Autó-Motor, 1951. július-december (4. évfolyam 13-24. szám)

1951-10-15 / 20. szám

Salakpályaverseny a Falusi Dolgozik I.Országos Spartakiádja alkalmából A Falusi Dolgozók I. Országos Spar­­takiádjának befejező felvonulása és a díjkiosztó után motordörgés hangzott fel a Vasas Stadionban. Bemutató jel­legű 100, 125 és 500-as versenyekre ke­rült sor, melyek mindegyikében izgal­mas küzdelmeknek lehettünk szem­tanúi. EREDMÉNYEK: 100 kcm, 3X4 kör: 1. Nándori, Bp. Postás (Mátra), 2. Nohal, Sz. Honvéd (Csa­pol), 3. Vinci­, Cs. Vasas (Caapal), 4. Ro­­ckanbauer, Sat. Zalka Máté (DKW). Nándori mindhárom futamot biztosan, fölényosen nyerte. A második helyért nagy küzdelem folyt, melybe még a ne­gyedik helyezett Rockenbauer la­belaszólt. 125 kcm, döntő: 1. Thoma, Bp. Postás (Mátra), 2. Armuth, Cs. Vasas (Caapal), 3. Bozaó, Sz Honvéd (Caapal), 4. Szanyi, D. Honvéd (Caapal). Ebben a géposztályban te fölény»« Pos­­tán győz»lám azalatott. Thoma Mihály vik­lámgyors mágnesgyújtásos Mátráján uralta a mezőnyt, nagy előnnyel nyerte a ver­senyt Armuth szép motorozással lett má­sodik, bár a vidékiek erősen szorongatták. 500 kcm, döntő: 1. Demján, Bp. Vasas (E. Jep), X Ifj. Lévay, D. Honvéd (E. Jap), 3. Kacsár, Bp. Honvéd (E. Jap), 4. Molnár, Se. Lokomotiv (E. Jap). Lévay 1 pont különbséggel került a második helyre, ugyanis az első futamban láncdsfekt miatt kiállani kényszerült, míg a második és harmadik futamban is győzte Demján Károlyt, így 10 pontot szerzett. Dómján 11 ponttá­ tett­eted. A két éllovas mindhárom futamban áthúzott a mezőny többi tagjeitől. A fiatal Thorn» Mihály gyára 121-0s Mát­ráján a vasárnapi sblakvarsány egyik for­dulójában Jawa és Zetka győzelem a Nemzetközi Hatnapos versenyen A motorkerékpársport klasszikus megbízhatósági versenyét, a több évtize­des múltra visszatekintő „Hatnapos verseny“-t idén Olaszországban futot­ták le. Ezen a nagy motoros erőpróbán átütő sikert arattak a népi demokráciák motorkerékpáriparának termékei, a csehszlovák 250-es Javak és a 150-es Cz-motorok, amelyekkel a svájci és holland csapatok indultak. Mint ismeretes, úgy Hollandia, mint Svájc komoly motorkerékpáriparral ren­delkezik, mégis úgy döntöttek, hogy a világszerte ismert és megbecsült Jawa, illetve Cz-motorokkal vesznek részt a „Hatnaposon", sőt beneveztek a verseny második nagydíjára, az „Ezüstserlegre“, amelyet a hollandok most harmadszor szereztek meg. (Előzőleg 1931-ben, azaz 1937-ben.) Az ezüstserlegre nevezett csapatok közül már csak két csapat, az angol „A" és a holland „B‘‘­csapat volt bün­tetőpont nélkül. A rendezőség úgy ha­tározott, hogy a szelektáló sebességi futam után további egyórás versenyt fusson a két csapat a 6,3 km-es Monza­­pályán. Feszült izgalmat váltott ki ez az egyórás verseny, amely hivatva volt eldönteni a többnapos, embert és mo­tort erősen igénybevevő verseny sorsát A Jawak most is kiállták a tűzpróbát és biztos győztesként fejezték be a nagy versenyt. Ugyancsak aranyéremmel fejezte be a versenyt a Cz-csapat is. Hat cseh­szlovák gyártmányú motorkerékpár in­dult a holland színekben és mind a hat aranyéremmel öregbítette a népi de­mokráciák motorkerékpáriparának hír­nevét. A budapesti és vidéki versenyzők nagy küzdelme várható az Országos Túrabajnokságon Az Országos Testnevelési és Sport­bizottság október 21-én rendezi az Or­szágos Túrabajnokságot a budapesti túrabajnokság 1—5, a vidéki bajnok­ságok 1—2. helyezettjei, valamint a meghívott versenyzők részére. Reggel 6 órakor a Csepeli Stadionból indulnak motorosaink a 387 km-es táv­nak. Az esetleges holtversenyeket a mért szakasz ideje dönti el, melynek távja 25 kilométer. A bajnoki verseny útvonala a következő: Csepel — Nagy­­káta — Jászberény — Füzesabony — Répáshuta — Felsőtárkány — Eger — Parád — Gyöngyös — Hatvan — Gö­döllő — Budapest. A mért szakasz a Répáshuta—Felsőtárkány közötti Rá­kászon lesz Az előírt átlagsebességek géposztályonként a következők: 100 kcm 40 km/6., 125 kcm 45 km/6., 250 kcm 50 km/6., 350 kcm 55 km/ó.,­ 500 kcm 60 km'ó., oldalkocsik 55 km/ó., gépkocsik 1100 kcm-ig 55 km/ó., 1100 kcm-en felül 60 km 6. A versenyzők a késő délelőtti órákban érkeznek meg a Kerepesi­ út és Sarkantyú­ utca sarkán lévő célba 22 Nemzetközi salakpályaverseny Prágában Nagyszabású salakverseny kerül lebo­nyolításra, lapzárta után, október 14-én, melyre az 5 legjobb magyar 500-as sa­lakmotoros nyert meghívást. A nagy nemzetközi versenyen szereplő magyar válogatott tagjai a következők: Ifj. Lévay József (D. Honvéd), Demján Károly, Kárpáti András (Bp. Vasas), Kesjár Já­nos (Bp. Honvéd) és Polgár László (D. Honvéd). Valamennyien Excelsior rap­­gépekkel veszik fel a küzdelmet a leg­jobb csehszlovák salakversenyzőkkel. A Szovjetunió példája nyomán kilométer sebességi versenyt rendez a BTSE Lapzárta után, október 14-én 10 órai kezdettel bonyolítja le a BTSB újszerű kilométer-sebességi versenyét 1 km-es repülő- és állórajtos távon 100, 125, 250, 350, 100-as és oldalkocsis motor­­kerékpárok, valamint autók részére A verseny Budapest központjához kö­zel, a csepeli országút Szabadkikötő melletti szakaszán kerül megrende­zésre. V­erseny­naptár Október 14. Gyorsaségi ki­lométerv»r*»ny, Cs»p»li országút Szabadkikötő melletti szakasza, d. e. 10 óra­ Október 14. Városok közötti gyorsasági verseny Pécs, Baja, Szikszérd és Ka­posvér motorosai részére, Pécs, d. e. 10 óra. Október 21. Országos túrabajnokság, raji Csepeli Stadion reggel 8 óra, befutás: Kerepesi­ út és Sarkantyú­ utca sarok, d. e. 11 óra körül. Október 28. Meghívásos salakpályaverseny, Szeged, d. e. 10 óra. Október 28. Meghívásos gyorsasági ver­seny, Városliget, Telefongyőri Vasas, d. e. 10 óra. 4ufr