Asztalitenisz, 2003 (44. évfolyam, 1-12. szám)

2003-01-01 / 1-2. szám

Tóth szoros veresége Wang Nan-tól - Kína fölényben A 2001. évi kezdeményezés után az elmúlt decemberben ismét sor került a Kína - Európa női csapattalálkozóra, amelyre a házigazdák ezúttal is találtak szponzort, és a meg­rendezést Shuzhou városára bízták. A legutóbbi, 3:2-es kínai győzelemmel zárult párharc után ezúttal simábban, 5:0-ra nyertek a hazaiak, akik sem­mit sem bíztak a véletlenre, hiszen legerősebb összeállítá­sukban, a világranglista 1., 2. és 4. helyezettjével szerepelt­ek. Európa is a legjobbjait vitte az eseményre a világranglis­tán 5. Boros Tamara, a hetedik Mihaela Steff és az EB-dön­­tős Tóth Krisztina személyében. Európa-bajnoknőnk 2:0-s hátránynál lépett asztalhoz az aktuális világ- és olimpiai bajnok, Wang Nan ellen, és csak nagyon szoros csatában, öt játszmában maradt alul úgy, hogy 2:1-re ő vezetett. Sajnos, a becsületpontot Európának nem sikerült megszerezni, még ha három mérkőzés is csak 5 játszmában dőlt el. A mérkőzés győztese 40, a vesztes csapat 20 ezer dollár pénzdíjban részesült, a párharcot a csarnokban 3 ezren nézték, és Kínában először élőben lehetett nyomon követni az Interneten. Kína - Európa 5:0 Zhang Yining - Boros Tamara (horvát) 3:1 (-7, 8, 9, 5) Niu Jianfeng - Mihaela Steff (román) 3:1 (4, 9, -3, 9) Wang Nan - Tóth Krisztina 3:2 (-5, 3, -7, 7, 7) Zhang - Steff 3:2 (-10, -9, 6, 9, 6) Niu - Boros 3:2 (12, 8, -10, -6, 8) A Postás a döntő küszöbén - Reménytelen helyzetben a Statisztika Két magyar női csapat állt asztalhoz az európai kupák elő­döntői során. A bajnokcsapatok küzdelmében a 25-szörös győztes Statisztika a német Kroppach csapatát fogadta az oda-visszavágós párharc első felvonásában. A tulajdonkép­peni két legerősebb csapat küzdelmében papíron is a németek látszottak egy kicsivel jobbnak, hiszen náluk nincs meg az a kényszer, ami a Stat­nál, nevezetesen, hogy kulcsemberének, Borosnak muszáj kettőt nyerni a sikerhez. Arra azonban keve­sen számítottak, hogy ennyire sima hazai vereség lesz a vége. De miután a legelső, drámai találkozón Boros úgy kapott ki a kínai Wu-tól, hogy 0:2 után simán egyenlített, majd a döntő játszmában 10:8 után három meccslabdát hagyott kihasználat­lanul. Tamara vereségével elúsztak a remények, mert minden igyekezet ellenére Fazekas és Mohár simán alulmaradt a két német Európa-bajnokkal, Struséval és Schöppel szemben. Ráadásul játszmát sem hoztak össze, így szinte reménytelen helyzetben várja a Statisztika az idegenbeli visszavágót. Az ETTU Kupában két éve győztes Postás-MATÁV vi­szont már csak egy könnyed lépésre van a finálétól, hiszen Röthenbachban szettvesztés nélkül győzték le a kínai idegen­­légióssal és egy német testvérpárral felálló ellenfelet, így a Róna utcában egyetlen játszma már az üdvösséget jelenti a számukra. A döntőben remélhetőleg a másik oldalon is lesz magyar érdekeltség, hiszen a Langweid, amelynek Bátorfi Csilla a játékos-edzője, az első elődöntőn 3:2 arányban győzni tudott Hollandiában (Csilla egy mérkőzést nyert Hopman ellen), így jó eséllyel vág neki a visszavágónak. női BEK, elődöntő, első mérkőzés: Statisztika PSC - FSV Kroppach (német) 0:3 Boros Tamara - Wu Jiaduo 2:3 (-9, -4, 6, 5, -11) Fazekas Mária-Nicole Struse 0:3 (-12, -6, -6) Mohár Zita - Jie Schöpp 0:3 (-4, -4, -5) TT Castelgoffredo (olasz) - STK Duga Resa (horvát) 3:0 női ETTU Kupa, elődöntő, első mérkőzés: TTC Röthenbach (német) - Postás-MATÁV SE 0:3 Li Zhenyi - Nemes Olga 0:3 (-10, -6, -5) Svenja Weikert - Otilia Badescu 0:3 (-4, -8, -6) Jessica Weikert - Éllő Vivien 0:3 (-7, -8, -8) DOV Klaver Lelie (holland) - Müllermilch Langweid (német) 2:3 Li Qiao - Bátorfi Csilla 3:1 Mirjam Hooman - Mihaela Steff 1:3 Jelena Tyimina - Yunli-Schreiner 0:3 Li Qiao - Steff 3:1 Hooman - Bátorfi 1:3 férfi ETTU Kupa, elődöntő, első mérkőzés: Montpellier TT (francia) - Start Horni Sucha (cseh) 3:1 SIG Jülich-Hoengen (német) - Metabo Frickenhausen (német) 1:3 A visszavágókat február 7-9. között rendezik. 4