Cikádor, 2019 (29. évfolyam, 1-11. szám)

2019-01-15 / 1. szám

OKTATÁS JeCIHFIDOrc bÁtaszék város Önkormányzat Anax lapja a buszát. December 21-én reggel a Petőfi Sándor Művelődési Házban megtartottuk karácsonyi ünnepélyünket az ünnepvá­­rás jegyében. A 7.A osztályosok adták elő „A képzelet szárnyán” című hangulatos színdarabjukat. A műsort összeállította és betanította Ricsovics-Balogh Edit tanárnő. Tanulmányi versenyek, NYELVVIZSGÁK Az OKTV (Országos Középiskolai Ta­nulmányi Versenyek) iskolai fordulójából Somosi Szabolcs (12.A) biológia tantárgy­ból továbbjutott a következő fordulóba. November utolsó hetében megrendeztük az Országos Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulóját, amelyben idén 18 tanuló mérette meg magát. Az iskolai versenyt Krutki Evelin (10.B) nyerte meg, ő fogja képviselni gimnáziumunkat a me­gyei fordulóban. A Megyei Matematika­­versenyben iskolánk tanulói is részt vettek. A 10. A osztályosok, Török Ramóna, Széles Tamás, Farkas András, holtversenyben a 20. helyezést érték el, a 11.AB osztályból Schroth Anna szintén megyei 20. helyezett lett. A versenyzők felkészülését Schroth­­né Molnár Zsuzsanna és Németh Ágnes tanárnő segítette. December 12-én Szek­­szárdon, az I.Béla Gimnáziumban rendez­ték meg a „Sok víz lefolyik még a Dunán” elnevezésű megyei környezetvédelmi verseny döntőjét. A levelezős elődöntő alapján behívott csapatoknak a laborfel­adatokat követően az előzetesen kiadott cikkeket feldolgozó számítógépes feladatot kellett megoldaniuk, majd bemutatták egy 2019. JANUÁR 15. vizes élőhely környezetvédelmi problémá­járól elkészített prezentációjukat. A 10.A osztályos Biró Laura, Széles Tamás és Győri Petra alkotta csapatunk megnyer­te a versenyt. Felkészülésüket Wernerné Győri Andrea tanárnő segítette. Az őszi vizsgaidőszakban az emelt szintű érettségi vizsgán elért szép eredményével sikerült a középfokú nyelvvizsgát megszereznie Schroth Annának (11.AB) német, Fábián Patriknak (11.AB) angol nyelvből. Patrik kimagasló, 96 %-os teljesítménye külön dicséretet érdemel! Középfokú nyelvvizs­gát szerzett az őszi vizsgákon még Ignácz Janka (10.B.) és Győri Liána (10.A) is an­gol nyelvből. Sport November 21-én Szekszárd-Palánk volt a helyszíne a hagyományos Fair Play Kupa őszi fordulójának. Iskolánk focicsapata a II. helyezést érte el. A csapat tagjai vol­tak: Lukács Dávid (10.B), Csupor Tamás, Papp Tamás, Kaszás Kunó (10.A) Flóde­­rer Károly (11.AB), Lovrity Ákos, Nagy Dávid, Pataki Róbert, Somosi Szabolcs (12.A). Edzőjük Pálffy Pál tanár úr volt. Ugyancsak november 21-én került sor a Kalász János Városi Sportcsarnokban a Suli Kupa asztalitenisz-versenyre, ahol az alábbi eredmények születtek: a fiúknál a haladók között a 8.A osztályos Perjési Gyu­la első, Szabó Bence második, Patonai Imre harmadik, Taksonyi Bálint negyedik lett, a kezdőknél Kiss Bátor lett az első, Varjas Balázs Bence a második, Patkó Zsombor holtversenyben Sárközi Somával a harma­dik helyezést érte el. Az általános iskolás és gimnazista „vegyes párosok” versenyében a haladóknál Perjési Gyuláék lettek az el­sők, Szabó Bencéék a másodikak, Patonai Imréék a harmadikak, a kezdőknél Takso­nyi Bálinték győztek, Varjas Balázsék let­tek a másodikak, Kiss Bánk Botond és Polt Ádám a párjukkal együtt holtversenyben harmadikak lettek. November 24-én, Szek­­szárdon rendezték meg az Asztalitenisz Diákolimpia megyei döntőjét, ahol isko­lánk tanulói nagyon jó eredményt értek el: a IV. korcsoportos fiúk csapata - Perjési Gyula, Patonai Imre, Szabó Bence - az első helyezésével bejutott az országos döntő­be. Egyéniben Perjési Gyula 2., Patonai Imre és Taksonyi Bálint holtversenyben 3. helyezett lett. Az V-VI. korcsoportos fiúk egyéni versenyében Kovács Róbert máso­dik, Szabó Milán harmadik lett. December 1-jén a szekszárdi I. Béla Gimnázium ál­tal szervezett Béla Kupa kosárlabda-tor­nán a bátaszéki csapat a 2. helyezést érte el. A gézások közül Széles Tamás (10. A) és Schroth Anna (1­1.AB) is tagja volt a vegyes csapatnak. Edzőjük Pomsár Szilvia volt. Polgármesteri fogadás December 19-én került sor a Városháza Házasságkötő termében az immár hagyo­mányos polgármesteri fogadásra, ahol dr. Bozsolik Róbert polgármester úr a „Fia­talok a városért” 2018. évi várományosai­ként köszöntötte azokat a fiatalokat, akik a tehetségükkel, teljesítményükkel hozzájá­rultak városunk hírnevének öregbítéséhez. A II. Géza Gimnáziumból öt végzős tanu­ló kapott meghívást a fogadásra: Biró Ág­nes, Fodermayer Eszter, Somosi Szabolcs a 12.A osztályból, valamint Sörös Noémi és Szabó Bálint Richárd a 12. B-ből. Biró Ágnes a gimnáziumi évek alatt jó tanulmá­nyi eredménnyel, példás magatartással és szorgalommal teljesített. Az idegen nyel­vek tanulása területén kiemelkedő munkát végzett. Német nyelvből jeles előrehozott emelt szintű érettségije révén középszintű C-típusú nyelvvizsgát, angol nyelvből fel­sőfokú C-típusú nyelvvizsgát szerzett. An­gol nyelvből jeles emelt szintű érettségivel rendelkezik. A „Szekszárd, ahogy én lá­tom” filmes versenyen két alkalommal első helyezést ért el. Három alkalommal is részt vett a Besigheim- Bátaszék diákcserén, ez­zel színesítve a két város testvérvárosi kap­csolatát. Fodermayer Eszter kitűnő tanul­mányi eredménnyel, példás magatartással és szorgalommal teljesítette a gimnáziumi követelményeket az elmúlt években. An­gol nyelvből középfokú C-típusú nyelv­vizsgát szerzett és jeles előrehozott emelt szintű érettségivel rendelkezik. Megyei és országos szintű tanulmányi versenyeken elért rangos helyezéseivel méltóképpen képviselte gimnáziumunkat és városunkat. Többek között az „Olvass velünk!” magyar irodalmi verseny országos döntőjében második helyezést elért csapat tagja volt. A „Múltba néző” történelemversenyben többször indult, második illetve harmadik helyezéseket ért el a megyei megmérette­tésen. A BSE úszószakosztályának kiemel­kedő munkát végző tagja, Somosi Szabolcs végig kitűnő tanulmányi eredménnyel, példás magatartással és szorgalommal tel­jesítette gimnáziumi tanulmányait. Német nyelvből jeles középszintű érettségit és kö­zépfokú C-típusú nyelvvizsgát tett. Angol nyelvből középfokú C-típusú nyelvizsga- Kiadványunk Bátaszék város honlapján is megtalálható: www.bataszek.hu 15