Népsport, 1973. október (29. évfolyam, 231-256. szám)

1973-10-01 / 231. szám

XXIX. 231. ♦ 1973. október 1. LABDARÚGÁS Újpesti Dózsa—Szegedi EOL 1:0 (1:0) Szeged, 22 000 néző. Vezette: Katona (**). (Csernefalvy, Győ­ri). U. Dózsa: Szentmihályi (—) — Noskó (6), Harsányi (6), Hor­váth (6), Kőtár (6) — Dunai III (5), Tóth (6) — Fazekas (6), Be­­ne (5), Kellner (5), Zámbó (6). Edző: Szűcs Gyula. SZEOL: Gujdár (6) — Bán­falvi (7) — Várhelyi III (5), Vö­rös (5), Varga (6), Virágh (7) — Pataky (6), Magyar (4) — Szeg­halmi (5), Vass (4), Antal (4). Edző: Bundzsák Dezső. Csere: Magyar helyett Zám­bori (5) a szünetben, Kellner he­lyett Dunai II (—) a 62. percben, Szeghalmi helyett Imri (—) a 83. percben. Góllövő: Fazekas a 4. percben. Szögletarány: 5:4 (2:4) a SZEOL javára. A 2. percben Horváth tört előre, bal oldali beadását Kell­ner egyből a felső lécre lőtte. A 4. percben vezetést szerzett a Dózsa. Antal elvesztett egy lab­dát, Kellner Benéhez továbbí­tott. A középcsatár Fazekast ug­ratta ki, s a jobbszélső a jobb­­összekötő helyéről, mintegy 17 m-ről a bal alsó sarokba lőtt. 14 az Ü. Dózsa javára. A 17. perc­ben Magyar szabadrúgása Du­nai Ill­on megpattant, és Szentmihályi csak bravúrral tudta szögletre tolni a labdát. Változatos, de viszonylag sok hibával tarkított volt a­­mérkő­­zés. A SZEOL kicsit elfogó­­dottan játszott. A 20. percben Virág becsapta Horváthot, majd Noskót, beadását Pataky ka­pásból lőtte kapu felé, Kolár azonban beledobta magát a lab­da útjába. A 27. percben Kell­ner a Noskótól kapott labdával az alapvonalról középre gurí­tott, Bene egyből, futtából kapu fölé lőtt. A 30. percben Horváth tört előre, Noskóval játszott össze, majd a visszakapott lab­dát az ötösről rálőtte, a labda levágódott Bánfalviról, vissza a beállóshoz, az újabb lövés azon­ban a fekvő Gujdárban akadt el. A 40. percben Zámbó nagy­szerűen ugratta ki Horváthot, de a beállás gyengén a vetődő Gajdarba lőtt. Az ellentámadás végén Antal látványos ollózása szállt kapu fölé. SZÜNET UTÁN erőteljesen rohamozott a SZEOL. A 48. percben Varga beadása Antal fejéről a kapu fölé szállt. A 64. percben a sorozatos sze­gedi támadások ellenére a Dó­zsa érhetett volna el gólt. Zám­­boritól Dunai IV elvette a lab­dát, Benét indította, ő azonban hosszan szöktette magát, s Guj­­dár kifutva mentett. A túlolda­lon Vörös szögletét Vass kapu mellé fejelte. A 65. percben Gujdár ismét kifutva szedte fel a labdát Bene elől. Veszélyesek voltak a Dózsa ellentámadásai. A 73. percben Vörös jobb oldal­ról keresztbe ívelt labdája Vasst az 5-ösön teljesen tisztán talál­ta, a nyurga középcsatár azon­ban senkitől sem zavartatva, nagy helyzetben, kapu mellé fe­­­jelt. A 76. percben Kolár ra­gyogó cselek után 16­­m-ről kapu mellé lőtt. A 89. percben Tóth András könnyelműsködött, Vö­rös szerelte, de 20 m-es bom­bája kapu fölé szállt. ★ ★ ★ A szegediek óvatosan, bi­zonytalanul, s elfogódottan kezdték a játékot. Megpró­bálták kitapogatni a bajnok­csapat gyengéit, de ipár a 4. percben bekapott gól­kap­kodáshoz vezetett. Ebben az időszakban a Dózsa könnye­dén, s olykor szellemesen játszott, de megfelelő át­ütőerő nélkül. Ezalatt a SZEOL némileg rendezte sorait, ám csak a védelem vált magabiztosabbá. A kö­zéppályán változatlanul sok volt az eladott labda, s a helyzeteket a csatároknak nem sikerült megjátszaniuk. A találkozót egyébként kö­zepesnél valamivel alacso­nyabb színvonal, de élénk iram, küzdelem jellemezte. A játék képe alapján a sze­gediek nem álltak messze a döntetlentől, csatáraikból azonban éppen az hiányzott ezen a mérkőzésen, ami az elmúlt héten a Ferencváros ellen jellemezte őket. Az U. Dózsa védelme kisebb hibáktól elte­kintve megbízhatóan játszott. Horváth az első félidőben sokat tört előre, de gólhelyzetekben hibázott. A középpályások közül Tóth Andrástól láttunk jobb teljesítményt, bár a 89. perc könnyelműsködése könnyen megbosszulhatta volna magát. Fazekas szép gólt lőtt, később belefáradt a Virághgal vívott küzdelembe. A többiek sokszor könnyen megadták magukat. A SZEOL kapusa, Gujdár megbízhatóan védett. A védelem legjobbja Vi­rágh és Bánfalvi volt. Bátran ütköztek, s előretörésekre is vállalkoztak. A középpályások közül Pataky sokat dolgozott, Magyar nem találta a helyét. A csatárok szárnyszegetten játszot­tak, egyedül Szeghalmit lehet dicsérni­­küzdeni akarásáért. Németh Péter NB I TARTALÉKCSOPORT Szegedi HCK­-V. Dózsa 2:1 (0:1). Szeged, 6000 néző. V: Pólyák. SZEOL: Bencze — Szamosszegi, Kozma­­, Heidrich, Hevesi, Bor­törő, Krenács, Nádasdi, Ladányi, Kozma H (Hudák), Werner, tr. Dó­zsa: Szigeti (Lipovszky) — Ká­poszta, Schumann, Fekete Cs., Bánkuti, Hegyi Gy. Kikilai (Ve­res), Hegyi I. Bíró, Fekete L., Ha­­rai. G: Ladányi (11-esből), Wen­ner, ill. Hegyi X. Jő: Kozma­­n, Nádasdi, Ladányi, Wenner, ill. Schumann, Bánkuti, Hegyi I. (1,1) Haladás VSE—Dorog 1:0 Dorog, 6000 néző. Vezette: Tapolczay (*­*), (Barna, Pécsi). Haladás VSE: Mursits (6) — Szántai (4), Pék (5), Horváth A. (6), Hauser (4) — Halmos­ (6), Farkas (5), Kulcsár (4) — Bo­kor (5), Király (4), Fehérvári (6). Edző: Thomann Antal. Dorog: Schnitzer (6) — Aspi­­rány (3), Tóth (5), Kácsor (6), Kecskés (4) — Horváth P. (5), Takács (5), Peszeki (5) — Ecker (4), Laczkó (3), Bartalos (6). Ed­ző: Varga János. Csere: Hauser helyett Stiber (—) és Ecker helyett Gubán (—) a 60. percben, Kácsor helyett Gabala (—) a 73. percben, Fe­hérvári helyett Dohány (b) a 85. percben. Góllövő: Fehérvári a 60. perc­ben. Szögletarány: 6:1 (3:0) a Do­rog javára. Az első helyzetet a szombat­­helyi csatár, Fehérvári hagyta ki. Peszeki rosszul végzett el egy szabadrúgást, a vendégcsa­pat szélsője elfutott. Tóth a 16- os előtt még vetődve, kézzel sem tudta elhalászni előle a labdát, a csatár azonban 15 mé­terről, gyengén és pontatlanul lőtt. A 15. percben azonban Schnitzer csak bravúros közbe­avatkozással tudta kiütni Ki­rály közeli fejesét. Hosszú ideig tartó, esemény­telen mezőnyjáték után Farkas fejelt közelről az üres kapu mellé. Egyik csapat sem káp­ráztatta el a közönséget, sok volt a technikai hiba, a pontat­lan átadás és lövés. A 35. perc­ben lest vitatva leállt a dorogi védelem, Király és Halm­osi is megszerezhette volna a veze­tést, de egymásra vártak, s a középpályást a végén megza­varta a kifutó és vetődő Schnit­zer. Mezőnyjátékkal ért véget a félidő. SZÜNET UTÁN Hauser, majd Horváth P. cé­lozta meg a kaput, a lövés­ben csak erő volt, az irányzék azonban pontatlan, a kapusok könnyedén hárítottak. Az 59. percben Mursits a 11-es táján kiejtette a labdát, de nem volt a közelben hazai csatár. Egy perc múlva a vendégek meg­szerezték a vezetést. Fehérvári a balösszekötő helyén előre törve kicselezte Aspirányt, aztán Ká­­csort, elhúzta a labdát a kiin­duló Schnitzer mellett is, majd 8 méterről fölényes biztonsággal gurított az üres kapuba. 1:• Továbbra is a Haladás ját­szott enyhe mezőnyfölényben. A 74. percben Farkas jó helyzet­ben magasan kapu fölé emelt. A 84. percben egy védő lábáról leperdült labda keresztbe gurult a szombathelyi kapu előtt, Lacz­­kónak jól jött lábra, de másfél méterről — a kapu mellé helye­zett! ★ ■A’ A tavaly még alacsonyabb osztályban, NB I B-ben sze­repelt csapatok találkozója — a várakozástól eltérően — álmos iramú, alacsony szín­vonalú és többnyire küzde­lem nélküli játékot hozott. Mindkét csapat nehezen len­dült játékba, átívelgették a labdát a pálya középső har­madán, sok volt a hiba, de erő sem volt a játékosok­ban. Könnyen elestek, és még az egyéni akciókban, kitörésekben sem volt len­dület. A Haladás valamivel pontosabban szőtte akcióit, ezzel kerekedett ellenfele fölé. A gól mégis váratlanul, egy ártatlannak látszó ak­cióból született és Fehérvári hidegvérét, cselezőkészségét dicséri. A helyzetek alapján az eredmény igazságosnak mondható, a dorogiakból hiányzott a tőlük egyébként megszokott lelkesedés is. A Haladásban Mursitsot nem tették különöseb­ben próbára a hazai csatárok. Horváth A. volt a közvetlen vé­delem legjobbja, fejjel, lábbal biztosan szerelt és elég ponto­san indított is. Halmosi most is nagy területen, fáradhatatlanul harcolt, Bokor is sokat volt já­tékban. Fehérvári jó cselekkel vétette magát észre és góljával döntő részt vállalt a győzelem­ből. A Dorogban Schnitzernek volt egy nagy vé­dése, a gólról nem tehet. As­­pirány képtelen volt tartani szél­sőjét, Kácsor hamar megsérült, de így is ő állt a legbiztosab­ban a lábán. A középpályások nem tudták ellátni feladatukat, s akárcsak Ecker és Laczkó, so­kat ácsorogtat­ a pályán. Barta­los minden tőle telhetőt és el­várhatót megtett, sok labdát küldött be kapu elé is, de nem volt megfelelő társa. Borbély Pál NB I TARTALÉKCSOPORT Haladás VSE—Dorog 6:1 (2:0). Dorog, 1000 néző. V: Szász. Haladás VSE: Szarka (Fata) — Gyarmati (Horváth Z.), Navratil (Kiss), Ba­logh, Derdák, Németh L., Sebes­tyén. Bíró, Németh J., Rátkai, Iszak. Dorog: Pilcz — Temesvári, Flórián I, Lazaridisz (Flórián A.), Csermák, Baumann (Szabó), Abuczki, Virágh, Reieh, Rátvai, Zi­­gó. G: Rátkai (3), Derdák. Sebes­tyén, Horváth Z., ül. Reieh. Jo: Navratil. Németh L. Sebestyén. Bíró, Rátkai. ül. a Dorogból senkit sem lehet kiemelni. MTK­ Hungária körút, 3000 néző. Vezette: Szilvási (***) (Vízhá­nyó: Neuber dr.) MTK: Gőgös (6) — Török (7), Dunai (6), Csorna (6), Nyirő (6) — Kovács (7), Kunszt (6), Borsó (6) — Morvai (5), Koritár (6), Becsei (6). Edző: Kalocsay Géza dr. VM Egyetértés: Hajdú (5) — Józsa (5) — Vágvölgyi (5), Komáromy (5), Sóvári (5), Szi­geti (5) — Galambos (7), Túrai (5) — Sz­tromi (4), Siklósi (—), Halápi (4). Edző: Rákóczi László. Csere: Siklósi helyett Ananiá­­disz (4) a 22. percben. Morvai helyett Burg (—) az 58. perc­ben, Halápi helyett Selenka (—) a 65. percben. Góllövő: Becsei a 43. perc­ben, Koritár az 59. percben, Borsó a 82. percben. Szögletarány: 11:0 (3:0) az MTK javára. A 7. percben Kovács beadását Kunszt vágta a kapu fölé. Az MTK támadott többet. A vendé­gek már a mérkőzés elején is sok adogatással igyekeztek las­sítani ellenfelük lendületét. A 11. percben Becsei labdáját Ko­ritár elől mentette az ötösön Szigeti. Nem sok esemény adó­dott az első negyed órában. A 18. percben láthattuk az első valamire való lövést, ezt Be­csei küldte 20 m-ről a bal alsó sarok felé. Hajdú azonban el­csípte a labdát. A 20. percben Siklósi — aki korábban rúgást kapott a combjára — lesántikált a pályáról, s két perc múlva Ananiádisz állt be a helyére. Borsót lökték fejelés közben az ötösön, a vendégek szerencséjé­re azonban a bíró nem vette észre. Mérsékelt színvonalon folyt a küzdelem, s a közönség már Nyíró jobb sarok mellé küldött nagy erejű lövését is megtap­solta, annyira ínséges volt ese­ményben a játék. A 43. percben viszont szép gólt szerzett az MTK. Koritár bal oldali beadása után Becsei a 16-osnál háttal a kapunak es­tében kapura emelt, s mire Hajdu felocsúdott és elindult, addigra a labda már a bal felső sarokban kötött ki. 1:0 A félidő befejezése előtt még volt egy gólszerzési lehetősége az MTK-nak, de Kovács jobb oldali beadása után Morvai az ötösről a kapu fölé durran­­tott. SZÜNET UTÁN továbbra is az MTK rohamo­zott. Kovács lövését Hajdú a bal felső sarok elől ütötte ki szögletre, majd nem sokkal ez­után Koritár lövése akadt meg az oldalhálóban. Az 57. perc­ben ment az első Egyetértés­lövés az MTK kapujára. Ha­lápi 14 m-ről küldött labdája a jobb kapufán csattant. A le­pattanó labdát Komáromy a kapu mellé küldte. Az 59. perc­ben újabb gólt ért el az MTK. Kovács lesről indult el, Burg labdájával megiramodott a jobb oldalon, az alapvonal közeléből keresztbe belőtte a labdát a kapu elé, s az őrizetlenül ha­gyott Koritár két lépésről nyu­godtan helyezhetett a kapu jobb oldalába. 8:0 Ebben a játékrészben nagyon sokat javult az iram is, és a színvonal is. Elsősorban a ha­zaiak jóvoltából. Egyre-másra vezette rohamait az MTK, a 75. percben Becsei fejesét a léc alól tolta ki Hajdú. A 82. percben Kontár a jobb oldal­ról ivett be labdát, s Borsó 5 m-ről a bal sarokba fejelt. 8:0 Még Túrás előtt nyílt gólszer­zési lehetőség, fejesét azonban Gőgös kiütötte. * ★ ★ A vendégcsapat szoros vé­dekezésre rendezkedett be, s valamennyi veszélyesnek tartott kék-fehér játékos testőrt kapott. Ezek szor­galmasan követték emberei­ket, így az első félidő nagy részében sikeresen állták az MTK támadásait. A kék-fe­hérek ugyan fölényben ját­szottak, ahhoz azonban nem mozogtak eleget és elég gyorsan, hogy elszakadjanak a kapu előterében őrzőiktől. S mivel az Egyetértés erejét teljesen lekötötte a védeke­zés, jórészt egyoldalú, meg­lehetősen gyenge színvonalú játék folyt az első félidő­ben. Szünet után viszont na­gyot javult a színvonal. El­sősorban a hazaiak jóvoltá­ból. Az MTK ekkor lendü­letesebben, pontosabban, gyorsabban játszott, sok for­más, veszélyes támadást ve­zetett, s alaposan megmoz­gatta Hajdú kapust. Az Egyetértésnek is több pró­bálkozása akadt, de ezek vérszegények, meglehető­sen erőtlenek voltak. Vég­eredményben az MTK biz­tosan és megérdemelten győ­zött. Az MTK kapujában a fiatal Gőgöst nemigen tették próbára az Egyetértés csatárai, de a má­sodik félidőben azért volt egy­két ügyes közbelépése. A köz­vetlen védelemnek sem volt nehéz dolga, kényelmesen ver­ték vissza a vendéglátóipariak erőtlen támadáskísérleteit. A középpályások közül elsősor­ban Kovácsot illeti a dicséret, aki ezúttal nemcsak szerelt és támadásokat indított, hanem ezekben aktívan részt is vett. Kunsztot munkabírása, Bor­sót gólja dicséri. A csatárok­nak a második félidei teljesít­ményét lehet csak dicsérni. Er­re az időszakra javult fel Ko­ritár is, s ekkor volt lendüle­tes Becsei. A VM Egyetértés kapujában Hajdút az első gól meglepte. A megerősített vé­delem egy ideig jól tartotta magát, később azonban több megingása is akadt. A kö­zéppályások közül Galambos játékát lehet kiemelni, aki lel­kesen küzdött, sok támadást akasztott meg, s megpróbált in­dítani is, csak nemigen volt kit. Elöl mérsékelt teljesít­ményt nyújtottak a csatárok. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKCSOPORT MTK-VM Egyetértés 3:1 (1:0). Hungária krt., 500 néző. V: Forster. MTK: pálinkás — Rab, Kanász, Dani, Pálmai, Makai, Lucska, Be­­recz, Takács, Sárközi, Nazáth. VM Egyetértés: Lengyel — Bodnár, Me­gyeri, Réti, Szántai, Bódi (Virga), Nagy, Uhlmann, Szepesi, Horváth (Hanula), Pénzes. G: Berecz (2), Lucska, ill. Uhlmann. Jő: Dani, Pálmai, Berecz, Sárközi, ill. Réti, Bódi, Nagy A. WM Egyetértés 3:0 (1:0) NÉPSPORT 3 A forduló válogatottja Borbély (Rába ETO) Nagy III Kmetty Mihalecz Virágh (Videoton) (SBTC) (ZTE) (SZEOL) Kovács B, Répás Pocsik (MTK) (SBTC) (Rába ETO) Fazekas Nagy II Fehérvári (II. Dózsa) (Videoton) (Hal. VSE) A forduló játékvezetője: Miricz György (Salgótarján- Vasas­) A második csapat Rapp (PMSC) Török Pozsgai Szűcs Vertig (MTK) (Rába ETO) (Bp. Honvéd) (SBTC) Somogyi Bálint Kocsis­­ (Rába ETO) (PMSC) (ZTE) Pénzes Kontár Bartalos (Rába ETO) (MTK) (Dorog) Pécsi MSC—Videoton 1:1 (1:1) Székesfehérvár, 9000 néző. Ve­zette: Emsberger (****). (Mar­ton, Gyimesi). PMSC: Rapp (8) — Kincses II (6), Kocsis (7), Konrád (6), Tóth I (6) — Farkas (5), Bá­lint (7), Zombori (6) — Kardos (6), Juhász (5), Bencsik (6). Edző: Dunai János dr. Videoton: Kovács L. (—) — Nagy III (8), Kovács J. (7), Fe­jes (5), Szabó K. (6) — Har­kányi (5), Karsai (6), Burka (6) — Wollek (6), Nagy II (7), Bo­­gáti (5). Edző: Kovács Ferenc. Csere: Farkas helyett Mau­­rer (5), a szünetben, Fejes he­lyett Vass (6), a 73. percben. Góllövő: Bálint (a 16. percben), Vass (a 77. percben). Szögletarány: 17:2 (10:0) a Videoton javára.___ Az első percekben Bencsik lö­vése kis híján a kapuba jutott, de a gólvonal előtt egy méterre álló Fejes kivágta a labdát. Ez­után az előretörő Nagy III nagy lövését védte Rapp. A 4. perc­ben Wollek elől Kocsis szöglet­re szerelt, majd Fejes lőtt fö­lé. A 9. percben az előretörő Kovács J. 30 méterről küldött labdája meglepte Rappot, és a kapus kezéből szögletre pattant a labda. Gyors, izgalmas, érde­kes volt a játék , a Videoton fölényével teltek a percek. A 14. percben Hartyányi léc alá tartó labdáját ütötte szögletre Rapp, majd Karsai rúgott — jó hely­zetben — lyukat. A Videoton rohamozott — a PMSC rúgta a gólt! A 16. percben Bencsik veze­tett támadást, a kapu elé ívelt, Kovács J. kifejelte a labdát, és a jókor érkező Bálint 18 mé­terről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1:0 a PMSC javára. A Videotont nem törte le a gól, továbbra is mezőnyfölényben játszott, de a hazai csatárok nem boldogul­tak a jól tömörülő pécsi védők­kel. A 23. percben Nagy III közeli fejese a gólvonalon álló Tóth fejéről vágódott ki, majd Wollek 40 méterről küldött sza­badrúgása csak centiméterekkel zúgott el a bal felső sarok fö­lött. A 39. percben gyors táma­dást vezettek a vendégek: Kar­dos 25 méterről — váratlanul lőtt — a labda átjutott Kovács L. fölött, majd a jobb oldali kapufa belső lapjáról a gólvo­nal felé pattant, de Kovács L. gyorsabb volt mint a labda, és megkaparintotta. Nagy erővel rohamozott a hátralevő percek­ben a Videoton, de fölényét nem tudta gólra váltani. SZÜNET UTÁN nagy erővel rohamozott a hazai együttes. Percekig át sem tu­dott jönni a PMSC a felezővo­nalon. Az 57. percben Wollek fejéről a kapu torkában ök­lözte le a labdát Rapp, majd Burka lövését védte a pécsi kapus. Ezután Nagy II lövése Kocsisról felperdült, de Rapp ismét a helyén volt. A közön­ség fergetegesen buzdította a Videotont, és a hazaiak fölé­nyére jellemző volt ezekben a percekben, hogy a középhátvéd Kovács J. is állandóan a pécsi térfél közepén tartózkodott. A 70. percben Hartyányi ívelt­ be a jobb oldalról, Bogáti csúszta­tott fejese az oldalhálóban kö­tött ki. Három perccel később Fejes helyett Vass jött be. Nagy III középre húzódott, Kovács J. pedig a középpályára került. Továbbra is nagy fölényben játszott a Videoton, a PMSC foggal-körömmel védekezett. A 77. percben a hazaiak nagy fö­lénye góllá érett! Emsberger játékvezető 20 mé­terről szabadrúgást ítélt a Vi­deoton javára. Karsai állt a labda mögé, észrevette, hogy az előrehúzódott Vassra senki sem ügyel, a sorfal mellett legurí­totta a labdát, és a jobbhátvéd 14 méterről nagy nyugalommal a bal alsó sarokba továbbított. 1:1 A 80. percben Bogáti jobb ol­dalról ívelt be szögletet, Wollek és Rapp egyszerre ugrott fel a labdáért, a jobbszélső érte el hamarabb, de fejéről, ha csak centiméterekkel is , a kapu fölé vágódott a labda. A másik oldalon az előretörő Zombori lövése a kapu fölött zúgott el. A hajrá is a Videotoné volt, Nagy II megszerezhette volna a vezetést, de 10 méterről sem tudta a labdát a hálóba továb­bítani. ★ ★ ★ A Videoton a 90 percből 85-öt (!) támadott, mégis a végén örülhetett a döntet­lennek! Hogy miért? A PMSC végig átengedte szin­te az egész játékteret a Vi­deotonnak, mert 8 játékos is a kapuját védte és csak rit­kán vállalkoztak rajtaütés­­szerű ellentámadásra. A be­tömörülő PMSC ellen azon­ban a hazaiak nem találták meg az ellenszert, mert mindent középen erőltettek, és így lehetőséget nyújtot­tak ahhoz, hogy a kapu elé, szinte betonfalat húzhasson a vendégegyüttes. Ha pedig lövéshez jutottak a székes­­fehérvári csatárok, vagy kö­zéppályások, egy kivételével — ez Vass lövése volt — mindig akadt egy-egy fej. Vagy láb, amelyről kivágó­dott a labda. A PMSC kapuját Rapp jól őrizte, volt egy-két remek védése is. A vé­dők közül Kocsis játékát lehet maradéktalanul dicsérni, de a többiek is sokat fáradoztak. A középpályán Bálint játszott a legjobban. A csatárok közül a két szélső néhány ügyes táma­dást vezetett, és ha kellett, a védelemnek is segítettek. A Videoton kapusának, Kovács L.-nek sem­mi dolga sem volt. A véde­lem és a mezőny legjobbjának Nagy III bizonyult, aki nem­csak védekezett, hanem gyak­ran fel is futott. Kovács L. is nagy területen játszott, a középpályások közül Karsai és Burka sokat fáradozott, de gyakran hibáztak. A csatárok között a legjobb teljesítményt Nagy II nyújtotta, aki bátran ütközött és a közelharcokból is rendre győztesen került ki. Lantos Gábor NB I TARTALÉKCSOPORT Pécsi MSC—Videoton 2:1­­(0:1). Székesfehérvár, 1000 néző. V: Kiss K. PMSC: Katzirz (Jankovics) — Iványi, Kincses, Rékási, Kelemen, Tóth II, Konrád­in, Kovács, Já­nosi, Rónai, Telek. Videoton: Ma­gyar (Szabó I) — Horváth, Mes­ter, Palamek, Nyitrai, Gál, Jan­kovics, Csukovics (Vass II), Mis­kei, Kuti, Szalmásy (Havasi). G: Kovács, Telek, ill. Kuti. Jó: Kin­cses. Konrád III, Jánosi, 111, Mes­ter, Palamek.