Tolna Megyei Népújság, 1958. május (3. évfolyam, 102-127. szám)

1958-05-31 / 127. szám

4 ÖKÖLVÍVÁS Bonyhádi MTE—Bajai Szállítók 9:7 Május 25-én, vasárnap a Bonyhádi MTE ökölvívó szakosztálya a Bajai Szállítók ökölvívóit látta vendégül barátságos mérkőzésen. A mérkőzé­seket Kerti (Dombóvár) játékvezető vezette. A 200 néző sok sportszerűt­lenséget láthatott. Eredmények: (Elöl­­állók a bonyhádiak.) Dénes II. veszt Puskás III. ellen. A két „apró” versenyző küzdelmé­ből a technikásabb bajai fiú biztosan kerül ki győztesként. 0:2. Wachler győz Strobán ellen. A fej­jel magasabb bonyhádi fiú ellen Strobán bátran küzd, de bal-jobb egyeneseivel Wachler mind­három menetben jobb és fölényesen nyer 2:2. Lukács győz Ujjnyi ellen. A hos­­­szúkarú Lukács ellen a bajai fiú nem tud kibontakozni és a bonyhádi fiú végigtámadva a mérkőzést, nagy ará­nyú pontozásos győzelmet arat. 4:2. Balogh—Rácz eldöntetlen. Egyfor­ma erők küzdelmét hozta a találkozó. Mindkét versenyző szépen küzdött és a döntetlen igazságos. 5:3._______ Kovács ellen Puskás II. edzője fel­adta a mérkőzést. Néhány ütésváltás után Ónodi edző bedobja a törülkö­zőt. A mérkőzésvezető Kovács győ­zelmét hirdeti ki. 7:3. Ettől kezdve a játékvezető sok téves ítéletet hozott. Tőke—Kuritál döntetlen. A nap legszebb mérkőzése. A bajai fiú az első menetben támad. Tőke jól üt közbe. Kiegyenlített első menet után a második menet elejétől Tőke erő­sen feljön és biztosan nyeri a küzdel­met. A döntetlen kihirdetését a kö­zönség füttykoncerttel fogadja. 8:4. László—Pozsgai döntetlen. Megis­métlődik az előbbi eset. A bonyhádi fiú különösen belharcban sokkal többet és tisztábbat ütött bajai ellen­felénél és a döntetlen Pozsgaira nézve hízelgő. 9:5. Erős—Nagy I. Mindkét versenyzőt sportszerűtlen versenyzésért lelépte­tik. Az ifjúsági Erős szépen kezd a felnőtt bajai versenyző ellen. Hatal­mas ütésváltás után Erősnek áll a mérkőzés, amikor egy véletlen után­­ütést a bajai versenyző úgy kíván megtorolni, hogy a bonyhádi fiút bir­kózással a padlóra vágja. Erős jobb felső karján harapástól érpattanás történt. Erős nem érdemelt lelépte­tést. Molnár—Kollár: Ez a mérkőzés is kettős leléptetést hozott. Molnár nagyerejű jobbegyenessel kétszer „küldi” a padlóra nyolcig Kollárt. Ónodi edző a bonyhádi Komlós ed­zővel vitáznak és ezen a címen a mérkőzésvezető mindkét versenyzőt lelépteti. Lovászt alkaros ütés címén lelépte­tik Goldring ellen. Mindkét verseny­ző láthatóan kiütésre megy. Lovász a második menet elején egy fejre ütött jobbhoroggal kiüti ellenfelét. A bíró kiszámolja Goldringot. Amikor kész a számolás, a bajai edző bekia­bálja a bírónak, hogy alkaros ütés volt. De erre a mérkőzésvezető Goldring győzelmét hirdeti ki. A sportszerető bonyhádi közönség­nek az a kérése az alszövetség felé, hogy a jövőben olyan játékvezetőket küldjenek, akik nem engedik meg, hogy csúnya, sportszerűtlen jelenetek fordulhassanak elő. Tolnai SE—Pécsi Tolna, 1500 néző. Vezette: Horváth. Tolna: Ezer —Schäffler, Kláb: Stra­­ubinger — Pruzsina, Jagicza — Fő­fai, Elekes, Széles, Bajza, Kappéter. Pécs: Szederes — Egervári, Becsei, Danajka — Halasi, Keresztes —Stel­­zaher, Somogyvári, Rákóczi, Angyal, Karácsonyi. Jó irammal indul a játék. A 15. percben Elekes hatalmas lövését nagy bravúrral védi a pécsi kapus, öt perc múlva Bajza van jó helyzet­ben, de elidegeskedi. A pécsiek 8—9 emberrel is védekeznek, s a tolnaiak nem találják meg az ellenszerét en­nek. A II. félidőben újból a tolnaiak indítanak heves támadásokat és a 9. percben Bajza a kifutó kapus mellett a hálóba lő. 1:0. Megjön a hazai Kc- Vasas 2:0 (0:0) zönség hangja. A 12. percben Széles nagy lövést küld kapura, mely a ka­pusról kipattan és a szemfüles Bajza lesz újból eredményes. 2:0. A pécsiek feladják a védekező taktikát és már nyíltan játszanak, támadnak, de a tolnai védelem hárít. A pécsieket újabb góloktól csak Szederes bravú­ros védése menti meg. A tolnai csapat teljes mértékben rászolgált a győzelemre, melynek nagyobb arányát a kitűnően védő pécsi kapus akadályozta meg. A pé­csiek csak a II. félidő közepétől vol­tak veszélyesek kapura. Jók: Elekes, Ezer, Klár, Bajza, illetve Szederes (a mezőny legjobbja), Danajka és Ka­rácsonyi. Kurovszky Sándor Paks—Tamási 4:1 (2:1) Tamási, 700 néző, vezette: Kovács. Nagy melegben kezdődik a mérkő­zés. A vendégek Tanner és Mészáros nélkül állnak ki, míg a tamási csa­patból Galambos hiányzik. A tarta­lékok mindkét csapatban éreztetik hatásukat. Az első negyedóra in­kább mezőnyjátékkal telik, majd Darnai Bencsikhez játszik, aki gólt lő. 1:0. A 25. percben Magyar, Ke­lemen összjáték után Hegedűs lő gólt. 1:1. A félidő utolsó percében védelmi hibából Darnai szerzi meg a paksiaknak a vezetését. A második félidőben sem javul a játék színvo­nala és továbbra is egész alacsony színvonalon játszanak. A 24. és a 44. percben Kunfalvi lő gólt a­ jobbol­dali védelem hibájából. 4:1. A nagy meleg rányomta a bélye­gét a játékra. Jók: Darnai, Bencsik, Vigh, illetve Molnár I, Molnár III. Rózsa Andor Dunaszentgyörgy—Cikó 4:1 (3:1) Dunaszentgyörgy, 600 néző, vezet­te: Ligeti. A két csapat találkozása rangadóhoz illően magas színvonalú, nagyiramú játékot hozott. A veze­tést a cikóiak szerzik meg a 15. percben, 0:1. A gól után Horváth kapja a labdát, aki 30 méterről kül­dött váratlan lövést, és a labda a hálóba jutott. 1:1. A 25. percben Kiss lő gólt. 2:1. Tíz perc múlva Kiss beadását a kapus kiüti és Hor­váth juttatja gólba. 3:1. Az iram a II. félidőben is tart. A 30. perc­ben a cikói középcsatárt akadályoz­zák a lövésben, a vendégek 11-eshez jutnak, de a balösszekötő a labdát a kapu mellé gurítja, öt perc múlva Kiss beadásából Horváth lő gólt, 4:1. A mérkőzés végén a kö­zönség mindkét csapatot megtapsol­ta sportszerű játékáért és külön a játékvezetőt is, aki végig hibátla­nul vezette a mérkőzést. A cikói csa­patban jó együttest ismertek meg a dunaszentgyörgyiek. Kisdorog—Fürgéd 2:1 (1:0) Az első negyedórában rendkívül élénk és változatos volt a játék, de gól csak a 17. percben születik. Egy előrevágott labdával Krémer kiug­rik, lerázza magáról a védőket, s éles szögből a kapu közepébe ta­lál. 1:0. Később újra Krémer hozza fel a labdát, Nagy II-höz játszik, kinek szép beadását Jakab a ka­pusba lövi. A 25. percben Nagy I. szabadrúgását védi a fürgedi kapus Az I. félidő utolsó percében a ven­dégek egy veszélyes támadást ve­zettek. A középcsatár már csak a kapussal állt szemben, de egy kis­­dorogi védő az utolsó pillanat­ban mentett. Szünet után Fürgéd rohamoz, s enyhe fölényük a 9. percben góllá ért. Ezután unalmas mezőnyjáték alakult ki, a csatárok gólképtelenek. A félidő 30. percében Nagy II. egé­szen az alapvonalig jut el, onnan szépen ível be. A labda átszáll a kapus feje fölött, s a befutó Kré­mer ragyogó fejest küld a hálóba. A következő percekben Kisdorog szé­píthetett volna, de egy 11-est elhi­báznak. A mérkőzés egy kisdorogi szöglettel ér véget, ami messze ka­pu mögé száll. A rekkenő hőségben gyenge színvonalú játékot láthatott a közönség. Jók: Krémer, Gscheidt és Lukács, valamint a fürgedi ka­pus és középcsatár. Márton Árpád Felsőnána—Kövesd 4:1 (2:0) Megyei II. osztály: Felsőnána 400 néző. Vezette: Bihari. Az első 15 percben a hazaiak három gólhely­zetet hagytak ki majd a harminc­­kett­dik percben egy szép összjáték után Csutora megszerzi a vezetést. Négy perc múg­­a újabb gólt rúgnak a hazaiak. A második félidő elején a vendégek támadnak, de nem tud­­­nak gólt elérni, míg a tizennegyedik­­ percben egy fűmé­rő révén i­onti j lesz eredményes. 2:1. A hatvanket­­tedik percben Erős, majd a hatvan­­ötödik percben Kocsis lő gólt. 4:1. A hazai csapat megérdemelten győ­zött, Bihari ’tékvezető jól vezette a mérkőzést. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG SPORTMŰSOR Labdarúgás NB II: Láng­gyár—Budafok, Sztá­­linváros—Győr, Pécsbányatelep— Szekszárd, Oroszlány—ZTE, Kapos­vári Kinizsi—Kaposvári MTE, Za­laegerszegi Dózsa—Veszprém, Nagy­kanizsa—Sopron, Székesfehérvár— Pécsi VSK, Délbudai Spartakusz— Szombathely. Szabadnapos: Moson­magyaróvár. NB III: Mohács—Tolna, Sziget­vár—Bonyhád,, Simontornya—Nagy­­kanizsai Vasutas, Pécsi BTC—Nagy­­kanizsai Építők, Kaposvári Textil— Pécsi Vasas, Csurgó—Pécsujhegy, Nagyatád—Kaposvári Dózsa, Baja— Dombóvár. Megyei Bajnokság: Szekszárd— Dombóvár (Street), Paks—Dunaföld­­vár 17.30 (Fejér megyéből), Döbrö­­köz—Tamási (Horváth), Kurd—Hő­­gyész (Völgyesi), Nagydorog—Nagy­­mányok 17.30 (Dudás), Máza—Báta­­szék 17.30 (Ligeti). A mérkőzések előtt a sportkörök ifjúsági csapatai­nak mérkőzése a megyei ifjúsági bajnokságért: Szekszárdorn : Szek­szárd—Dombóvár rangadó az első helyért. II. osztályú bajnokság: Decs— Őcsény (Zsigmond), Sióagárd—Cikó 17.15 (Csima), Dunaszentgyörgy— Kajdacs 17.00 (Nagy), Szedres—Kö­­lesd (Peresztegi), Felsőnána—Zomba (Schnierer), Gerjen—Nagyvejke 16.30 (Bihari), Gyönk—Regöly 17.00 (Sza­bó), Ozora—Szakály 16.30 (Kleiber), Kocsola—Fürgéd 14.30 (Berta), Pin­cehely—Simontornya 17.00 (Kovács J.), Mucsi—Iregszemcse 16.30 (Vára­­di), Kisdorog—Nagytormás (Zsol­dos). KÉZILABDA: Férfi mérkőzések: Hogy­ész—Te­ve!, Gyönk—Dombóvár, Szekszárd— Tolna. Női mérkőzések: Zomba—Bony­hád, Simontornya—Szekszárd. RÖPLABDA: Férfi mérkőzések: Felsőnána— Ozora, Dunaföldvár—Szedres, Sió­agárd—Decs, Simontornya—Izmény. Női mérkőzések: Juhé-Kisdorog— Dunaszentgyörgy, Alsóhidvég—Ka­kasd, Döbrököz—Decs. ATLÉTIKA: Tolna—Somogy—Baranya megyék közti Béke Kupa Kaposvárott. Az NB II-es Budapesti Előre Faddon A Faddi Sportkör meghívására a Budapesti Előre NB II-es vegyes csa­pata látogat el vasárnap délután Faddra. Délután öt órai kezdettel ját­szik barátságos mérkőzést a faddi csapattal. A mérkőzést Harangozó Sán­dor vezeti. A június 1-re kisorsolt bajnoki mérkőzést Váraljával közös megegyezésben június 8-án játszák le. Az Előre—Fadd mérkőzés előtt, 3 órakor barátságos labdarúgó mérkő­zést játszik két helyi csapat. 1958 május 31. SÁRKÖZI ÁLLAMI GAZDASÁG megvételre ajánlja az alábbi elfekvő készleteit: Lószerszá­mo­k Igásszekerek Kéziszecskavágók Baromfitelep felszerelés R—55 traktor alkatrészek ALKALMI VÁSÁR június 2—8-ig SZEKSZÁRDON a korzón felállított Népből!- sátrakban ZOMÁNCEDÉNYEK kg-ként 16’30 forintos árakban TÖBB EZER ruházati, vas, műszaki, üveg és vegyi árucikk SZEZONVÉGI KIÁRUSÍTÁSA 20—60 százalékos árcsökkenés Csak 6 napig! APRÓHIRDETÉSEK Használt sötétbarna hálószobabú­tor eladó. Cím a kiadóhivatalban: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. BONYHÁD, Dózsa u. 11. szám alatt 3 szobás, 2 konyhás lakás el­adó. Gazdálkodásra alkalmas 200 négyszögöl kert. FELHÍVJUK az intézmények, vál­lalatok, közületek figyelmét, hogy téli szénszükségletük biztosítása cél­jából megrendelésüket, a II. és III. negyedévi beszerzésre, már most juttassák el hozzánk, hogy igényelt mennyiséget időben biztosítani tud­­­­juk és a téli torlódásoknak ezáltal­­ elejét vehessük. Pécs-Szekszárdi TÜZÉP Vállalat. MÉHEK Monor és Nagy-Boconádi kaptárral, vagy anélkül, és rajok eladók. Oláh János, Bonyhád, Kossuth Lajos u. 29. szám. A JOGÁSZ SZÖVETSÉG június hó 7. napján bált rendez. Meghívók a szekszárdi II. sz. Ügyvédi Mun­kaközösségben igényelhetők. FED 2-es új fényképezőgép eladó. Érdeklődni lehet a szerkesztőség­­­­ben. Fizetési kedvezmény. Hírlapárusításra Szekszárd területé­­­­re a szekszárdi postahivatal áruso­­r­kát vesz fel. Kereseti lehetőség 1000 forinttól felfelé. Jelentkezés a szek­szárdi postahivatal vezetőjénél. 500-as DKW, 2 hengeres olcsón­­ eladó. Schmidt Gyula, Nagyberki. ELADÓ igényesnek 10 000 kilomé­tert futott zöld Pannónia. Megte­kinthető: délután 4—6 óráig dr. Illyés. Szekszárd, Kórház, Tüdőosz­tály. JUHÁSZOKAT keres a Gerjeni Állami Gazdaság. Juhászok felvé­telre a Gerjeni Állami Gazdaságnál jelentkezhetnek. Fizetés kollektív szerint: ELADÓ 1400 négyszögöl szántó, és 1600 négyszögöl rét Dunaföldvár, Kanacs Újkútnál 6000 forintért. Ér­deklődni: Kaskai József Pécs, Ist­­ván-akna Sudár, Bányász Otthon, GARAY FILMSZÍNHÁZ Május 29—június 1-ig: Mexikó szerenád Káprázatos, színes mexikói revüfilm. Előadások kezdete: Vasárnap: 4, 6 és fél 9 órakor. Hétköznap: 6 és fél 9 órakor. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Felelős Kiadó: az MSZMP Végrehajtóbizottssága Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd. Mártírok tere 15-17 Telefon: 20­10, 20-11 Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21