Zalai Hírlap, 2002. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

2002. április 15., HÉTFŐ ­z eső öt-ötnél győzött a baseball ellen Nagykanizsa (p. a.) - A hét égén kétszer kellett volna megmérkőznie a két legjobb azai baseball-csapatnak, ha nem esett volna az eső... Forony Szőnyegház-Thury­­szentendre Sleepwalkers 5:5 Nagykanizsa, baseball-mér­­őzés, Interliga Thury, Németh, (Simonics),­ölgyes, Kaufmann, Szécsényi, Janics, Halász, Ozsuka, Barba­­cs, Hajdú. Jól indult az összecsapás az Alvajárókat­ fogadó „Hán­yák” számára. A második sá­­tkrészben három pontot sze­dtek a kanizsaiak, amelyre a mentendrei Földesi két pontot lő „home-run”-nal válaszolt. A­armadik iningben Otsuka ny­­erte a hazaiak előnyét, majd az­­ödik játékrészben újabb pon­­tt szereztek a hazaiak. Ekkor úgy tűnt, hogy a Skep­tikers nem bírja felvenni a ka­­izsai csapat ritmusát, ám a zentendrei dobó remek csavart­abdláit egyre ritkábban ütötték­­ a „Hangyák”. A hetedik rningben pedig e­gy hibasorozatnak köszönhet­ően - kiegyenlített a Szentend­a. A mérkőzést ekkor szakította ílbe a játékvezető, s döntött gy, hogy augusztus 24-én u­gyanilyen állásból - folytatják őt a csapatok. A vasárnapra tervezett szent­­ndrei visszavágó ugyancsak el­­maradt, szintén a pálya használ­­atatlansága miatt. A szentendrei Földesi (balról)­öbbször is megkeserítette a anizsaiak életét Fotó: Sz. A. SPORT ■ 1 öt perc hiányzott az ikszhez Zöld-fehér győzelem a labdarúgó második vonal zalai csúcstalálkozóján ■ Iglódi Endre Hévíz - A nézők áztak-fáz­­tak a nyirkos időben, ám a hazai szimpatizánsokat ez nyilván kevéssé zavarta: a házigazda, NB I B-s futbal­listák megyei rangadón sza­kították meg eredménytelen sorozatukat. És a Kanizsa!? Hévíz- Kögáz Nagykanizsa 2-1 (1-0) Hévíz, 600 néző. Jv.: Erdős (Kempf, Szalai Z.). Hévíz: Erdélyi - Rehák, Lá­zár, Dobrjanszki, Fonnyadt — Győrfi, Czafír, Kutasi, Szőcze (Cupik, 80.), Purt (Búza, 76.), Revans ■■■■■■I Kiderült: fürdővárosi futballista nem felejt Koplárovics (Máté, 86.). Szak­mai igazgató: Pusztai László. Nagykanizsa: Kuczkó— Hol­­lender, Kenéz, Kriska, Mikler — Labanics (örvösok, 57.), Terec, Szabó B., Pongrácz (Horváth R., 67.)-Tóth Z., Azoitei. Veze­tőedző: Bőzsöny János. A 4. percben Lázár indította Kutasit, aki nagy gólhelyzetben hibázott. A 10. percben Szabó B. a félvo­nalnál kiugrott, aztán ziccerben a kapu mellé emelt. A 20. percben Koplárovics fejesét Kuczkó a léc fölé tornázta. A 27. percben Szőcze 25 méteres la­pos, csavart szabadrúgása az öt­tagú sorfal mellett a jobb alsó sa­rokba vágódott, 1-0. Az 51. percben Koplárovics közeli lövését védte Kuczkó. A Nagykanizsa áttért a háromcsa­táros játékra, de Erdélyinek ko­moly védeni valója nem akadt. A 70. percben Kutasi 3 méterről célozta meg a kanizsai kaput, ám Kuczkó hatalmasat védett. A 77. percben Hollender játszott Horváth R. elé, a cserecsatár pe­dig 14 méterről a léc alá bombá­zott, 1-1. A 85. percben Koplá­rovics pazar jobb oldali beadá­sából Kutasi nyolc méterről a jobb sarokba bólintott, 2-1. A Hévíz hosszú győzelmi szünetet szakított meg - teljesen megér­demelten- a Nagykanizsa ellen. Jók: Dobrjanszki, Fonnyadt, Czafit, Koplárovics, illetve Kuczkó, Kenéz, Kriska, Szabó. Pusztai László: „Édes a győ­zelem íze!" Bőzsöny János: „Küzdelmes mérkőzés volt, legalább döntet­lent érdemeltünk volna”. A világos mezes hévíziek bűvölték sikeresebben a labdát Fotó: Décsy László Dobogóra kerültünk Nairobi (mti)­­ Csak öt forduló után dőlt el a Nem­zetközi Atlétikai Szövet­ség (IAAF) tanácsának szavazásán, hogy Helsinki rendezi a 2005-ös szabad­téri világbajnokságot. Az olimpiai helyszínek kijelöléséhez hasonló rendszerű választáson az első körben Moszkva, majd a titkos favoritnak tartott Róma esett ki. A végső szavazásnál (kétszer döntetlen is volt az ered­mény) Helsinkire 15, Ber­linre 7, Budapestre pedig 5 tanácstag adta voksát. A kispadról állították ki a csatárt Zalaegerszeg (ZH)­­ A lab­darúgó NB III zalai csapatai közül csak a Letenye lépett fel itthon­­ és csak a Lete­nye tudott pontot szerezni. Paks-Keszthely 3-1 (1-0) Paks, 400 néző. Jv.: Tóth P. FCK: Vincze - Major, Berta, Far­kas (Sipos), Papp - Pintér, Szabó Gy., Niki­ser (Török), Rántás - Koczor, Varga. Edző: Csányi Imre. Gólszerző: Czapkó, Szili, Silinger. Kiállítva: Major, 60. Az első félidőben szépen játszottak a vendégek, ám míg ők egy pontrúgás­ból gólt kaptak, saját helyzeteiket nem tudták kihasználni. A kiállítás, majd Farkas sérülése után a Paks könyörte­lenül kihasználta ellenfele hibáit. Szentgotthárd-Teskánd 2-1 (1-0) Szentgotthárd, 300 néző. Jv.: Mik­lós. Teskánd: Kozma - Varga, Bele­­znai, Szentgyörgyvölgyi, Kovács — Harmadás, Szente, Gáspár, Karáth - Békefi (Vizi), Molnár (Papp). Játé­kosedző: Rózsa László. Gólszerző: Serfecz, Szőke, illetve Harmados. Az éllovas otthonában csak a 89. percben kapott góllal maradt alul a za­lai gárda. A teskándiak szerint mind­két hazai gólt szabálytalanságok elő­­zték meg, ezt szóvá is tették a játékve­zetőnél - a legélénkebben a sérülés miatt lecserélt Békefi, akit a bíró a kis­­padról állított ki. A rendkívül elszán­tan és koncentráltan játszó vendégek nem érdemeltek vereséget. Letenye SE-Adria Supermarket- Decs 4-1 (1-0) Letenye, 300 néző. Jv.: Tatai. Letenye: Simon - Adorján G. (Be­­ke), Korpics, Szollár, Németh, Szabó, Dobos S. (Kütsön), Zsigulics (Far­sang), Dobos A., Adorján F., Kovács. Játékos-edző: Dobos Sándor. A mérkőzés gyász­szünettel indult a hazaiak tragikus körülmények közt elhunyt ifjúsági labdarúgója, Svélecz István emlékére. Az LTE már a 2. percben megszerezte a vezetést, Né­meth egy büntetőt váltott gólra. A 38. percben, Pilisi kiállításával megfo­gyatkoztak a vendégek, nem sokkal fordulás után, egy szabadrúgást köve­tően, mégis sikerült egyenlíteniük. Eztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Letenye, mely Zsigulics, Kütsön (1­­-esből) és Adorján F. gólja­ival a maga javára fordította a mécs­esét. Nyögvenyelős első félidő után megérdemelten nyertek a hazaiak. Jók: Kovács, Zsigulics, Farsang. Nagyatád-Lenti 5-0 (3-0) Nagyatád, 300 néző. Jv.: Sebes­tyén. Lenti: Hermán - Simonyai, Ma­gyar, Molnár - Vörös, Basa, Gúzs, Kutnyák - Baranyai, Varga G. (Ko­vács), Borbás. Edző: Péter Zoltán. Gólszerző: Gyarati (2), Czakó, Szabó, Pék. A jó erőkből álló hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Simonyai, Magyar. Csak három csesztregi nem szerzett gólt s­em született döntetlen az I. osztályú megyei bajnokság tegnapi, 21. fordulójában Zalaegerszeg (ZH) - A lab­­darúgó megyei bajnokság első osztályában kikapott az éen álló két csapat. Zalaszentiván-Becsehely 2-0 (2-0) Zalaszentiván, 250 néző. Jv.S­zente. Zalaszentiván: Halász - Simon, Jaksa, Ebedli, Kiss, Táncos (Form­ás), Fábián, Balogh, Friss, Nyakas, Tomoda. Edző: Simon Károly. Becsehely: Müller - Tuboly, Ba­­issa, Kovács, Magyar, Korents( Szabó), Soós, Czakó (Pápai), Hor­­áth (Balázs), Kér, Virág. Edző: Né­­meth Tibor. Sok hazai helyzet, biztos siker. Gólszerző: Komoda, Simon. Jók: Somoda, Simon, Balogh, Fábián, il­­­tve Müller, Soós. Ifjúsági: Zala­­zentiván- Becsehely 3-1. Miklósfa- Zalalö­vő 1-4 (1-2) Miklósfa, 150 néző. Jv.: Körmen­­i. Kontráival nyert a vendégcsapat. Gólszerző: Ifjovics (1­­-esből), il­­­tve Boros, Csiszár (1­­-esből), Le­pár, Luki. Jók: Hovánszki, Szmodics, Bocskai, illetve Boros, Csiszár, Lepár. Ifjúsági: Miklósfa-Zalalövő 5-1. Nemesapáti-Kiskanizsai Sáskák 1-3 (1-1) Nemesapáti, 70 néző. Jv.: Hári. Szerencsés vendéggyőzelem a sok helyzetet elpuskázó hazaiak ellen. Gólszerző: Hóbor, illetve Murai (2), Hohl. Jók, Nagy, Séllei, illetve az egész csapat. Ifjúsági: Nemesapá­ti-Kiskanizsa 0-19. Pacsa-Gellénháza 3-2 (1-0) Pacsa, 100 néző. Jv.: Kapocsi. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem. Gólszerző: Fisli (2), Szűcs, illetve Novák, Göncz. Jók: Kelemen, Fisli, Oláh, Szűcs, illetve Bozzai, Göncz. If­júsági: Pacsa-Gellénháza 0-5. Rédics-Felsőrajk 5-0 (1-0) Rédics, 250 néző. Jv.: Tóth A. Második félidei játékukkal a ha­zaiak fölényes győzelme megérde­melt. Gólszerzők: Tulák (2), Mentes (2), Boa. Jók: Pacsai, Mentes, Horváth, Tulák, illetve Sebestyén, Zsoldos. If­júsági: Rédics-Felsőrajk 4-0. Zalaszentbalázs, 200 néző. Jv.: Vass. Jó játékvezetés mellett megér­demelten nyert a tartalékos hazai csa­pat. Gólszerzők: Tamás L. (2), Marko­­tán. Jók: Pozsgai, Molnár, Markotán, Balázs, Tamás, illetve Talabér, Ho­mály. Ifjúsági: Zalaszentbalázs-Sár­mellék 6-0. Tófej-Csesztreg 0-8 (0-3) Tófej, 150 néző. Jv.: Fábián. A vendéggyőzelem ilyen arányban is megérdemelt. Gólszerzők: Pintér, Szabó (képün­kön), Tóth, Bazsika, Németh, Pusztai, Farkas, Hermán. Jók: senki, illetve Bazsika, Németh. FC Napred-Kemendollár 3-2 (1-1) Tótszentmárton, 300 néző. Jv.: Koma. Megérdemelten nyert az erősen tartalékos hazai csapat. Gólszerző: Mihovics (2), Jova­­csics, ill. Török, Illés. Jók: Mihovics Tizenkilenc gólt lőt­tek a kiskanizsai ifik (a mezőny legjobbja): Rodek A., Ro­­dek D., Dezső, Kanizsai, ill. senki. If­júsági: FC Napred-Kemendollár 1-4. II. osztály: Bagola-Egervár 2-5 (2-2), Z. Tungsram-Tormafölde 2-1 (1-1), Alsópáhok-Bocfölde 3-1 (2-0), Zalakaros-Bázakerettye 8-0 (4-0), Zalaszentgyörgy-Csömödér 1-3 (1- 2), Zalaapáti-Gyenesdiás 1-1 (1-0), Vonyarcvashegy-Mumor 0-1 (0-0), Becsvölgye-Galambok 5-2 (2-1),­ ­ Zalaszentbalázs-Sármellék 3-0 (0-0) ZALAI HÍRLAP 15 Határok nélkül ▲ Máriapócs (v. a.) — Nagyszerűen sikerült Répási Róbert (Zalaeger­szeg Autósport Egyesület) bemutatkozása az I. osz­tályú ralikrossz magyar bajnokság tegnapi, nyitó futamán. Az elmúlt két évben a H. osztályban baj­nok pilóta cseppet sem za­varta meg, hogy egy szint­tel feljebb lépett, hiszen 2000-es VW Golf­jával, remek versenyzéssel, megnyerte az Euro 5-ös kategória versenyét. ▼ Budapest (mti) - Nem sikerültek túl jól az elődöntők első mérkőzései az európai kézilabda ku­pákban érdekelt magyar női csapatok számára. A bajnokok Ligájában a Fradi hazai pályán 32- 32-t játszott a jugoszláv Podgorica ellen, míg az I EHF-Kupában pályára lé­­­­pő Győri ETO a norvég­­ Bäkkelagets vendégeként 27-22-es különbséggel kapott ki. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. ▲ London (mti) - Az amerikai Khalid Khan­­nouchi a világ eddigi leg­jobb, a brit Paula Radclif­­fe pedig minden idők má­sodik legjobb eredményé­vel nyerte a londoni maratoni futóversenyt. A marokkói születésű, 30 éves sztár 2:05:38 óra alatt teljesítette a 42.195 km-t, míg a nők között a 28 éves Radcliffe élete első mara­toniján szinte szárnyalt, 2:18:56 óra alatt ért célba. Totóeredmények 1. Ferencváros-Debrecen 0-1 2 2. Sopron-Zalaegerszeg 2-0 1 3. Videoton-MTK 2-3 2 4. Bremen-Schalke 04 3-0 1 5. Hamburg-Leverkusen 1-1X 6. Nümberg-B. München 1-2 2 7. M'gladbach-Wolfsburg 0-2 2 8. Kaiserslautern-Dortmund 1-0 1 9. Atalanta-Torino 1-1 X 10. Lecce-Chievo 2-3 2 11. Fiorentina-Lazio 0-12 12. Roma-Parma 3-1 1 13. Verona-Udinese 1-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-Milan 1-0 1 Főszerkesztő: Győrffy István Felelős szerkesztő: Mihovics József Rovatvezető: Arany Horváth Zsuzsa, Pezzetta Umberto, Varga Andor (kanizsai szerkesztőség), Virrasztó Zsolt. Szerkesztőség: 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. Levélcím: 8901 Zalaegerszeg, Pf.: 25. Telefax: (92)502-240. Központ: (92)502-200. Titkárság: 502-231. Kihelyezett szerkesztőség: 8800 Nagykanizsa, Király u. 47. Tel./fax: (93)310-814, 311-150. Fax­: 310-226. 8360 Keszthely, Kossuth u. 33. Tel./fax: (83)311-431. 8960 Lenti, Petőfi u. 4. Tel./fax: (92)351-804. 8868 Letenye, Szabadság tér 10. Tel./fax: (93)343-073.8790 Zalaszentgrót, Eötvös u. 14. Tel./fax: (83)362-373. E-mail cím: zalaihirlap@zh.pl­.hu Kiadja: Zalai Hírlap Kiadói Kft. 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. a Pannon Lapok Társasága tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Zalaegerszeg, Kossuth u. 45-49. Tel.: (92)502-235. Fax: (92)312-580.8801 Nagykanizsa, Király u. 47. Tel.: (93)311-150. Fax: 310-226. 8360 Keszthely, Kossuth u. 33. Tel.: (83)312-360. Fax: (83)314-283. 8790 Zalaszentgrót, Eötvös u. 14. Tel./fax: (83)362-373. 8868 Letenye, Szabadság tér 10. Tel./fax: (93)343-073. 8960 Lenti, Petőfi u. 4. Tel./fax: (92)351-804. Központi telefonos hirdetésfelvétel: 40/949-459 hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig. Hirdetési értékesítési vezető: Domonkos Attila. Megyei hirdetési vezető: Peszleg Judit (92)502-233. Technikai hirdetési vezető: Vida András. Budapesti Médiaképviselet, 1117 Budafoki út 111. Tel.: (1)464-7400. Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Varga Domokos Péter. Tel.: (88)541-677. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társaságánál, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 925 Ft, negyed évre 2775 Ft, fél évre 3 % kedvezménnyel 5384 Ft, fél évre (lakossági folyószámláról átutalás) 5 % kedvezménnyel 5273 Ft, egy évre 8 % kedvezménnyel 10212 Ft, egy évre (lakossági folyószámláról átutalás) 10 % kedvezménnyel 9990 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. Tel.: (80)331-487. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Terjesztési főosztályvezető:­­Kelemen Zsuzsa. Megyei terjesztési vezető: Ruisz Tibor. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0500. Index: 25­011. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! -------------------------------------------------------------------------zh&­d