Autó-Motor, 2004. július-december (56. évfolyam 14-26. szám)

2004-12-01 / 24. szám

A­z 1998-as és 1999-es Formula-1-es évad világbajnoka, Mika Häkkinen jövőre ismét egy Mercedes-Benz volánja mögött versenyez! Igaz, nem az autó­sportok királykategóriájában, hanem a DTM-ben. A finn pilóta október közepén, a Lausitzringen mintegy 130 körben tesztel­te a C-osztályos versenyautót, s hamaro­san meghozta döntését. „Miután 2001-ben befejeztem Formula-1-es pályafutásomat, hamar ráébredtem, hogy még nem jött el az ideje a végső visszavonulásnak. Éppen jókor jött a Mercedes ajánlata, gyorsan fel­ismertem, hogy még mindig élvezem a ver­senyzést, a köridőim pedig nagyjából azo­nosak voltak a túraautó-specialistákéval. Ugyanakkor nagyon jól tudom, hogy először hozzá kell szoknom a DTM- autóhoz, s csak utána tudok lépést tartani az élmezőnnyel. Izgalmas csatáknak né­zünk elébe, mind a volt F-1-es kollégáim­mal, mind a fiatal DTM-versenyzőkkel" - nyilatkozott a 36 esztendős Mika. Nem hi­vatalos értesülések szerint jövőre Moszk­vában is szeretnének futamot rendezni, így nemzetközi sorozattá cseperedik a né­met túraautó-bajnokság. Az Opel bejelen­tése, miszerint 2006-ban visszalépnek a sorozatból, sötét felhőként borul a DTM további sorsára, hiszen a fennmaradt két autógyártó kevés a valódi sportértékhez, égre! - üvöltött, és csapott a levegőbe Jason Crump, a salakmotoros GP utolsó viadalának, a Norvég Nagydíjnak a 19. futama előtt. Hiába volt még hátra 7 etap a hamnari versenyből, az ausztrál pilóta megszerezte pá­lyafutása első egyéni világbajnoki címét. A vö­rös hajú auszi igencsak megszenvedett azért, hogy ő legyen a salakos világ új ura, hiszen az ezt megelőző három évben csak a második he­lyig jutott. A széria utolsó viadala előtt Crump 17 ponttal vezetett az ötszörös egyéni világbajnok Tony Rickardsson előtt, így lényegében Crump részéről óriási balszerencsének kellett volna bekövetkeznie ahhoz, hogy ismét csak ezüst jusson a számára. A 29 éves salakszóró nem bízott semmit a véletlenre, mivel idő előtt dűlőre vitte a dolgot a hamari Vikinghajó sportcsarnokban, bár kissé furcsa körülmé­nyek között került sor a bajnokavatásra. Tör-V SALAKMOTOROS GP NÉMET TURAAUTO-BAJ­­NOKOKIOTMI MI­KA visszatér!TRONFO Häkkinen jövőre a DTM-ben folytatja­­ a változatosság kedvéért egy Mercedesben ... ito «..«a inn/in/i­­ A NEMZETKÖZI TÚRAA­JTÓS GP Bajor fölény­ ű Európai Túraau­tó-bajnokság idei szezonja ugyan már no­vember közepén véget ért, a főszereplők még­sem pihenhettek. A Müller testvéreknek, az újonc bajnok Andy Pri­­aulx-nak és Rickard Rydellnek jelenése volt a legendás Makaói Nagy­díjon, melyet immár 51. alkalommal rendeztek meg. A híres utcai ver­seny mindkét fordulójában Jörg Müllert (BMW 320i) intették le elsőként, aki ezáltal történelmet írt, mivel a német pilóta az első, akinek Formula-3-as versenyautóval és túraau­tóval is sikerült győznie - egyébiránt FIA Super 2000 kategóriás járgány is első ízben nyert itt. Jörg Müllert mindkét alkalommal szinte árnyékként követte Andy Priaulx, míg Rydell a harmadik helyet bérelte ki magának. A túraautósok nagy nemzetközi dzsemboriján mindkét futamon Jörg Müller győzött BMW-vel