Brassói Friss Ujság, 1934. május (3. évfolyam, 119-149. szám)

1934-05-01 / 119. szám

VASÁRNAPI SPORT Románia csapata izgalmas és idegfeszítő küzdelem után 2:1 re legyőzte Jugoszláviát és bekerült a világbajnoki döntőbe 20 ezer néző előtt folyt le a mérkőzés. Az első félidő eredménye 1:0 volt Bucuresti. 20.000 főnyi hatalmas­­ közönség jelenlétében folyt le teg­­­­nap délután 5 órai kezdettel a mér­kőzés Románia és Jugoszlávia csa­patai között. Válogatott csapatunk­nak feltétlenül győznie kellett, hogy bejusson a világbajnoki döntőben szereplő 16 csapat közé és ez a körülmény a végsőkig felfokozta az izgalmakat. Az ONEF pálya tri­bünjei zsúfolásig megtlelt és a po­litikai valamint a társadalmi élet előkelőségei mind megjelentek, hogy tanúi legyenek az idegizgató küzdelemnek. Csapatunk a már közölt felállításban kezdte meg a­­ küzdelm­et Langenus hollandiai bí­­­­ró sípjelére. A jugoszláv csapatban sem volt változás. A mérkőzés, válogatott csapa­tunk támadásaival kezdődött de a jugoszlávok keményen tartották magukat. Gyönyörű akciók villám­gyorsan követték egymást és hol a román, hol a jugoszláv kapu előtt volt a labda. A közönség nagy erővel biztatta válogatottjainkat és a biztatásoknak az első félidő 37. percében megvan az eredmé­nye. Dohai a balszélen villámgyor­san lefut és közvetlen a kapu előtt centerez. A labdát Ciolac kapja és védhetetlen lapos lövése nyomán a labda a háló bal sarkában köt ki. Eget verő hurrával fogadja a közönség a gólt. Az eredmény az első félidőben nem változik. A második félidőben a jugoszlá­vok elánnal küzdenek és 20 per­cen át jugoszláv fölény alakul ki. A még megújuló támadások a 28. percben eredményre vezetnek és egy jugoszláv lerohanásból meg­születik a kiegyenlítő gól. Váloga­tottunk azonban nem veszti el lé­lekjelenlétét. Nyomban újrakezdés után Kotormány kiad Dohainak, a­ki ismét lefut és pontos beadása nyomán megszületik a mérkőzés harmadik és utolsó gólja. Csapatunk ezután védelemre rendezkedik be és sikerül is tarta­ni az eredményt amely Románia csapatát bejuttatta a világbajnoki torna 16 csapata közé. A meccs után a közönség berohan a pályára és vállain viszi ki a győztes csa­pat tagjait. Longenus bíró jól ve­zette a mérkőzést. Válogatottaink valamennyien jól megállták a he­lyüket és igazolták a hozzájuk fű­zött várakozásokat. Kotormány középfedezet különösen az első fél­időben volt jó. üdülte le a Gioria-CFR a Strenge Holmit «Sopia-Im-Sölfi®"’ Su­bla­ 8sl Arad. 1500 néző előtt dr. Mosar Teofil bíráskodása mellett találko­zott a két csapat a nemzeti bajnok­ság B. csoportjában bajnoki mér­kőzés keretében. A meccset a pom­pásan játszó Gloria-CFR gólözönnel nyerte meg. Az első félidőben tar­totta magát a Soimi, de a szenzá­ciósan küzdő Gloria a szünet után lelépte ellenfelét. Morar Teofil síp jelére a csapatok a következő ősz szenilitásban kezdték meg a játé­kot: Gloria: Halga, Gusztik, Va­­lentin, Szabó, Tabac, Pecican, Igna Faur I., Dobra, Marienus, Mercea. Soimi: Opris II, Box­jea, Apolzan, Cora, Asztalos I, Asztalos II, Boi­­coianu, Serb, Petricipiu, Opris I, Sacarea. A Soimi kezdi a játékot az első percekben veszedelmesen rohamozták a Gloria kapuját. A 7. percben Marienut remek kiadá­sával Mercea elszalad, de lövését a kapus kornerra védi, amely ered­ménytelen. A Gloria balszárnya agilisan játszik különösen Marie­­nus van elemében. A 15. percben Marienut szép átadását Faur­e a sarokba fejelte (1:0). A 39. p. Dobra bombáját a kapus nagyon szépen védte. Állandó Glória tám­a­dásokkal ér véget a félidő. A szü­net után megindult a Gloria gólten­gere. A 2. p. Marienus nyitja meg a második félidő gólsorozatát (2:0) Az 5. és a 7. p. két kapufát ért el a Gloria Mercea és Marienus révén. A 8. p. Faur­­ váratlan lövése a kapus alatt ért hálót. A 9. p. Ma­­rienus érte el a negyediket (4:0). A Gloria csatársor most nagyon szé­pen küzd. A 12. percben Dobra lö­vése után a labda a kapura onnan pedig Mercea elé pattant akinek lövése nem tévesztett célt (5:0). A Soimi teljesen összeroppant és meg­adta magát a sorsának. A 15. p. Apolzan hátrahúzott labdája a ka­puba esett (6:0). A 17. p. Dobra átadását Marienut értékesítette 7:0 A 20. p. Lecarc lőtte a Soimi vigasz gólját. (7:1). A 23 p. Dobra állítot­ta be a végeredményt (8:1). A 34. percben Kends miatt tizenegyes van a Soimi ellen, de Tabac kapu­fának lőtte a büntetőt. A győztes csapat minden egyes tagja egészen jó játékot mutatott. A közvetlen védelem kevés dolgát imponáló biztonsággal végezte. A fedezetsor végig szépen egyenletesen játszott, legjobbja Pecican volt. A csatársor legjobb része a Mercea—Marienut balszárny volt. Különösen Marie­­nut játszott nagyon hasznosan. A Soimi egészen gyenge kis csapat, átlagon felüli játékot egyik tagja sem mutatott. Ifjúsági bajnokság: SGA—Ha­koah 3:1 (1:1), Gloria—Unirea 3:2 (2:1), CAA—Olimpia 4:2 (3:1), Ihtelegerea—Tricolor 6:1 (3:0). Szövetségi díj: Transilvania—­ SGA 4:1 (1:1), AMEFA-—Olimpia 8:1 (1:0), Tricolor—Hakoah 3:2 (1:1)-______________________________________________ A CAA (AAQ nyerte az 1933-34 évi kerületi bajnokságot Arad. A kerületi bajnokságban vasárnap játszották le az utolsó fordulót, amelyen a CAA (AAC), SGA (ATE) és Unirea győztek, az Olimpia és Hakoah pedig osztoz­tak a pontokon. A CAA (AAC) győ­zlemével a bajnokságot megnyer­te, hozzátehetjük megérdemelten, mert az egész szezon alatt a leg­­egységeseb­b játékot produkálta. A bajnokságból még egy meccs­­e­ játszatlan, a Transilvania—Soimi CFR mérkőzés. A bajnokság táblá­zata a következő: CAA (AAC) 14 10 3 1 44:13 23 Hakoah 14 10 3 2 28:16 21 SGA (ATE) 14 9 2 3 61:21 20 Transilv. 13 8 3 2 28:17 19 Olimpia 14 3 4 7 22:35 10 Unirea 14 3 1 10 26:46 7 Tricolor 14 3 1 10 18:32 7 Soimi 13 1 1 11 11:58 3 Olimpia-Hakoah 2:2 (2:1) A két csapat mérkőzése gyenge nívójú meccset eredményezett. A 12. percben Baranyi lövése jut a Ilakoah hálójába, de a következő percben a Hakoah Sepsi révén ki­egyenlített. A 40. percben Besesek hibájából Baranyi gólozott. A szü­­net után a Hakoah játszik fölény­ben és ennek megfelelően Kremer kiegyenlített. iBró: Tomi. ÖSSZE­DA­R­A­BOLT HOLTTEST A VASÚTI SÍNEKEN Orsóvá, Toplat és Orsóvá között a vasúti vágányokon egy szétdara­bolt holttestet találtak. A nyomo­zás megállapítása szerint a szeren­csetlent előbb meggyilkolták és csak azután helyezték a sínekre, hogy vasúti szerencsétlenség szí­nezetét adják a bűnténynek. KÜLFÖLDI SPORT Döntetlenül végződött a cseh-magyar Európa kupameccs Csehország—Magyarország 2:2 (2:1) Prágában nagy érdeklődés mel­lett találkozott a két ország válo­gatott csapata és a meccs az erő­viszonyoknak megfelelően döntet­lenül végződött. A meccs cseh tá­madásokkal indul és már a 2. p. eredményt is érnek el. Kopetzky beadását Sobotka értékesíti ,1:0., A 30. p. Kemény fut el balszélen, beadását Sárosi vágja be (1:1). A 42. p. Sobotka kiugrasztja Pucot, aki lefutás után a csehek második gólját lövi. Helycsere után a 11. p. a cseh védők foutolják Markost a 16 méteres büntetőt Sárosi pom­pás lövéssel küldi a csehek hálójá­ba megszerezvén az egyenlítést (2:2). A cseh csapatban a fedezet­­sor volt igen jó, a magyar csapat­ban a közvetlen védelem és Sárosi emelkedtek ki. Magyarország is belekerült a világbajnoki tizenhatos csoportba Magyarország—Bulgária 4:1 (1:0) Budapest. A Hungária úti sport­teleppn mérkőzött a két ország vá­logatott együttese és a mérkőzés igen nagy érdeklődés előzte meg, amely a szófiai eredménnyel azo­nos gólaránnyal zárult. A 10. p. P. Szabó jó lefutás után megszerzi az első félidő gólját (1:0). Hely­csere után a 14. p. ismét P. Sza­bó a góllövő, majd a 16. p. Solti révén már 3:0 az eredmény, ami­kor a Lazaroff révén a bulgárok szépítenek (3:1). A 28. p. Tamássy kornerjét Solti értékesíti (4:1). A hármas csoportból tehát, amelyben Ausztria, Magyarország és Bulgá­ria küzdöttek, az osztrákok mellett a magyarok is bekerültek a tizen­hatos döntőbe. Sportrovatunk folyt­atása a 6-ik oldalon