Uj-Somogy, 1944. május (26. évfolyam, 97-121. szám)

1944-05-08 / 103. szám

fi T E S T E D 1111 11 1 ^* Könnyű Rákóczi győzelem! Rákóczi—Tokod 5:0 (2:0). Bajnoki. Nyolcszáz főnyi közönség gyűlt össze vasárnap ,délután a Rákóczi­­pályán, hogy tanúja legyen a Rá­kóczi—Tokod bajnoki labdarúgó­­mérkőzésnek. Negyed négykor futott ki a két csapat a pályára. A sorsolásnál a hazaiaknak kedvezett a szerencse és a szélről támogatott kaput vá­lasztották. Rákóczi: Solymosi — Temesvá­ri, Légrádi — Fényes, Záborszky, Szőllősi — Hanga, Biczó, Kovács, Galgóczi, Radnai. Tokod: Hámori — Novák, Sza­bó — Süttő, Tordai, Kincses Z. — Bognár, Kincses III., Újvári, Roz­­gonyi, Kocsis. Az ellenfél középcsatára indí­totta el a labdát és már az első percekben Temesvári szabadrúgást rúgott. Szépen indult labdája Ko­vácshoz szállt, az fejjel Hangának továbbította, aki kicselezte a rá­futó Süttőt, Biczónak gurította és annak beadását Kovács kapásból fölé lőtte. Nagyon szép akció volt s a közönség élénk tapssal jutal­mazta a pompás támadást. Zábor­­szki dancsa miatt az ellenfél által rúgott szabadrúgás Solymosi ka­puja fölé szállt. A Rákóczi csatá­­rba mintha szárnyakat kaptak vol­na, egymásután vezették szebbnél­­szebb támadásaikat Hámori kapu­ja ellen. Solymosi egyik kapu­­kirúgását Kovács a balszélen el­csípte és nagy lendülettel tört ka­pura, mintegy 20 méterről erősen megvágta a bőrt és Hámori csak kiütni tudta Hanga elé, akinek fél­magas lövését a kapufa fogta fel. Meleg helyzet volt. Úgy látszik, Hámori nincs hadilábon a szeren­csével. A Tokod csak szórványos lefutásokkal igyekezett, nem igen sok eredménnyel, mert hol Légrá­di, hol Temesvári küldte vissza a labdát. Hamar megállapítást nyert, hogy a Rákóczi pontosabb összjá­­tékkal jobban játszik, mint ellen­fele. Biczónak volt egy nagy helyzete a 6-oson, azonban elnézte. Most a Tokod Bognár révén sarokrúgást harcolt ki és ivett labdája Légrá­­diról ismét kipattant. Kocsis újabb sarokrúgását Rozgonyi magasan a kapu fölé rúgta." A 18. percben érte el első gól­ját a Rákóczi. Egy szabadrúgás után Biczó szépen szöktette Han­gát, az pár lépést futott még, majd éles lapos lövéssel a ka­pu jobb sarkába lőtte a bőrt. 1:0. Kezdés után ismét a Rákóczi szo­rongat és mindjárt Kovács erős lö­vését kellett Hámorinak fogni. A Tokod kissé feljött egy partdobás után, Kincses III.-hoz került a lab­da, akinek erős lövését Solymosi kapufára tolta és onnan pattant vissza a mezőnybe. Szőllősi szöktette Radnait, ki­nek félmagas beadását Novák kézzel ütötte le. A megítélt bün­tetőt Kovács értékesítette. 2­-0. A félidő hátralévő részében a já­ték vesztett iramából és mezőny­játékkal ért véget. A II. félidő kezdése után Kovács a 6-osról kapu fölé emelte a lab­dát. Tokod csak erőtlen lefutások­kal próbálkozott és egy­ ilyen tá­madás leszerelése után az előre­törő Légrádit dancsolják. A körülbelül 40 méterről rú­gott szabadrúgás átszállt a védők feje felett, Biczó és Hanga egy­szerre érkeztek a kapuhoz és a labdát Hanga már csak beljebb tolta a hálóba. 3:0. A harmadik gólt hamar követte a negyedik. Partdobás után került a labda Galgóczihoz, kinek félmagas lö­vése védhetetlenü­l kötött ki Há­mori kapujában. A Rákóczi játékosok, látva már a biztos győzelmet, kissé leálltak és ezidő alatt a Tokod felnyomult. Kemény, helyenként durva játékot folytatott, aminek eredménye a 25. percben Kincses III. kiállítása, aki súlyosan dancsolta Légrádit, akit a partvonal mellett ápoltak és aki rövid szünet után, élénk taps köz­ben, ismét felment a pályára. A Tokod közben veszélyesen táma­dott, de hol Solymosi, hol meg a védők tették ártalmatlanná a ka­pura tartó labdát. Nagy helyzetet hagyott ki Kovács, aki a Légrádi­­tól kapott labdát a hatosról mel­lé gurította. Az ötödik gól sem vá­ratott sokáig magára. Temesvári hosszú rúgással küldte előre a lab­dát, amit Fényes ügyesen elcsípett. Kovácshoz tolta, aki egyből Rad­­naihoz gurította. Radnai, pár lé­pést futva, félmagas éles lövéssel a hálóba lőtte. 5:0. A gól után már nem sok idő volt hátra, amiben hol a Rákóczi, hol pedig a Tokod kapuja forgott ve­szélyben. " A Rákóczi még ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Helyen­ként igen szép támadásokat vezet- 8 tól hétfőtől 10-ig szerdáig 9-én kedden 10-én szerdán VAKOSJ HŐSI A legújabb magyar film ! Szilágyi Szabó Eszter, Greguss Zoltán, Tímár József, Fáy Béla alakításával A LEJTŐN Edőrangu magyar filmszenzáció. APÓ LIL 0 M O Z I Jules Berry, Joseline Gael, Milly Matis, Georges Grey alakításával SENKI FIA Érdekes, kedves filmregény egy 12 éves aranyos fiúról.__________________ Előadások kezdete köznapon 5, 5, 7 órakor Ünnepen és vasárnap d. e. fél 11, d. u. S. e. 7 órakor. Köznapon S-kor és ünnepen d. e. fél 11-kor mérsékelt helyárak._______________ as sl«t e­ ri«›oke›u elficAA sok neskessére elítt MW^árálf ‘“»‘1«» 1 neyiLM i neriLávánL upu *t e»k ›•» viaoss mozi&a hí VJ.SOMOOI tek és a kapuralövéssel sem ma­radtak adósak a csatárok. A me­zőnyben is kitűnt a Rákóczi jobb játéka és végig kezében tartotta a játék irányítását. A Tokod csapa­tát csak a lelkesedéséért lehet di­csérni, különben nem sokat mutat­tak. Néha a megengedettnél is ke­ményebben játszottak. Egyénileg a Rákócziból kitűnt Légrádi, Biczó, Kovács és Szől­lősi. A Tokodból, Hámori a góloké­ról nem lehetett. Volt egy-két szép védése. Elég Kocsis játéka emel­kedett ki. A­­játékvezető érthetetlenül nem adott meg egy szabályos gólt, íté­leteivel nem mindig értettünk egyet.. i bajnokság felé... Turul—Barcs 3:1 (1:0). Bajnoki.­ ­A Turul labdarúgó csapata Bar­cson ismét pompás győzelmet ara­tott. Annál nagyobb jelentőségű ez a győzelem, mert a kék-sárgák is­mét tartalékosan álltak fel és ide­gen környezetben kellett nekik be­bizonyítani, hogy méltók a bajnok­ság megnyerésére. Ideges hangulatban kezdődött a játék és hol a barcsiak, hol pedig a turulisták lendültek támadásba. A védelem azonban mindkét részről jól működött. A 15. percben siker koronázta a kaposváriak támadá­sát, amennyiben Kis hatalmas lövést eresztett ka­pura, amit a balhátvéd már csak beljebb tud segíteni. 1:0. A gól után továbbra is kapkodó játék folyt, a Barcsiak támadásait a Turul-védelem biztosan hárítja el. A félidő hátralévő részében in­kább csak mezőnyjáték folyt. A második félidőt a Turul óriási irammal kezdte­ és pompás táma­dásokat vezetett az ellenfél kapu­ja ellen. Tóth Villámot szökteti, aki ki­cselezte a védőket, sőt a kapust is és kényelmesen berúgta a Tu­rul második gólját. 2:0. A 20. percben újabb gólt érnek el a kaposváriak, amennyiben Kis éles szögből leadott lövése menthetetlenül a kapu jobb sar­kában kötött ki. 3:0. A barcsiak nem tudták most már feltartóztatni a Turul rohamait és helyenként igen durva játékba kezdtek, amihez még a közönség sportszerűtlen viselkedése is hoz­zájárult. A 22. percben Gereit a 16-oson belül felvágták és a megítélt bün­tetőt Gerei a kapus kezébe lőtte. A Turulisták kissé leálltak és így sikerült a barcsiak balösszekötő­jének egy gólt rúgni. 3:1. A Turul csapata megérdemelten nyerte sportszerű játékával a mér­kőzést. A barcsiaknak meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt, ezt azonban durvaságukkal akarták el­lensúlyozni. A Turul minden egyes­ játékosa szíves­ lélekkel küzdött, de különösen a közvetlen védelem ját­szott kifogástalanul. A játékvezető­jól vezette a mérkőzést. * * * A NB I, vasárnapi eredményei: Ferencváros Kinizsi 5:3 (2:1) Kispest-Elektromos 5:1 (0:0) Csepel—Beszkárt 2:2 (1:1) Gamma—Újpest 2:2 (2:0) Nagyvárad—Szolnok 3:1 (1:0) Újvidék—Salgótarján 2:1 (2:0) Diósgyőr—Kolozsvár 2:1 (1:0) Debrecen—Tisza 5 1 (2:0) £'ömőös és <§áspár ÍK. &. t. úri és női divat­üzlet KAPOSVÁR, FŐ­ UTCA 31. SZÁM, ízléses ! Szolid. Külön textil is kötöttárunagykereskedés 1944 MÁJUS 8. Cserépkályhák nagy választékban kaphatók VÖRÖS JÓZSEF kolloholtmetternil, ERZ81BETUM 12. SZÁM A NB II. vasárnapi eredményei: TSC—Szombathelyi FC 0:0 ARAK—Pápai PS­C 1:0 (1:0) SVSE—Magyar Pamut 7:0 (2:0) Érsekújvár— DVAC 4:1 (1:1) ETO—Haladás 4:1 (2:0) Mávag—Felien 0:0 ARAK—Komáromi AG 3:1 (2:1) APRÓ HIRDETÉSEK Szép hálószobabútort, alig hasz­náltat vennék. „Privát“ jeligére a kiadó­ban_______________________10896 Bejárómét vagy állandó mindenes­­leányt keresek. Rippl Rónai­ u. 22. __________________________10895 Lucernás és rét kaszáló 1944-re ki­adó özv. Makár Pálnál, Kanizsai­ utca 43. 87. 10897 Csecsem­­ő­gondozást, betegápo­lást, irodai vagy üzleti elfoglaltságot keres intelligens leány. Gyermekekkel való foglalkozást fél napra is vállal. Címeket a kiadóba kérek. 10899 Egy különbejáratú bútorozott utcai szoba, előszoba és fürdőszobahasználat­tal kiadó, Cim a kiadóhivatalban. 10900 Jókarban lévő 16-os kakas nélküli vadászfegyvert vásárolnék. Ajánlatok küldendők, Weszely g, tiszt, Ibafa. __________________________1089 g. Gépét*kovácsot, aki cséplőgépek, traktorok, összes mezgazdasági gépek kezelésében, javításában jártas. Jó parkoló azonnali belépésre konven­cióra keresek. Weszely gazdatiszt, Ibafa, Baranya megye. 10898 Egy birigyfodrászsegédlányt és egy tanulót felveszek. Scheffer József fodrász, Németh István­ u. 33. 10853 Eladó egy mély gyermekkocsi. Páz­mány Péter-u. 96. sz. 10985 Választási malacok eladók. Hu­nyadi János-u­tca 17. 10880 Felelős kiadó: ír Thúry Zsigmond. - Uj-Somogy Nyomda- és Lapkiadó Rt., Kaposvár.­­ Felelős nyomdavezető: Vörös József.