IX. ker. Szent István felső kereskedelmi fiúiskola, Budapest, 1935

viselő csapatot. Csapatunk ezzel az eredménnyel biztosította az országos dön­tőbe való jutását. Jún. 14-én a Millenáris (B. S. E. sporttelepen) játszotta le iskolánk futballcsapata az országos bajnoki döntőt a debreceni piarista reál­­gimn­ csapata ellen. Az országos bajnokságot iskolánk csapata nyerte 7:1 eredménnyel. Az év folyamán rúgtunk 79 gólt és kaptunk 7 gólt. A csapat tagjai 11 ezüst érmet kaptak a Magyar Labdarúgók Szövetségétől és 11 érmet a KISOK-tól. Céllövészet. A céllövészetben iskolánk igen szép eredményeket ért el. Tö­­mössy Géza III. B­­p. tanuló a KISOK kerületi bajnokságát 276 ponttal nyerte meg. Battai Gyula ugyancsak III. B) o.tanuló 256 ponttal 10-ik lett. A házi ver­senyeken is nagyon szép eredményeket mutattunk fel. A gyorstüzelő lövészet­ben Tömössy Géza 147 ponttal első, Härtlein Pál 131 ponttal második, Antonie­­witz Flórián 116 ponttal harmadik lett. Csapatbajnokságban a HI. B) lett az első és a IV. C) a második. Részt vett iskolánk a Horánszky-u. iskola által ren­dezett céllövő versenyen is, amelyen Tömössy Géza egyéniben második lett. Csapatunk a harmadik helyezést érte el. Részt vett iskolánk a Kolár Nándor cél­lövőversenyen, amelyen Tömösy Géza 279 ponttal első lett, a csapat pedig második helyezést ért el. Rendgyakorlat. Az 1936. május 2-án megtartott rendgyakorlati ver­senyt 16 iskola közül 14 pont fölénnyel megnyertük. Budapest legjobban sportoló diákja címért rendezett versenyen Székely András I. A) o. tanuló 11-ik lett. Kardvívóink közül Jákfalvi Ferenc II. B) o. tanuló a Székesfőváros versenyén 4-ik helyezést ért el. Sí. Az iskola síző növendékei a budai hegyekben tartottak edzéseket, de a kedvezőtlen hóviszonyok miatt háziversenyt az idén nem rendezhettünk. Szakosztályvezető: Tarczaly Zoltán. Tennisz. Szakosztályvezető: Tarczaly Zoltán. Növendékeink a Főváros és a KISOK által hetenként kétszer megtartott tréningeken vettek részt. Ver­senyeken — mivel a legtöbb tanuló csak kezdő­k nem indultak. A Székesfőváros által rendezett 1935/36. évi ökölvívó-tanfolyamon isko­lánk 20 növendéke vett részt. A bemutató ökölvívó mérkőzésen sikeres eredményt értek el: Tarczaly Zoltán IV. B) é. t. (nagy arany), Magyar Béla I. A) é. t. (kis arany), Gaál Károly I. B) é. t. (nagy ezüst), Hlatki Béla I. B) é. t. (nagy ezüst), Feldmann Béla I. A) é. t. (nagy bronz), Ruttkai Sándor I. C) é. t. (nagy bronz). A Székesfőváros által rendezett 1935/36. évi birkózó-tanfolyamon isko­lánk 20 növendéke vett részt. Az évzáró birkózó versenyen eredményt értek el: Bartha IV. C) é. t. (nagy arany), Sárosi IV. C) é. t. (kis arany), Bernát IV. B) é. t. (kis arany), Kehi László IV. A) é. t. (kis arany), Takács I. B) é. t. (nagy ezüst). Évzáró sportünnepély. Június 19-én rendezte meg intézetünk a szokásos évzáró sportünnepélyét. Napsütéses júniusi napon gyülekeztünk a Forinyák utcai Sporttelep előtt. Az előkészületek után bevonultunk a pályára. Intéze­tünk katonás díszmenetben vonult el az Igazgató úr és a Testnevelő tanárok előtt. Felvonulás után az ifjúság elfoglalta a kijelölt helyet. A versenyzők ki­léptek és megkezdődött a sportverseny. A verseny eredménye a következő: