Népsport, 1977. október (33. évfolyam, 234-259. szám)

1977-10-02 / 234. szám

XXXIII. 234. ♦ 1977. október 2 LABDARÚGÁS Tatabánya—1­. Dózsa 3-3 (2-1) Tatabánya, 12 000 néző. Vezette: Maczkó (****) (Hartmann, Bogán). Tatabánya: Csepecz 9 — Szabó 6, Lakatos 5, Juhász 6, Kna­­pik 5 — Halász 5, Csapó 8, Arany 6 — Hegyi 7, P. Nagy 6, Nagy I. 5. Edző: Monostori Tivadar. II. Dózsa: Tóth Z. 5 — Viczkó 5, Dunai III 6, Schumann 6, Tóth J. 5 — Sarlós 6, Kellner 5, Tóth A. 8 — Fazekas 6, Törő­­csik 7, Nagy 7. Edző: Várhidi Pál. Csere: Kellner helyett Zámbó (—) a 65. percben, Sarlós he­lyett Fekete (—) a 65. percben, Nagy I. helyett Kisteleki (—) a 81. percben, Arany helyett Néder (—) a 81. percben. Góllövő: Halász (11-esből) a 19. percben, Tóth A. a 21.r­cben, P. Nagy a 23. percben, Csapó a 60. percben, Törőcsik a percben, Fekete a 80. percben. Szögletarány: 16:5 (5:2) az O. Dózsa javára. Az újpestiek öltözőjében Vér­tődi edző közölte, hogy változ­tat az eredetileg elképzelt ösz­­szeállításon, mégpedig azért, mert a tatabányaiaknál ismét játszik Csapó, ezért Zámbó he­lyett egy olyan játékosra van szükség, aki munkabíróbb, har­cosabb, jobban ért a védekezés­hez, ez a játékos Kellner. A másik öltözőben Monostori derűlátóbb volt: „A Dózsa jobb csapat, de ezt ellensúlyozzuk nagy lelkesedéssel, azt hiszem, hogy jobb erőnlétünkkel is fö­léjük kerekedünk. Nem kapunk ki...” Az első negyedórában a Bányász-csapat lendületesebben játszott. Hegyinek volt egy gól­veszélyes kiugrása. P. Nagynak egy nagy lövése, amelyet Tóth Z. éppúgy hárított, mint Nagy I. lövését. A 19. percben Nagy a­­jobbösszekötő helyén kiugrott, már a 16-oson belül járt, ami­kor Tóth J. első szerelési kísér­lete nem sikerült. A szélső hosz­­szan tette maga elé a labdát, talán nem is érte volna már el, amikor a válogatott balhátvéd becsúszva gáncsolta. 11-es! A büntetőből Halász a balra moz­duló Tóth Z. mellett a jobb sarokba helyezte a labdát. 1-0 A 21. percben Lakatos sza­bálytalankodott Fazekassal szem­ben, Tóth A. készülődött a 17 méteres szabadrúgáshoz és alig­hogy a sorfal felállt, Tóth A. mesterien bal belső estiddel úgy csavarta meg a labdát, hogy az valósággal megkerülte a sorfa­lat és félmagasan a jobb oldali lécről vágódott a hálóba. 1-1 A 23. percben Csapó a jobb­­összekötő helyén szöktette a higanymozgású P. Nagyot, alá futtában átemelte a labdát. Du­nai u­l­on, mikor a labda egyet pattant, 14 méterről óriási lö­vést zúdított a léc alá, 2-1 Hegyi kapufát fejelt, majd a 41. percben újabb egyenlítési lehetőséget ügyetlenkedett el a Dózsa. Fazekas—Schumann össz­­játék után a válogatott jobb­szélső már csak Csepeczcel állt szemben, de a 8 méteres lövést a kapus szögletre ütötte. A MÁSODIK FÉLIDŐ elején Tóth A. beadását öklöz­te ki Csepecz, majd Törőcsik lövését védte szögletre. Törőcsik gólt fejelt, de a já­tékvezetői sípszó idejében je­lezte, hogy lesről. Nagy fölény­ben játszott a Dózsa és a Tata­bánya rúgta az újabb gólt. A 60. percben Hegyi középről kiugratta a középcsatár helyén megiramodott Csapót. A közép­pályás mindenkit maga mögött hagyott és a kétségbeesetten ki­futó Tóth Z. mellett, 13 m-ről, a jobb sarokba gurította a lab­dát. 3-1 Tóth A. majdnem góllal vála­szolt, ügyesen becselezte magát a 16-oson belülre, de aztán kö­zelről keresztben a kapu mellé gurított. A 67. percben az U. Dózsa középről, 25 m-es szabadrúgás­hoz jutott. Miközben a tatabá­nyai játékosok tébláboltak, Tóth A. észrevette, hogy Törőcsikre senki sem ügyel, gyorsan eléje adta a labdát, a középcsatár maga elé tette, s mire bárki is beérhette volna, 10 m-ről véd­­hetetlenül a jobb sarokba vág­ta. 3-2 A 80. percben Szabó a tata­bányai térfél közepén, a part­vonal közelében ügyetlenül Tö­­röcsikhez passzolta a labdát, aki azonnal továbbadta Feketének­, a csatár néhány lépést tett ve­le, aztán középről, 15 m-ről a kapu jobb oldalába bombázott. 3-3 Továbbra is a vendégek irá­nyították a játékot, a hazaiak szívósan védekeztek, nagyritkán ellentámadást vezettek. ★ ★ ★ ★ ★ Remek mérkőzés volt, rangadó a javából. Azzá tet­te a nagy irám­, a változa­­­­tos játék, a sok gól, s az a sziporkázó, szellemes tá­madásvezetés, amelyre idő­szakonként mindkét csapat képes volt. Az első félidő­ben úgy látszott, a hazai csapat meglepi, és­­ lelépi az újpestieket. Ebben az időszakban korszerű labda­rúgást mutattak be, gyors, lendületes volt az összjáté­­kuk, ügyesen kombináltak, helycserékkel valósággal szétzilálták a lilák védel­mét. Még arra is volt ere­jük, hogy a Dózsa nagy nyomásának időszakában, a szünet után 3-1-re növeljék előnyüket. A győzelemhez azonban ez is kevés volt, mert a vendégek huszáros rohamokba kezdtek, szünet után végig diktálták a tem­pót, és óriási erőfeszítése­ket tettek annak érdekében, hogy legalább az egyik pon­tot elvigyék Tatabányáról. Végül is ez sikerült, mert sorozatos támadásvezetések­kel megtörték a tatabányai­ak ellenállását. A bányász­csapat továbbra is dicsére­tesen küzdött, de a második félidőben már megközelítő­en sem volt olyan teljesít­ményre képes, mint az el­sőben. A Tatabányai Bányászban Csepecz remekelt. Három gólt kapott ugyan, de egy sereg lö­vést nagy bravúrral védett, ve­reségtől mentette meg csapatát A hátvédek közül Juhász ön­­feláldozóan játszott. Szabó ki­tűnő teljesítményét lerontotta az egyenlítő gól előtti ügyet­lenkedése. A középpályán talál­juk a csapat egyik nagy erőssé­gét, Csapót, akinek a teljesít­ményén nem látszott, hogy hosszú ideig sérült volt, időn­ként remekül irányított, és gólt is lőtt. Halász mérsékelten játszott. Elöl a mozgékony, ügyesen cselező Hegyit nagyon nehéz volt tartani, P. Nagy az első félidőben nagyszerűen ját­szott, miként kitett magáért ek­kor Nagy J. is, de szünet­ után mindketten visszaestek.­­ Az U. Dózsában Tóth Z. nem tehet a gólokról. A hátvédek közül Dunai III nagy nyugalmával tűnt ki, Schumann pedig harcosságával. Tóth J. nagyon jó kezdés után elszürkült. A csapat szellemi vezére és irányítója a közép­pályás Tóth A. volt, aki válo­gatott formában játszott, na­gyon nehéz volt tartani. A csa­tárok közül Törőcsik roppant gólveszélyesnek bizonyult, bár kihagyott két helyzetet. Haszno­san játszott a bal szélen keve­set tartózkodó, igen mozgékony Nagy is. Maczkó játékvezető a játék­vezetői szempontból egyáltalán nem könnyű mérkőzésen meg­ásta a helyét. Monostori Tivadar: — Nagy lehetőséget mulasztottunk el, mégpedig saját hibánkból. Várhidi Pál: — Nagyon iz­galmas, nagyszerű mérkőzésen jól hajráztunk, az eredmény va­lós. Németh Gyula PMSC—Videoton 4-1 (3-1) PVSK pálya, 10 000 néző. Vezette: Tóth L. (****­) (Eőry, Nagy G.). PMSC: Katzirz 0 — Iványi 6, Torna 6, Hosszú 6, Kincses 6 — Lutz 4, Pál 6, Lőrincz 6 — Kardos 6, Kiss 8, Dohány 7. Ed­ző: Kovács Imre. Videoton: Kovács L. 7 — Nagy III 5, Burányi 1, Kovács J. 4, Végh 4 — Burcsa 4, Karsai 5, Csongrádi 4 — Májer 5, Szabó 4, Tieber 4. Edző: Lantos Mihály. Csere: Májer helyett Szalmásy (—) a 66. percben. Góllövő: Kiss a 11. percben, Kiss a 22. percben, Karsai a 33. percben, Dohány a 43. percben, Kiss a 80. percben (11-esből). Szögletarány: 4:3 (2:1) a PMSC javára. Kellemes melegben kezdődött a játék. Az első percekben az enyhe szélről támogatott fehér­váriak lábán vándorolt a labda. A 3. percben Szabó gólhely­zetben lyukat rúgott, válaszként Dohány fejelt fölé 5 m-ről. A 11. percben a bal oldalon a ven­dégek 5-ösével egy magasságból Dohány végzett el partdobást. Kovács J. nem fedezte szoro­san Kisst, a középcsatár villám­gyorsan lefordult a fehérvári söprögetőről, maga elé tette a labdát, az 5-ös bal oldali sar­kán egy lövőcsellel becsapta Baranyát, majd 6 m-ről nagy erővel, laposan a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1-0 Szabó ügyetlenkedett el kínál­kozó lehetőséget, a 22. percben szinte lekopírozta első gólját a PMSC. Dobány a bal oldalon nyomult fel, majd a vendégek 16-osa előtt a támadást a bal­­összekötő helyén követő Kiss elé játszott, aki két remek test­csellel állva hagyta Nagy Ill­át és Baranyit, és 10 m-ről a ki­induló Kovács L. mellett a bal sarokba helyezett. 2-0 A 33. percben Mayer elől rö­viden mentett Kincses. A szélső visszaszerezte a labdát, majd a jobb oldali oldalvonal közelé­ből Burcsához továbbított, a középpályás egyből tovább per­gette a labdát, éppen az elalvó védők között, a jobbösszekötő helyén lyukra futó Karsai elé, a Videoton csapatkapitánya 14 m-ről erős, félmagas lövést kül­dött a jobb sarokba. 2-1 A 43. percben Tom­a megelőző szerelés után a Videoton tér­felének közepén helyezkedő Lő­rinezhez passzolt, a középpályás a középen kiugró Dobány elé emelt, a Videoton védői lest vi­tatva leálltak (Szerintünk nem volt leshelyzet) és Dobány 15 m-ről az elmozduló Kovács L. mellett a kapu közepébe bom­bázott. 3- 1 SZÜNET UTÁN a 63. percben csak Kovács L. bravúrsorozata mentette meg a Videotont az újabb pécsi góltól. Eseménytelen, alacsony színvo­nalú mezőnyjáték után a 80. percben Kardos megiramodott a jobb oldalon. 40 méteren át vezette a labdát, közép­re kanyarodott, az alapvonal­nál becsapta Véghet, aki a 16- oson belül elkaszálta a szélsőt. Tizenegyes. A büntetőt Kiss nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte. 4- 1 *h­éT Pécsett azt latolgatták a szurkolók, megszerzi-e vég­re a PMSC első őszi hazai győzelmét. Még a derűlátók is elismerték, hogy nehéz lesz éppen most megtörni a „jeget”, hiszen a Videoton is nyilván javítani akar ed­digi siralmas, idegenbeli mérlegén. Bizonyára tervbe­vették a fehérváriak az ide­gen pálya komplexus fel­számolását, de ebből Pécsen semmit sem tudtak megva­lósítani. Rendszertelenül, lé­lek nélkül futballoztak, az álldogáló csatárokat egysze­­szerűen nem lehetett hely­zetbe hozni, a védők pedig kapkodtak, mintha nem is rutinos labdarúgók lenné­nek. A PMSC is csak az el­ső játékrész második felé­ben játszott jól. Ebben az időszakban gyors, szélen ve­zetett rohamaival valóság­gal szétzilálta ellenfelét. A kétgólos előny tudatában a hazaiak lefékeztek és foko­zatosan hozzászürkültek a rendkívül gyenge napot ki­fogott Videotonhoz. A má­sodik félidőt végigunatkoz­­ta a 19 000 néző és csak a lefújás után csattant fel a taps, mert akármilyen gyen­ge mérkőzésen is, de sike­rült végre otthonukban két pontot szerezniük. A PMSC védelme csak egyszer ingott meg, Kar­ai gólja előtt. Kin­cses és Iványi felfutásaival gyakran segítette a csatárjáté­­kot. A középpályán Pál főként a védekezésben jeleskedett, Lő­rincz sokat volt játékban, jól osztogatott. A csatársor bizo­­nyult a legjobb csapatrésznek, bár fenntartás nélkül csak az első félidőben látottakat dicsér­hetjük. Dobány három gólban döntő szerepet vállalt, Kiss ki­tűnő cselezőkészségéért, három góljáért érdemel dicséretet. A Videoton hálóját Kovács L. hiba nélkül őrizte, több nehéz helyzetben tisztázott, nem így a hátvédsor, amely rendre megzavarodott. Nagy 111 akasztotta meg a leg­több támadást, bár a má­sodik gólnál ő is hibázott. Ba­­ranyi és Kovács J. feltűnően sokat bizonytalankodott. A kö­zéppályások kivonták magukat a védőmunkából, csak Karsai ér­demel említést átadásaiért, gól­jáért. A csatársor szinte végig­nézte a mérkőzést, még a lecse­rélt Májer volt a legaktívabb. Tóth játékvezető végig kitű­nően látta el nem különösen nehéz feladatát. Kovács Imre: — Helyzetki­használásban különösen, de já­tékban is felnőtt a csapat a fel­adathoz, ezért győzelmünk meg­érdemelt. Lantos Mihály: — A lelkeseb­ben és jobban játszó PMSC rá­szolgált a győzelemre. Török Péter NÉPSPORT . NB I Bp. Honvéd—MÁV Előre 6-1 (3-1) Székesfehérvár, 7000 néző. Vezette: Nagy (***) (Tapolczai, Dravecz). Bp. Honvéd: Gujdár 0 — Paróczai 5, Kocsis 1. 6, Nagy 6, Lukács 6 — Pál 6, Pintér 6, Póczik 5 — Bodonyi 4, Kozma 9, Gyimesi 6. Edző: Tichy Lajos. MÁV Előre: Szigethi 3 — Eisemann 5, Szabó 1, Hábersdorfer 4, Tóth 4 — Hartyáni 4, Meggyes 4, Lechner 5 — Sárközi 5, Sugár 4, Ur 4. Edző: Szentmihályi Antal. Csere: Meggyes helyett Ambrus (4) a szünetben, Bodonyi helyett Weimper (3) a 66. percben. Góllövő: Kozma 11-esből a 2. percben, Sárközi 11-esből a 32. percben, Kozma a 37. percben, Gyimesi a 40. percben, Kozma a 73. percben, Pál a 81. percben, Kozma a 88. percben. Kiállítva: Szabó a 80. percben. Szögletarány: 6:4 (5:2) a Bp. Honvéd javára. A Bp. Honvéd kezdett szél­lel hátban. A második percben Honvéd-Szöglet után a 16-os vonalától két lépéssel beljebb Hartyáni elhúzta Pintér lábát. 11-es! Kozma végezte el a büntető rúgást és lövése nyo­mán a labda a kapu bal olda­lába került. 1-0 Nem sokkal utána ismét Koz­ma veszélyeztetett, lövése kapu mellé szállt. A másik oldalon a 10. percben Sárközi 20 méteres­zabadrúgása kerülte el a ven­dégek kapuját. A 21. percben Honvéd­ szabadrúgás után Pó­czik lövését szögletre hárította Szigethi. A 32. percben egy elő­re vágott labdát a jobb oldalon, a 16-oson belül Kocsis kézzel ütötte el Tóth elől. Ez is 11-es! A büntetőt Sárközi végezte el, egy csellel becsapta Gujdárt és nagy nyugalommal úgy rúgta be a labdát, hogy az a kapu bal oldalába került. 1-1 A 37. percben Gyimesi vég­zett el szögletrúgást a bal ol­dalról. Legurította a labdát a mellette álló Lukácsnak, aki középre ívelt. Kozma senkitől sem zavartatva, 5 méterről fe­jelt a jobb felső sarokba. 2-1 A 40. percben Kozma—Bodo­nyi volt a labda útja. A csa­­tár átrúgta a labdát a jobb ol­dalra, Gyimesi teljesen egyedül ■ült, közelében nem volt egyet­len védő sem, s nagy nyuga­lommal 14 méterről a bal sa­rokba vágta a labdát. 3-1 A fehérváriak reklamáltak. A 14. percben Sugár került jó helyzetbe az 5-ösön, de elvé­tette a labdát. SZÜNET UTÁN az 54. percben Sárközi labdáját Gujdár csak másodszorra tud­ta megkaparintani. Négy percre rá Bodonyi egyedül tört kapura, de a kifutó Szigethit találta el. A 68. percben Ur beívelését Lechner 5 méteres kapu mellé küldte. A 73. percben a szem­füles Kozma elcsípte Eisemann rossz átadását, elviharzott vele a bal oldalon. Szigethi kijött elé, majd megtorpant, a közép­csatár felnézett, aztán 14 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt. 4- 1 A 80. percben Szabó össze­csapott Pintérrel, majd mind­járt utána a kapura törő Weim­­pert hátulról felvágta, a játék­vezető leküldte a pályáról a vé­dőt. A 81. percben egy kipattant labdát Pál maga elé tett mellel, majd 18 méterről egyből a jobb felső sarokba bombázott. 5- 1 Ezután Pintérnek volt nagy helyzete, de Szigethibe lőtte a labdát. A 88. percben Weimper ügyesen átívelte a védők kö­zött a labdát, Kozma rácsapott, elvitte a kifutó Szigethi mel­lett, aztán besétált vele az üres kapuba. 6- 1 ★ ★ ★ A Honvéd fölényes győzel­met aratott Székesfehérvá­rott! A piros-fehérek nagy lendülettel kezdtek. Egyre­­másra vezették a támadásai­kat. Jóval tervszerűbben küzdöttek, mint ellenfelük. Gyorsaságban, gondolkodás­ban, összjátékban felülmúl­ták ellenfelüket, helyzeteiket is jól kihasználták, s már a szünetben kétgólos előnyt szereztek. Fordulás után még nagyobb fölénybe ke­rültek a vendégek, ügyesen kihasználták a hazaiak meg­ingásait, s a kitűnően ját­szó Kozma vezérletével gyakran veszélyeztették Szi­gethi kapuját. Az újonc­csapat ilyen gyengén még nem játszott az NB I-ben. Tagjai fegyelmezetlenek voltak, nem fogtak em­bert, felelőtlenül kitámad­tak, ügyetlenül védekeztek, s a támadójátékuk is köny­­nyen kiismerhető volt. A Bp. Honvéd kapusának, Gujdárnak, szinte nem is volt dolga. A védelem­ből Kocsis higgadt játéka tűnt ki, az rontotta teljesítményét, hogy kezezett és ebből 11-es lett. Lukács és­ Nagy jól támogatta a csatárokat. A középpályán Pintér sokat futott, Pált gólja dicséri. Elöl Kozm­a négy gólt rúgott és ez önmagáért beszél, kitűnő teljesítményt nyújtott. Gyimesi is aktív volt. Az Sz. MÁV Előre kapujában Szigethi három gól­ban is ludas. A védők sokat hibáztak, viszonylag Eisemann szerelt legtöbbet. A középpá­lyások keveset mozogtak, kö­zülük csak Lechnert említhet­jük néhány támadás indításá­ért. Elöl csak Sárközi igye­kezett. Nagy játékvezető a szabály­talanságok megítélésében mind­két fél terhére tévedett. Tichy Lajos: — Örülök a gól­záporos győzelemnek. Szentmihályi Antal: — Sajnos, sok hibával játszott csapatunk. A gólkülönbséget túlzottnak tartom. Varga Béla NTB I. TART­ALÉKCSOPORT Bp. Honvéd —MÁV Előre 3-2 (1-0). Székesfehérvár, 1000. néző, V: Nagy. Bp. Honvéd: Rabcsák — Fehér, Fejes, Bársony, Török, Horváth, Roik (Bilek), Varga IH, Dékány, Varga II, Deák. MÁV Előre: Paulusz — Mester: Karsai, Pápai, Juszkó, Reveland, Rába­közi, Vieger, Deák, Mixtai, Got­hér. G: Varga III (2), Török. JB: Vieger (2). Jó: Rabcsák, Varga III, Horváth, ill. Karsai, Vieger. SS Sékéscsaba­-Szaladás VSE 3-0 (2-SS) . Szombathely, 8000 néző. Vezette: Tátrai (*****) (Farkas, Molnár). Békéscsaba: Tasnádi 6 — Magyar 6, Láza 6, Vágási 7, Zsent­­bergi 6 — Németh 6, Pásztor 8, Csepregi 7 — Fehérvári 7, Tuli­pán 8, Gottdiener 7. Edző: Mészöly Kálmán. Haladás VSE: Hegedűs P. 5 — Kovács 4, Horváth A. 4, Sve­­reki 5, Király 4 — Halmosi 4, Vörös 3, Kulcsár 4 — Hegedűs L. 3, Farkas 4, Hauzer 4. Edző: Sárosi László. Csere: Hauzer helyett Horváth I. (4) az 59. percben, Láza he­lyett Budavári (6) a 61. percben, Fehérvári helyett Ravasz (6) a 86. percben. Góllövő: Tulipán a 9 percben, Tulipán a 31. percben, Pásztor a 60. percben. Szögletarány: 11:0 (6:0) a Haladás VSE javára. A 3. percben Hegedűs L. kö­zépen ugrott ki, 16 méteres lö­vését Tasnádi szépen hárította. Ellentámadás végén, Pásztor be­adását Gottdiener elől Kereki az utolsó pillanatban becsúszva tsztázta. A 9. percben a lesre játszó Haladás-védők között pásztor megszerezte a labdát. Tulipánhoz továbbított és a kö­zépcsatár 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0 A gól után a zöld fehér gár­da birtokolta többet a labdát, de gólhelyzetet nem tudtak terem­teni a vendégcsapat kapuja előtt. A 26. percben Kovács az alapvonalig jutott el, majd la­posan középre gurított, de Kuh­­­­árnak nem sikerült a labdát jól eltalálni, és így az a bal kapufa mellé szállt. A 31. percben Pásztor fa­­l­épnél hagyta Vöröst majd ügyesen visszagurított a jó ütembe érkező Tulipán elé, aki öt méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 2- 0 A 39. percben Farkas átadá­­át Kulcsár kapusból küldte a­obb kapufa mellé. A II. FÉLIDŐ első támadása végén, Kovács beadását Kereki nagy erővel a vetődő Tasnádiba lőtte. Táma­dott a Haladás, Horváth A. pró­bálkozott kétszer is lövéssel, de a labda mindig emberben akadt el. A 60. percben Pásztor a Haladás térfelén szerezte meg­­ a labdát, átjátszotta a rátáma­dó Királyt, és a kapujából messze kifutó Hegedűs P. mel­lett az üres kapu közepébe he­­lyezett. 3- 0 Az újabb gól után is, csak ámadgatott a Haladás, de sem­mi tervszerűség nem volt játé­kában. A lövések pedig sorra elkerülték Tasnádi kapuját. Far­kas fordulásból nagy gólt ra­gasztott a kapu jobb oldalába, de mivel a lövés előtt lesen állt, érvénytelen volt az egyéb­ként szép gól. A 80. percben Horváth I. 18 méteres nagy ere­jű bombája a jobb oldali lécen csattant. A 83. percben Buda­vári bal felső sarokra tartó lö­vését, Hegedűs P.-nek sikerült kitornásznia. ★ ★ Az Érdekes, változatos, jó iramú játék alakult ki az első percekben, mert a Bé­késcsaba nem állt be véde­kezésre, hanem bátran kez­deményezett. A gyorsan el­ért, csabai gól után — bár a Haladás átvette a játék irányítását — az óriási lel­kesedéssel játszó vendégek minden zöld-fehér kezdemé­nyezést szinte csírájában el­fojtottak. A meddő szom­bathelyi támadások közepet­te, viszont egy villámgyors ellentámadás újabb gólt eredményezett a viharsar­kiak gárdája javára. A má­sodik félidőben megpróbált erősíteni a Haladás. Ezen a találkozón azonban szin­te semmi sem sikerült ne­kik. A harmadik gól után pedig teljesen szétesővé vált a játékuk. Bármennyire is óriási meglepetésnek számít a Békéscsaba 3-0-ás szom­bathelyi győzelme lelkes, tervszerű, fegyelmezett já­tékuk alapján teljesen meg­érdemelt. A Békéscsaba kapujában Tasnádi jól őrizte a hálót. A védők szinte egymást múlták felül a jó teljesítmény­ben. Közülük Vágási nyújtotta a legjobbat. Magyar, Zsömbör­­gi és Láza is dicséretet érde­mel., Pásztor az egész mérkő­zés alatt nemcsak a védekezés­ben, de a támadások szervezé­sében is kiemelkedőt nyújtott. Csepregi is sokat volt játék­ban, aki csak Németh. A csa­társorban Tulipán két góljáért dicsérhető. Fehérvári rengete­get változtatta helyét, akárcsak Gottdiener. A Haladás kapujában Hegedűs P. a gólo­kért nem hibáztatható, akadt egy-két jó védése. A védők igen hullámzó teljesítményt nyújtot­tak, gyakran megfeledkeztek a támadásvezetés közben a biz­tonságos védekezésről. Kereki ezúttal is hihetetlen akarással küzdött, de most semmi sem sikerült neki. A középpályások mélyen formájuk alatt játszot­tak, akárcsak­ a csatárok. Tátrai játékvezető hibátlanul látta el feladatát. Mészöly Kálmán: — Csak gratulálni tudok játékosaimnak a fegyelmezett, lelkes játéku­kért. Sárosi László: — Végigver­­­gődtük a 90 percet. Kiss Antal NB I. TARTALÉKCSOPORT Haladás VSE —Békéscsaba 5-2 (2-2). Szombathely, 2000 néző. V: Babos. Haladás VSE: Tarlós — Fischer, Stieber * (Biczó), Kecskés, Kiss Gy, Pető (Kiss E.), Horváth Z., Tar (Nagy), Viszked, Holdosi, Tendii.­­ Békéscsaba: Bugyitt (Szi­lágyi) — Németh (Szász), Bagdi, Kerekes, Maján, Plásty­, Mohácsi, Alberti, Királyvári, Mártai, Fo­dor (Harmati). G: Horváth­ Z. (2), Holdosi, Pető, Viszked, ill. Már­tai, Királyvári (11-esből). Jó: Horváth Z., Viszked, ill. Bagdi, Al­berti. PMSC — Videoton 3-0 (2-0). Pécs, 3000 néző. Vezette: Kovács L. PMSC: Fiedler (Farkas) — Kenderesi, Herg­enrőder, Tapasztó, Szeszén, Borvai, Lingl, Zsolt, Har­gitai (Gál), Keresztes, Jónás (Rá­fi). Videoton: Disztl — Borsányi, Garamvölgyi (Brettner), S. Molnár, Palanek, Olajos (Vadász), Forogi, Horváth, Ress, Nagy T. Novák. G: Keresztes (2), Kenderesi (11- esből). Jó: Hergenrőder, Morvát, Keresztes, ill. Pörögi. .Tatabánya — Újpesti Dózsa 1-0 (0-0). Tatabánya, 500 néző. V: Kab­ai. Tatabánya: Kiss — Tóth A., Vass (Zsidó), Gálhidi, Ud­­vardi, Barabás, Tamás, Müller, Schmidt (Blatt), Hermann (Dupai), Nyitrai. U. Dózsa: Bodnár U. — Stemler, Molnár, Gyimesi, Várhi­di, Hegyi, Bodnár I., Herédi (Hö­­römpöly), Bene, Kerekes, Gyön­gyösi. G: Müller (11-esből), Só- Kiss, Tóth, Gálhidi, Tamás, ill. Bodnár L., Molnár,, Stemler.