alig kerüli el a kaput. Egy perc múlva Fejes tör kapura. Lovas kíséri, a­ csatár csak gyengén tud kapura lőni, Bal­onba akad a lövés-A 10. percben parázs jelenet keletkezik a szombathelyi kapu előtt. Gáti, majd Bihari lövése emberben akad el, azután Fre­­nákhoz kerül a labda, a szélső lövését a gólvonalon álló Szala­v vágja Ifi. Feljön a hazai csapat. A 13. perc­ben Frenák—Bihari összjáték Után Kisutzky gyengén lő mellé. A 16 p­ercben viharzó E­MT­K - tám­a­d­ás után Büki kifut a kapuból. Bihari haladéktalanul lő, de a biztos gól­nak látszó lövést Kovács fejeli ki a balsarokból. Két szöglet jelez a Haladás lendü­letét. A második végén Hegedűs felszabadít. A kitörő Kanitzky elől Pio ment. Főleg az EMTK támad Szénföldi távoli lövését Büki védi A 24. percben Hegedűs indít jó tá­madást de Zámbó csak a külső há­lót találja el. A 29. percben Ki­­sutzky a balszélről adja be a lab­dát, de Balogh lövésébe Tölgyesi bel­elép. Most ellaposodik a játék­. Az első félórában látott nagy­ lendület alábbhagy. Fejes közelről megismer. F­edik a sárral. A 35. percben Bihari jó helyzetbe kerül, de rosszul ta­lálta el a labdát. Egy perc múlva. Klsutzky lefut a szélen, laposain bead, a labda Bihari­hoz kerül. A Haladás-védők sehol sincsenek, Bihari még arra is ráér, hogy a labdát leállítsa s három méterről Büki mellett a balsarokba teszt 1:0 az EMTK javára. Nagy lendülettel rohamoz az EMTK. A szombathelyi csatárok slörször­reit biztos lábbal rombolják szét a hazai védők. Az EMTK tá­madásai közben ér, véget a félidő- SZÜNETBEN az EMTK-nál nyugodt a hangulatt. Burger ersze a csatárokat nagyobb higgadta­­gra inti a kapu előtt. A szomba­thelyiakin­ál Sós Károly a két heszekötőt korholja: — Több labdát adjalak a stcemelaiék így nem lehet sikeresen játszni — mondja ki­edve­n. FELN­ES kivonulás u­tán az EKfTK-ban Oéti és Bihari helyet cserél. A 3. percben Varga három méterről kürö­ítött éles lövése a túlsó oldalon ke­­rüli el a kaput. A 6. percben Töl­­gyesi huszonh­atméteres szabadrúgá­­sát Bakon kieríti, de azután sikerül útból birtokba vennie a labdát. A 10. percben góllá érik a Hala­dás fölényes Koroknál magasan bead és Varga félig háttal állva a kapu­ IMI DECEMBER 1. nak, hat méterről a balsarokba fé­­jeli a labdát, 1:1. A kitörő Varga elöl Lovag­o. Uttolsó pillanatban ment szögletre-Szalay kézzel húzta vissza K'sutzz­kyt. Bihari húsz­or.ötrr­ét­eres szabad­rúgását Büki védi. Most sokat tá­mad a H­ladás a visszaesett EMTK ell­en. A 21. percben Frenák beadá­sát Balogh tisztán kapja, de elha­­markodva hét méterről­ fölé vágja a labdát. Balogh add­g cselez, amíg el nem veszik tőle a labdát.. Az utolsó negyedórában elered az eső. Az EMTK visszaesik. A 32. percben Fejes szökik, Bakon kifut és a kapura tartó labdát Csizmadia kivágja és ekkor másodszor is Fe­jes elé kerül a­­labda, de a szombat­helyi csatár csak az oldalévet ta­lálja el. A k­prában a Haladás ke­rekedik fölül, óriási küzdelem indul meg a győztes gólért. Varga fordu­lásból mellélő. A 42. percben Balogh előtt óriási helyzet adódlik, de ő addig késlekedik, amíg elveszik tőle a labdát Mérkőzéslabda volt!­EMTK támadásokkal ér véget a mérkőzés. Szögletarány: 9:5 (5:3) a Hala­dás javára. NYILATKOZATOK: Haraburser György EMTK: Iga­zájos eredmény Az első féldőben­ több gólt is hihetünk ra­r­a Sós Hány (Haladás), óriási helyzete,­ket hajgytun­k ki. BERALAT: A nehéz sáros pályán nem alakulhatott ki jó játék. Az első félidőben az EMTK óriási erőbedobással küzdött, többet társa­dott, gólhelyzetei is akadt néhány. Egy gólöt Vezetése teljesen megérdemelt volt. Szünet után megfordult a játék képe. A Haladás fokozatosan feljött és jobb erőnlétével felül­kerekedett. A mutatott játék alapján az eredmény igazságos. Mindkét csapat nagy akarásr­ól és lelkesedésről tett tanúbizony­ságot. Bakon védésén nem látszott a pihenő, balviiafojássa biztos váll. A hátvédsor biz­tosan Alit a lábán Lovas jól tömbölt. Csizmadia rúg­ótechnikája elsőrangú, Dá­vid jól tartotta Vargát. Szépföldi a Rió­­költ jó teljesítményét mutatta. Hanold Szürkébben mozgott. A csa­dzsobhan Ba­­logh veszh­­lyes és gyors, Ujjsér-Ülése lát­hatóan zavarta. Gáti rengeteget dolgozott, sok jó támadást indított el. Bihari is so­kat vállalt magára és aota elett még lö­vésre is maradt ideje. Kisuczky jó lába­dókat adott társainak. Frenák hétről­ hétre javul. Leadásai jól sikerültek. Büki képességeit alaposan próbára tet­­ték az erzsébeti csatárok. Jó formában vart Tölgyesinek kissé szokatlan volt a középhátvéd helye Pié étéivél. Kovács­­-t könnyen zavarta le­hetett hozni. A két fedezet közül Szalay volt a jobbik. A csatársorból Fejest­ől indu­lt el a legs­­zebb támadás. Hegedű­s is sokat dolgo­­zot­t. Zámbó gyors, de beadásai nem hasz­­nálhatók. Kotoknál és Varga igyekezett. Pabisti­ kifogástalanul vezette a mór­it óriást. PVSC—Szeged 1:0 (1:0) Debrecen, 2500 néző. Vezette: Markovics Góllövő: Kóczián. SÍVEC:­­Nagy , Szilágyi I,­­ Nagy — Marik II, Csárdás, Szabó II —­ Komlósi, Kóczián, Szabó I, Te­­leki. Vihar. Szeged: Bakó — Szabó, Gyuris — Zróter, Kakuszi, Szőcs — Báló, La­dányi, Petrik, Vörös, Nagy. I. FÉLIDŐ Kissé csúszik talajon, szemerkélő esőben debreceni támadásokkal kez­dődik a játék. Az 5. percben Kom­­lóri húsz méterről nagy lövést ereszt meg, de Bakó véd. A DVSC tovább tám­ad. A 10. percben a Szeged is előrelendül, de Nagy Anti beadását Nagy I vetődve elcsípi. Ismét a deb­receniek rohamai következnek. A 15 percben Komlósi szögletet harcol ki A 17. percben ismét a debreceni jobbszélső veszélyeztet. Beadását Vi­har Utildi kapura, a labda Rakuzzi lábán irányt változtatva a gólvonal felé pattan­ dó Bakó remekül ve­tődve elcsípi. Elantámadásnál kava­­rodás van a DVSC kapuja előtt, a labda kipattan, de Zsótér lövése gyenge. Az eső erősebb lesz. A 23 percben az, előretörő debreceni jobb­­szárny elől Szabó keresztezéssel tisztáz. A 25. percbben kavarodás a sze­gedi kapu előtt. Komlósi sokat vár s így lövése Gyuris lábáról a 16­ cech túlra pattan vissza-ismét Komlón szerzi meg a lab­­dát, Köcsiánnak ad. Az összekötő néhány lépést fut és nyolc méterre­ jobbal a jobb alsó sarokba, lő. 1:0 a DVSC javár­a. A DVSC marad továbbra is tá­madásban. A 30­ percben Komlósi átadásából Szabó­­ kicselezi Bakót is, az üres kapuba tartó labdát azonban a befutó Szabó szögletre fe­jeli. Nagy helyzet volt! A 32. perc­ben Vihar mellé lő. A 36. percben Teleki kapáslövése száll el a sze­gedi kapu mellett. A 38. percben szöglet jelzi a debreceniek fölén­yét. A szórványos szegedi tmadásokat az erélyes DVSC-védelem könnyen veri vissza. A szünetig nem törté­nik komoly esemény. A FÉLIDŐ Zuhogó esőben kezdődik szünet után a játék. A 3. percben Ladányi előretör, de ha­lamas lövése a fetes lécről vissza­pattan. A Szeréd­­iámé,d, de Csatáréinak nem túl sem­ sikerül. A 212. percben Ladá­nyi kitör. 14 méterről lő,­­Na­ g­y I kiüti a a,bd.it. Ladányi ráfut, de Nagy i is vetődik. A szegedi csatár véletlenül fejberúgja Nagy I-et. A debreceni kapust kór­­házba szállítják A kapuba B. Nagy áll be Teleki lesz a balhátvéd. A Szeged most nagy erővel fekszik a játékba. Lehet látni, hogy ki akarja használni év omixi előnyé . A DVSC határtalan fenyeseóté.­Bét küzd. A 31. percben Szabó X Komlósi­t efökteti, a saé’söt kézzel rámtják viz­e.,i a szege­di v­édők. A szalon'Jrúsc­st Szilé­gyi II a sor­faiba illVi. Két­ perc i­iulve Szegedi Nagy 30 mé,erről hatalmas r.zabsdr.".gól küld kapura.­­ Nagy remek vetődéssel védi a nagy lövést. A Szeged ismét fokozza az iramot. A 84. percben Vörös jó helyzetből maillé lő. Egy perc múlva Báló felől B. Nagy Miu­l­ással tisztáz. Ezután Zsótér lesz a Sze­gediek k­özépas­jára, Patrik pedig a .jobb­­fedezet. Itt sem megy jobban a Szege­­diakra. A játék végére a S­evp­l témád a DVSC védelemre rendezkedik be és si­kerül is a debterfeniseknek kihúzások gól nélkül a mérkőzést. Szögletarány 3:1 (4:1) a DVSC javára. NYILATKOZATOK: Markos Imre DVSC: Minden di­cséretet meg­érdemeltnek a fiúk lel­kas játékukéi­ 1. Hornyai Tibor (Szeged): Sw.net Utáni jobbak váltunk de csatársorunk ismét tehetetlen volt. BÍRÁS,­AT: A két kiesésre álló csapat talál­kozása nem hozott szép játékot, de annál nagyobb küzdelmet. Az első félidőben a DVSLC többet támadott és megérdemelten jutott az egy­­gólos vezetéshez. Szünet után a Szeged erősen belefeküdt a játékba és Nagy I sérülése után úgy lát­szott, hogy sikerül is egyenlíteniük a szegedieknek. A határtalan lelke­sedésel harcoló debreceni védelem és a gyámoltalan szegedi támadósor miatt azonban az egyenlítés elírta­­radt. Végeredményben a DVSC egy góllal jobb volt és a győzelmét megérdemelte. Nag­y I kevés dolgót jól vált,ezóta. A hotvédhát más legjobbja B. Nagy volt. Várna a technikát S.I­­rrii II kibm k­­­zik Csárdásnak a fejj­át­éka dívaérhető A fedez­etek k­özül Szabó II a jobbik, de Marik II­­s hasznosért já­szott, a csa­pr­­sor legjobbja Kóczián Nagyszerűen hozza föl a labdát (8 kapu előtt is vénényére, Komlósi sokszor elenállhathatlan volt szabn­i igyekezett Tel­ki jól i­s tógát.. Viharon meglátsz®­t a kéthetes kér­vszet­­pihenő. Bakó jól védett Kaku­Sz: a hátvadikAr# mss legjobb.ia. de Szabó rá jó! ját­solt Gyuris nem bírt a gye­s Komlósival A fedezetese közül Szűcs föreg a támadárdíj felindításában jeleskedett. Zsáté- szürke A csatársor­­ szé­lső Egyedül Vö.-üslíl­ő Nagyfát láttunk néh­a_valamit­­A játékvezető kitűnően Vezette a mér­kőzést. . fl­kotó szelvényen szereplő mérkőzések eredményei MOL VRT—Újpest 2:2 (1:1) Debreceni VSC—Szeged 1:0 (1:0) Kispest—Ferencváros 1 t­ (0:2) Lill BTC—MATEOSA 0:1 (0:0) EMTK—Haladás 1:1 (1:0) Soproni VSE—Dorog AC 5:1 (2:1) Kecskeméti MTE—Goldberge­r 2:2 (1:1) Ganz—Hatvani VSE 4:3 (2:2) Derby County—Arsenál 1:0 Manchester City—Liverpool 2:0 Előre—BTK (ökölvívás) 2:14 KAOE—UTE (kézilabda) 4:11 (1:4) I . Pótverseny: MTK—SzAC Barátság 1:1 (1:0) Aston Villa—Burnley 2:2 BVESC—Kistext törölve Vasas—V­ ETO 4:2 (2:1) MTSE—Drascic 1:1 (0:0). ITT. o Cer­­ecly-u. V.: Sinka. G.: Cseh, ill. Cserkuti. 072 Sportcipőket közvetlenül készítőnél vásároljon. Elsőrendű áru e­csen. Futballcipők állandóan raktáron és rende­­­ré­­s. IV., Ferenciek­ tera 2. Mvarban)