Békésmegyei Hirlap, 1929. április-június (9. évfolyam, 74-145. szám)

1929-04-03 / 74. szám

Vasárnap, 1929. március 31. BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP HÍREK. Időjárás. A meteorológiai inté­zet jelenti déli 12 órakor. Hazánk­ban a tegnapi napot erős szelek tették kellemetlenné, amelyek viha­ros jelleget is öltöttek, így Buda­pesten hajnalban a vihar szokatlan erővel dühöngött. Az idő ma reg­gel hazánkban csapadékos lett, bár­ inkább csak a nyugati részeken A hőmérséklet sülyedőben van és a magasabb helyeken hó is esett. Prognózis : Északi szelekkel válto­zékony, igen hűvös idő, sok helyütt csapadékkal (eső, hó) és éjjeli faggyal. Ezüstlakodalom: Stéberl Mihály géplakatos és villanyszerelő mester, városunk közszeretetben és tiszte­letben álló polgára húsvét hétfőjén ünnepelte kedves feleségével há­zasságkötésének 25 éves fordulóját. A jubiláló házaspárhoz Tátrai Ká­roly ev. lelkész intézett az evan­gélikus templomban gyönyörű be­szédet. Az ünnepség végeztével az evangélikus hittestvérek fejezték ki jókivánataikat az ezüst lakodalmat ünneplő házaspárnak. Balesetek. Molnár István 20 éves gyulai gyári munkásnak mun­ka közben egy vasszilánk csapódott a szemébe. Súlyos sebével a kór­házba szállították. Zsolnai Károly 16 éves vésztői borbély tanárnő az utcán oly szerencsétlenül esett el, hogy bal lábszárcsontrepedést szen­vedett. A gyulai kórházban ápolják. Balog Imre 54 éves békési földmi­­vea véletlenségből zsirszódaoldatot ivott. Balogot azonnal agyvidkor­házba szállították ahol kezelés alá vették. Óvakodjunk a zsebtolvajoktól. Janics Ferencné gyulai lakos felje­lentést tett a rendőrkapitányságon, hogy a Kossuth­ téren a pénteki piaci tumultusban valaki kilopta zsebéből a tárcáját 7 pengő tarta­lommal. A rendőrség meg­tesz mindent a mostanában észlelt, zseb­metszések tetteseinek kézrekeríté­­sére, de figyelmezteti a közönséget is, hogy fokozottabban óvakodja­nak a zsebtolvajoktól. Legkorábban, legteljesebben, legmegbízhatóbban közli vala­mennyi hazai pénzintézet, mérleg- és egyéb adatait az 53-ik évfolya­mába lépő Nagy Magyar Kompass. Főszerkesztő : Delia Vedella Mi­hály, kiadótulajdonosok : dr Galát­­hai Nagy Sándor örökösei.) legkö­zelebbi megjelenő id­ő kötete. Nem tévesztendő össze egyéb hasonló című­ mű­vel. Megrendelhető 40 pengőért, illetve az ipari, s egyéb vállalatok anyagát tartalmazó II. kötettel együtt 80 pengőért. Budapesten Alkotmány u. 20. , JT Aranyeres bajoknál, béldugulás, repedés, kelés, gyakori vizelési in­­­ger, derékfájás, mellszorulás, szív­dobogás, és szédülési roham esetei­ben a természetes „Ferenj^József" keserűviz használata (»in­dig kel­lemes megkönnyebület is, sőt gyakran teljes gyógyulás belső bajok hat­sá­gele mi ényez. A en enyhe sok­reggel ennyi­­gyógy-és fü­l egy­­ségben ren szertárakban, drogériákban szerüzletekben. Rosenthal Mariska női divat­­terme, Békéscsaba, II. Irányi u. 1., telefon 248. szám. Tisztelettel értesíti a t. hölgykéllenség a külföldi modell kiad­atásá­ra érkezett és a tavaszi fc­son divatujdonsági at­tus­ban mutatja be, óriási vihar tombolt vasárnap este Budapesten. Vasárnapról hét­főre virradó éjjel hatalmas vihar pusztított Budapesten. A Gellért­hegyi villanegyedben rengeteg fát csavart ki a szél. Nagy bérházak tetejéről levitte a kéményeket, ki­csavarta az antennapóznákat és a villanyvezetékben is nagy kárt oko­zott. A telefon összekötetés egyes helyeken megszakadt. Az éj folya­mán Gyulát is elérte a vihar, me­lyet itt bőséges eső kisért de kárt nem okozott. Ne gondolkozzék,hanem adja fel még ma hirdetését a „Békés megyei Hirlap“-nak, mert látni fogja, hogy üzletének menete men­­nyire megélénkül, a helyesen alk­al­­mazott reklámmal. Nagy vásár T és kalap 128 4 3 ■ 1 ......... ■" ■ [UNK] [UNK] MOLNÁR ALBERT oki. rn^ö^^V földet mér, parcelláz, tervező Iroda: Gyula, tfr. JVenckheim Béla­­utca 31/b, a népkert mellett. 54 280 ---------------------------------------------' aSINGER varrógépek mégis A ILISCktJÖKJBAJk I ........................ i'iD "NI, 1 SPORT. Mindkét fiem­­ csapat nagyszerű szereplése után a GyAC nyerte meg a húsvéti serleg­mérkőzést. (A Békésmegyei Hírlap sporttudó­­sítójától.) Lezajlott Gyulán a két nagy sportnap. A négy csapat közül serleggyőztesként jó játéká­val megérdemelten került ki a GyAC. Teljesítmény tekintetében alig maradt mögötte a GyTE. Mindkét napi szép mérkőzésről és a helyi csapatok nagyszerű győ­zelméről a következő tudósítást adjuk : GyAC—DEAC 5:0 (0:0) Serlegmérkőzés. Bíró : Lehotay. Az első félidőben bár széllel játszott a GyAC, a DEAC méltó ellenfélnek mutatkozott, sőt némi fölénny­el is játszott. Csak a máso­dik félidőben domborodott ki a GyAC technikai fölénye. A csatár­sor szép és ötletes kombinációjával s lapos passzaival teljesen megza­varta a DEAC védelmét s a gólok sorozatát Frohner tizenegyese nyitja meg. Az ő gólját Lehoczkyé kö­veti K. Szabó beadásából. A har­madik gólt szintén Lehoczky rúgja 20 méteres lövésével, sőt a negye­dik gólt is ő vágja be Zeitler be­adásából. Fokozódik az ostrom s Némedi ötödik gólja beállítja a végeredményt. GyTE—REAC 3:2 (1:2) Serlegmérkőzés. — Bíró : Pataki-Nívós játék keretében hatalmas iramban győzte le a GyTE a KEAC­ot. Már az első percekben Hoffmann gólja Szűcs hálójában ül, mire a KEAC igen formás tá­madások után Balázs mintagóljával egyenlít. A félidő végén Mezei lab­­dáját Mészáros II. már csak a há­lóból tudja kiütni. Vezet a KEAC. A második félidőben a gyilkos tempó még fokozódik, minek ered­ménye képen Gyurkó 25 méteres bombája ér hálót. Megindult a küz­delem a győztes gólért, melyet Mó­zes meg is szerez a GyTE-nek. Hétfői mérkőzések: GyTE—DEAC 1:0 (1: 0) Serlegmérkőzés. — Biró, Lehotai. Közel egyforma ellenfelek talál­kozásából végeredményében a GyTE került ki győztesen. Szél el­len játszva, már a hetedik percben Mózes szép beadását Hoffmann 10 méterről védhetetlenül a kapu felső sarkába vágta. Egész félidőben hullámzó játék mindkét fél részé­ről kihagyott gólhelyzetekkel. Második félidőben a magára ta­lált DEAC méltó ellenfele a GyTE- nek s majdnem megérdemelten egyenlített ki, csatárai azonban a kapu előtti jó helyzeteket elideges­­kedték. Ezzel a mérkőzésre­, mind­két napon szép eredményt produ­kált a GyTE a szerencse istenas­­­szonya azonban nem segítette a serleggyőzelemhez, mert utána a GyAC is győzött. GyAC—REAC 2:0 (1:0j Serlegmérkőzés Biró, Pataki. Grandiózus küzdelemben, szép játék keretében szívvel-lélekkel küzd­ve győzött a GyAC s ezzel győz­tesként került ki a husvéti körmér­kőzésekből. Első félidőben szél ellen játszva már az első percben megszerzi a vezetést Bálint góljával. A nagy szél miatt a GyAC inkább a védekezésre fekteti a fősúlyt, de a Némedi által jól irányított csatár­sor pompás összmunkájával sokszor közelíti meg Szűcs kapuját. Ő is veszélyesen és szépen támad, de eredményt elérni nem tudnak. Második félidőben ostromol a GrAC Leopold beadását Szűcs csak kiütni tudja és Némedi fordu­lásból megszerzi a második gólt. Ezzel beállítja a végeredményt, utána még hullámzó játék folyik s a kétnapi erős mérkőzésből fáradt játékosok nem kis örömére a mér­kőzés végét jelzi a bíró, így nyerte meg a GyAC jobb gólarányával a húsvéti serleget. Tavaszi saison Divatlap újdonságok megérkeztek: Costüm, Sport ruha lapok nagy választékban. Elité ......................... . 4.50 Revüe Parisienne . . . 4.50 Star............................... . 4.50 Smart........................ . 3,50 Saison Parisienne . . . 3 50 La Mode de Paris . . . 3,— Stella......................... . 2.80 La Toilette Moderne . 2.40 Vogue ........................ . 2.— Divatszalon .... . 1.20 Reckora , .................... . 1.50 Kaphatók : KULTÚRA R.-T. Gyula. Influenzajárvány idején gon­doskodjék arról, hogy gyomra és belei a természetes Ferenc József keserűviz használata által többször és alaposan kitisztittassanak. Művészi képeslapokban ra­gyogó szép választék van a Kultúra könyvesboltban. Ip^° $/'/v ÚJ NŐI ZENEKAR A VADÁSZBAN CSILLAG RÓZSIKA szalon zenekara és KAPOSVÁRI HORVÁT BANDI énekes prímás közreműködésével április hó 2-tól ^■'’****^ Nagy móka-est! , ' Kitűnő ételek és italok! Szíves támogatást kér : BODONCZI MIKLÓS vendéglős. * 1