Népsport, 1967. augusztus (23. évfolyam, 152-173. szám)

1967-08-01 / 152. szám

t külön feljegyeztük Egy kockázatos ásásnál jobb egy gyengén sikerült lövés is. A Népstadionban Fister rosszul sikerült lövését Farkas utolérte s helyzetet teremtett Vidáts számára. Ki számított erre?! — védekeztek az MTK védői. „Azt hittük 10 méterrel mellé megy a labda­­.Kell ennél­­meggyőzőbb bizonyítás?!... Ak­liÓSCI Szi­fra Miki 3 góllövőlista élcsoportjában ta­nyázik, bizony alig kezdődik el játék, má­s két testőrt is kap az energikus csatár, így volt ez a Szeged ellen is. Mégis, már az első félidő elejéin egy percen belül kétszer is a kapufát találta el a középcsatár. A harmadik­­esetben is a kapufát érte Szurgent lövése. Csakhogy a­kikor be­felé pattant a labda... A SZilsánk félreérthetetlenül kimondja, hogy csak a­­ szándékos kezezés büntetendő. Vasárnap a Pécs—Eger mérkőzés 84. percében az egri Kiss fordulásból, nagy erővel vágta ki a labdát kapuja előteréből. A villámgyors labda azonban a kezét is érintette. Szándékosságról szó sem lehetett, Magyar Z. játékvezető mégis büntetőt ítélt. Ezzel dön­tően befolyásolta a mérkőzés eredményének alakulását. Nagy meglepetés szüle­t­t?!TM ha a­­ csapatok kihasználták volna a femnállkozó helyzeteiket. A győrieknek egy volt, azt Varsányi el­­ügyet­lenked­te. (A két győri gól nem helyzetből adódott, azokba besegített Aczél is.) A Dunaújváros viszont négy szinte száz­­százalékos helyzetet hagyott ki. Veszélyben vett a több éves hazai veretlenség Új­­­­pesten. A 70. percben Kalmár­ egyedül indult el a félpályáról, kicselezett több védőt, kapura­­ tört s amikor már csak Szentmihályival állt szemben, nyolc mér s terről a bal sarok mellé gurított. Történt mindez 2:1-es csepeli , vezetésnél... Szombaton öt óra, 23 perckor született a­z őszi idény első­­gólja. Kocsis, a Bp. Honvéd zömök­­csatára helyezte el a szombathelyi kamu bal alsó sarkába. Bizo­nyára emlékezetes marad ez a támadó számára. Nem beszélve .Szánkóról. Ő még négyet kapott utána. A csapat indult bemelegíteni, az első, Bozsik József intelmei pedig még a folyosón is elkísérték a labdarúgókat: — Mozogni, mozogni, állandóan m­ozogni, labda nélkül is . . . Majd amikor elmentek, magya­rázatképpen hozzáfűzte: — Azt hiszem ez a legkevesebb c amit kérhetek. Mármint a labda nélküli játékot. Az edzéseken ren­geteget gyakoroljuk a helycseré­ket, a gyors váltásokat s az utób­bi időben már van is látszata. Lé­nyegesen gyorsabb, mozgalma­sabb a csapatjátékunk, sok hely­zetet dolgoznak ki a támadók. Az más kérdés, hogy döntő helyze­tekben néha méterekre pattan el a labda a lábaktól, s a legkecseg­tetőbb alkalmakkor sincs meg a kellő higgadtság, nyugalom.. Egyéb­ként mindezt majd látni lehet ma is. Mindjárt... A labda nélküli JÁTÉK igaza lett. Valóban sokat mo­zogtak a csatárok, szemlátomást tudatosan , labda nélkül is. A balszélső Vági hol a jobbösszekö­tő helyén bukkant fel, hol a jobb­szélen. De ilyenkor a helyén is volt mindig valaki. Vagy Komora, vagy Tóth Kálmán. Kocsis is megfor­dult sok poszton. Meg a hátvédek helyén is. De igen sok volt a technikai hi­ba, a rossz labdakezelés, a pon­tatlan átadás. És hiába voltak meg a helyzetek, a döntő pillanatban va­lóban méterekre elpattantak a labdák a lábakról. Később, az első gól után lehig­gadtak a piros-fehérek. Jobban összpontosítottak s továbbra is mo­zogtak, mozogtak, labda nélkül is. A labdanélküli játék egyszerű de fontos taktika. Ezzel már nyer­ni lehet. Miint Kispesten .. . . Kis csapatok nagy napja! Az őszi idény rajtja a Dávidok ünnepe volt. A Tatabánya pontot­­adott a bajnok­ságra törő zöld-fehérektől, a Pécs a 84. percben otthonában pontosztozkodásra állt az Egerrel, a Dózsa a 86. percben rúgta az egyenlítő gólt a Csepelnek és az ETO — most már nekik is kijár a megtisztelő rang — csak igen-igen verejtékezve fektette két­­válr­a a Dunaújvárost. Ezeket a meglepő eredményeket lehet a Góliátok szemüvegén keresztül is nézni, hiszen itt is, ott is ők támadtak többet ed­zőik azt mondják: pechünk volt! De miiért nem sikerült Albertnak, Vargának, Dunai­nak, Benőnek, Győrfinek, Varsányinak, Du­nai du­naik, Dakának tehát azoknak a csatá­roknak több helyzetet összehozni és befe­jezni, akiktől joggal lehetett volna előzőleg várni, hogy gyorsan eldöntik a mérkőzés sorsát? Erre szeretnénk most feleletet keresni, ezért vizsgáljuk a történteket­­ a Dávidok szemszögéből. Tatabányán hármas fedezék A nyári szünetben több Vasas és Dózsa vezető, játékos nyilatkozta, hogy sok függ attól, sikerül-e a Tatabányának az első for­dulóban „elkapnia” az utcahosszal vezető FTC-t?! A tatabánya­iak nem örültek ennek a kinyilvánított bizalomnak. — Csak feldühösítik a Fradit, felhívják a figyelmét az esetleges veszélyre... Ha már a mi vonatunkon is akartak utazni, leg­alább hallgatnának! — mondották, de hoz­zátették. — Persze azért megpróbáljuk! Többet tettek ennél. A taktikájuk egy kö­téltáncos mutatványhoz hasonlított. Felad­ták a pálya középső harmadát és ezzel lé­nyegében elvállalták, hogy a mérkőzés na­gyobbik része a 16-osuk körül zajlik majd le. De bíztak Horváth bán akire Albert őr­zését bízták, a tömörülő védők mögött söp­­rögető Kovács 1-ben, s nem utolsósorban a Geléi­ben. Nehéz kilencven percük volt! Részben azért, mert Kovács II. különösen az I. fél­időben nem tudta zavarni a sokat mozgó, jobb oldalra is átjövő, ügyesen előkészítő Rákosit, de hátul is hibák csúsztak az em­berfogásba. Végeredményben azonban mindig akadt valaki, aki segíteni tudott, s Geleinek valóban nem lehetett a 16-oson kívülről gólt lőni. No, meg­­ a szerencse is segített! .. • Fegyelmezettebb volt, taktikailag ötösre vizsgázott a Csepel A Megyeri úton majdnem ledőlt egy lé­lektani bálvány, nem sok hiányzott ahhoz, hogy hosszú évek óta először vereséget szenvedjenek otthon, bajnoki mérkőzésen a lilák. Amíg a játékosok bemelegítettek, Keszt­helyi Mihály, a Csepel edzője nagyon sze­rényen nyilatkozta: — Persze védekezni fogunk... S beér­nénk a tisztes vereséggel. Kilencven perc múlva Báróti Lajos őket dicsérte: — Fegyelmezettek voltak, és a nehéz pillanatokban is helyén volt az eszük... Itt is a saját erőt helyesen felmérő tak­tikai tervnek a kidolgozása volt az első lé­pés a siker felé. Két megbízható, magas já­tékost, Faludit és Kandit állították Dunaira és Benére, hogy a góllövőlista vezetőjével szemben a fejelésben se legyenek hátrány­ban, Benét pedig elölről, az ívelt indítások­nak a lehetőségét lezárva tudják fogni. Ugyanakkor Rottenbiller a Göröcsöt zavarta. Ezzel lényegében kihúzták az újpestiek­nek három „méregfogát”. Mert Kuharszki most nem sok vizet zavart, s a két szélső sem tudott primhegedűssé előlépni. Baróti nem nézte tétlenül együttese szárnyszegett vergődését: a II. félidőben Zámbót és Fazekast hátravonta a pálya kö­zépső harmadába, Dunait és Benét pedig kivitte az oldalvonalak mentére, hogy így utat nyisson a középen, hátulról felfutók előtt. De a Csepel is váltott? Benét és Dunait a két szélsőhátvéd vette át, s mivel a játék súlypontja a­ félvonal felé tolódott, Kandi és Faludi hatásosan tudta segíteni a támadás­szövést is. Ebben az időszakban lőtt Loson­­czi kapufát, és ekkor szerezték meg a ve­zetést. Önbizalom, töretlen küzdőszellem A labdarúgás történelmében sok emléke­zetes példát lehet felhozni annak bizonyítá­sára, hogy az egészséges önbizalom, a sa­ját terveknek feltétlen elfogadása, tizenegy ember töretlen küzdőszelleme nagy dolgok­ra képes. De ezt nem lehet eleget ismétel­getni! Vasárnap a Tatabánya, a Csepel, mérkőzésük nagy részében az Eger és a Dunaújváros is önmagát múlta felül, pedig az egyhónapos szünet alatt ugyebár szak­mailag nem sokat fejlődhettek... Milyen jó lenne, mennyivel érdekesebbé válna a bajnokság, ha például néhány Új­pesti Dózsa játékos nem érdemelne feddést azért, mert 30 fokos melegben, száraz mez­zel jön le a pályáról, ha az MTK fiatalai nem adnák fel előre a mérkőzéseket, s h­a vasárnap hősei továbbra is ilyen példa­mutatóan állnának helyt! A fák mm nőnek az é­­... A Győr—Dunaújváros mérkő­zés előtt igen derülátó hangul­a­t uralkodott a nézőtéren­. „Ma is megrágj­u­k minimum az ötöst!” — ez volt­­a győri szurkolóik egyöntetű véleménye. . .Tisztes vereségre számni tűnik!” — véle­kedett szerényen a dunaújváro­siak sportköri elnöke, Marcs Oszkár. A talá­lkozó azután­ a szerény­séget igazolta. A Dunaújvárosi Kohász nagyon elszántan küz­dött és az első kijózanodás ak­kor érte a győrieket, amikor­­a 12. percben Márits a lövése bent táncolt Tóth hálójában. Ilyenek­hez a győriek bizony nem szok­tak hozzá, hiszen a jelenlegi baj­noki érvben, hazai pályán ez volt a második gól, amit kaptak. Aztán ha keservesen is, meg­fordították a mérkőzés állászát és­­ bizony az utolsó negyedórában , a mérkőzés előtt oly optimista­­ né­zőik sűrű­n jó he­­­t ett a­k. .. B­ár­­ már csa­k vége volna!” Pedig­­ Győrött sem történt más,­­mint­­ amit már jó néhányszor az élet­e igazolt. Min­t ahogy a hegyek megett várná­k völgyeik, olyan, törvényszerű az is, hogy labda­rúgó- csapa­taiknál, még kla­ss­zu­s csapatoknál is előfordult, hogy ragyogó sorozat után vissza­esés következek. Győrött is ilyen visemesé® volt észlelhető vasár­nap. Ez pedig nem coda A győ­riek a tavaszi idény befejezése utáni kéthetes teljes pihenőt tar­tottjaik és július 10-én­ kezdték el fel­készül­ésüik­et az őszi idényre. Az őszi rajt előtt, húsz nap alatt 5­­ mérkőzést játszottak, köztük 4 MNK-találko­zót. A győri együt­tes tehát négynapontként lépett pályára­, többnyire k­omoly, tét­­rem­enő mérkőzéseket játszott, és az sem közömbös, hogy mind­ezeket minden alkalommal 30 foktos melegben. Nem csoda, hogy vasárnap már nem elke­rült mindezt végrehaj­tan­juk, amit korábban. Lelassult a csa­pat, akadozott a csapatjáték, nem s­zerültek a lövések. Mind­ezek ellené­re mégis győztek! Ha másnak nem, hát ennek se örül­hetnek! lawaHHBIBB KAPUSOKRÓL Parádés napja volt néhány ka­pusnak vasárnap. Kár, hogy a filmez aleg nem örökíti meg bra­­vúrjaikat, csak azok emlékezeté­be él majd egy-egy nagy védé­sük, akik szemtanúk volta­k. Na­gyon érdekes az­ is, hogy kapu­védőink közül ketten romosak a háló őrzésében szereztek érde­meket, hanem még a góllövésben is. Védések és pólók döntő pilla­natokban — ezzel a címmel, gon­dolattal pergetünk most vissza olyan eseményeket, amelyeknek szereplői kapusak voltak. . nem­: 13. PDOC. 0T6.-UTOSÍ gyere­mény: 0:0. Al­más­ a sípjába fúj, s a hazai szurkolókban meghűl a vér, mert a 11-es pontra mutat. Lárma, szitkozódás a nézőtéren. Rekla­málás, idegeskedés a pályán. A nyurga szegedi balszélső, Vass felkapja, s a 11-es pontra helye­zi a labdát. Látszik, hogy ő sem valami nyugodt. De Tamás igen. És az idegállapot a ll.ee pillana­tában ugye döntő? Most is az. Vass helyezi a labdát, de a lö­vésben nincs erő. Tamás rugó­ként vágódik el a földtől , és hárít. Ilinoeé 65. perc. 2:1-re ve-Wispes*. ^ a Csepel. Wotta­­va kezezést lát, sípol. 11-es. Solymoes fut előre, egy néző há­tat fordít a pályának, s így do­hog: „ősszel a diósgyőriek ellen mellé rúgta ... Pixit, Pix! nehogy elhibázd ..Lendületesen ro­han a labda felé, látszik, hog­y nagy erővel rúgja majd. Azt is teszi, de ő meg nem helyezi elég­gé, s oda rúgja ahová szokta — a jobb sarokra, s ezt Fatér se tudja, vagy megérzi, mert vetőd­ve kiüti a labdát, ölelik, csókol­ják. Révre 84. perc. 1:1. 11-es a pécsi Dózsa javára, öröm és keserűség. Az egriek majdnem sírva fakadnak. Rapp viszont mosolyogva fut előre. Minden pécsi játékos természe­tesnek tartja, hogy ő rúgja a büntetőt. Be is vágja a bal sa­rokba, erőből, csak úgy füstöl. Négy perccel később újra 11-es. Rapp most egy csellel becsapja Paippot, ő most is helyezi, de a — másik sarokba. És ez 1:1-ből — 311 lesz. Arról persze senki nem beszél, hogy Rapp nemcsak a 11-esek védését, hanem a végre­hajtását is sokat gyakorolja az edzéseken. Nem hiába. Salgótarján, Uj­pert a 16-oson belül felvágja Jecket. Nincs vita, amikor Ems­­berger is így ítéli meg. „Gabi" — kiált valaki. De nem szüksé­ges, mert Török, felteszi a ke­­­zét, mint aki felül, várjatok meg, mert jövök. Nem sokat teketóriá­zik, nagy nyugalommal a léc alá küldi a labdát. Most már 1:0. Géczi és Papp nem vé­­dett ki 11-est, nem is talált hálóba, de döntő pillana­tokban nekik is helyén volt a szívük. Sokan látták a tv-ben, amikor Gelei a levegőben úszva kiütötte Varga Zoli erős, csavart lövését, vagy amikor Albert lö­vését kaparintotta meg. És Gé­­cziit, amikor a levegőben úszva kiütötte Dell félmagas bombá­ját. Még a pécsiek is tapsoltak, amikor az egri Papp Baka­l­in­ról lőtt labdáját bravúrral véd­te.Ha most a filmet tovább per­getnénk, bizonyára arról tanús­kodna, miként készülnek, edze­­­­nek, gyakorolnak a kapusok, hogy néhány nap múlva újra szá­mot adhassanak felkészültségük-­r­be. Az NB további menetrendje Szombaton három NB I-es, két NB I B-s mérkőzést rendeznek Hétfőn délután a szövetségi képviselők rögzítették a hétvé­gi prograio­ot. Szombaton három mérkőzés lesz az NB I-ben: Cse­pel—Tatabánya, Szeged —Vasas, (ezt a mérkőzést a táv közvetíti) és MTK —Bp. Honvéd. Ezen a fordulón a kezdési idő 16 óra. A nagy sikerű magyar filmvígjáték felújítása BEMUTATÓ: AUGUSZTUS 3 .. Vasárnapi műsor így alakul: Fe­rencváros— Győr, Népstadion, Dunaújváros—Salgótarján, Duna­újváros, Eger —Diósgyőr, Eger, Szombathely — Újpesti Dózsa, Szombathely. A Komló —Pécs mérkőzés elmarad. Valószínűleg szeptember 20-án játsszák le a találkozót. de Az NB I B-ben is elkezdődik az idé­ny. Szombaton kerül sor a Szállítók — Egyetértés és a BVSC — Dorog mérkőzésre. A vasárna­pi program: Oroszlány —Bp. Elő­re, Autóbusz — Debrecen, Miskol­ci VSC—Ózd, Pécsi Bányász — S­zéke­sf­eh­érvá­r, Kecskemét— Ny­íregyháza, Várpalota—Gan­z- M­ÁVAG. A Budafok —Bp. Spar­tacus mérkőzést elhalasztották. A Bp. Spartacus augusztus 16-át javasolta a találkozó új időpont­jául. A labdarúgó NB II-ben augusz­tus 13-án lesz a rajt mind a há­rom csoportban. Minden mérkő­zésre vasárnap délután kerül sor. de Az NB I további műsora is alakul. Megegyeztek a képvise­lők az augusztus 13-ai és 20-i forduló időpontjaiban. Augusz­tus 12-én a sz* Bp. Honvéd — Szeged és MTK —Szombathely. Vasárnap: Vasas —Eger, Diós­győr—Komló, Pécs —Dunaújvá­­ros, Salgótarján —FTC, Győr — Csepel, Tatabánya—Újpesti Dó­zsa. Augusztus 20-án hat mér­­kőzést játszanak és kettőt hoz­nak előre szombatra, mégpedig az Újpesti Dózsa —Győr és a Csepel —Salgótarján mérkőzést. Augusztus 20-án: FTC — Pécs, Népstadion, Dunaújváros — Diós­­­­győr,­­ Komló — Vasas, Eger—Bp. Honvéd, Szeged —MTK, Tatabá­nya-Szombathely. se A szövetségi képviselők egyez­tették az­ elkövetkező fordulók szombati programjait az NB I-­­ ben. Néhány kérdésben még­­ vita van. A tervezet a követ-­­­kező. Augusztus 26: MTK—Eger, Bp. Honvéd —Komló. Szeptem­­j­­­ber 9: MTK —Dunaújváros, Va­­­­sas — Csepel. Szeptember 16:­­ Csepel —Diósgyőr, Komló —MTK., Október 14: Csepel —Bp. Honvéd.­­ Október 21: MTK —Tatabánya. November 4: Csepel — Szeged, Újpesti Dózsa —MTK. A három utolsó fordulót egyidőben kell kezdeni, ezalól csak a népsta­dion beli mérkőzések jelentenek kivételt. de Számos nemzetközi találkozót játszanak a napokban a­ magyar labdarúgó­csap­atok. A Dun­aúj­vá­ros szerdán az osztrák Kindberg csapatát fogadja. A Pécsi Dózsa együttese Banska Bystricára uta­zik, és részt vesz a csehszlovák belügyi dolgozók spartakiádján,­­ ahol augusztus 5-én és 6-án lép­­ pályára. Az MTK augusztus 8-án utazik Grácba, s 9-én játszik a Grazer AK-val. A Vasas együtte­se augusztus 6-án, vasárnap kel­et. Hírek az MLSZ-bő­­ l a Stuttgartba. A csapat szerdán este lép pályára a nyugatnémet városban.* Hétfőn este a labdarúgó orszá­­szágos JT küldőbizottsága kije­lölte a hét végén sorra kerülő NB I-s mérkőzések játékvezetőit. Csepel—Tatabánya, Schopp, Sze­ged—Vasas, Radó, MTK—Bp. Honvéd, Szegedi, FTC — Győr: Ge­­re, Szombathely—Újpesti Dózsa: Aranyosi, Eger—Diósgyőr: Soós G, Dunaújváros—Salgótarján: Hegyes. NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG 1. Bp. Honvéd 15 10 3 2 39:16 23 2. MTK 16 10 3 3 26:16 23 3. Tatabánya 16 8 4 4 31:22 20 4. Újp. Dózsa 15 9 2 4 38:28 20 5. Győr 16 8 3 5 33:25 19 6. Vasas 16 8 3 5 40:31 19 7. FTC 16 7 4 5 38:33 18 8. Csepel 16 8 2 6 30:32 18 9. Dunaújv. 16 8 2 8 30:30 16 10. DVTK 16 6 4 6 26:31 16 11. Szombathely 16 5 5 6 21:26 15 12. Komló 16 5 4 7 18:22 14 13. SBTC 16 5 3 8 28:29 13 14. Szeged 16 1 6 9 14:33 8 15. Pécs 16 3 1 12 18:40 7 16. Eger 16 1 3 12 23:45 5 Tavaszról elmaradt mérkőzés: Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd. Eiffissisii t­ esasélg^etiés Kalmár Lászlóval ! Elsőként jött ki a fürdőből, a hideg víz utolsó cseppjei még ott gyöngyösiek testén. Néhány pilla­natra egyedül akart maradni ön­magával. Summázni az elmúlt ki­lencven percek Végre, végre! ... Annyi kihagyás, rossz játék után­­ ismét jól játszott. Amikor befelé­­ jött az öltözőbe, egy lelkes cse­­­­peli szurkoló átölelte és azt­­ mondta: Lacikám, újra a régi , vagy? ... A játékos is így érzi? — Talán, vagy inkább csak rész­ben — mondja Kalmár. — Az em­ber nem térhet vissza a régihez. Előre k­ell nézni. Emlékszem az Izzó elleni edzőmérkőzésen június elején megkérdezték tőlem: mi lesz velem? Már csak ilyen gyen­gécskén tudok játszani?! Az volt a mélypont. Azóta sikerült össze­szedni magamat. — Két gólt rúgni az Újpesti Dózsánál, a Megyeri úton szép teljesítmény! — vetettük köz­be.­­ Tőleg a másodiknak örültem nagyon. Sajnos hibáztam is: 2:1 után kihagytam a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét, ha az be­­megy, talán győzhettünk volna. De szép lett volna!... Valóban egy másik Kalmárral találkoztunk. A pályán színeseb­ben, ötletesebben és higgadtab­ban­ játszott, s a mérkőzés után önkritikusan beszélt teljesítmé­nyéről. Most 27 éves. Van tehát még jó néhány éve a pályán. Az egy­kori jobbszélső, majd a tegnap balszélsője középcsatárban képes a legtöbbre. Persze a szélen el­töltött idő sem volt hiábavaló. A második gólt a jobbszélről készí­tette elő, a kihagyott nagy hely­zet előtt pedig a balszélén­ vi­harzott el. Nyilván nem játszik majd min­dig ennyire jól. De tapasztaltsá­­ga, kapu előtti szemfüleesége nagy értéke lehet a Csepel Játé­kának. A piros-kékek támadójá­­téka nagyrészt Kalmár játékára épül, s a játékos vasárnap iga­­zolta: méltó a bizalomra! Jóval átlagon aluli nézőszám­mal indult a labdarúgó NB I őszi idénye. Nyolc mérkőzésen mindössze 64 ezer néző. Tavasz­­szal átlagban is 900 néző jutott egy-egy mérkőzésre, most pedig mindössze 8000. Meglepetés ez? Nem. Amikor a tévé­s NB I-es mérkőzést közvetít, akkor min­dig kevesebb a néző. Bizonyítja ezt a mostani szombat és vasár­nap is. Szombaton két mérkő­zésen 19 ezer néző. Vasárnap, tévé­napon, hat mérkőzésen 45 ezer... És még valami: kihagy­tak egy lehetőséget. Most is le­hetett volna a Népstadionban két mérkőzés közös rendezésben , sok nézővel. Most fordult elő először az 1967-es bajnoki évben az, hogy az Újpesti Dózsa Újpesten pon­tot veszített. Mint pályaválasztó a Népstadionban már vesztett pontokat, de Újpesten vasárna­pig nem... A Bp. Honvéd most aratta 1967. évi legnagyobb arányú győzelmét. Ez volt a Ferencváros nyol­cadik mérkőzése, amelyen gólt kapott. Ki hány mérkőzésen nem kapott gólt? 8: Ferencvá­ros. 7: Vasas. 6: Győr, Szeged. 5: Újpesti Dózsa, Dunaújváros. 4: Honvéd, DVTK, Pécs, MTK, SBTC. 3: Komló, Szombathely, Csepel. 2: Tatabánya. 1: Eger. Egyedül az Eger az, amely vala­mennyi hazai mérkőzésén gólt kapott. Valamennyi mérkőzésén csak a Ferencváros és a Győr rúgott gólt. Melyik hányszor nem rú­gott a többiek közül? 2: DVTK. 3: Újpesti Dózsa, Vasas, Tata­bánya. 4: Szombathely, Honvéd. 5: MTK, Dunaújváros, Komló. 6: SBTC, Eger. 7: Pécs. 8: Sze­ged, Csepel. „Az­ őszi táblázat” élcsoportja: 1. Honvéd 2 pont, 5:0, 2. DVTK 2 (4:0), 3. Vasas 2 (3:0), 4. SBTC 2 (2:0)... Még ötször utazik vidékre a Ferencváros: Salgótarján, Diós­győr, Szeged, Komló, Szombat­hely ... Az Újpesti Dózsa pe­dig hatszor. Vasárnapig a 16 közül csak négy csapat (!!) gólaránya volt pozitív: a Ferencvárosé, az Új­pesti Dózsáé, a Győré és a Va­sasé. Most a Diósgyőr és a Bp. Honvéd gólaránya is pozitív lett. A Budapesti Kőolajipari Gépgyár XVIII. Gyömrői út 79 — 83. azonnali belépésre keres műszer és technológiai szerelési munkahelyekre külszolgálatos munkakörbe központifűtés-szerelő, csőszerelő, vízvezetékszerelő, vasszerkezeti lakatos, hegesztő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Vidéki munkahelyen ötnapos munkahét van. Munkásszállás, étkezés biztosítva. Központi telephelyre tök vasszerkezeti lemez- és géplakatos, hegesztő, villanyszerelő, hőszigetelő, esztergályos szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Vidéki dolgozók részére központi telephelyünkön is­­ szükség esetén munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osztályán.