Nemzeti Sport, 1998. március (9. évfolyam, 59-89. szám)

1998-03-28 / 86. szám

IX. 86. • 1998. március 28. Röplabda, női Magyar Kupa, elődöntő T­atabánya, ünnep, majd halotti tőr Első mérkőzések Vértes Volán SE­­Vasas-Budai Tégla 2:3 (8,11,-10, -11,-15) Tatabánya, 1000 néző. V: ifi, Kiss, Pelikán VÉRTES VOLÁN: Sza­bó A., Fellegvári, Balázs, Országh, Botos, Teron. Cs: Karsai. Edző: Kasziba Ist­ván. VASAS: O’Farrill, Sza­bó J., Serrano, IVANOV, KASTNER, Matykó. Cs: KALINJUK. Edző: Rati­movszky Károly. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:0, 10:2, 10:7, 13:7. 2. játszma: 3:1, 6:1, 8:2, 8:5, 9:9, 12:9, 13:11. 3. játszma: 4:1, 4:8, 8:9, 8:11, 9:14. 4. játszma: 1:1, 1:5, 6:6, 6:10, 9:10, 10:14. 5. játszma: 0:5, 2:8, 5:9, 5:11, 11:11, 12:14, 14:14, 15:15. A találkozót megelőző­en kis ünnepségre került sor: Stevik Péter, a Ma­gyar Röplabdaszövetség ügyvezető elnöke átadta az Interliga-bronzérmeket a Vértes Volán SE játékosai­nak. Úgy indult a találkozó, hogy a Vértes Volán való­sággal lesöpri a pályáról ellenfelét. A megszerzett tizedik pont után ugyan megtorpant a hazai gárda, ennek ellenére megnyerte a játszmát. Később is a ta­tabányaiak jeleskedtek, a Vasasnál csak két játékos nyújtott elfogadhatót, a többiek statisztáltak. Nagy fordulat következett be a harmadik játszmá­ban, amikor - 4:1-es veze­tés után - a Vértes Volán teljes csapata átvette egyik legjobb játékosának, Or­szágh Larisszának a szer­telen játékát. A fokozato­san feljavuló Vasas ki­használta ezt, Ivanov és Kastner mellett a kubai O’Farrill helyére csereként pályára lépő Elita Kalin­­juk is jól játszott - ki is egyenlítettek az angyalföl­diek. Hallatlanul izgalmas volt az ötödik játékrész, amelyben főként a szeren­cse döntött, ezúttal a Va­sas-Budai Tégla javára. A mérkőzés lefújását követően a Vasas edzője, Ratimovszky Károly nem tudta megfékezni az indu­latait, nem bírta elviselni a nézőtérről érkező, őt meg­találó ugratásokat, és kis híján bevetette magát a tö­megbe. Szerencsére lefog­ták, és nem történt na­gyobb baj. Kasziba István: - Nem lehetetlen továbbjutnunk, de nagyon nehéz lesz a visszavágó. Ratimovszky Károly: -Amit szerettünk volna el­kerülni, sajnos bekövetke­zett, a Vértes Volán lero­hant bennünket, és csak szerkezeti változtatással sikerült felrázni a csapa­tot. (Könczöl) AgriaComputer RC-BVSC 3:0 (2,0,1) Eger, 300 néző. V: Szép­halmi, Varga AGRIACOMPUTER: TÍMÁR, Fekete, Papi­­janszkaja, Akimova, BÓ­­TA, Sztankó. Cs: Helli, Wolf, Kalotai, Szabó. Edző: Tatár Mihály. BVSC: Erdélyi, Gud­­mann, Kalicli, Lombos, Papp, Brecher. Cs: Sinkó, Fidel, Antal. Megbízott játékos-edző: Brecher Zsuzsa. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:0, 3:2. 2. játszma: 15:0. 3. játszma: 9:0, 9:1. A két, külön kategóriát képviselő csapatból a ha­zaiaknak harminc perc is elég volt az ezer sebből vérző BVSC legyőzéséhez. A vendégek derekasan küzdöttek, de ez kevés volt ahhoz, hogy a tudáskü­lönbséget ellensúlyozzák. Tulajdonképpen már a nyitásoknál eldőlt, hogy melyik csapat szerez pon­tot. Az egriek döntőbe ju­tása nem lehet kétséges a vasárnapi visszavágón. Tatár Mihály: - Csak di­csérni tudom a BVSC játé­kosait, akiket a klub veze­tői juttattak ilyen szánal­mas sorsra. Brecher Zsuzsa:­­ Nagy kár érte, de igaz: haldoklik a BVSC. (fesztbaum) ­ Női kosárlabda NB I, rájátszás C­salódottak csatája Az 5. helyért BSE-Esma-DKSK-BorsodChem 79-72 (42-40) Városmajor, 150 néző. V: Forrai, Missura BSE: Szumnyi­­■P5jlS­kova (7), Csákány (4), BAGOLY (25/3), Nagy (15), Németh (16). Cs: ÚJHELYI (10), Andó (2). Edző: dr. Ránky Mátyás. DKSK: Molnár (11/3), Fo­dor (12), Anitics (4/3), JOHN­SON (14), KALMÁR-NAGY (23). Cs: Balogh (8), Iványi (-). Edző: Áron Balázsné. Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-11. 9. p.: 22-19. 13. p.: 32-23. 17. p.: 38-34. 25. p.: 56-50. 30. p.: 63-56. 35. p.: 71-65. Kipontozódott: Bagoly (38. p.), Kalmár-Nagy (40. p.) A csalódott csapatok csatájának első felvonása előtt mindkét edző egyet­értett abban, hogy az az együttes nyeri a párhar­cot, amelyik jobban ki tudja kapcsolni az elmúlt hetek csalódásait, az egyéb körülményeket, és a játékra koncentrálva küzd a Ronchetti-kupát érő helyezésért. Az első öt percben ezeknek a köve­telményeknek a Diósgyőr felelt meg jobban. A pa­lánk alatt magabiztosabb Johnsonék támadásban alig hibáztak, ám a véde­kezéssel jóval több gond­juk volt. A félidő derekán feltámadó BSE Bagoly lendületes játékával át­vette a vezetést, és a soka­dik sima ziccer után már­­már leszakította magáról a DKSK-t. A változatos­ság kedvéért Némethék sem örülhettek sokáig, mert a miskolci centerek egy dupla híján egyenlí­tettek. A második félidő elején is a középjátékosok remekeltek, igaz, ekkor a fővárosiak dobták a pon­tokat. A BSE a támadó­időt végigpasszolgatva, a Diósgyőr viszont villám­gyors akciókat követően talált a gyűrűbe, de a kü­lönbség így sem változott. A majoriak az utolsó percben taktikusan kosa­razva tartották meg az előnyüket. A párharc állása: 1-0, a BSE-Esma javára. Dr. Ránky Mátyás: - Fo­galmam sincs, hogy milyen szabályok szerint játszottuk ezt a mérkőzést. Áron Balázsné: - Úgy ér­zem, hogy egy picit jobb telje­sítménnyel nyerhettünk vol­­na a fővárosban, de az irányí­tó poszton meglévő gondjain­kat nem tudtuk megoldani. (túróczy) ­ Férfi kosárlabda Marc-Magyar Kupa Mindenki győzni akar! A hétvégi, körmendi férfi Marc-Magyar Kupa négyes döntője előtt megkérdeztük az érdekelt csa­patok edzőit, mit várnak együttesüktől. A szombati elődöntők során először Falco-Lépték KC-Da­­none-Honvéd mérkőzésre kerül sor. Földi Sándor (Falco-Lépték KC): - Nekünk már a négy közé jutás is nagy siker, de nagyon szeretnénk vasárnap tévés meccset játszani, ez pedig azt je­lentené, hogy kiharcoljuk a döntőbe kerülést. Nem lesz könnyű dolgunk, mert a négyes döntő másik három csa­pata szerintem jelenleg Magyarország három legjobb férfiegyüttese. Zsoldos András (Danone-Honvéd): - Remélem, szombaton visszavágunk a Falcónak a két hete a bajnokságban elszenvedett balszerencsés vereségért. A vasárnapi fináléban pedig szerintem bárki ellen képesek leszünk a győze­lemre. Ezúttal nem minket tartanak esélyesnek, de ez még jól is jöhet, hát­ha éppen így sikerül majd megnyer­nünk a kupát. A másik ágon Albacomp- SZÜV-Marc-Körmend összecsapás lesz. Nagy várakozás előzi meg ezt az elődöntőt, mert a hazai csapat az idei alapszakasz győztesével találko­zik. Farkas Sándor (Albacomp-SZÜV): -Nagyon szeretnénk megszerezni a ku­pagyőzelmet, de ehhez először túl kell jutnunk a Körmenden. Ez nem ígérke­zik könnyűnek, mert az Albacomp még sohasem tudott nyerni a körmendi oroszlánbarlangban. Ha függetleníteni tudjuk magunkat a külső tényezőktől, nem maradhat el a siker. Patonay Imre (Marc-Körmend): - Gondolom, minden csapat nyerni jön Körmendre, ezért hatalmas csatákra van kilátás. Nagyon szeretnénk jól szerepelni saját közönségünk előtt, de már szombaton meglehetősen nehéz­nek ígérkező mérkőzés vár ránk az Al­bacomp ellen. Döntő lehet, hogy a kri­tikus helyzetekben melyik csapat lesz higgadtabb. Most talán majd jól jön, hogy mi már nagyon sok éles tét­meccset vívtunk ebben az évben. (m. a.) iMarc: S H 0 E S Krónika Férfi kézilabda NB I Remekelt a „Dunaferr-arborétum” Kertésze és Fenyője Debreceni Dózsa-Dunaferr SE 20-29 (8-16) Debrecen, 200 néző. V: Herczeg, Südi DEBRECEN: Kenyeres - Kemény S., Lehmann 4 (3), Vágó, SZABÓ 6, VERESS 8, Somogyi 1. Cs: Vass­­,Sipos, Oláh, Juhász, Süvöltős. Edző: Benyáts Balázs. DUNAFERR SE: Zsembery - KERTÉSZ 5, Tolsztih 1, Rosta M. 2, Kemény J. 1, Kuzmicsov 2, Bene 4. Cs: Pulay (kapus), Károlyfi 3, Gál 2, FENYŐ 5 (2), Tóth E. 4 (2). Edző: Kolics János. Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4 Az eredmény alakulása: 6. p.: 4-4, 17. p.: 4-9. 25. p.: 5-15. 34. p.: 10-18. 48. p.: 17-22. A válogatott Kertész Balázs ve­zéregyénisége volt a nagyszerű napot kifogó Dunaferr SE-nek 11. p.: 6-6. 13. p.: 8-6. 16. p.: 10-7. 41. p.: 19-18. 53. p.: 24-24. 58. p.: 27-26. A hazaiak kezdtek jobban, de az előnyük gyorsan elolvadt. Ezután fej fej mellett haladtak a csapatok. A ceglédiek az egyenlítés, majd az egygólos ve­zetésük után a 12. percben tud­tak először két góllal elhúzni. A komlóiak megpróbáltak gyors akciókat vezetni, a hazaiak pe­dig agilis támadójátékuknak köszönhetően sorra dobhatták a hétmétereseket. Ezeket Gonzá­­lez értékesítette. A másik olda­lon Keszthelyi értékesítette biz­tos kézzel a büntetőket. Az 53. percben kiegyenlített a Komló, és a hajrá fantasztikus izgalma­kat hozott. A csapatok felváltva szerezték góljaikat, majd - 27-27-nél - ötven másodperccel a vége előtt az addig remekül játszó Klemán hibázott, és a vendégek vezethették az utolsó támadást. Ráadásul a játékve­zetők Gonzálezt kiállították, így a Ceglédnek emberhátrány­ban kellett kivédekeznie az utolsó negyven másodpercet. Pánczél Barnabás: - Sok sérülés tizedelte a csapatomat, amely ennek ellenére derekasan küzdött és telje­sítette a feladatát. A gárdát csak di­csérhetem. Vaszilij Sevcov: - Remekelt a csa­patom, és el kell mondanom, hogy nekünk ebben a bajnokságban még egyszer sem fújtak így a játékveze­tők. (Megjegyzésünk: lehet, hogy a nyelvi nehézségek, netán félreértés miatt, de nem világos, hogy Sevcov edző mire gondolt nyilatkozata megfogalmazásakor. Az „így” eb­ben a szövegkörnyezetben jelenthe­ti azt, hogy penetránsan gyengén bíráskodtak a játékvezetők, és azt is, hogy szenzációsan. Vajon miként történt? Mert a kiállítások és hete­sek aránya nem árulkodó. Botrány nem volt. Csak rengeteg gólt láttak a szurkolók. Ugye, nehéz nyelv a magyar...?) Kárpát-Hús KC-Nyíregyháza-Mol-Szolnok KK 26-21 (14-10) Nyíregyháza, 600 néző, V: Klucsó, Lekrinszky NYÍREGYHÁZA: Szabó - Szer­­gyuk 4, Tóvízi 2, BÉCSI 5, Habucz­­ki 2, MEDVE 5 (1), KISS 6 (1). Cs: Lencsés (kapus), Dengi 1, Dévald, Szakács 1, Kaplonyi. Edző: Köstner Vilmos. SZOLNOK: HERNÁNDEZ -Szloska 4, Soós 2, Glovin 2, MAKAI 8 (5), Szörnyi, Szép Kis 2. Cs: GA­­RABUCZ 2, Csere 1, Villás. Edző: Nagy Károly. Kiállítások: 2, ill. 2 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5 Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-1. 10. p.: 4-2. 18.­p.: 8-5. 28. p.: 13-10. 38. p.: 18-15. 45. p.: 19-18. 48. p.: 21-20. 57. p.: 26-21. Ezúttal nem született néző­csúcs a Bujtosi-csarnokban. Ennek talán az volt a legfőbb oka, hogy a hazaiak már nem léphetnek előbbre a tabellán. Az elején Szabó kiválóan vé­dett, és Habuczki gólja is nagy tapsot kapott. A szolnoki gárda erős védőfalat vont a kapuja elé, Tóvízi még külön őrzőt is kapott. A szolnokiak teljes erő­bedobással küzdöttek, és úgy tűnt, hogy a hazaiak csak az előnyük tartására törekszenek. A Mol-csapat olykor ügyesen szerzett labdát, de a helyzeteit - elsősorban Szabó kapus miatt - sorra elpuskázta. A második já­tékrészben felzárkózott egy gól­ra a szorgos vendégcsapat, de a végén elfáradt. Ekkor meggyőző volt a hazaiak technikai kép­zettségen és taktikai tudáson alapuló fölénye. Köstner Vilmos: - Szívósan csatá­zó ellenfelet győztünk le. Nagy Károly: - A küzdelmes já­tékban a nyíregyháziak jobban bír­ták a végjátékot. A nagyobb rutin és technikai tudás döntött. Csak jó szó illeti a hazaiakat. (kovácsné) Ózdi KC-Százhalombattai VSE 26-23 (15-11) Ózd, 1000 néző. V: Rózsa, Szabó ÓZD: TEREMY - Jakab 6, ÖR­­DÖGH 3, FÜGEDI 4, Kalinka, Krasznij 5 (1), KUN 7. Cs: Perever­­zia (kapus), Papp 1, Kerekes P., Big­­lek. Edző: Závodszky István. SZÁZHALOMBATTA: Hemela - Keresztes, GYŐRFFY 6 (2), ADOR­JÁN 3 (2), Molnár 3, KOSZTYUK 5, Lehel 3. Cs: KEREKES K., Novák (kapusok), Grundmann 2, Kende, Elek 1. Edző: Koller János. Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4 Az eredmény alakulása: 6. p.: 4-2. 12. p.: 6-4. 20. p.: 11-7. 26. p.: 11-11. 38. p.: 18-12. 47. p.: 22-16. 51. p.: 24-18. A mérkőzés előtt Závodszky István, a hazaiak mestere el­mondta, hogy csapatának na­gyon hiányzik már a siker, és a gárdának ezúttal mindenkép­pen győznie kell. A vendégek mestere, Koller János úgy fo­galmazott, hogy csapatának esélye van a hetedik hely meg­szerzésére, és ennek megfelelő­en alakította ki a taktikát. A ki­esés elkerüléséért küzdő ózdi csapat nagy lelkesedéssel vetet­te magát a küzdelembe, és ma­gához ragadta a kezdeménye­zést. Irányította is a találkozót, és fokozatosan növelte előnyét. Mindössze egyszer - 11-11-nél - „csuklottak” a hazai szurkolók. A szünet után is az ózdiak irá­nyították a játékot, és előnyük rendre hat-hét gól volt. A győ­zelem biztos tudatában a végén kissé kiengedtek, ezért szépíte­ni tudott a Duna-parti csapat. Az Ózd győzelme megérdemelt volt, és elképzelhető, hogy bent­­maradást ér. Závodszky István: - Remek kö­zönségünk nagyon megérdemelte már ezt a győzelmet. És mi is a si­kert, amely a legjobbkor jött. Koller János: - Amikor idejöt­tünk, tudtuk, hogy küzdelmes mér­kőzés vár ránk. A siker nem rajtunk múlott. Csapatomat csak dicsérhe­tem, akárcsak a nagyon lelkes ózdi közönséget. (Kanyiszkó) A DUNAFERR Megilletődötten kezdtek a debreceni fiatalok, és csak né­hány percig tudták tartani a lépést az ellenfelükkel. A duna­újvárosiak nem játszottak nagy elánnal, ám így is könnyedén szórták a gólokat. Főleg Ker­tésznek és Fenyőnek volt nagy lövekedve. A szünet után har­cosabban kezdtek a hazaiak, de öt gólnál közelebb nem tudtak kerülni az újvárosiakhoz. A hajrában még megrázták magu­kat Kuzmicsovék, és bajnoki ezüstérmeshez méltóan több re­mek akciót vezettek. Benyáts Balázs: - A második fél­időben hagyott bennünket játszani a Dunaferr. Kolics János: - A szünet utáni ka­pusteljesítményünk miatt nem tud­tuk növelni előnyünket. Cegép SE-Cegléd-Komlói Bányász 27-27 (15-14) Cegléd, 1000 néző. V: Sebők, Ta­­izs CEGLÉD: CZIRÁKI - TÖRÖK, GONZÁLEZ 9 (5), Jakab 4, KLE­­MÁN 6, TÓTH 6, Dávid 1. Cs: Len­gyel (kapus), KOTENKO, Varga 1. Edző: Pánczél Barnabás. KOMLÓ: Dobos - KALOCSAY 6, Polgár 2, PAPP 3, Kozlov, CSER­­KASZOV 5, Tóth 3. Cs: Pókos (ka­pus), Németh 1, KESZTHELYI 7 (6). Megbízott edző: Vaszilij Sevcov. Kiállítások: 12, ill. 12 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6 Az eredmény alakulása: 2. p.: 2-0. EDMONSON KÖRMENDEN: Kéthetes vakációra Körmendre érkezett a nyugati kisvárosban még mindig nagyon népszerű amerikai játékos, Charles Ed­­monson. Az ebben az idényben egy ciprusi csapatot erősítő ma­gasbedobó a jövő héten szeretne részt venni a Marc-Körmend edzésein. NEMZETI SPORT nn Asztalitenisz klubcsapatok Szuperligája az Ápisz-kupáért Pedig a mester mindent megpróbált Nők BSE-ASKÖ Linz (osztrák) 6:1 Iszajeva-Glanzer 2:0 (21,11), Agárdi-Liu Jia 0:2 (-18, -8), Szvitán-Budajová 2:0 (13, 12), Braun, Iszajeva-Liu Jia, Glanzer 2:1 (-19, 18, 8), Szvitán-Glan­­zer 2:0 (9,13), Iszajeva-Liu Jia 2:1 (-19,15,12), Agárdi-Buda­­jová 2:0 (11,18) A két csapat októberi találko­zóján 5:2 arányban nyert az ott­hon játszó BSE. Ezúttal is a Vá­rosmajorban rendezték a két gárda összecsapását (a vendégek kérésére), és megint csak a ma­gyar együttes nyert, igaz, most 6:1 arányban. Nem indult olyan könnyen a mérkőzés, hiszen a vendégek kínai idegenlégiósa két játszmában verte Agárdit, de a másik asztalon Iszajeva Glanzert győzte le, majd Szvitán is két könnyű szettben verte Budajo­­vát. Párosban a Braun vezette hazai duó két játszma után „döntetlenre” állt a vendégek párosa ellen, majd a harmadik szettben 7:4-re vezetett, amikor az osztrákok edzője heves tilta­kozásba kezdett a bíróknál: a magyar duó adogatását kifogá­solta. Nem volt szerencséje a reklamálással (valószínűleg azért, mert igaza sem volt), ugyanis a sajátjait zavarta meg úgy, hogy rögvest el is vesztették a döntő játszmát, mindössze négy pontot szerezve az említett incidens után. Szvitán imponáló teljesítménnyel győzte le Glan­zert, és Agárdi sem engedélye­zett szettet Budajovának. A nap legszínvonalasabb összecsapá­sán a BSE orosz idegenlégiósa, Iszajeva remekelt Liu Jia ellen, s nagyszerű kontráinak köszönhe­tően óriási csatában, 2:1 arány­ban meg is verte az osztrák-kí­nait. (amlet) Postás-Matáv SE­­Banik Havirov (cseh) 7:0 Dr. Bolvári-Strbiková 2:0 (15, 13) , Kuscs-Horaková 2:0 (9, 22), Kertai-Piperová 2:0 (19, 14) , Kertai, dr. Bolvári-Strbiko­vá, Piperová 2:1 (8, -18, 15), Kuscs-Strbiková 2:1 (-19, 13, 13), dr. Bolvári-Piperová 2:0 (14, 11), Kertai-Horaková 2:0 (17,12).