Népsport, 1972. november (28. évfolyam, 263-287. szám)

1972-11-08 / 268. szám

r ' \Lr» ^______._________________________­­________ Népspor A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA SZERDA, 1972. NOVEMBER 8. 4 Ári 1­1.20 tOHRt 4 XXVIII. ÉVFOLYAM, 268. SZÁM flz Újpesti Dózsa és a Ferencváros ijváb­a juthat Kocsis és Kozma a bolgár Tádék gyűrűjében. (Geleta Pál felvétele) Bp. Honvéd-Beroe Szlu (1:0) A Beroe söprögetővel és négy hátvéddel állt fel • A Bp. Honvéd nagy mezőnyfölénye ellenére az első félidőben egy gólt szerzett • Pál fejesgóljával szerzett vezetést a Bp. Honvéd • A vendégek a második félidő­ben bátran kitámadtak és akár egyenlíthettek volna • A Bp. Honvéd csa­tárai hamar megadták magukat, a második félidőben alig kerültek gól­helyzetbe • A Beroe továbbjutása fegyelmezett védőjátéka miatt­ meg­érdemelt. Salgótarján-Komló 3:1 (0:0) A nyomasztó hazai fölény, a támadók görcsös erőlködése, a komlói védőknek kedvezett • Szünet után változott a kép • A széleken vezetett kor­szerű támadásokkal, Horváth három góljával meg­érdemelten nyert a hazai csapat • A vendégek védelme 75 percig kétessé tette a mérkőzés ki­menetelét. Videoton-Pécsi 1:1 (0:0) Már a 25. percben cserélni kényszerült a pécsi edző • A Videoton jobb középpályásai révén az első félidőben határozott fölényben játszott • Karsai a vendégcsapatnak szerezte meg a vezető gólt • A pécsiek remekül hajráztak, és közel álltak a győzelemhez. Diósgyőr-Zalaegerszegi TE 1:0 (0:0) Unalmas, színvonal nélküli első félidő • Egyik csapat sem tudott kibontakozni • Szünet után a hazaiak valamivel élénkebben játszottak • A 62. percben Fekete lőtte az egyetlen, de két pontot jelentő gólt • A Zalaegerszeg fáradtan, enerváltan játszott. HÁROM KUPÁÉRT A Celtic azzal a tervvel érkezett Budapestre, hogy kiharcolja a továbbjutást. Jack Stein menedzser azonban nem nagyon örült annak, hogy tava­­szias az idő, s száraz a Megyeri úti stadion ta­laja. Johnstone-ék jobban szeretnének vizes, sáros,­­ mély talajon játszani, azaz hazai körülmények között Az Újpesti Dózsa játékosai nem foglalkoz­nak a talajjal. Kovács Imre edzőnek az a véle­ménye, hogy kiharcolják a továbbjutást Biztos, hogy két hét alatt fordult a kocka: Clasgow-ban a Celtic támadott, a Me­gyeri úton viszont az Új­pesté lesz ez a szerep. A BEK-mérkőzésen mindkét csapat a továbbjutásban reménykedik. Ugyanez a vélemény Prágában a Ferencváros— Sparta Prága KEK-talál­­kozó előtt is. Csanádi Fe­renc edző szerint döntet­lenre végződik a mérkő­zés, a prágaiak szerint viszont 4:0-ra nyer a Sparta... A Tatabányai Bányász azzal a remény­nyel lép pályára Zágráb­ban a KK-találkozón, hogy egy pontot hazahoz a zágrábi Dinamótól. (Beharangozóink a 3. ol­dalon.) Az MVSC Várpalotán, az Oroszlány Békéscsabán győzött Négy csapat azonos pontszámmal áll az első négy helyen az NB I B-ben, csak a gólkülönbség dönt a helyezéseknél a Haladás, a Szolnoki MTE, a MÁV DAC és a Pénzügyőr SE között. Mindössze négy pont a különbség az első Haladás és a 10. Békéscsaba között, tehát a hátralevő öt fordulóban még minden lehetséges! A 13. forduló legnagyobb meg­lepetése az Oroszlány békéscsabai győzelme. 5000 hazai néző volt tanúja kedvencei vereségének! Nagy meglepetés a miskolci vasutasok várpalotai és a Dorog háromgólos győzelme­­ a DVSC ellen ... Az NB II nagy mérkőzésén, a fővárosban a BVSC 2000 néző előtt győzte le a váci csapatot, amelynek az előnye egy pontra zsugorodott... Vereséggel felérő győzelem Az Elektromos beállását, Zalait hiába akadályozzák a kapura­­lövésben, három bolgár védő között is megtalálja a rést. Sajnos, nem sokszor láthattunk góllal végződő akciót a találkozón, vagy legalábbis az egygólos előny soványnak tűnik a visszavágóra. Nemzetközi kupaszerda A negyedik nemzetközi kupaszerda előtt állunk. A Bajnok­csapatok EK és a Kupagyőztesek EK csapatai a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek, az UEFA Kupában pedig a legjobb tizenhat közé kerülés a tét. A sok érdekes találkozót két EK-mérkőzés egészíti ki, itt azonban még csak a küzdel­mek elején tartanak. (Cikkünk a 8. oldalon.) B döntő az elődöntőben Nagyszerű mérkőzést játszott a NIM az Újpesti Dózsa ellen a női röp­labda MNK elődöntőjé­ben. A lila-fehérek a dön­tő játszmában már 14:8- ra vezettek, mégsem tud­ták megnyerni a találko­zót. A döntőben, a NIM­­Bp. Spartacus találkozón a kupavédő NIM simán győzött. A nehézipariak a kupa mellé minden valószínűség szerint a bajnoki címet is elnyerik. A Bp. Spartacus az elő­döntőben legyőzte a BKV Előrét, de a döntőben gyenge teljesítményt nyúj­tott. (Beszámolónk a 7. ol­dalon.) A NIM győzelmével végződött a röplabda MNK. Steinerné (NEM) hosszú­ kihagyás után csapata egyik legjobbjának bizonyult, a háttérben dr. Bánhegy­iné. (Záhonyi Iván felvétele)