Munkácsi Közlöny, 1934 (1. évfolyam, 83-289. szám)

1934-08-07 / 173. szám

4 A szőlőtermelők nagygyűlést tartanak Beregszászon. Az ezer gonddal küzdő szőlőtermelők au­gusztus 12-én, vasárnap nagygyű­lést tartanak, amelyen letárgyalják mindazon problémákat, amelyek a szőlőtermelők súlyos helyzetét érintik. A gyűlés iránt rendkívül nagy az érdeklődés. * 50°/» kedvezménnyel utazhat Budapestre augusztus 13.-tól 23.-ig. Igazolvány Ke 22, vizum-kupon Ke 7, útiköltség S. A. Ujhelyen ke­resztül oda—vissza Ke 112, Zá­honyon keresztül csak odautazás Ke 59. Útlevéllel nem­, rendelkező jelentkezőknek az utazás dija úti­költséggel, közös útlevéllel és ví­zummal együtt Ke 196. Jelentkezni augusztus 9.-ig lehet a Cedok uta­zási irodában Uzhorodon. ■* ÚJ BÚTORÜZLET nyílt meg Munkácson a Dostojevszky­ utca 4 szám alatt (Latorica udvarban), ahol a legmodernebb telihálók, ebéd­lők és konyhaberendezések, a leg­olcsóbb árban kaphatók. — Az asztalos szakmába tartozó bármily nemű munkákat a. m. megrendelé­seket és javításokat olcsón, pon­tosan és szakszerűen elvállalja SZATMÁRY LAJOS. — Tekintse meg elárusító helyünket! Fialkó igen jó, sokat és észszerűen dolgozik a munkácsi half. A 22. percben Korner Fülek el­len, Kain lövegét azonban Felföldi elhárítja. A 23. percben egyenlítenek a fü­lekiek : Szabó faultja miatt 20 mé­terre szabadrúgás az MSE ellen. Felföldi rúgja a labdát, amely Lu­kács fejét érinti és a labda a tehe­tetlen Szilvási mellett a felső sarok­ba repül : 1 : 1. Az MSE visszaesik. A 27. perc­ben Böhm kornert vét, de szeren­csére Fischl elrontja. A 41. percben a bíró 11-est ítél az FTC ellen, Böhm irtózatos ere­jű lövése védhetetlen , 2 :1. Szünet után MSE kezd, támad, de Felföldi mellett nem boldogul a munkácsi csatársor. Az 5. percben a fü­lekiek Szabó MSE-balf kezére lövik a labdát, Farkas bíró tizenegyest ítél s Ju­­racsek góllá értékesíti, 2:2. A fülekiek fölényben vannak, csatársoruk pompás akciókkal ve­szélyeztetik a munkácsiak kapuját. Főleg Fialkó és Böhm nagyszerű játékának köszönheti az MSE, hogy az FTC nem bír győzni, sőt a 17. percben újból vezetéshez jut­nak a munkácsiak. Korner az FTC ellen, Kaii szöglet rúgása élesen száll a felső sarokba : 3 : 2. A fülekiek fölénye azonban nyo­masztó, állandóan ostromolják az MSE kapuját. A 32. percben Korner a munká­csiak ellen, ekkor Szabó ment, de a füleki csatársor remek játékkal újból az MISE kapuja közelébe ér . Fischl bom­balövése a kapufától visszapattan, Bicsiste azonban jól céloz és már a hálóban táncol a labda : 3 : 3. A 39. percben Szilvásy hirtelen összeesik, a kapust eszméletlen ál­lapotban leviszik a pályáról és Csorba áll a kapuba. FTC-támadásokkal fejeződik be a játék. Az SK Rusj szenzációs győzelme A Bocskay Alberti kapus, Vágó és Janzsó bekkek helyén tartalé­kokkal jött hozzánk és meglepetés érte a debreceni profikat. Királyhednecen 5:2 (3:0) arány­ban győzött a Bocskay, de Uzho­rodon vereséget szenvedett. SK Rusj—Bocskay 4:3 (1:2) Csapatösszeállítások : Bocskay , Barta, Kevicky, Hevesy I., Palotás, Gyulai, Szaniszló, Markos, Vince,­­ Teleki, Návay, Hevesi II. — SK Rusj : Boksay, Krizs II., Radik, Bendász, Kuruc, Ivancsó, Kovács, Sándor, Kobzár, Krizs I., Szukov­­szky. 1500 néző jelent meg a Rusj­­pályán, ahol az orosz bajnokcsa­pat megérdemelt, de váratlan győ­zelmet aratott. Három percig csak a Rusj tá­mad, a csatárok lövései azonban kapu mellé jutnak. Ekkor már lát­ni, hogy a debreceniek közvetlen védelme ingadozó, különösen a ka­pus bizonytalan. A 10. percben Teleki kicselezi a Rusj védelmét, egyedül áll Bok­­sayval szemben és a kapus feje fö­lött a hálóba rúgja a labdát. A 29. perc meghozza az egyen­­­­lítő gólt. Kovács Kobzárhoz pasz­­szol, a Rusj kitűnő centere aztán a hálóba gurítja a labdát : 1­­. A 43. percben Vince 18 méter­ről oly erővel lövi a labdát, hogy azt Boksay sem védhette : 1 : 2. A második félidőben Sándort és Kurucot kicserélik, Krajnyák és Skirják játszanak helyettük. Ekkor a Rusj fölénybe kerül és a 16-ik percben sikerül az egyenlítés. Bendász indítja a labdát, Szu­­kovszkyhoz passzol, aki Krizshez továbbit és a balösszekötő pompás gólt ad : 2 : 2. A Rusj a közönség lelkesedésé­től feltüzelve, gyönyörűen játszik l és a 27. percben Szukovszky be- s adását Kovács juttatja a háló­ba : 3:2. Az ungvári fiúk ostromával szemben a debreceniek lehetetle­­nek. A 30. percben már 4:2 az eredmény. Kobzár hosszan előre­adott labdáját Kovács tiszta hely­zetben kapja és a debreceni kapus csak érinteni tudja a labdát, amely a hálóba gurul. Néhány perc múlva Korner a Rusj ellen, Boksay kiugrik a kapu­ból és Markos sarokrúgását Ná­­gay befejeli : 4 : 3. Biró : Pásztor. • CsSK (Uzhorod—UMTE 4:1 (2:0). • BMSE Beregszász—Kaposi TK 1:1. • Királyhelmeci SC—Csapi SE 5:1 (3:1). A revans-jellegű barátságos mérkőzés Csapon is a királyhel­­meciek fölényes győzelmével vég­ződött. Biró : Lőwy. • Az uzhorodi UTE vasárnap Nagymihályon 1 :2 arányban ve­reséget szenvedett. Félidőben 1 : 1 volt az eredmény. Az ungváriak­ gólját Spiegel lőtte. A nagymihá­­lyiak csak 11-es révén bírtak győzni. • UAC I b)—UMTE I b) 2 : 0. MSE I b)—Spartakus (Várpalán­ka) 2 :2. SK Rusj I b)—KMSC (Uzho­­rod) 4:1. UAC (diákok)—Rusj (diákok) » X ESI V í IKTORIA Könyvnyomda, könyv­kötészet és tömöntöde. Mindennemű könyv­nyomdai munkákat él­esen és precízen készít. KÖNYVNYOMDA mm.T­UZHOROD VARQASOR UTCA 13. TELEFONSZÁM: 307. areas» SPORT MSE-Füleki TC 3:3(2:1) 1500 nézőt vonzott a munkácsi pályára a CsAF—M­LSz bajnoki döntő első mérkőzése, amelyen a következő játékosok szerepeltek MSE: Szilvási, Hajek, Böhm, Fialkó, Csorba, Szabó, Kain, Haj­lik I., Platzer, Hajlik II. és Havasi. FTC : Gordos, Tóth, Felföldi, Zupkó, Hudec, Jancsár, Galbács, Fischl, Lukács, Bicsiste és Jura­­csek. Farkas pozsonyi bíró sípjelére Fülek kezd. Csorba szerel, Hava­­syhoz kerül a labda, de Tóth füle­­ki hátvéd korner áján ment. Ha­­vasy a szögletrúgást elhibázza. A 8. percben szabadrúgás az FTC ellen, Böhm lövi és Tóth csak kornerre menthet. Havasy iveit labdája a kapuba száll s Platzer a hálóba rúgja : 1 :0. Sorozatos FTC támadások kö­vetkeznek, ekkor kitűnik, hogy Kedd, 1934 augusztus 7-én 2.0. * Havi 10 Kc-s részletre is kap­hat a villanytelepnél olcsó és első­rangú villamos készülékeket. Az áramdíj ezekhez 0.60—1.35 Ke kv­­kint. MOZI VÁROSI MOZGÓ UNGVÁRON: Ma, kedden utoljára . Csábítson el kérem ... A múlt szezon egyik legsikerül­tebb és legmulatságosabb zenés víg­játékslágere, amelyben Liane Haid, a szőke szépség, Georg Ale­xander, a közkedvelt filmszínész és Szőke Szakáll, a világhírű ma­gyar filmkomikus, röviden a han­gos filmművészet legreprezentán­­sabb képviselői pazar alakítást nyújtanak. Új hangos híradó. BIO RÁDIÓ UNGVÁRON : A robogó halál. Technikai okok miatt csak ma, kedden szerepel a mozgó műsorán az amerikai filmkultúra egyik leg­nívósabb alkotása, melynek cselek­ménye az amerikai vasutasok éle­téből van merítve. Szereplői : Ja­mes Hall és Dorothy Sebastia. BRISTOL... BRISTOL... BRISTOL SZÁLLODA Budapest Dunapart árban és szolgál­tatásban vezet! Szoba t­e 1 і e­s ellátással személyenként napi 120­ pengőért Kiadásért felel: trandelsman Havas Emu Szerkesztőség és kiadóhivatal: Ujhorod—Ungvár, Korjátovics 37, Telefon No Maka, no*-- Munkács, Rózsa u. 14 Tel. 18'* KOSICE—KASSÓ Fazekas-cica 48, Beregszászi szerkesztő­, Lieberman Jenő Fő-utca 2 szám. Megjelenik'. minden nap kivéve hétró­t, Előfizetési árak: Egész évre . 120 K* Félévre . fi 0 , Negyedévre . . . ЗC ,, Egy hónapra 10 „ Fgyis szám . . —40 Nyomatott a „Viktoria“ könyvnyomdában Uáborodon. Telefon 307. Hirlapbilyi: lft@znils?c­onf a ka**al porta- é* távirdaigazgató vár által R. & 73d37/IV. 33.