Békés Megyei Nap, 1995. április (2. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-10 / 84. szám

■1 A. BÉKÉS MEGYEI NAP SPORT HELYZETJELENTÉS A MEGYEI LABDARÚGÁS ELSŐ VONALÁBÓL A Medgyes a másik gyomaendrődi gárdát is „elintézte” Battonya-Elek 2-0 (0-0) Battonya, 300 néző. V.: Csonka. Battonya: Kunos - Fekete (Mákos A.), Mol­nár, Papp, Simon, Kovács, Argyelán, Oláh, Putnoki (Daróczi), Mákos A., Magyar (Földe­­si). Edző: Juhász Zoltán. Elek: Botás D. - Sarkadi, Kohut, Pigler, Dá­vid, Séllei (Domokos), Papp, Szabó (Botás Gy.), Szűcs (Pataki), Kapocsén, Kádár. Edző: Séllei Gyula. Gólszerző: Kovács, Mákos A. Kiállítva: Botás D. Alacsony színvonalú, unalmas mérkőzést láthattak a nézők. Juhász Zoltán: - Nagyon gyenge mérkőzé­sen, közepes játékkal megérdemelten nyer­tünk a lelkes és sportszerű elekiek ellen. Séllei Gyula: - Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, de a fordulás után már nem bírtunk a rutinos és erőteljesebb futballt játszó hazaiakkal. Jók, egyik csapat játékosai sem dicsérhetők. Ifjúsági mérkőzésen: Battonya-Elek 1-3. Major László Gyomai FC-Füzesgyarmat 1-0 (0-0) Gyoma, 400 néző, V: Kokavecz. Gyomai FC: Halász - Munkácsy, Gonda, Ko­csis (Csikós), Kovács (Feuerwerker), Somo­gyi, Bányai, Illyés, Kis, Gubucz (Erdei), Demjén. Edző: Somogyi János. Füzesgyarmat: Sárközi - Balogh, Kovács S., Csák, Huszár, Dan, Petri, Benyó, Boros, Ta­kács, Kovács Zs. Edző: Lázár István. Gólszerző: Feuerwerker. Két volt NB I-es labdarúgó nem csinált nya­rat a vendégeknél. A javuló formát mutató gyomaendrődiek az ifiből felhozott fiatalok csupa szív játékával végre győzelemmel örven­deztették meg a szépszámú közönséget. Somogyi János: - Megtört a jég! Reméljük, most már elindulunk felfelé. Feuerwerker első „felnőtt” góljához külön gratulálok. Lázár István: - Meddő fölényünket nem tudtuk gólra váltani. A szerencsésebb csapat győzött. Gratulálok a Gyomának. Jók: Kis (a mezőny legjobbja), Halász, Gubucz, Bányai, Feuerwerker, ill. Kovács S., Petri. Ifjúsági mérkőzésen: Gyomai FC-Füzes­gyarmat 2-0. Ronyec Zoltán Csabacsűd-Nagy­szénás 2-2 (2-2) Csabacsűd, 400 néző. V.: Pintér. Csabacsűd: Adamik - Valencsik, Brlázs, Csi­­csely, Varga J., Kondacs, Pillár, Varga T., Ur­­bancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Nagyszénás: Such - Takács (Godár), Zábrák, Trabak, Frankó, Fekete, Basiu, Nagy, Argye­lán, Horváth, Lakatos (Szpisjak). Edző: Krasznovszki József. Gólszerző: Pillár, Kondacs, ill. Basiu (11-es­­ből), Fekete. A lelkesen kezdő hazaiak hamar vezetést szereztek, amelyet a 24. percben szép támadás végén még növeltek. Ezután a vendégcsapat egy védelmi hibát kihasználva szépített, átvet­te az irányítást és a félidő végéig ki is egyenlí­tett. A második félidőben ismét fölényben volt a Csabacsűd, de gólt már nem tudtak elérni. Jó játékvezetés. Rétes Pál: - Ellentétes félidők jellemezték a találkozót, de a második félidei játékunk alapján megszerezhettük volna a győzelmet. Krasznovszki Józsefi — Nulla-kettőig gyö­nyörködtünk az új szerelésünkben, aztán rá­ébredtünk, hogy futballozni sem ártana. Vert helyzetből behoztuk a hátrányt, amivel sajnos meg is elégedett a csapat­uók: Adamik, Varga T., Varga J., ill. Such, Fe­kete, Basiu. Ifjúsági mérkőzésen: Csabacsűd-Nagyszénás 0-3. Szilágyi Mihály Békéscsabai MÁV-lótkomlós 2-1 (1-0) Békéscsaba, 250 néző. V: Kiss L. Békéscsabai MÁV: Valuk - Ancsin, Braun A., Tóth M., Prekop, Tóth A. (Lonovics), Bagyinka, Deák, Pécs, Marik, Gajdács. Edző: Braun Attila. Tótkomlós: Bordás - Tóth-Abonyi, Mitykó L, Pásztor L­, Mitykó J., Pásztor T, Basa, Papp, Szat­mári, Bakai, dr Lehoczki. Edző: Matajsz Pál. Gólszerző: Marik, Lonovics, ill. Papp. Az első félidőben a vendégek játszottak me­­zőnyfölényben, de egy védelmi hibát kihasz­nálva a hazaiak jutottak előnyhöz. Szünet után feljavultak a MÁV-osok és megérdemelten nyerték az összességében jó iramú mérkőzést. Braun Attila: - Nagyon megdolgoztunk a győzelemért a jól játszó Tótkomlós ellen. Matajsz Pál: - A közelgő vasutassztrájk előtt „szolidaritásból” három pontot ajándékoz­tunk a MÁV-nak. Jók: Valuk, Braun A., Marik, Bagyinka, De­ák, ill. Tóth-Abonyi, Pásztor T., Mitykó I. Ifjúsági mérkőzésen: Békéscsabai MÁV­­Tótkomlós 6-2. B. A. Medgyesegyháza-Gyomaendrődi BSE 1-0 (0-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Horváth. Medgyesegyháza: Belu , Kuzma, Kiss, Hódi, Oláh (Gubcsó), Kovács, Zsurzsucz Zs., Szabó, Mocsári, Vágási, Zsurzsucz G. Edző: Bíró Géza. Gyomaendrődi BSE: Nagy - Balázs L. (Pata­ki), Karácsony, Juhász, Dobó, Balázs Zs., Di­­nya, Forgács, Tóth, Máté, Oravecz (Gardi). Edző: Kérd Elek. Gólszerző: Kovács. Nagy iramú, kemény mérkőzésen a győzel­met jobban akaró hazai csapat helyenként jó játékkal aratta megérdemelt győzelmét. Bíró Géza: - Egy jó képességű ellenfelet győz­tünk le megérdemelten. Gratulálok minden játé­kosomnak. Kéki Elek: - A mai mérkőzésen csak a játékve­zetők teljesítménye emelkedett ki. Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez. Jók: az egész hazai csapat, ill. Dobó, Juhász, Karácsony, Balázs Zs. Ifjúsági mérkőzésen: Medgyesegyháza-Gyo­­maendrődi BSE 5-2. Németh István Jamina-Fatrick SE-Kamut 3-1 (1-0) Békéscsaba, 100 néző. V: Péter Járnina-Patrick SE: Stumpf - Lipták V. (Lipták A.), Pusztai, Schneider, Kovács, Fehérvári (Kel­ler), Mihály, Kubik, Igricz, Bócsik (Pozsár), Be­­licza. Edző: Híresek Zoltán. Kamut: Gazsó - Balogh, Danicska, Gajdács, Bo­­tvánszki, Bognár I., Knapp, Antmann (Kreisz), Szűcs (Tárnok), Gurbai (Hajdú), Bognár I. Edző: Bora Imre. Gólszerző: Belicza, Mihály, Fehérvári, ill. Bog­nár IL Már az első pillanattól kezdve támadólag lé­pett fel a hazai csapat és sorra alakította ki a helyzeteket. A nagy nyomás ellenére azonban csupán egygólos vezetéssel térhettek pihenőre a jaminaiak. Szünet után rákapcsoltak a ven­dégek, levegőben lógott az egyenlítés, de a hajrá ismét a hazaiaknak sikerült jobban. Híresek Zoltán: - A találkozó nagyobb részé­ben aktívabban és gólratörőbben játszottunk. Ha a helyzetek befejezésénél pontosabbak va­gyunk, győzelmünk nagyobb arányú is lehe­tett volna. Bora Imre: — Kishitűen nem lehet mérkőzést nyerni. Jók: Kovács, Mihály, Kubik, ill. Gajdács, Bog­nár I., Botyánszki. Ifjúsági mérkőzésen: Jamina-Patrick SE-Ka­­mut 5-0. T.Z. Kunágota-Szeghalom 0-1 (0-1) Kunágota, 300 néző. V: Brusznyiczki. Kunágota: Lakatos - Juhász, Multyán Cs., Szabó B., Körösi, Sallai (Kovács Zs.), Je­szenszky Multyán Zs., Multyán L., Samu, Varga (Pócsik). Edző: Gábor Zoltán. Szeghalom: Vári - Macskin, Tóth Zs., Tóth J., Szabó L. (Lakatos), Füzi, Baranya, Kozák (Schultz), Vámos, Zsombok A., Zsombok J. Edző: Tar Zoltán. Gólszerző: Zsombok A. Sportszerű mérkőzésen mindkét csapat na­­gyobbnál­ nagyobb helyzeteket hagyott kihasz­­nálatlanul. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A végig sportszerű mérkőzést a játékvezetők hiba nélkül vezették le. Gábor Zoltán: - Helyzeteink alapján nem érdemeltünk vereséget, de sajnos nincs aki gólt lőjjön. Tar Zoltán: - Nem játszottunk kimondot­tan jól, de győztünk. Gratulálok a sportsze­rűen játszó, lelkes hazai csapatnak. Jók: Lakatos, Multyán Zs., Multyán L., Sallai, ill. Macskin, Tóth J., Fürj. Ifjúsági mérkőzésen: Kunágota-Szegha­lom 1-4. Szilágyi János Gyulavári-Mezőhegyes 1-1 (1-1) Lökösháza, 100 néző. V.: Hangya. Noha részletes tudósítást nem kaptunk a Gyulavári-Mezőhegyes találkozóról, felvételünk azért elárulja, hogy Szilvának, a mezőhegyesiek kapusának akadt dolga FAZEKAS FERENC FELVÉTELE A bajnokság állása Tudósítóink figyelmébe! Felhívjuk tudósítóink figyelmét, hogy az április 15- 16-ára kisorsolt bajnoki mérkőzésekről készített össze­foglalóikat a szokott időben, azaz vasárnap 14 órától ~~i/li­ il­li ill i mii 11 telefonszámokon. 1. Battonya 19 113 5 34-23 36 2. Gy.-endrődi BSE 19 113 5 28-19 36 3. Szeghalom 19 103 6 41-31 33 4. Jamina-Patrick SE198 8 3 25-15 32 5. Gyomai FC 199 4 6 26-21 31 6. Tótkomlós 198 6 5 24-15 30 7. Gyulavári 196 103 25-17 28 8. Medgyesegyháza 197 7 5 22-24 28 9. Csabacsűd 197 6 6 35-30 27 10. Békéscsabai MÁV197 4 8 22-27 25 11. Elek 196 5 8 21-26 23 12. Kamut 195 5 9 14-23 20 13. Nagyszénás 195 4 10 19-33 19 14. Mezőhegyes 193 8 8 23-34 17 15. Kunágota 193 6 10 19-27 15 16. Füzesgyarmat 193 4 12 14-27 13 Távolodó első osztály Debreceni MTE—Gyulai SE­­Aranykereszt 5:3 (3027,2989) NB II-es csapatbajnoki mérkőzés, Debrecen. Gyulai eredmények: Oláh Sándor 484, Dr. Gyarmati Sándor 469, Váradi László 529, Mogyorósi László 475, Pigniczki Pál 509, Püski Lajos 523 fa. Mindkét csapatban három-három egyé­ni győzelem született. A tavaly még az első osztályban küzdő Debrecen minimális különbsé­gű győzelmet aratott a feljutás­ra is aspiráló gyulaiak ellen. Szerencsés fordulat esetén akár fordított is lehetett volna az eredmény. Ezzel a vereséggel nagyon messze került a feljutás lehetősége a gyulaiaktól, akik egyébként szombaton az egri Széchenyi SE együttesét fo­gadják majd. 1995. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ A jövő hét műsora NB II. Keleti csoport: Április 15., szombat: Tiszakécske-Tiszavasvári, 19.00. Április 16., vasárnap: MTK-Diósgyőri FC, 15. ’­y­almazújváros-Salgótarján, 17. Kaba­ i­­egyháza, 17. Hódmezővásárhely-III. ker.­­ VE, 17. Miskolc-Hatvan, 17. Hajdú­­nánás-Kazincbarcika, 17. Gödöllő-Szar­­vas, 17. NB III. Alföld-csoport: Április 15., szom­bat, 16.30: Szegedi Dózsa-Kiskunfélegyhá­za. Április 16., vasárnap, 17.00: Gyula-Sze­gedi VSE, Kiskőrös-Mezőkovácsháza, Kiskundorozsma-Kecskeméti RSC, Kecs­keméti TE-Cegléd, Mezőberény-Szeged FC, Kalocsa—Békés, Orosházi MTK-Ma­­kó. Megyei I. osztály: Április 15., szombat, 16.30: Gyomaendrődi BSE-Battonya, Szeghalom-Gyulavári. Április 16., vasár­nap, 17.00: Kamut-Békéscsabai MÁV, Tót­komlós-Gyomai FC, Nagyszénás-Békés­csabai Jamina, Mezőhegyes—Csabacsűd, Elek-Kunágota, Füzesgyarmat-Medgyes­­egyháza. Totóeredmények Jelentős játékvezetői segédlettel MTK-BSC Szarvas 69:60 (28:34) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés az 5-8. helyért. Hungária körút, 100 néző. V: Simó, Kóthay. MTK: ÚJVÁRI (19/3), Meskó (2), Bíró (4), Gerencsér (8), KÖRMEN­DI (21). Csere: Suhajda (11/3), Seres (4). Edző: Újvári Miklósné. BSC Szarvas: BALOGH (21/15), Francia (9/3), Nitulescu (10), Farkas (7), NEDILIA (13/9). Csere: Keresztény (-), Huszárik (-). Edző: Vida Béla. Az eredmény alakulása: 3. p.: 2:6,12. p.: 16:24,19. p.: 24:34, 27. p.: 43:46,33. p.: 54:53,37. p.: 65:55. Kipontozódott: Nedilia a 35. percben. A mindent eldöntő harmadik találkozón a Szarvas kezdett job­ban, a sárga-kékek jó védekezés­sel lepték meg az MTK-t. Táma­dásban Vida Béla tanítványai pon­tosan hajtották végre a taktikai utasításokat, s hamar minimális előnyt sikerült kicsikarniuk. Eb­ben az időszakban Baloghék reme­kül szedték a lepattanókat, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a félidő derekától kezdve fokoza­tosan növekedett a két csapat kö­zötti különbség. Fordulás után Balogh és Nedüia triplái után ti­zenegy pontos Körös-parti ve­zetést regisztrált az eredmény­­jelző, amikor sorozatos játékve­zetői tévedések következtében az MTK megkezdte a felzárkó­zást. A második játékrész köze­pén ismételten a szarvasiak csa­patkapitánya, Balogh jeleske­dett, előbb két büntetőt értéke­sített, majd egy hárompontos kosárral tette le névjegyét. Ek­kor úgy tűnt, visszaáll a régi rend, de Simó játékvezető újra a védelmébe vette a fővárosiakat Kétes helyzetekben sorozatban a kék-fehéreknek adta a labdát, majd kipontozta az addig jól játszó Nediliát Az MTK meg­­érezvén a kínálkozó lehetőséget átvette a vezetést, a megtizedelt szarvasi csapatnak pedig már nem sikerült újítania. A BSC Szarvas ezen a napon jó játékkal rukkolt elő, sokáig úgy tűnt, Baloghéknak egy héten be­lül másodszor is sikerül a Hungá­ria körúton legyőzniük az MTK-t A második játékrész derekán azonban Simó játékvezető téves ítéleteivel széttörte a Körös-parti­ak játékát, s megfosztotta a sárga­kékeket egy újabb győzelemtől. Vida Béla tanítványai legközelebb a 7-8. helyért a Soproni Postás el­len léphetnek pályára. Vida Béla: - A második fél­idő 30. percéig biztosan vezettük, akkor azonban a játékvezetők közbeléptek és durva módon elcsalták a találkozót.