Vas Népe, 2020. március (65. évfolyam, 52-77. szám)

2020-03-17 / 65. szám

2020. MÁRCIUS 17., KEDD Rangadót nyert a Vép Hét gólt vágott a gálázó Szarvaskend a Körmendnek TÓTH JUDIT________________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP Zárt kapuk mö­gött, a 19. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. A 19. forduló mérkőzéseit ját­szották le a csapatok a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ságban - mindet zárt kapuk mögött. Az összes találkozón a hazai csapat nyert, a leg­nagyobb arányban, 7-0-ra a szarvaskendi együttes, amely szomszédvári riválisát, a Kör­mend verte el alaposan. De győzelmet aratott a Vép, a Répcelak, a Csepreg, a Bük és a Király is. A Vép ranga­dót nyert a Rum, a Csepreg alsóházi derbit a Lukácsháza ellen. Két találkozó, a János­­háza-Rábapaty és a Kőszeg- Celldömölk elmaradt. A Rába­­paty sérülések és munkahelyi elfoglaltságok, létszámgondok miatt nem tudott kiállni, a já­téknap előtt még éllovas Cell­­dömölk pedig a koronavírusra hivatkozva mondta le a mérkő­zést. Vép VSE-Rum KSC 3-0 (1-0).­­ Vép, zárt kapuk mö­gött, vezette: Papp A. Vép: Bezdi B. - Kovács D., Koszokovits (Németh M.), SZALAI (Nagy Zs.), Bezdi Sz., Szilvás (Dancs), AUER, BALIKÓ D. (Török), Takács, Dala (Illés), BALIKÓ M. Edző: Török Richárd. Rum: Busi - Csonka, Székely, Szabó D., Szakos (Máthé), Markó, Kovács B., Baumgartner (Koronczai), Horváth T. (Pásti), Leitgeb, Táncsics. Edző: Kovács Ba­lázs. Gólszerzők: Szalai (2), Il­lés. A második fogadta a har­madikat. Rangadóhoz méltón, jól kezdett a hazai együttes, és Szalai remek gólja révén már igen korán vezetéshez jutott. Az első játékrészben nagyon sok helyzetet alakított ki a Vép, de újabb gólt nem tudott összehozni, sőt tizenegyest is hibázott. A második félidő ele­jén a rumi csapat mindent egy lapra tett fel, próbált támadni, ám mindössze tízperces gyen­ge játék után ismét magára ta­lált a házigazda, és újabb két góllal eldöntötte a három pont, a rangadó sorsát.* Répcelaki SE-Szentgott­­hárdi VSE 4-1 (4-0).­­ Rép­celak, vezette: Horváth P. Répcelak: Pethő - TÓTH DO., Németh G., DE PAULA, Molnár Cs., ODOR, Horváth T., Prystupa (Szabó B.), Rácz, HARKAI, Graszl (Tóth Dá.). Edző: Balassa Péter. Szentgotthárd: Kapus - Balázs, Kovács T., Támis, Düh, Dancsecz, Majczán (Németh Be.), Sulics (Musz­ka), Nagy O., Tulok (Korpics), Osvald (Németh Bo.). Edző: Papp Zoltán. Gólszerzők: Odor (3), De Paula Alex Jose, ill. Düh. A találkozó a végletek mér­kőzése volt répcelaki szem­pontból. Az első félidőben parádésan és gólerősen játszott a házigazda, Odor mesterhár­masával és De Paula góljával magabiztos előnyre tett szert. A szezon talán legjobb játékát mutatta a Répcelak az első fel­vonásban - az egész pályás le­támadással teljesen megzavar­ta ellenfelét. A hazaiak előtt nagyon sok helyzet adódott. A második félidőre azonban nagyot változott a játék képe, elkényelmesedett és kienge­dett a répcelaki együttes. A magához térő Szentgotthárd szépíteni tudott, de a végered­ménybe már nem tudott komo­lyabban beleszólni. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Körmendi FC 7-0 (3- 0).­­ Szarvaskend, zárt ka­puk mögött, vezette: Harcsár R. Szarvaskend: ESZTER­GÁLYOS - VELEKEI, TÓTH G., TÓTH A„ CSILLAG, JÓN­A (VÖRÖS), NÉMETH T. (NAGY Á.), CSENTERICS (BALOGH B.), SZABÓ D. SMOLCZER, KOPFER (NAGY Á.). Edző: Tóth Gá­bor. Körmend: Farkas M. - Buti, Varga P. (Tompa), Né­meth M., Majtényi, Török, Sipos, Czimber, Kis-Nemes, Takács, Kurucz (Wolf). Edző: Somfalvi Péter. Gólszerzők: Velebei (3), Vörös (2), Szabó D., Csen­­terics. A mérkőzés elején a hazai csapat támadólag lépett fel, aminek az eredménye a 20. percig három gólban mutatko­zott meg. A vendégek ezután két lövéssel jelezték, hogy ők is a pályán vannak, de több helyzetük a mérkőzés folya­mán már nem is nagyon adó­dott. A Szarvaskend a második félidőben tetszés szerint érte el góljait az enerváltan, hiteha­­gyottan futballozó Körmend ellen, a gólkülönbség a mér­kőzés összképét tekintve reá­lis. A hazai csapat újonc létére 19 forduló alatt a legtöbb gólt (57) szerezte az osztályban, ami meccsenként három rú­gott gólnak felel meg. A két jó formában lévő támadó - Jóna és Velekei - 35 gólt vállalt az össztermésből. A találkozón a hazai együttesben mindenki jó teljesítményt nyújtott. Csepregi SE-Schott Lu­kácsháza SE 2-0 (1-0).­­ Csepreg, zárt kapuk mögött, vezette: Szabó I. Z. Csepreg: Taródi - KÓTAI, STEINER M., Tájmel, Nika (Németh O.), Büki, Maráczi (Baranyai Á.), Takács, PÓ­­CZA, Lukács (Kovács B.), STEINER C. (Tóth A.). Edző: Steiner Zsolt. Lukácsháza: Horváth K. - Vörös, Gombás (Bolján), Len­gyel, Szalai, Komárovics Á., Osztrosits (Komárovics M.), Gugcsó (Varga A.), Bősze, Dán (Beke), Szentkúti. Edző: Sántha Szilárd. Alsóházi derbin verte a Csepreg a vendég Lukácsházát­­. Gólszerzők: Pócza, Steiner Kiállítva: Vörös (43., Schott Lukácsháza SE). Paprikás hangulatú találko­zón mindkét fél a saját akaratát akarta ráerőltetni a másikra, ez a Csepregnek sikerült job­ban. Korán, már a 4. percben vezetést szerzett a házigazda, ez újabb lendületet adott a csepregi játékosoknak. A fél­idő hajrájában a Lukácsháza soraiból egy játékost kiállítot­tak, ez még nehezebbé tette, sőt megpecsételte a vendégek sorsát. A hazai együttes tak­tikusan, keményen játszott, megérdemelte a győzelmet és a három pontot az amúgy be­csülettel küzdő Lukácsházával szemben. A végeredmény je­lentő második hazai gól a 94. percben született meg. Büki TK-Egyházasrádó­­ci SE 3-0 (1-0).­­ Bük, zárt kapuk mögött, vezette: Boda Gy. Bük: Kamondi - Czing­­ráber (Kovács D.), Boldizsár (Jakab), Wagner, Czirók (Ko­vács R.), Tóth K. (Horváth Sz.), CSONKA, SCHIMMER, Kossuth (Tar), Taródi, OR­BÁN. Edző: Marton Róbert. Egyházasrádóc: Bali László, Vilics, Tóth B., Hor­­­váth V. (Paksi), Fehér, Báger (Puhl), Mészáros, Kazinczki G., Krajczár, Molnár I. (Ka­zinczki B.). Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Kovács R., Orbán, Tóth K.­­■ [UNK]•A mérkőzés elején egy óriási egyéni hibát vétett az Egyházasrádóc, a Bük nem kegyelmezett, megszerezte a vezetést. A gól után is fölény­ben játszott a hazai együttes, de a szünetig már nem talált kapuba. A bükiek motiváltsá­ga a második játékrészben sem hagyott alább, fokozták a tem­pót, és újabb két góllal végleg eldöntötték a mérkőzés sorsát. Megérdemelt hazai siker szü­letett - a rádóciak szimpatiku­san és sportszerűen küzdötték végig a találkozót. Király SE-Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 2-0 (1-0).­­ Szombathely, zárt kapuk mögött, vezette: Der­­dák M. Király: Mester - Kalmár (Németh B.), Kudron (Rese­­terits), Beke (Szabó Z.), Perger (Hujber), Devecseri, Subicz, Kondákor, Polgár (Fülöp), La­kosi, Kovács Zs. Edző: Hegyi László. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A., Horváth A., Vincze, Kálin, Dávid (Sinkó), Réfi (Robán), Bakos D., Bakos Cs. (Dézsi), Schermann (Berta). Edző: ifj. Sziffer István. Gólszerzők: Beke, Kudron. Kiállítva: Lakosi (54., Ki­rály SE). Az első félidő hajrájában Kudron szerzett vezetést a Királynak, így a házigazda mehetett el nyugodtabban pihenni a nagyszünetben. A második játékrészben sokat kellett várni az újabb gólra, a végjátékban talált be ismét az ekkor már majdnem fél órája emberhátrányban játszó hazai együttes. A második hazai gól végleg eldöntötte a mérkőzés és a három pont sorsát. Vépről Pajor Tamás, Rép­celakról Balassa Péter, Szar­­vaskendről Tompa Róbert, Csepregről Steiner Zsolt, Bükről Marton Róbert tudó­sított. Vép-Rum 3-0. Illés Ádám (jobbról) góllal járult hozzá a hazai győzelemhez. Mellette a rumi Markó Marcell­Fotó: Unger Tamás A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vép 191511­51-18 46 2. Celldömölk 18143 152-14 45 3. Rum 1912 3434-22 39 4. Répcelak 1911 1746-29 34 5. Szarvaskend 199 5557-37 32 6. Rábapaty 189 3639-22 30 7. Király SE 199 2831-31 29 8. Kőszeg 188 3737-35 27 9. Bük 198 11034-39 25 10. Körmend 197 3935-46 24 11. Egyházasrádóc 196 4920-34 22 12. Vasvár 195 5932-42 20 13. Lukácsháza 194 31224-39 15 14. Szentgotthárd 193 61027-43 15 15. Csepreg 194 01514-63 12 16.Jánosháza 183 31217-36 12 MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Két döntetlen az utánpótlásban Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulójában az Illés Aka­démia-Haladás együttesei közül az U14-es, az U15-ös és az U19-es csapat lé­pett pályára, az U16-os és U17-es nem játszott. Az U14-esek és az U19-esek döntetlent játszottak, az U17-esek vereséget szen­vedtek. U14 ETO FC Győr-Illés-Hala­­dás 1-1 (0-1).­Győr, vezette: Mogyorósi, Illés-Haladás: Mol­nár-Végh - Bonchis, Stefanich (Kovács Á.), Csörnyei, Ta­kács-Földes (Karvalics) - Ba­­likó, Baranyai, Horváth A. - Őri (Vert.), Katona, Varga Á. Edző: Tóth Zsolt. A biztonságos védekezést választó hazaiakkal szem­ben fölényben játszott az első félidőben az Illés-Haladás csa­pata. Ez a fölény egy pontrúgás után érett góllá: Baranyai Noel oldalszabadrúgására remekül érkezett Csörnyei Zsombor, és a labdát hat méterről a hálóba lőtte. Szünet után kiegyenlí­tettebb lett a meccs, a győriek előtt is adódtak lehetőségek, amelyek közül egyet ki is tudtak használni. A hajrában­­ már egyik kapu sem forgott komoly veszélyben. Második tavaszi idegenbeli találkozó­járól - egy jó csapat otthoná­ból - értékes ponttal térhetett haza a szombathelyi együttes­. A­ játék képe alapján a dön­tetlen igazságos. Gólszerző: Csörnyei. A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 51 pont, 2. Honvéd-Magyar Futball Aka­démia 48, 3. Ferencvárosi TC 47,... 6. Illés-Haladás 32. U15 ETO FC Győr-Illés-Ha­­ladás 3-1 (1-1).­­ Győr, vezet­te: Péter. Illés-Haladás: Pataki Szabó L., Mozsár, Kovács B.,­­ Szvoboda - Frák (Bonyhárd,), Udvardi (Mayer), Bolla - Sági (Ligeti), Nagy Zs. (Stifter), Papp Cs. (Mohos). Edző: Ko­vács László. Nem a szombathelyiekről szólt a találkozó első periódu­sa, ám a 19. percben bekapott gól után nagyon hamar - és váratlanul - jött a vendégek egyenlítése. Fordulás után adódtak inkább lehetőségek a szombathelyiek előtt, de ezek kimaradtak, míg két szöglet után is betaláltak a hazaiak. A győriek jogosan szolgáltak rá a három bajnoki pontra. A vasiak - korábbi meccseikkel ellentétben - ezúttal fásultan, tompán mozogtak. Gólszerző: Nagy Zs. A bajnokság állása: 1. Honvéd-Magyar Futball Aka­démia 46 pont, 2. Puskás Aka­démia 44, 3. Vasas Kubala Akadémia 39, ... 10. Illés-Ha­ladás 21. U16 Az Ülő-és bajnokságban a Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás mérkőzést ké­sőbbre halasztották. U17 Az U17-es bajnokságban a Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás mérkőzést ké­sőbbre halasztották. U19 MTK Budapest- Illés-Ha­ladás 1-1 (0-0).­­ Budapest, vezette: Harnos. Illés-Haladás: Schüld - Auer, Bokor, Debreceni, Ba­logh F. - Vajda, Illés, Schusz­­ter (Csomós.) — Doktorics (Basics,), Szalay (Volter), Kál­lai K. Edző: Horváth Rudolf. Kifejezetten jó iramú, he­lyenként magas színvonalú találkozót játszott a két együt­tes - ugyanis mindkét csapat a szó legjobb értelmében futbal­lozni szeretett volna. A szom­bathelyiek az első félidőben Szalay révén egy átlövés után kapufáig jutottak, majd szünet után Illés szabadrúgásból ta­lálta el a lécet. A 67. percben azonban már ugyanő betalált: 18 méterről tekert a hosszú sarokba. Az MTK mindent egy lapra feltéve támadott, a 93. percben egy szöglet után egy fejessel egyenlíteni tudott. Közelebb állt a győzelemhez a vasi gárda. A szombathelyi­ek tavaszi mérkőzései közül ez volt a legszínvonalasabb. Gólszerző: Illés. A bajnokság állása: ETO FC Győr 38 pont, 2. Hon­­­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 33, 3. Ferencvárosi TC 29, 4. Illés-Haladás 28. PA Látogasson el weboldalunkra! \# A ^1 VM « " L- a Vas megyei hírportál uns nipi www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. v 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 490 Ft, negyed évre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezmén­­nyel 37 690 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyes­en, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi e y­­y HÍRL­ELHASZNÁLÓOBSERVER IMEDIA www.observer.hu