Nemzeti Sport, 2016. december (114. évfolyam, 328-356. szám)

2016-12-01 / 328. szám

nemzeti sport 2016. december 1., csütörtök MAGYAR KUPA A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT Dávid a Puskás Akadémia középpályása „így kiesni természe­tesen csalódás, ha a Ferencváros ellen játszottunk is, és ha nekünk a hétvégi, Budaörs elleni bajnoki legalább ilyen fontos. Nagyszerűen játszott a csapat, időnként jobban, mint a Fradi. A büntető? Nem biztos, hogy mi is megkaptuk volna azt a tizenegyest, de hagyjuk... Voltak helyzeteink, és ha így folytatjuk, jövőre ismét találkozunk a Fradival­­ az NB I-ben.” GALAMBOS DÁNIEL N­yolcszáz méter múlva térjen le balra, irányít el az 1-es főútról a mobiltelefonos navigációs rendszer - na, csak nem a kupafor­duló rangadójára igyekvők miatt ala­kul ki dugó Felcsút felé félúton? A helyi futballtemplomba meg­érkezve aztán egykedvűen kons­tatáljuk, bármennyire is hasznos a navigáció, annyira még nem szuper, hogy mindenkit magyar labdarúgó­mérkőzésre tereljen. Hova rúgod?! - ezt már legke­vésbé sem autós forgalmi segítsé­günk duruzsolja fülünkbe, hanem egy méltatlankodó drukker, de hát sajnos olyan spílerből kevés akad a gyepen, amilyen az oldalvonal mellett fagyoskodó két mester, akik bizonyára nem tévesztenének Itáli­ában (is) kipróbált daljukkal. Olyan, mint amilyennel Vincze Istvánt és Thomas Dollt megáldotta jó sorsa, persze a Serie A-ban sem akadt sok, hát még az NB I-ben, de amíg az olasz bajnokságban elkerülték egymást - a Lecce és a Lazio egyko­ri sztárja más-más szezonban sze­repelt Olaszországban­­, a Magyar Kupában valahára összefutottak. A Ferencváros trénere nem is bízott semmit a véletlenre, majd­hogynem a legerősebb tizenegyet vezényelte pályára, aligha azért, mert értesült néhány NB I-es csapat blamájáról, nevezetesen arról, hogy kizuhant a sorozatból a Videoton, a Haladás és az MTK. Hasonlót aligha engedhet meg magának immár a bajnokságot az elmúlt szezonhoz ké­pest legalábbis halványabban kezdő FTC - ennek szellemében mindjárt az elejétől igyekezett mezőnyfölényt kivívni. Sikerült, csakhogy a labdabir­toklási fölény helyzetekkel egyáltalán nem párosult, az egyedüli lehetőség azután adódott, hogy Leandro balról belőtt labdáját rosszul ütötte ki Poga­­csics Krisztián, de arról is lemaradtak a zöld-fehér támadók. Huszonöt perc alatt sikerült eddig eljutniuk, ami akkor is meglehetősen sovány, ha a felcsúti keret korántsem NB II-es. Csakhogy míg Thomas Doll a legki­válóbbjait küldte az arénába, Vincze István az ifjú titánoknak is lehetősé­get adott - a hétvégi, balmazújvárosi rangadón szereplők közül Vanczák Vilmos, Sándor György, Lencse László a keretbe sem került be. Az akadémiai triót az első osztályban is elfogadná jó néhány együttes, úgy tűnik azonban, a Puskás a kupadiadal helyett a feljutásra aspirál. Ettől még láthatóan nem mondott le a bravúr lehetőségéről, csakhogy hiába vezette remekül balról középre a labdát Pekár László, harmatosan lőtt, később pedig Tischler Patrik annál erősebb, de meglehetősen távolról eleresztett lövését paskolta oldalra Dibusz Dénes. A Bourne-rejtély izgalmaival nem vetekedett a kupapárharc, a csendet a „Hajrá, hajrá, Puskás!" gyerek­zsivaj, valamint az annál valamivel hangosabb „Fradi!" csatakiáltás törte meg olykor. Hanem a 28. percben villant egyet a Ferencváros, pontosabban Marco Djuricin, a védők közt kilépő osztrák csatár remekbe szabott mozdulat­tal lőtte ki a balösszekötő helyéről a hosszú sarkot. Mestermunkának volt nevezhető­­ a félidő maradék 30 perce és 55 másodperce a legkevésbé sem. A Fradinál nyilván mindent fe­lülírt a továbbjutás, vezérelvnek a „csak az meglegyen” tűnt, a Puskás Akadémia pedig tartalékos, de hogy előremutatóak legyünk - és ha már Bernd Storck is a lelátón foglalt he­lyet, éljünk az ő szófordulatával­­, távlati csapatával annál többre nem volt képes, mint hogy megnehezítse a címvédő továbbjutását. Az első félidő alapján legalábbis ezt a következte­tést vonhattuk le, ahogy Thomas Doll az oldalvonalon kiguruló labdát visz­­szaemelte Lovrencsics Gergő kezébe, meg éppenséggel azt, hogy a mester valahol a szíve mélyén még mindig bentről, stoplisban irányítana, és nem a kispad mellől - de hát érezhet-e a 4­5., másképp bármely, a futballt egykor magas fokon űző tréner? A második negyvenöt percre a hazaiak kocogtak ki előbb, hogy ez egyfajta nekibuzdulást jelentett-e, nem tudhattuk, mindenesetre cserélt Vincze István, Fényes Szabolcs helyett beküldte Hudák Martint - a Puskás Akadémia pedig valamelyest felpör­gött, ahogy a Fradi is. Meglehet, az egyre dermesztőbbre forduló időjárás váltotta ki, hogy szaporábban szedték a lábukat a játékosok, de mi ezt a leg­kevésbé sem bántuk. Marco Djuricin bizonyára igen, ő ugyanis egy bodicsek után leballagott, s jöhetett helyette Bu­sai Attila - a kupaspecialista. Az elmúlt szezonban ötöt, azt megelőzően négy gólt szerzett a sorozatban, idén pedig már négynél jár, de most mégsem ő, hanem Tóth Keve veszélyeztetett elő­ször a második játékrészben, Dibusz Dénes öklözte ki a balos bombát. Sőt a meglepetéshez is eggyel közelebb jutott egyórányi „futball” befújták... Olaszos stílus, német akarat, magyar virtus - a Puskás Akadémiát irányító Vincze István és a Ferencvárost vezető Thomas Doll MINDENT MEGTETT AZÉRT, hogy sikerre vigye csapatát, ám a megkérdőjelezett tizenegyes után a zöld-fehérek örülhettek. MÁRKVÁRT Gera Zoltán arcvédőben csatázott, viszont a tizenegyest maszk nélkül vágta be FOTÓ: SZ MTK KUDARC Meglepetés Dorogon Óriási meglepetésre búcsúz­tatta az NB II-es Dorogi FC az élvonalbeli MTK Budapestet - mégpedig Németh Szabolcs vezetőedző remek cseréje, Bor Dávid góljának köszönhetően. K­evéske örömre lehetett oka - Gera Dániel másfél hónap után újra kezdőként léphetett pá­lyára... „Borzalmas érzés, hogy bú­csúztunk a Magyar Kupától, igaz, négy-öt óriási lehetőséget is el­puskáztunk, vagyis csak magun­kat okolhatjuk a kiesésért - mond­ta az MTK Budapest szélsője, aki részleges combizomszakadásából épült fel. - Pedig természetesen nem kezeltük le ellenfelünket, ezt bizonyítja, hogy erős csapattal áll­tunk fel, s bár körülbelül kilencven tíz lehetett a labdabirtoklási arány a javunkra, sokra nem mentünk vele... Továbbra is hadilábon állunk a helyzetkihasználással, ezen sür­gősen javítanunk kell. Ami engem illet, örültem, hogy sokat a pályán lehettem, jót tett a lelkemnek, hogy újra az első perctől játszhat­tam. Nagyon sajnáljuk, hogy így alakult, de nincs más választási lehetőségünk, már az Újpest elleni bajnokira kell figyelnünk - mind­össze egypontos előnnyel állunk a már kieső helyen lévő Paks előtt, vagyis létfontosságú meccs vár ránk.” Az NB II-ben csak a tizenötödik helyen álló Dorogra is, Németh Szabolcs csapata a hétvégén a sereghajtó SZEOL-hoz utazik - de előtte még kiejtette az MTK-t a kupából... Az első félidőben a vendégek kézben tartották a mérkőzést, míg a második félidő közepén a végig „Sanyit” követelő szurko­lók megelégedésére Torghelle Sándor is pályára lépett. A nem várt fordulatot azonban a hazaiak edző­jének húzása hozta meg a mérkőzés hajrájában: a csereként pályára lépő Bor Dávid Grabant Bence remek passzát követően első labdaérinté­séből a kapuba talált... „Nagyon jó érzés volt, hogy a kispadról beállva rögtön gólt szereztem - mondta a 21 esztendős Bor Dávid, aki korábban három NB I-es mérkőzésen lépett pá­lyára a Paksi FC színe­iben, s egy gólig jutott. - Nehéz talajon kellett játszanunk, de küzdöt­tünk, s ez meghozta az eredményét. Remélem, Szegeden is sikerül nyernünk..." SZ. L. gP/LPT , , A varsóiaknak kötelező­­ nyerniük, ha nem akarnak­­ leszakadni az élmezőnytől. S­ufits wRsmR­iMsui piom | 1:0 X.® Labdarúgás 13 1 Sure 10­ X1X1. FifiEMVÁMS 2 (1)(1)(2) Felcsút, Pancho Aréna, 2112 néző Vezette: Németh Ádám (Georgiou Teodorosz, Király Krisztián) PUSKÁS AKADÉMIA: Pogacsics - Heffler Ta­mar, Tóth B., Forró - Fényes (Hudák, a szü­netben)­, Tóth K. (Spandler, 87.) - Márkvárt, Molnár Cs. (Óvári, 67.), Pekár - Tischler Vezetőedző: Vincze István FERENCVÁROS: Dibusz - Lovrencsics G„ Pintér Á., Nalepa, Leandro - Gera Z„ Csukics - Csernik, Hajnal (Bódé, 80.), Rju (Radó, 80.) -Djuricin (Busai, 52.) Vezetőedző: Thomas Doll Gólszerző: Djuricin (0-1) a 28., Tischler (1-1) a 66., Gera (11-esből, 1-2) a 105. percben Jó, Tar, Pekár, illetve Lendro, Rju, Djuricin MESTERMÉRLEG Vincze István: - A hosszabbításban néhányan elfáradtak, de büszke vagyok a csapatra, örömteli, hogy fiataljaink nem ijedtek meg, és bátran mertek futballozni. A tizenegyes? Szerintem Tóth Bence a labdát találta el, aztán lehetett ütközés, de úgy érez­tem, előbb a labdát rúgta el. Két forduló van még a bajnokságból, jó jel, hogy sérültjeink jönnek vissza, a fiatalokat pedig láthatóan bátran bevethetem. Thomas Doll: - Nem volt könnyű meccs, a szezonban nehezen nyerjük meg a mérkőzéseinket. Az első félidőben uraltuk a találkozót, egyetlen gólhelyzetet sem engedtünk az ellenfélnek, de előttünk sem adódott sok. Veszítettünk a sebességünkből, kreativitásunkból, ezért ilyenek a meccseink. Mindkét csapat megérdemelte volna a továbbjutást, mi voltunk a szerencsésebbek. A tizenegyes? Nem tudom, kicsit visszafogom már magam a bírói ítéletekkel kapcsolatban. Túl messze ültem, vissza kellene nézni az esetet. A Puskás Akadémiának biztos rossz, hogy így veszített, után­a Felcsút: Pekár László vitte el a labdát Pintér Ádám mellett, lövé­­sét-beadását pedig néhány lépésről továbbította a kapuba Tischler Pat­rik. Az egyenlítés felpaprikázta a ha­zaiakat, a vendégek rossz néven is vették az odapiszkálásokat, de leg­alább valódi kupameccsbe kezdett fordulni a találkozó. Az eredmény azonban nem változott, tíz perccel a vége előtt jött is az ügyeletes meg­mentő, Böde Dániel. A 90. percben kis híján tovább is juttatta klubját, Pogacsics Krisztián nagyot védett. A hajrára mégiscsak izgalmassá vált a mérkőzés, de nem dőlt el - jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban aztán egyre inkább nyomott a Fradi, a Pus­kás Akadémia hősiesen védekezett, mígnem egy igencsak jóindulatúan befújt tizenegyes megpecsételni lát­szott a sorsát. Tóth Bence lendített, Busai Attila irigylésre méltó színészi játékkal esett, a megítélt büntetőt pedig Gera Zoltán higgadtan váltotta gólra. Bár Heffler Tibor gyönyörű kapás­lövéssel eltalálta a lécet, a hosszab­bítás egyértelműen a Ferencvárosé volt, a továbbjutása korántsem ér­demtelen - kár, hogy ilyen tizen­egyessel vívta ki. Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző Vezette: Bogár Gergő (Pápai Zoltán, Máyer Gábor) DOROG: Zima - Nagyházi, Kovács I., Bora, Füredi - Hauser (Grabant P. 74.) - Szedlár, Hartyán, Perovics (Bor, 74.), Grabant B. - Jesó (Vígh Á., 68.) Vezetőedző: Németh Szabolcs MTK: Groppioni - Okuka, Baki, Poor, Vadnai - Kanta J„ Katona M. (Varga Sz. 74.), Vass Á. - Gera D. (Szatmári I., 85.), Nikacs (Torghelle, 63.), Ramos Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz Gólszerző: Bor (1-0) a 75. percben Jé: Bora, Kovács­­„ Grabant B„ Bor, ill. Kanta J. MESTERMÉRLEG Németh Szabolcs:­­ Óriási fegyvertény a továbbjutás. Fegyelmezetten lezártuk a terü­letet az ellenfél előtt, az ellentámadásokból veszélyes helyzeteket alakítottunk ki. Teodoru Vaszilisz: - A kidolgozott helyze­teinket nem tudtuk értékesíteni, márpedig a futball törvényei szerint ez vereséget jelent... Tudósított: SZIRÁKY LÁSZLÓ DOROGI FC­­| MTK BUDAPEST ||(0)