Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-01 / 200. szám

Bp. Honvéd—Csepel 2:2 (2:1) Kétszer egyenlítettek a vendégek , Kocsis és Kő­rakás hat gólhelyzetet hagyott ki • Több gyenge teljesítmény a két csapatban . Keszthelyi elége­dett, Preiner nem. Kispest, 10 000 néző. Vezette: Kaposi (5), (Kovács B., Neu­­ber dr.). Bp. Honvéd: Lévay (5) — Kelemen (6), Ruzsinszki (6), Vági (7), Marosi (6) — Tussin­­ger (7), Komora (7) — Tóth K. (5), Kocsis (5), Tichy (8), Ka­­rakas (5). Edző: Preiner Kál­mán. Csepel: Fatér (7) — Faludi (7), Molnár (7), Kandi (6), Hu­nyadi (6) — Rottenbiller (7), Losonczi (6) — Major (5), Kele­men (5), Csordás (7), Gondár (5). Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Kocsis helyett Szur­­gent (5, 54. p.), Tóth K. helyett Tajti (79. p.). Góllövő: Karakas (12. p.), Csordás (33. p.), Marosi 11-es­­ből (41. p.), Faludi (54. p.). Szögletarány: 5:4 (4:2) a Cse­pel javára. A mérkőzés előtt Preiner Kál­mán elmondta, hogy Kozma nem játszhat, sőt, Bicskei sem, de Pusztai és Tóth Gy. is hiányoz­ni fog. Így négy tartalékkal kénytelen pályára küldeni csa­patát. A Csepel az eltiltott Vel­­lai és a sérült Kalmár nélkül állt fel. Csepeli szöglettel kezdődött a mérkőzés, majd Kelemen lövé­sét csak másodszorra tudta meg­szerezni Lévay. A 6. percben Tichy a Csepel 16-osán elvette a labdát Kanditól, de azután oda lett a helyzet. A 12. percben furcsa körülmények között szer­zett vezetést a Honvéd. Tóth K.­­ról Karakas elé pattant a labda. A csepeli védők valamennyien megtorpantak. Karakas is meg­lepődött, aztán mintegy 17 m-ről kapura küldte a labdát, amely Fatér mellett a kapu bal oldalá­ba vánszorgott. 1:0 . A 21. percben Neuber dr. part­jelző nem vette észre, hogy Tóth Kálmán lesről indult el. A cse­peli védők késve szaladtak utá­na, végül Faludi a 11-es pont táján beérte, s szögletre rúgta a labdát. Ezután Kaposi játékveze­tő több téves ítélete miatt a pá­lyán és a nézőtéren egyaránt ideges légkör alakult ki. A 33. percben a bal oldalról végzett el egy szögletrúgást Ma­jor. A labda jól szállt középre, s Csordás, a csepeliek közép­csatára senkitől sem zavartatva fejelt a jobb sarokba. 1:1 Változatos játék után a 37. percben Karakas egyedül törhe­tett kapura, elhúzta a labdát Fatér mellett, a jobb sarok felé lőtt, de Faludi a gólvonalnál el­érte a gyengén guruló labdát, s kivágta a mezőnybe. A 40. perc­ben Marosi rosszul adott haza, Losonczi rácsapott a labdára, de aztán a bal sarok mellé gurított. A 41. percben Tichy a jobbössze­kötő helyén húzott kapura. Már az alapvonal közelében járt, amikor Kelemen utolérte és há­tulról elkaszálta. 11-es: Marosi nagy erővel rúgta a labdát a jobb sarokba. 2:1 SZÜNET UTÁN a 46. percben Tichy labdájával Kocsis egyedül húzhatott kapu­ra, de olyan lassan rajtolt, hogy a védők beérték és könnyedén szerelték. Egy perc múlva szinte ugyanezt ismételte meg Kara­kas, ő viszont Fatérba rúgta a labdát. Az 51. percben Kocsis a védők hibájából törhetett ka­pura, négy cselt csinált, de az utolsónál könnyen elvették tőle a labdát. Az 54. percben Gondár a jobb oldalon rúgott szögletet. Lévayról az elöl tartózkodó Fa­­ludihoz pattant a labda, s a jobbhátvéd 14 m-ről laposan a bal sarokba lőtt. 2:2. A 64. percben a kapura húzó Karakast Molnár kézzel rán­totta vissza. A másik oldalon Marosi ugyanezt tette Majorral. A 82. percben Tichy pompás át­adását Szurgent nem tudta le­kezelni a 11-es pontnál... Az utolsó esemény a 88. percben történt. Tichy és Fatér a kapu­tól 18 m-re összeütközött, mind­kettőjüket ápolni kellett. Csupán a játékosok lelkesedé­sét lehet dicsérni. ★ ★ ★ A Bp. Honvéd védelméből senkit sem lehet fenntartás nélkül kiemelni. Vi­szonylag Kelemen és Vági látta el megfelelően feladatát. Tus­­singer és Komora igyekezett a középpályán. Elől Tichy telje­sen magára hagyatottan küzdött. A többiek csak azzal vétették magukat észre, hogy a legbizto­sabb helyzeteket is „elpuskáz­ták”. A Csepel hátsó alakzatai sok nehéz hely­zetet tisztáztak, a pepecselő Honvéd-csatároktól sorra elvet­ték a labdát a döntő pillanatok­ban. Fatér, Faludi és Molnár nevét említhetjük elsősorban. A középpályások a második félidő­re javultak fel. Elől a gyors, erőszakos Csordás több helyze­tet teremtett. NYILA­TKOZATOK Preiner Kálmán: Gólokkal kellett volna ráérnünk, de a csatárok hibájából meg kellett elégednünk a döntetlennel. Keszthelyi Mihály: Lelkes já­tékunkkal rászolgáltunk a dön­tetlenre. Varga Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT Bp. Honvéd —Csepel 4:2 (2:0). Kispest, Honvád-pálya, 3000 né­ző. V: Csizmadia. Honvéd: Haj­dú — Vári, Kamarás, Lukács, Pál, Dudás, Bódi, Varga, Mol­nár (Simon.), Wallenstein (Kéri), Fehérvári. Csepel: Novák (Mé­nes) — Bötkös, Burai, Dudás, Varga, Frits., Négy F., Sebes (Olán), Kalmár (Légrádi), Ver­­bovsszky, Kocsin. Végig nagy fölényben játszott a Honvéd. G: Bódi. Wallenstein, Lukács, Pál, 113. Dudás (öngólll. Naivy F. Jé: Pál, Bódi, Varga, Fehérvári, ill. Ménes, Nagy F. dí£ Hétfő, 1969. szeptember 1. Tatabánya—Eger 4:0 (3:0) Negyedóra alatt 2:0-ra vezetett a Bányász • Ke­ményebb és gyorsabb volt a vendégcsapat * Az egriek leggyengébb teljesítményüket nyújtották. Eger, 8000 néző. Vezette: Bor­zisi (6),­­(Demeter dr., Závodsz­­ki). Tatabánya: Gélei (7) — Lévai (7), Kovács I (7), Laczkó (7), Ju­hos (7) — Horváth (7), Arany (6) — Szabó (6), Csernai (7), Monos­tori (8), Ladinszki (8). Edző: Szőcs György. Eger: Landi (6) — Kárpáti (6), Kiss (6), Rajna (6), Winkler (6) — Tátrai (7), Kovács F. (5), Szöcs (6) — Faliszek (6), Bánkuti (6), Lakinger (6). Edző: Szusza Fe­renc. Csere: Faliszek helyett Ceglédi (6. a 28. percben), Kovács F. he­lyett Szász (5. a szünetben), Arany helyett Kovács II (70. p.). Góllövő: Monostori (3. p.), La­dinszki (16. p.), Ladinszki (45. p.), Monostori (80. p.). Szögletarány: 8:4 (4:2) az Eger javára. „Az utolsó lehetőség előtt ál­lunk — hangoztatták készülődés közben az egri játékosok —, ha most nem győzünk, alighanem elbúcsúzhatunk az NB I-től. A vendégek nyugodtan várták a mérkőzés kezdetét, mint mond­ták: az egyik pontot biztosan megszerezzük, de lehet, hogy mind a kettőt. Már az első percben izgal­mas jelenet adódott a vendégek kapuja előtt: a kitörő Lakin­gert Juhos a 16-os vonalánál fel­vágta, Borzási játékvezető elő­ször a 11-es pontra mutatott. Zá­­vodszky partjelző beintésére azonban a 16-oson kívülről rú­­gatott szabadot. Rögtön utána Kovács F. óriási helyzetben a levegőt találta el a labda he­lyett. A 3. perc tatabányai gólt hozott: Monostori mintegy 25 méter­nyire a kaputól lövésre szánta el magát, és a labda a rosszul vetődő Landi kezét érintve, a bal sarokba hullott. 1H:­ ­Landi: A szembetűző nap na­gyon megzavart a védésnél.) Az 5. percben megismétlődött az eset, ismét Monostori lőtt távolról kapura, most azonban Landi bravúrral szögletre men­tett. A Tatabánya játszott fö­lényben, az egriek sokat ideges­kedtek. A 16. perc újabb vendégsórt hozott: Laczkó átadásával La­dinszki ugrott ki, elfutott Kiss mellett, majd laposan a bal sa­rokba továbbított. 2:0 Landi vetődött, de nem érte el a labdát. Ezután durva belemenések tarkították a küzdelmet, Tátrai, Arany, majd Bánkuti szorult rö­­videbb ápolásra. Tatabánya irá­nyította a játékot, kemény harc­modorát rákényszerítette ellen­felére. A 30. percben Szabó fa­képnél hagyta az egri védőket, lövése azonban elkerülte a ka­put. A 35. percben Csernai a felső lécet találta el­ a labdával, a 40. percben Monostori bomba­szabadrúgása is a kapufáról pat­tant ki. A 45. percben a harmadik gólját szerezte a vendégcsapat. Ladinszki középen kapta a lab­dát, kicselezett két védőjátékost, Landi mellett is elhúzott, majd a bal sarokba gurította. 3:0 SZÜNET UTÁN egy darabig esemény nélküli, unalmas mezőnyjáték folyt. A Bányász háromgólos előny bir­tokában nyugodtan szőtte ak­cióit. A 62. percben ismét Szűcs előtt kínálkozott gólszerzési al­kalom, lövésébe azonban Juhos az utolsó pillanatban belelépett. Feljött az Eger, de a tatabányai ellentámadások veszélyesebbek voltak. A 65. percben Kiss nagy erejű szabadrúgását Gelei a bal sarok elől ütötte a mezőnybe. Ismét változatos lett a játék, de az iram nem javult, negyed órával a befejezés előtt a közön­ség sűrű sorokban elindult haza­felé. Ceglédi nagy lövését Gelei szögletre nyomta. A 80. percben esett a vendé­gek negyedik gólja: Csernai ve­zette fel a labdát, pontosan játszott össze Monostorival és a kiugró középcsatár biztosan lőtt a hálóba. 4:0 ★ ★ A Tatabánya együttesében Geleinek kevés vé­deni valója akadt. A négy tagú védelem végig feladata magasla­tán állt, szorosan fogott em­bert, és keményen rombolta szét az egri támadásokat. Monostori­ban találjuk a csapat egyik leg­jobb emberét, aki nagy terüle­ten nemcsak jól irányított, ha­nem két remek gólt is szerzett. A gyors, jól cselező Ladinszki bizonyult a legveszélyesebb csa­tárnak. Az Eger együttesében Landi az első gól­nál nagyot hibázott, de gyorsabb vetődéssel a második gólt is há­ríthatta volna. A védelem gyak­ran zavarba jött. A középpályá­sok közül Tátrai állta meg leg­jobban a helyét, Szűcs elügyet­­lenkedte helyzeteit. Az előre­tolt csatároknak alig akadt jó megmozdulásuk. NYILATKOZATOK Szűics György: Fegyelmezet­ten játszott és jól küzdött a csapat. Azt hiszem, ilyen arány­ban is megérdemeltük a győ­zelmet. Szusza Ferenc: A játék ele­jén kapott gól megzavarta az együttest, a Tatabánya ennyi­vel jobb volt. Somody József NB I. TARTALÉKCSOPORT Tatabánya—Eger S:0 (0:0). Eger, 2000 néző. V: Bodon. Tatabánya: Csepecz — Törőcsik, Kovácshe­gyi, Léber, Vizkeleti, Locker, Arató, Mészáros (Gertsmár), Sze­pesi, Szabó, Sántha. Eger: Bu­­lyovszki — Lóczi, Mészáros, Se­res, Salcza, Berán (Kovács L.), Balogh, Nagy Gy. (Patvaros), Ko­vács Gy., Bartha, Czeczeli. G: Szabó, Gertsmár. Jö: Kovácshe­gyi, Törőcsik, Szepesi, ill. Mészá­ros, Berán, Czeczeli. Pécs —MTK 2:1 (1:1). Pécs, 5000 néző. V: Balczer. Pécs: Kollár — Révész, Meurer, Cser­­neczki, Kovács, Kincses II, Lutz, Somogyvári, Zombori, Kocsis, Guzsvány. MTK: Brünyi — Szán­tó, Sas, Varga, Kékesi, Jenei, Straub, Tanka (Palicskó), Szűcs A., Kunszt, Tóth. A kék-fehérek 10 emberrel (Vargát a 20. perc­ben kiállították) kiegyensúlyo­zottá tették a találkozót, de a pécsiek az utolsó percekben sze­rencsés gólt lőttek. G: Zombori, Kocsis, ill. Kunszt. Jó, Maurer, Zombori, Kocsis, ill. Brünyi, Szántó, Jenei. Újpesti Dózsa—Vasas 6:1 (1:1) (Folytatás az 1. oldalról) vetődéssel hárította Somogyvári veszélyes kapáslövését. Göröcs a 20. percben a bal kapufát ta­lálta el, aztán Bene veszélyez­tetett kétszer is. Közben kialakultak a párok. Zámbó Puskást, Dunai III Mül­­lert, Noskó és Káposzta Mol­nárt illetve Farkast fogta. Ér­dekesebb volt a Vasas emberfo­gása. Mészöly Dunai II-re ügyelt, Vidáts Benét követte, Somogyvári Fazekassal vívott közelharcot, Ihász pedig védel­mi tartalék volt. Amolyan söp­­rögetőféle a bal oldalon. Nyil­ván a sok helycserével operáló, gyors Dózsa-jobbszárny semle­gesítésére. A váltások azonban nem voltak jól időzítettek, és ezért innen kapták az első gólt. A 17. percben Fazekas a jobbfe­dezet helyéről meredek labdá­val futtatta az összekötő helyén kiugró Benőt. A válogatott csa­tár egy húzással a 16-oson be­lülre került, és 14 méterről bal­lal, félmagasan úgy lőtt a jobb sarokba, hogy a vetődő Mészáros csak beleütni tudott a labdába. 1:0 Nem sokáig örülhetett azonban a vezetésnek a Dózsa-tábor: a 19. percben Noskó és Dunai III nem tudott felszabadítani, Pus-Puskás huszadik gólját lőtte k­s ott termett és 15 méterről jobb oldalról a bal felső sarok­ba helyezett. 1:1 Rangadóhoz méltó, gyors, él­vezetes volt továbbra is a já­ték. Somogyvári erős, távoli fe­jese karolt megérdemelt tap­sot, majd egy nagyszerű táma­dás végén Puskás csak centimé­terekkel emelte-csúsztatta a ka­pu fölé Molnár beadását. A fél­idő hajrájában az Újpest irányí­totta a játékot, a vezetést azon­ban nem tudták újra megsze­rezni, mert a Vasas önfeláldo­­zóan, jól védekezett. A H. FÉLIDŐ góllal kezdődött. A 46. percben Nagy L.—Fazekas—Dunai II— Fazekas volt a labda útja. A jobbszélső a balösszekötő he­lyéről (!), a kaputól mintegy 14 méterre svárgaszerű mozdulat­tal, a cipője orrával kapura gu­rított. Mészárost meglepte a labda, késve vetődött... 2:1 És két perc múlva még egy gól. Nagy L.—Dunai II—Bene adogatás, háromszögelés után Bene teljesen kijátszotta és faképnél hagyta a Vasas-védő­ket: 13 méterről a bal sarokba lőtt. 3:1 A Vasas hátsó alakzata telje­sen összeomlott. Az 55. percben egy jobb oldali szöglet után Du­nai III megcsúsztatta a kapu elé belőtt labdát. Ezzel megza­varta Mészárost, aki csak kiütni tudta a labdát, s Nagy 10 méter­ről a kapu közepébe bombá­zott. 4:1 Ha egyszer „egy üzlet megin­dul” ... Az 57. percben. Nagy L. kétszer is becsapta Váradit. Az alapvonal mentén befelé ka­nyarodott, majd élesen középre játszott, és a pontot ezúttal Du­nai 11 tette fel. 7 méterről a kapu bal oldalába továbbított. 5:1. Ezután nem is hatott különö­sebb meglepetésként, hogy 2 perc múlva ismét középkezdés­re kényszerült a Vasas. Most Göröcs futott el a bal szélen, és pontos beadását Bene a levegő­ben úszva fejelte a bal sa­rokba. 6:1 Szőke becserélésével átrende­ződött a piros-kékek védelme. Ihász átment a jobb oldalra és addigi szerepkörét átadta Szőké­nek. A káprázatos negyedóra után kicsit kiengedtek a lila-fehérek, és most már a Vasas-csatárok is szóhoz jutottak. Puskás jó helyzetben hibázott, majd a ka­pu torkában Káposzta mentett szögletre a berobbanó Farkas elöl. Csere következtében Nagy László szerepköre is megválto­zott: jobbszélső lett. A 82. perc­ben Puskás beadását Somogy­­vári 7 méterről Szentmihályi ke­zébe fejelte. Közvetlen ezután Müller 16 méterről laposan a jobb kapufa tövét találta el. A visszapattanó labda Szentmihályi zsákmánya lett. A befejezés előtt 2 perccel Somogyvári szólózott középen, de a 16-osról küldött lövését biztos kézzel hárította a Dózsa kapusa. ★ ★ ★ ★ Az Újpesti Dózsában Szentmihályi biztos kezű őre volt a kapunak, háromszor már­­már gólnak látszó helyzetben mentett. A hátvédeknek a mér­kőzés nagy részében nem sok dolguk volt, de az első húsz percben és a mérkőzés hajrájá­ban jó néhányszor átjátszották őket. Dunai III és Göröcs végig, magasan átlag fölötti teljesít­ményt nyújtott. Rengeteget fu­tottak, megszűrték az ellenfél akcióit és jobbnál jobb labdákat adtak előre. A támadósor esze­­lelke ezen a mérkőzésen Bene és Dunai II volt. A gólkirály ön­zetlenül kiszolgálta társait, Be­ne pedig ellenállhatatlanul tört kapura. A II. félidő elején mél­tó társuk volt Fazekas és Nagy L. is. A Vasasban Mészárosnak volt néhány ügyes védése, de három gólban is ki­­sebb-nagyobb mértékben „benne volt”. Váradi nem bírt Naggyal, középen Mészöly és Vidáts is meg-megingott. A három közép­pályás hullámzó teljesítményt nyújtott. Puskás tört a legbát­rabban, leghatározottabban ka­pura, Molnár néhány gyors el­futással hívta fel magára a fi­gyelmet, Farkas alig találkozott a labdával. NYILATKOZATOK Baróti Lajos: A mérkőzés jó részében alaposan kitettek ma­gukért csatáraink. Gyorsak vol­tak, ötletesen szőtték az akció­kat, ennek tulajdonítható, hogy a 1I. félidőben olyan korán el­dőlt a mérkőzés sorsa. Illovszky Rudolf: A Dózsa szü­net után sokkal jobban, olykor­ káprázatosan játszott. A védel­münk nem tudott lépést tartani Benéékkel. A gólarány azonban úgy érzem, túlzott. Borbély Pál NB I. TARTALÉKCSOPORT Salgótarján — Ferencváros 2:1 (0:0). Salgótarján, 6000 néző. V: Hoffer. Salgótarján: Magyar — Márkus,­őre, Balla, Toldi M. (Horváth K.), Boskó, Szoó, Szöl­­lösi (Toldi S.), Antal, Szolnoki, Bartha. Ferencváros: Takács — Vépi, Varga, Megyeri, Szőke II, Eipel, Vágvölgyi, Mészáros, Sós, Kálmán, Papp. G: Szoó (2). Jó:­őre, Boskó, Szoó, Antal, ill. Ta­kács, Varga. Puskás 20, Bene 19, Kozm­a 17 20 gólos: Pus­­ás (Vasas). 19 gólos: Bene (Újpesti Dózsa). 17 gólos: Kozma (Honvéd). 13 gólos Farkas (Vasas). 11 gólos: Albert (FTC), Kor­sós (ETO). 10 gólos: Dunai II (U. Dózsai), Németh (FTC). 9 gólos: Somogyi (ETO), Takács (MTK). 8 gólos: Nagy L. (U. Dózsa), Solymosi (U. Dózsa). 7 gólos: Losonczi (Csepel), Már­té (Pécs), Fazekas (U. Dózsa), Pusztai (Honvéd). 6 gólos: Branikovits (FTC) Fekete (Diósgyőri VTK), Göröcs (Újpesti Dózsa), Stolcz (ETO , Szabó S. (Haladás), Szuromi (MTK), Varsányi (ETO). 5 gólos: Arany (Tatab.), Berr­czesi (Pécs), Csernai (Tatab ), Kalmár (Csepel), Kriskó (SBTC), Ladinszki (Tatab.), LalflU­gor (Eger), Szabó Gy. (Tatab.), Végh (Dunaújv.). 4 gólos: Csordás (Csepel), Daka (Pécs), Dunai d­­. (Pécs), Isz­ak I (Haladás), Juhász (FTC), Kocsis (Honvéd), Komora (Hon­véd), Kovács F. (Eger), Magyar (ETO), Major (Csepel), Martha (MTK), Menczel (Vasas), Novák (FTC), Szalai (SBTC), Török (MTK), Vass (DVTK). 3 gólos: Bordács (Komló), Du­­nai (MTK), Haffner (DVTK), Hor­­váth (DVTK), Kiss (MTK), Maro­si (Honvéd), Mohácsik (Egyet.), Monostori (Tatab.), Nagy B. (Dunaújv.), Rajna (Eger),­­Somo­­gyi (Dunaújv.), Szőke I (FTC), Vidáts (Vasas). A gólok száma fordulónként. Tavasz Ősz I. : 20 XVI.: 40 II. : 19 XVII.: 20 III. : 26 XVIII.: 23 IV. : 19 XIX.: 23 V. : 17 XX.: 27 VI. : 20 -------------------­VII. : 28 Össz.: 468 VIII.: 20 IX.: 30 X.: 14­­,1*: 22 1968-ban a XX. vili­g­od forduló után 1­9' 4? 451 volt a gó-XV.: 22 ,ok­ráma- * 1 Ossz.: 335 A labdarúgó NB I állása Összesen: Otthon: Idegenben: J. Gy. D. V. Gól p. J. Gy. D. V. P. J. Gy. D. V. P. J. Újp. Dózsa 20 15 3 2 62:19 33 9 6 2 1 14 11 9 1 1 19 2. Bp. Honvéd 20 12 6 2 44:18 30 10 6 3 1 15 10 6 3 1 15 3. Ferencváros 20 13 4 3 43:19 30 10 9 3 1 18 10 4 4 2 12 4. Vasas 20 11 2 7 52:32 24 11 7 1 3 15 9 4 1 4 9 5. Pécsi Dózsa 20 10 4 6 26:22 24 11 9 2 — 20 9 1 2 6 4 6. Csepel 20 9 5 6 28:21 23 10 7 2 1 16 10 2 3 5 7 7. Rába ETO 20 8 4 7 39:30 21 10 7 2 1 16 10 1 3 6 5 8. Tatabánya 20 8 3 9 24:29 19 10 5 2 3 12 10 3 1 6 7 9. MTK 20 7 4 9 31:40 18 9 3 1 5 7 11 4 3 4 11 10. Diósgyőr 20 6 5 9 21:22 17 10 5 1 3 11 10 1 4 6 6 11. Salgótarján 20 6 3 11 16:27 15 10 6 2 2 14 10 — 1 9 1 12. Komló 20 3 9 8 13:23 15 9 3 6 — 12 11 — 3 8 3 13. Szombathely 20 4 7 9 17:37 15 10 3 5 2 11 10 1 2 7 4 14. Dunaújváros 20 5 4 11 17:36 14 10 5 2 3 12 10 — 2 8 2 15. Egri Dózsa 20 4 5 11 19:42 13 11 3359 91264 16. Egyetértés 20 2 5 13 15:41 9 10 2266 10 — 373 A Népstadionban eddig tizennégy mérkőzés került sorra. Ott mint pályaválasztó a Ferencváros tízszer, a Vasas kétszer, a Bp. Honvéd és az Egyetértés pedig egyszer-egyszer szerepelt. Mint ven­dég az Újpesti Dózsa háromszor, a Ferencváros kétszer, a Vasas, a Csepel, az Egyetértés, a Diósgyőr, az Eger, a Pécs, a Rába ETO, a Salgótarján és a Szombathely pedig egyszer-egyszer játszott a Népstadionban. ­ forduló válogatottja Tamás (DTVK) — Hernádi (Pécs), Orbán (Rába ETO), Ver­tig (SBTC), Kincses­­ (Pécs) — Dunai III (Újp. Dózsa), Répás (SBTC) — Szabó S. (Szombat­hely), Bene (Újpesti Dózsa), Du­nai II (Újpesti Dózsa), Ladinszki (Tatabánya). A forduló játékvezetője: Ems­­berger Gyula, az Újpesti Dózsa —Vasas mérkőzés játékvezetője. A tartalékcsapat: Szentmihályi (Újpesti Dózsa) — Faludi (Cse­pel), Móricz dr. (Pécs), Pék (Szombathely), Sáfrány (DVTK) — Nagy (Rába ETO), Göröcs (Újpesti Dózsa) — Fazekas (Új­pesti Dózsa), Tichy (Bp. Hon­véd), Monostori (Tatabánya), Nagy L. (Újpesti Dózsa). Időjárásjelentés A Meteorológiai Intézet je­lenti augusztus 31 -én, vasár­nap este. Napos idő. Várható időjárás hétfő estig, északon időnként kisebb felhősödés, való­színűleg eső nélkül, máshol derül: idő. Mérsékelt, változó irányú szél. A reggeli órákban egy-két helyen párásság, köd. Várható legmagasabb nappali hőmérsék­let hétfőn 25 fok körül. (MTI) A Budapesti Közlekedési Vállalat FELVESZ 20 éves kortól, GYAKORLATI IDŐ NÉLKÜL IS teher- és személy­gépjárműre érvényes jogosítvánnyal rendelkező (férfi) gépkocsi, vezetőket és rendkívüli autóbusz gépkocsivezetőt kiképzésben részesíti. A tanfolyam idejére teljes alapfizetést biztosítunk. AZ AUTÓBUSZVEZETŐK KERESETI LEHETŐSÉGE 2100-3000 FT.IG EZEN FELÜL + HAVI 300 FT VEZETÉSI PÓTLÉK. Minden dolgozó és családtagja részére autóbuszra, villamosra és HÉV-re szóló díjmentes utazási igazolványt, ezenkívül dolgozóink­nak téli-nyári egyenruhát esetenként vidéki útra díjmentesen MÁV- és MAVAUT-jegyet biztosítunk. Felvilágosítás és felvétel: BUDAPEST, VII. KERTÉSZ UTCA II, Felvételi Irodán. ------------------------------------------------ 1—