Délmagyarország, 1984. június (74. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-01 / 127. szám

6 SPORT Országjáró diákok találkozója A Csongrád megyei tanács művelődésügyi osztálya és a KISZ megyei bizottsága rendezésében mától három napon át Ásotthalom ad ott­hont az Országjáró Diákok Megyei Találkozójának. Az ünnepélyes megnyitó ma délután 3 órakor lesz, utána környezetismereti vetélke­dőn és főzőversenyen vesz­nek részt a diákok. Szomba­ton természetjáró akadály- és fakultatív sportversenyek lesznek, majd kulturális programmal, tábortűzzel zá­rul a nap. Vasárnap tájéko­zódási futóversenyre és az egyéb sportrendezvények döntőire kerül sor, végül eredményhirdetéssel ér vé­get a megyei találkozó. Mától Úttörő-olimpia területi döntők Mától vasárnapig Szeged ad otthont az úttörő-olimpia röplabda és kézilabda terü­leti döntőjének. Mindkét sportág ünnepélyes megnyi­tójára 15 órakor kerül sor a felsővárosi lila iskolában. A szervező bizottság előre gondoskodott arról, hogy az úttörők a mérkőzések kö­zötti szabad időt igényeik­nek megfelelően tölthessék el a napfény városában. Kézilabdában a fiúknál és a lányoknál egyaránt Bu­dapest I., Békés megye, Pest megye és Csongrád megye csapatai alkotják a mezőnyt. Az elsőség sorsa körmérkőzéseken dől majd el. Röplabdában a fiúknál Szabolcs-Szatmár megye II., Békés megye, Budapest III. és Csongrád megye együtte­sei küzdenek majd, a lá­nyoknál Borsod, Békés, Bács-Kiskun és Csongrád megye legjobbjai lépnek pá­lyára. A lebonyolítás rend­szere megegyezik a kézilab­dáéval. Az első helyezettek az országos döntőbe jutnak. Ezt a címet ne dobja el, még szüksége lehet rá! Autóbontó N­E1.L PÁL, Kistelek, Kossuth u. 29. Tel.: 91-362. Minden típusú személygépkocsit (karambolosat is) bontásra veszek. Magyarország— Spanyolország 1-1 (0-1) Üllői út, 12 000 néző, ve­zette: Schmidhuber (NSZK). Góllövő Rincon, illetve Nagy. Magyarország: Disztl P.— Sallai, Kardos, Garaba, Var­ga — Hannich, Nagy, Gyi­­mesi — Bodonyi, Kiss L., Hajszán. Spanyolország: Arconada — Urquiaga, Maceda, Goi­­coechea, Camacho — Senor, Victor, Gallego, Gordillo — Santillana, Rincon. A mérkőzés krónikája: 3. perc: Hannich 25 méte­res bombája — mellé szállt — jó ráhangolás. 20. perc: Varga erős sza­badrúgását Arconada maga elé tenyereli, majd rávetőd­ve felszedi a befutó Kiss elől. 22. perc: Az ördöngös Gor­dillo Sallait, majd Nagyot is kicselezi a bal oldalon — utóbbinak „kötényt” ad —, beadását Rincon először el­hibázza, de Senor jobbról visszakanalazza a labdát s másodszorra Rincon „man­dinerrel” betalál (1-0). 46. perc: Gallego helyett Francisco jön be a szünet­ben a spanyol csapatba. 46. perc: Bodonyi nagy lövését üti szögletre Arconada. 47. perc: Kiss ejtését vág­ta ki a gólvonalról Camacho. 47. perc: Egyenlít a magyar csapat. „Kis szöglet” után Gyimesi a jobb oldalról ível középre, Nagy kozmi­kus magasságokba megy fel, fejese a jobb kapufát érint­ve kerül a jobb alsó sarok­ba (1-1). 52. perc: Sallai beadását Camacho az utolsó pillanat­ban vágja ki a gólra éhes Kiss elöl. 60. perc: Kiss káprázatos beadását Bodonyi 5 méter­ről, kapásból alig lövi mel­lé. 73. perc: Kisznyer 22 mé­teres lövését tenyereli szög­letre Arconada. 85. perc: Gordillo helyett Julio Alber­to lép pályára. 87. perc: Hannich 8 mé­terről tiszta helyzetből alig fejel mellé. 90. perc: Kiss jobb oldali szabadrúgásánál a magyar gól szerzője. Nagy volt ismét a legmagasabban, fejese ezúttal a felső lécről pattant a gólvonalra. A magyar válogatott mél­tó ellenfele volt az Európa­­bajnokság döntőjébe jutott spanyol csapatnak. Már az első félidő legelején kitűnt, hogy ezen az estén a Mezey­­legénységnek elsősorban a védekezés lesz a fő erőssé­ge. Garabáék olyan szorosan fedezték az ellenfél játéko­sait, hogy azok rendre hi­báztak. A középpályán sem volt gond, igaz, e trió egyik tagja, Gyimesi csak jó 20 perc után talált magára. Mindenki nagy lelkesedéssel küzdött. Sallai — a magyar csapat egyik legjobbja — miközben kitűnően ellátta jobbhátvédi kötelességeit, rendre jobbszélsőként szá­guldozott. Pozitívumként emelhető ki, hogy a lendü­letben levő magyar csapat a 22. percben bekapott gól ellenére sem torpant meg, sőt, az első félidő hajrájá­ban már érett az egyenlítés­. Sikerült az egyenlítés, de a csatárok elég halvány na­­p 2 pót fogtak ki. Pozitívum­ként említhető, hogy a ma­gyar labdarúgók az egész találkozót jól bírták erővel. Egyértelmű: van fantázia Mezey legénységében. Tar­tás, elképzelés, ez a magyar gárda előnye. S hogy még nagyobb erőkifejtésre kész­tessék a világ élvonalába tartozó együtteseket, a vi­lágbajnoki selejtezőkig fel­tétlenül csiszolni kell a tá­madómunkát. Jók: Arconada, Camacho, Gordillo, Rincon, illetve Sal­lai, Garaba, Hannich, Nagy. A találkozó után sokan gratuláltak a magyar já­tékosoknak — joggal. Mezey György szövetségi kapitány értékelése: — Gólokkal kellett volna nyernünk a mérkőzést, vol­tak olyan szakaszai a ta­lálkozónak, hogy szinte fel­billent a pálya. Nem is ér­tem, miként javult ekkorát egy hét alatt csapatjáté­kunk. A spanyolok techni­kás, kemény ellenfelek vol­tak, de ezen az estén mi voltunk a jobbak. Sajnos az eredmény ezt nem tükrözi. Miguel Munoz, spanyol szövetségi kapitány: — Rendkívül elégedett vagyok az eredménnyel, ide­genben egy döntetlen min­dig elfogadható. A magyar válogatott igazolta jó hírét, nem véletlen, hogy egykor létezett magyaros iskola. Nemzetközi mércével mérve is igen magas színvonalú volt a találkozó. A férfi kosárlabda Felsza­badulási Kunéban ma, pén­teken újabb mérkőzésre ke­rül sor. A SZEOL AK csa­­pata az újszegedi Sportcsar­­nokba­n szél után fél 5 órától a Csepel SC együttesével játszik. SZEOL AK­­Csepel SC Tollaslabda Az OB I-ben a SZOTE L SE Budapesten osztályozó­mérkőzésre került sor az OB II keleti és nyugati csoport­jának tollaslabdabajnokai között. A tét az élvonalba jutás volt. Eredmény: SZOTE Len­dület SE—Dánszentmiklósi SE 5:2. A szép siker kihar­colói: dr. Tombácz Imre, Kovács Zsolt, Sigmond Zsolt, Berta István, Tengeri Tamás, Papp Andrea, Papp Éva, Horváthné Szabó Éva, Géczy Krisztina és Szabó Zsuzsanna. A SZOTE SK Alföldi Ku­pa elnevezésű II. osztályú felnőtt minősítő tollaslabda­versenyén a SZOTE Lendü­let SE és a Zsombói SK sportolói szerepeltek a leg­eredményesebben. Eredmé­nyek. Férfiak. Egyéni: 1. Kovács Zsolt (SZOTE L). Páros: 1. Kovács Zs., Novák (SZOTE, H. Papp J. SE). Nők. Egyéni: ...2. Kiss Andrea (Zsombói SK). Pá­ros: 1. Kiss A., Bálintné Szikszer Katalin (Zsombói SK). Vegyes páros: 1. Tóth András, Maróti Mária (Zsombói SK). Az Üttőri tér közelében épülő társasházban 1+2 fél szobás + étkezős lakások, 17 m­­ es garázsok, valamint 50 m3-es Üzlethelyiség eladó Érd., 3 sz. "MK (Lenin krt. 31.) * MINDENFELŐL REPÜLŐS BARÁTI KÖR ALAKULT Az MHSZ Csongrád megyei Repülő Klub keretén belül a kö­zelmúltban megalakult a repülős baráti kör (RBK). Az RBK min­den hónap első csütörtökjén délután 5 órától baráti találkozót tart a repülőklub hivatali helyi­ségében (Kazinczy utca 2.). A találkozók pontos dátumai: Jú­nius 7., július 5., augusztus 2., szeptember 6., október 4., no­vember 1. és december 6. A szervezők minden érdeklődőt — hozzátartozókat is — várnak a megadott helyen és időpontokban. PEDAGÓGUSOK A FUTBALLPÁLYÁN A közelmúltban a JATE Ady téri sporttelepén rendezték meg a pedagógusok megyei kispályás labdarúgó-bajnokságának dön­tőit. A végeredmény: 1. Szeged, 2. JATE, 3. Mórahalom, 4. Makó. KUPAGYŐZTES: JATE COLOR Befejeződött a Radnóti-hétfők keretében rendezett Tavaszi kupa kispályás labdarúgótorna küzdelemsorozata. Az utolsó for­duló eredményei: Szalámigyár- Nyomda 9-4, Harlem—Volán 12-4, Alföldi—SZESZ Old Boys 0- 0, JATE Color—SZAK 8-3, Alfa—Erik­a 7-2. A végeredmény: a JATE Color 18 ponttal, 2. Alfa 12, 3. szalámigyár 12. A DÉGAZ NYERTE A VÁNDORKUPÁT A pébégáztöltő-üzemek orszá­gos kispályás labdarúgó-bajnok­ságán, Nagykanizsán a DÉGAZ csapata szerezte meg az első helyet. Eredmények: DEGAZ Algyő—TIGAZ Hort 6-0, — KÖ­­GAZ Újudvar 4-4, — DDGAZ Pincehely 1-1. ÁRPÁD KUPA: 1. Ó PUSZTA­SZERI TSZ Az Ópusztaszeri Nemzeti Tör­téneti Emlékparkban kispályás la­bdarú­gólom­b keretében avat­ták fel a társadalmi munkában épült bitumen pályát. Eredmé­nyek: Dó­ci Virágát Tsz—DÉGAZ 1- 1. Ópusztaszeri Tsz­—Honvédség (Opusztaszer) 0-0. A hétmétere­­sek jobb értékesítésével a két tsz-csapat jutott a döntőbe. Döntő: Ópusztaszer—Dóc 2-2. a 3. helyért: DÉGAZ—Honvédség 2- 0. A vándorserleget a hétmé­teresek jobb értékesítése révén az ópusztaszeriek nyerték. HÁZTÁJI SERTÉSTARTÓK. FIGYELEM! Nagyobb súlygyarapodást, több nyereséget érhet el, ha sertéseivel NODMIX-koncentrátumot etet! * N­ODMIX-KONCENTRÁTUM beszerezhető:­­ Szeged: 23. sz. Táp-, takarmánybolt, Teréz u. 1. Szeged-Algyő: 30-as sz. Táp-, takarmánybolt, Vásárhelyi u. 30. Balástya: 21-es sz. Táp-, és takarmánybolt, Kömpöczi elágazás. Szeged-Szőreg: 36-os sz. Táp- és takarmánybolt. Makói u. 28/A, Makó: „Kossuth” Tsz I. sz. tápboltja. Április 4. u. 53. „Kossuth” Tsz II. sz. tápboltja. Szt. Gellért u. 17. Hódmezővásárhely: Tangazdaság tápbolt. Serház tér: Kisállattenyésztő és Értékesítő Szakszövetkezet takarmányboltja. Vörös Csillag u. 11. Szentes: TSZKER 7. sz. takarmányboltja. Lenin út 29. Az eladási helyeken a felhasználáshoz részletes írásos tájékoztatót adnak. Az ellátást folyamatosan biztosítjuk! Gyártja és forgalomba hozza: ÁLLATOR­VOSTUDOMÁNYI EGYETEMI TANGAZDASÁG HÓDMEZŐVÁSÁRHELY Péntek, 1384. június 1.' Tek­e VB, Ljubljana , Vidácsné, Némethné páros bronzérmes A ljubljanai Tivoli-csar­nokban meglepően nagy szá­mú érdeklődő előtt a páro­sok versenyével folytatódott a XV. teke-világbajnokság küzdelemsorozata. A rendkí­vül színvonalas vetélkedőre jellemző, hogy a női páros rekordja kétszer is megdőlt. Először akkor, amikor a két­ nyugatnémet kiválóság, Weber és Kaiser 918 fát dön­tött. A nyugatnémetek öröme nem tarthatott sokáig, hiszen alig egy órával később az ugyancsak ismert Kristóf, Perman páros még náluk is eredményesebben szerepelt. Nem volt könnyű dolga te­hát a harmadik körben pá­lyára lépő Vidácsné, Né­methné párosunknak. Ilyen előzmények után 906 fás tel­jesítményük dicséretes­­ bronzérmet ért. A Csányi, Makkai férfi kettős nem tud­ta megtartani második he­lyét, végül is a negyedik he­lyen végzett. Eredmények, női páros, vi­lágbajnok: Jugoszlávia (Kris­tóf 456 Perman 464) 920 fa, új világcsúcs, 2. NSZK, 3. Magyarország (Vidácsné 457. Némethné 449) 906. ... 7. Ma­gyarország (Kovácsné Grampsch Á. 454, Kovácsné Kiss E 402) 856. Férfiak, páros, világbaj­nok: Románia (Tismanaru 968, Bice 978) 1946. új világ­csúcs. ... 4. Magyarorszá­g (Csányi 956, Makkai 927) 1883. ... 6. Magyarország (Mészáros 954, Németh 904) 1858. Megyei II. osztály Vendégsikerek A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokság 28. for­dulójában általában vendég­sikerek születtek. Csak a Szőreg és az Ásott­halom tudta otthon tarta­ni mindkét bajnoki pontot. Röszkén, Székkutason, Kis­­zomboron vendéggyőzelem született, míg Pitvaroson, Csanyteleken a hazaiak csak egyik pontot tudták meg­szerezni. A két éllovas is­mét nagy gólkülönbségű győzelmet aratott. Tápé—Röszke 7-1 (3-0). Röszke, 200 néző. Egy pil­lanatig sem volt kétséges a tápéiak győzelme. A ven­dégek góllövői: Bogár (3), Pipicz (2), Miklós J. (2). Szőreg—Nagymágocs 6-0 (3-0). Szőreg, 100 néző. Fel­jutóhoz méltó játékkal dia­dalmaskodott a Szőreg. Gól­lövő: Kakuszi (11-esből), Wéber (11-esből), Lakatos, Balogh, Bajorics (2). Ásotthalom—Zákányszék 2-1 (1-0). Ásotthalom, 300 néző. Szikrázóan kemény mérkőzésen, végig vezettek a hazaiak. Góllövő: Bán (11- esből), Imricskó, ill. Tóth J. -Csanytelek—Mihálytelek 1-1 (0-1). Csanytelek, 100 néző. Színvonalas mérkő­zésen, a látottak alapján a hazaiak győzelmet érdemel­tek volna, de közre­játszott a partjelző sok té­vedése. Pitvaros—Csanádpalota 1-1 (1-1). Ambrózfalva, 150 né­ző. A Pitvaros nem sokáig örülhetett a vezetésnek. Gól­lövő: Betkó, ill. Sipos. . Mórahalom—Kiszombor 3-0 (1-0). Kiszombor, 50 né­ző. Egygólos Mórahalmi ve­zetésnél a hazaiak 11-est hagytak ki. Apátfalva—Székkutas 2-1 (0-0). Székkutas, 50 néző. Jó játékvezetés mellett a hely­zeteit jobban kihasználó csapat győzött. A bajnokság állása: 28 7 5 16 36-78 15 16. Algyő • 28 4 7 17 30-64 14 17. Ambrózfalva törölve • Egy büntetőpont levonva. ••• Három büntetőpont levonva. •••• Négy büntetőpont levonva. Totózóknak 1. bt. Gallen (4.)— Grasshoppers Zürich (2.) x 2 2. Luzern (13.)—Basel (9.) 1 x 3. Young Boys Bern (10.) — Lausanne (6.) 1 4. FC Zürich (11.) — Servette (1.) 2 5. Wettingen (8.)—Aarau (12.) 1 Olasz B-osztály • 6. Arezzo (6.)—Como (2.) x 2 7. Campobasso (7.)— Atalanta (1.) 2 x 8. Caveso (19.)—Pescara (10.) x 1 9. Cesena (11.)—Padova (5.) 1 x 10. Cremonese (3.)— Palermo (17.) 1 11. Monza (13.)—Cagliari (15.) 1 12. Sambenedettese (12.) — Pistoiese (18.) 1 13. Triestina (8.) — Catanzaro (20.) 1 Pótmérközések: x, 1, 1. 22. hét Svájci I. osztály Még mindig tart a kempingvásár LAKÓ- ÉS TÚRASÁTRAK biedermeier garnitúrák, kerti asztalok és székek, hálózsákok, matracok. NYUGÁGYAK 280 Ft-os reklámáron. Bő választékkal várja kedves vevőit kultúrcikkosztályunkon. ROBIQ 52-es rotátor 16 600 Ft helyett 14 000 Ft, műszaki osztályunkon.