A Szív, 2004 (90. évfolyam, 1-12. szám)

2004-12-01 / 12. szám

A SZÍV - SZENTJÁNOS BOGÁR 2004. december 16 -at, 12 orvosi klinikát, repülőtereket, hidakat, vízvezetékeket építsen. Az alapítvány munka­társai több mint egymillió fát ültettek a Himalá­ja kopár lejtőkre. Életművét 15 éven át együtt építette vele a felesége is. Mary Rose mindenho­vá együtt utazott a férjével, könyveket írt, bejár­ta Nepál bazárjait, ahol szőnyegeket, ezüsték­szereket, a nepáli kézművesség termékeit vásá­rolta, hogy aztán Angliában, Új-Zélandon és Ausztráliában szervezett jótékonysági bálokon az árverezéseken befolyó pénzzel az alapítványt támogassa. De mindig félt, amikor kis repülőgé­pekre kellett fölszállnia. [Folytatjuk!] BESZÁMOLÓ A ZÁSZLÓNK KUPÁRÓL E­gy, az ágfalvi táborban megfogalmazott ötlet­­­­ből indult az egész: kéne egy bogár-focicsapat. Az ötletet tett követte, és az ő­sbogártáborban már körvonalazódott egy csapat a Zászlónk kupára. Két „idegenlégióssal” megerő­sítve össze is álltunk, és beneveztünk a kupára. Némi nehézség árán ugyan, mert az utolsó utáni pillanatban jelentkeztünk, ám egy csapat visszamondta a részvételt, így a helyük­re kerültünk. Mindenesetre megvalósult az álom: megalakult az első­ hivatalos bogár-focicsapat, mely Szentjánosbogarak néven indult egy kupán. Szeptember 25-én végre elérkezett a várva várt nap! Kora reggel gyülekeztünk a Bosnyák téren, megejtettük a helyszíni nevezést, amikor is meg­kaptuk a karszalagokat. Az első meccsünket fél 9-kor kezdtük. Akkor még azt hittük, csak a korai időpont miatt nincs még egyetlen bogár­ szurkoló sem a nézők között, de később csalódottan bele kel­lett nyugodnunk, hogy egész nap csupán egyetlen szurkolónk érkezett. Első meccsünkön a Senkik csa­pata ellen játszottunk. A mérkőzés kicsit nyögvenye­lősen indult, az összeszokottság hiánya miatt. A fél­idei 1 : 0 után, a második félidőben kiderül mégis, hogy ki is a jobb. További négy gólt, szerezve, helyen­ként kifejezetten látványos, közönségcsalogató játék­kal 5 : 1-re nyertük bemutatkozó találkozónkat. Má­sodik meccsünket a tavalyelőtti győztes, tavalyi ezüstérmes Qpac 2002 csapatával vívtuk. A hármas csoportokból csak a csoportelső jutott tovább, vagyis a Qpac—Senkik meccs kedvező alakulásának (4 : 0) köszönhetően nekünk a döntetlen is elég volt a to­vábbjutáshoz. Mi mégis újra győzni mentünk a pá­lyára. Ez az eredményben is megmutatkozott, hiszen sikerült a vezetést megszereznünk, de a pannonhal­miak egy szabadrúgásgólból még az első félidőben egyenlítettek. A második félidőben nem sok minden történt, ha tehettük, eldugtuk a labdát és nem túl szép játékkal, de kiharcoltuk a továbbjutást. A leg­jobb nyolc csapat között a Maximize együttesével ját­szottunk. Már az első félidő elején eldönthettük vol­na a meccset, de a nagyobbnál­ nagyobb helyzeteink is elakadtak a kapusban. Aztán, ahogy ez lenni szo­kott, az ellenfél talált be a kapunkba és hiába dolgoz­tunk ki újabb nagy helyzeteket, hátrányban vonul­tunk a szünetre. A második félidő elején hamar sike­rült egyenlítenünk. Ezek után többször a vezetést is megszerezhettük volna, de a szerencse nem volt ve­lünk. Ha nem a kapus, akkor - két esetben is - a ka­pufa védte ki potenciális góljainkat. Nem így az ellen­fél kapujában, akik a félidőben adódó egyetlen lehe­tőségüket kihasználva megszerezték a győzelmet. Bár ennél talán többet vártunk el magunktól, még­sem kell szégyenkeznünk. A csapat ilyen összeállí­tásban most játszott először együtt. Az indulás előtt, öltözés közben minden résztvevőben megfogalmazó­dott, hogy jó volt a csapat. Legközelebb újra meg kéne próbálni. Tehát: jövőre, veletek, ugyanitt! És persze sokkal több szurkolóval! Kemény Lőrinc Illusztráció: Porpáczy Zoltán RAJZOLÓKNAK! Ú­­gy látom, hogy kissé alábbhagyott bennetek a rajzolási kedv. Régen nem kaptam már rajzo­kat, és bár még van miből válogatnom, biztatlak benneteket, hogy csak rajzoljatok és küldjétek me­gint szép, színes rajzo­kat. Hogy jobban meg­jöjjön ehhez a kedve­tek, figyelmetekbe ajánlom a karácsonyi ajándéknak is kitűnő Gyermek - Bibliát (a Harmat kiadó gondo­zásában). Most, a téli szünetben, amikor több az időtök, talán megihletnek bennete­ket a különleges szép rajzok is, amelyek gazdagon illusztrálják a bibliai történeteket. Gyermek-BIBLIA A világ legcsodálatosabb története a gyerekek nyelvén