Uj-Somogy, 1942. szeptember (24. évfolyam, 197-221. szám)

1942-09-28 / 219. szám

6 — Olcsóbb lett a zsemlye. A nemrég újból megállapított nagyságú zsemlye árát október 1-től kezdve leszállították dara­bonként 5 fillérre. 1 , 1, y-r-nn^r-T r—i--­ Rádió-műsor. Kedd• 6.40: Ébresztő, torna. 7: Hírek. Közlemények. Reggeli zene. 10.15: Székesfővárosi tűz­­oltózenekar. 11.20: Grieg-dalok. 11.40: Divattudósítás. 12.10: M­­­­vészlemezek. 2: A folyamőrök fúvószenekara. 3.20: Zongora. 3.45: Gyermekdélután. 4.20: Hí­rek német, román, szlovák, ru­szin nyelven. 5- Melles Béla ze­nekara. 5.40: Felolvasás. 6.20: A háborús élelmezés konyhája. 7 05: Kétzongorás jazz-műsor. 7.25: Felolvasás. 7.45: Rádióze­nekar. 8.40 Magyar toll a ma­gyar kardért. Versek 9.15: Né­met népzene.10.10: Magyar nó­­ták. 11.10: Vonósnégyes.______ Speciális fegyver, tar is sportszeközist Mitlancskó Károly puskamű­ves, Kaposvár, Fi­a, 22. Telefon 587 VERITÁS német varrógépek és STYRIA, TORPEDÓ kerékpárok ________Ismét kaphatók._______ Szemüvegek Látcsövek Hőmérők Féntépészeti sikkek • gelőny­ösebrv beszerzés, forrása ACZÉL DEZSŐ Hatty* Drogéria Is Látszerészeti Szakim Kaposvár, FO-atea 18. nám Amatir l­Bfkiplszeti m­aokík kidolgozása ?! Till gyermekruha, kabát gyapjú kötött mackó svájci és bolyhos nadrág patent harisnya tréningruha, stb., stb. Iskolakézi munka Gy­apjúfonal himzafonal horgoló fonal függöny •Agyterítő nagy választékban Fried Anna, Fő-u. 21 Gyűjtse a vadgesztenyét! Minden mennyiséget átvesz a legmagasabb napi áron KOHN HUGÓ terménykereskedő, Kapos­vár, Berzsenyi­ u. 27. Tel. 797. Elsötétítés ma 9 óra 30 perckor. «PROHIRDETESE Fajtiszta, fekete spaniel coker köly­kök eladók. Babócsa, Merész Gyuláné, _____________________________0313 Bejáró-mindenest keres félnapra? kis család. Cím a kiadóban. Elsőrendű­ szakácsnő állást keres pusztára, urasághoz. Cím : Damjanich­­utca 2. sz. 6312 Belvárosban 2x3 szobás ház eladó, Cimeket a kiadóba kérek. 6314 Bejárónőt azonnalra vagy l-ére fel­­veszek. Dr Szabó, Erzsébet ut 12. 6306 Eladó góré, morzsoló, 2 drb perme­tezőgép. Honvéd-u. 48. 63­­4 Szitákat, rostákat a készitőnél vegyen vagy rendeljen. Különféle mi­nőségek. Nagy Lajos szitásmester, Ber­­zsenyi-u. 38. 5997 Felelős kiadó: de Thürl, Zsigmond. Uj-Somogy Nyomda és Lapkiadó R.-T., Kaposvár: Köntrássy-u. 6. Felelős: Erdélyi József Hirdessen az ÚJ-SOMOGY­ban! VÁROSI MOZI Szeptember 28-án, hétfőtől Szeptember 30 ig, szerdáig Jávor Pál, Raffay Blanka, Réthy Eszter, Kökény Ilona főszereplésével ESTÉLYI RUHA KÖTELEZŐ Elsőrangú magyar filmregény. ___________________Kiegészítés : Tűz a pusztán. ____________ m­—r Apolló mozi_______.dár Szeptember 29-én, kedden Szeptember 30-án, szerdán Csak felnőtteknek ! Paola Barbara, Vittorio De Sica és Gino Cervi nagyszerű alakításával BŰNÖS NŐ Az igaz szerelemben megtisztulva tér vissza a bűn útjáról _______________________a megtévedt leány.___________ Előadások: köznapon 8, 5 és 7 órakor, vasárnap 1, 3, 5 és 7 órakor. Köznap a 3 órái, vasárnap az 1 órai előadás mérsékelt helyárakkal.______________ Az előlegezéseket az előadások megkezdése előtt negyed óréig tartjuk fenn FIGYELEM I JEGYEI.OV&TKL egész napon él csak a VÁROS­ MOZIBAN. 1942. szeptember 28. ÚJ-SOMOGY Pirolis nélkül ne vessünk! Gabonaüszög, gomba, fekély, penész ellen használjak PORZOM RZOPAC,ABAVIT higanyos csávázószereket. Szükséglet 100 kg vetőmaghoz 20 dkg pác. ÁRUFOGYASZTÁSI SZÖVETKEZET KAPOSVÁR, VASÚTTAL SZEMBEN. Győzött a Rákóczi. Rákóczi—Óbecse 3:1 (1:0). Hosszú, fárasztó utazás után állt ki a Rákóczi második vidéki mérkőzésére és lelkes játékkal bravúros győzelmet aratott. A Rákóczi a következő össze­állításban állt ki: Kovács­,­kacs, Légrády, Fényes, Zábor­­szky, Harag, György, Szőllősi, Avar, Kovács,­ Zsurka. Az első félidőben a Rákóczi nagy, szél ellen játszik és a 4. percben Szöllősi szép lövését vi­szi a szél kapu fölé. További tá­madások eredményeképen a 19. percben György szépen bead,, a labdát Avar­ fejjel Kovács elé teszi, ki kapásból nagy­ gólt ejt, a bal felső sarokba, 1:0. A játék­­változatos, de további eredmény nincs. A második félidőben a Rá­kóczit támogatja a szél, mégis a 9. percben Takács simest vét, amiből Óbecse kiegyenlít, 1:1. A gól után a hazai csapat óriási nyomást fejt ki, a Rákóczi ka­puja válságos perceket él át,de de a védelem Kovács kapussal az élén, bravúros munkát fejt ki. Ezután bajnokcsapatunk is átveszi az iramot és teljesen el­­lenfele fölé emelkedik. Egyik tá­madást a másik után vezeti és most Óbecse védelme van nagy­ munkában­, de a gólt elhárítani nem tud­ja és 11-est vét, amit Sző­csi a jobb alsó sarokba he­lyez és máris 2:1. A gól után sem lankad a Rákóczi-nyomás és Avar a 39. percben a kapura bombáz vagy 20 méterről, amit a kapus csak kiütni tud, a bőr Kovács elé kerül, aki védhetet­­lenül belövi­, 3:1. U­tána az ered­mény már nem változik. A mérkőzés végén szimpátia­tüntetés volt a játékvezető és a Rákóczi mellett. Döntetlent játszott a Tj Turul. K. Turul—MPSE 3:3 (2:1). Vezette: Németh (Nagykanizsa). Vasárnap délután 1000 néző előtt erős iramú mérkőzést ví­vott a Turul a budapesti MPSE ellen, de csak döntetlent ért el vele szemben. A mérkőzést zász­lócsere előzte meg, a Turul ne­vében vitéz Adorján József üd­vözölte a vendégcsapatot. A szünet előtt általában a Tu­rul volt a támadó fél, már a 10. percben Berecz szépen előre vá­gott labdáját Simon belőtte, 1:0. Utána sorozatos gólhelyzeteket hagytak ki a hazai fiúk, semmi sem sikerült nekik. Ellenben a 30-ik percben Boldog elvesztette a labdát s a szemfüles csatár, Maksz, belőtte. 1:1. Nagy védel­mi hiba volt. De a Taril újra erősített és a 44. percben Be­recz 25 méteres hatalmas lövése védhetetlenül szállt a hálóba. 2:1.­­ A szünet után a Turul kapuja kétszer is nagy veszély­ben volt, de Boldog kifutással mentett. Az 5-ik percben 11-es a Turul ellen, de Boldog azt is kivédte, nagy védés volt. A 17-ik percben a jobbszélen játszó Vil­lám remekül lefutott s beadását ott belőtte,­ 3:1. Ettől kezdve a Turul védelme hibát­ hibára hal­mozott s a 30-ik percben Rigler, a balszélső, gólt lőtt, 3:2. Majd Berecz hagyott ki nagy helyze­teket. A 40. percben Rigler be­lőtte az egyenlítő gólt, 3:3. A Turulból Boldog, Havasi, Kordé, Villám és Ott voltak jók. Az MPSE-ből­ Simon, Maksz és Rigler voltak jók. Németh játékvezető ítéleteivel csak a Turult sújtotta. I. oszt, bajnoki: Turul II.—Szigetvári AK, baj­noki, 4:0 (1:0). Vezette: Temesi, Kaposvár. Góllövők: Bolris 3, Kovács II. Méhészeti cikkek lerakata Lengyel vaskereskedés, Korona-u. 5. SZECSKAVÁGÓ, RÉPAVÁGÓ, ACÉLKÉSEK kaphatná ll E Ni G­y El Ki VASKERESKEDÉSBEN KORONA-u. 5. FERENC JÓZSEF KESERŰVÍZ Kézi, állványos és villamos (220 V áramhoz) állatnyírő­gépek legjobb kivitelben Dobrovszky Károly mírktiszttrzisnél kaphatók, KAPOSVÁR , FŐ­ UTCA 3. A TURUL ÉTTEREMBEN minden este Dankó Lajos szalon és cigányzenekara muzsikál. Vasvári Györgyi énekel. A KORONA ÉTTEREMBEN minden este Zsolnay Vilmos szalon és cigányzenekara muzsikál.