Délmagyarország, 2019. január (109. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-21 / 17. szám

141 HOSSZÚ ÉS SZILÁGYI IS ARANYÉRMES Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is nyert egy-egy aranyérmet az antwerpeni úszóverseny szombati napján. Hosszú 400 méter vegyesen volt a legjobb, Szilágyi 200 méter pillangón győzött. DÉLMAGYARORSZÁG 2019.01.21., hétfő ISMÉT HOSSZABBÍTÁSOS THRILLERT NYERT A NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK Bravúros diadal Pakson Egymás után a második győzel­mét szerezte meg hosszabbí­tás után a Natur­­tex-SZTE-Szedeák, amely ezút­tal tizenkét pontos hátrányát ledolgozva Pakson tudott győzni. Andjelko Mandics együttese kiváló csapatjátékot bemutatva gyűjtötte be szezon­beli második idegenbeli sikerét. KOSÁRLABDA: PAKS VAJGELY PÁL Sokáig emlékezetes mérkőzé­sen tudott nyerni a Natur­­tex-SZTE-Szedeák Pakson, pe­dig az előjelek nem a legjobbak voltak, hiszen Wirth Ádám mel­lett Révész Ádám sem tudta vál­lalni a játékot, ám a hazaiaktól is hiányzott Medve Máté és Ei­­lingsfeld János. A jó szegedi kezdést hamar kompenzálta az ASE, amely sorra szerezte a triplákat, ebben élen járt a ha­zaiak új amerikai légiósa, Hen­­ton, akinek vezetésével a máso­dik negyed elejére már több mint tíz ponttal vezetett a Paks. A második negyed közepére megérkeztek a szegedi trojkák is, ennek köszönhetően eltün­tette a különbséget a Naturtex, majd át is vették a vezetést az egyre koncentráltabban játszó Mandics-tanítványok, viszont a Heaton a kilencedik paksi hármast dobta be közvetlenül a szünet előtt, amivel mégis a hazaiak fordulhattak előnnyel a második félidőre (44-43). A folytatásban ismét tíz pont fölé tudta tornázni a különbsé­get a Paks, és hiába zárkózott a Szedeák, egy-egy tripla rendre kisegítette a hazaiakat. Traj­­kovszki dudaszós hármasa zárta a harmadik negyedet, aminek köszönhetően tizenegy pontot kellett ledolgozniuk Juhos Le­­ventééknek az utolsó felvonás­ban. Ez sikerült is, annak elle­nére, hogy előbb Vágvölgyi Ákost, majd a be nem fújt faultot reklamáló Alekszandar Pontavi­­csot is elveszítette a Szedeák. Az utolsó két percben csak szegedi kosarat láthatott a közönség, és hiába vágtunk neki a véghajrá­nak 80-72-es hazai vezetéssel, Marko Bab­ics utolsó másodper­­cekben bedobott két büntetője hosszabbítást jelentett. A ráadásban is kiváló csa­patjátékot mutatott be a Na­­turtex-SZTE-Szedeák: védeke­zésben ekkor összeállt a szegedi együttes, míg Ker­­pel-Fronius Gáspár remekül szállt be a meccsbe. Mind­ezek eredményeként óriá­sit fordítottak a vendégek, amellyel megszerezték sze­zonbeli második idegenbeli győzelmüket. Andjelko Mandics: - Elég hullámzó meccs volt, jobban kezdtünk, aztán a Paks irányi­ PAKS-NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 87-94 (-16,21-27,23-13,13-24,7-14) FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A CSOPORT, 16. FORDULÓ. Paks, 1000 néző. Vezette: Földházi, Franyó, Mészáros. Paks: Kovács 7/6, Norfleet 15/9, Faust 13/3, HENTON 25/18, JEVTOVICS 16. Csere: Trajkovski 6/6, Ruják 5/3. Vezetőedző: Schmidt Béla. Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 18/3, Vágvölgyi 5/3, Green 10/9, JUHOS 21/3, SULOVICS 16/3. Csere: Ponjavics 12/12, KERPEL-FRONIUS 12/6. Vezetőedző: Andjelko Mandics. Kipontozódott: Vágvölgyi (36.). Kiállítva: Pantavics (38.). MECCSKOMMENT KERPEL-FRONIUS Gáspár, a Naturtex-SZTE-Szedeák játékosa - Gratulálok a Paksnak is, nagy­szerű meccset játszottunk! A győzelmünkhöz szerencsére is szükségünk volt. Katasztrofálisan büntetőztünk, de a végén Bob­ics büntetőivel sikerült hosszabbításra mentenünk a meccset. Megmutat­tuk, mekkora tartás van bennünk. tott. A félidőre ugyan rosszab­bul álltunk a triplákkal és a le­pattanókkal, de boldoggá tesz, hogy végül mindkettőben nyer­ni tudtunk. A büntetőzésünk katasztrofális volt, ezt egy­szerűen nem értem. Hősnek tartom a játékosaimat, hiszen hárman több mint 40 percet játszottak, igazi csapatjáték­kal tudtunk ma nyerni. Boldog vagyok a siker miatt, de oko­sabban kell játszanunk a foly­tatásban. Ez is megvan! Óriási küzdelemben nyert a Szedeák. FOTÓ: KARNOK CSABA TÉLI SZÜNET A MEGYE EGYES CSAPATOKNÁL (9. RÉSZ): SZEGEDI VSE Új esély van a szegediek előtt Lassan munkába lendülnek a Csong­­rád megyei I. osz­tályú labdarúgó­bajnokság csapa­tai. A téli szünet alatt körbejárjuk, hogyan ké­szülnek a résztvevők a tavaszi folytatásra. Sorozatunk újabb részében az újabb edzőváltá­son átesett SZVSE következik. LABDARÚGÁS, SZEGED V. P. A várakozásokhoz mérten alulteljesített a Szegedi VSE a Csongrád megyei I. osztály őszi idénye során. A vasuta­sok megerősített kerettel vág­hattak neki az idénynek, ám a 24 megszerzett pont és a hete­dik hely nincs összhangban a várakozásokkal. Az SZVSE négy vereséget is elszenvedett az ősszel, és 13 pont a hátrá­nya a listavezető Tiszaszigettel szemben, így minimálisra csökkentek az esélyei a bajno­ki címet illetően. A téli felké­szülést már nem a szezon so­rán kinevezett Brinszky Adrián vezeti, aki önszántából távo­zott a csapat éléről, a foglal­kozásokat Kelemen Balázs és Sahin-Tóth Dezső szakosztály­­vezető közösen vezényli. - Semmi gondunk nem volt Brinszky Adriánnal - kezdte Sa­hin-Tóth Dezső a váltásról. - Vi­szont azt gondoljuk, a játéko­soknak sokkal felelősségtelje­sebben kell fellépniük. Az őszi szereplésünk alulmaradt az el­vártakhoz képest, ennek okai mélyen gyökereznek. Továbbra sem adjuk fel az álmainkat, sze­retnénk előrelépni. Kevés a minőségi játékos a megyében, és azt érzem, hiányzik a futbal­listákból a belső motiváció. A Ferencváros elleni kupameccsig rendben voltunk, ott viszont el­tört valami. Nem a tudásunkkal volt a baj, hanem a hozzáállás­sal - utalt Sahin-Tóth Dezső a remek helytállásra a magyarku­­pa-mérkőzésen. Hozzátette, azt szeretnék, ha kialakulna egy jó közösség a csapatnál, amire építkezve jöhet a jó játék is. Ami a téli ke­retbeli változásokat illeti, Hat­vani József Makóról visszatérve ölt magára újra piros-kék dresszt, és rajta kívül is várha­tó még érkező. A távozók olda­lán a Kiskundorozsma felé ka­csintgató Szilágyi Zsolt neve ta­lálható. A keret tagjai már el­kezdték a közös munkát, a téli felkészülés során a Zsombóval, a Röszkével és a Szőreggel is találkoznak a vasutasok. - Csapatként kell jobban funkcionálnunk, ha ez meg­lesz, akkor jönnek majd az eredmények is. Ki szeretnénk javítani az őszi idényt - mondta a tavaszi célok kap­csán Sahin-Tóth Dezső. Kijavítanák az őszi idényt a piros-kékek. FOTÓ: TÖRÖK JÁNOS HAZAI ÖRÖM A SALGÓZD ELLEN Extrák itt és ott is Győzelemmel kezdte a férfi tekecsapat szu­perliga felsőházi (1-6. helyért) rájátszását a Szegedi TE, amely ha­zai pályán 7:1-re győzte le a Sal­­gózd együttesét. TEKE, SZEGED MÁDI JÓZSEF Szél Tibor, Brancsek János, Kar­sai László. E három játékos kü­lönböző okok miatt nem lépett pályára a férfi tekecsapat szu­perliga felsőházi rájátszásának első fordulójában a Szegedi TE együttesében. A Sasgard elleni mérkőzésen így azok kaptak le­hetőséget, akik eddig keveseb­bet, hellyel-közzel éltek is vele. Az első párban a rutinos Da­­nóczy Richárd, Jovan Csalics pá­ros egyaránt 600 fa fölötti ered­ménnyel zárt, így már ekkor magabiztos volt a hazai előny (2:0, 128 fa) az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. A má­sodik sorban egyetlen hibapont becsúszott szegedi részről, de tegyük hozzá, hogy ekkor lát­hattuk a legjobb vendég egyéni teljesítményt, hiszen Ács Tamás ellenfele, Streer Tamás is 600 fa fölé jutott. Viszont Loncsárovity Adrián nyert, így 3:1 volt a sze­gedieknek. Az utolsó párokban jött a nap legjobbja, Kiss Norbert, aki 662 fával nagyszerű egyéni eredményt produkált, ráadásul háromszor is 170 fa feletti szet­tet zárt. És mivel Márton János is győzött, így a Szegedi TE 7:1-re megnyerte a mérkőzést. A Tisza-parti alakulat szom­­­baton 13 órától a Bajnokok Ligá­ja negyeddöntőjének első mérkőzésén a Zalaegerszeget fo­gadja az újszegedi teke- és bow­lingcentrumban - erről a napról a szolnoki bajnokit elhalasztják. JEGYZŐKÖNYV Férfi tekecsapat szuperliga, rájátszás, felsőház (1-6. helyért), 1. forduló: Szegedi TE-SalgÓrd 7:1 (3595:3327). A párok: J. Csalics-Váradi Á. (Adamecz G.) 1:0 (4:0, 622:528), Danóczy R.-Molnár Gy. 1:0 (2,5:1,5, 607:573), Ács T.-Stréer T. 0:1 (0:4,540:610), Loncsárevity A.-Horváth A. 1:0 (3:1, 595:553), Márton J.-Balázs P. 1:0 (2:2, 569:549), Kiss N.-Frink Sz. 1:0 (4:0, 662:514). MAGYAR TENISZGYŐZELMEK PÁROSBAN Dupla Babos-siker TENISZ, MELBOURNE: Babos Tí­mea (képünkön) és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött a mel­­bourne-i ausztrál nyílt tenisz­­bajnokság női páros versenyé­nek második fordulójában. Babosék ellenfele a kínai Han Hszin-jün és a horvát Darija Jurak volt, akiket három szett­ben győztek le. Babos Tímea és Fucsovics Márton bejutott a vegyes páros verseny második fordulójába. Az először összeállt magyar duó szombaton döntő rövidí­tésben múlta felül a kínai Csang Su-ajt és az ausztrál John Peerst. A női párosban címvédő Babos tavaly az indiai Rohan Bopannával az oldalán döntőt vívott vegyes párosban Melbourne-ben. Egyéniben az elmúlt két év­ben győztes Roger Federer ki­esett a nyolcaddöntőben. A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztárt vasárnap a világ­­ranglistán 15. Sztefanosz Cici­­pasz győzte le négy szettben, 3 óra 45 perces mérkőzésen. A 37 éves Federer a 12-ből egyetlen bréklabdáját sem használta ki - ellenfele háromból egy esél­­­lyel tudott élni, így idén már biztosan nem lesz hétszeres melbourne-i bajnok, meg­előzve Novak Djokovicot és az ausztrál Roy Emersont, és nem gyűjti be egyelőre karrierje 100. tornagyőzelmét sem. A 20 esz­tendős Cicipasz az első görög, aki bejutott egy Grand Slam­­torna negyeddöntőjébe, s ott a 22. kiemelt Roberto Bautista Agut vár rá - a spanyol teni­szező öt szettben diadalmasko­dott a tavalyi döntős horvát Marin Cilic felett. A nyolcaddöntőben sem vesztett szettet Rafael Nadal, a spanyolok 17-szeres Grand Slam-győztes teniszezője. A 32 éves sztár az ugyancsak féléves kihagyás után idén visszatért Tomas Berdych ellen nyert két si­ma és egy küzdelmes szettben. A nőknél óriási meglepetés­re csak két gémet nyert a 2016-os bajnok és wimbledoni címvédő Angelique Kerber. A német teniszezőt a világranglis­tán 35. amerikai Danielle Collins győzte le csupán 58 perc alatt. Befejezte melbourne-i szereplé­sét a 11 éve tornagyőztes Marija Sarapova is, a 31 éves orosz sztárt a hazai közönségkedvenc Ashleigh Barty gyűrte le három játszmában. Az orosz Anasz­­taszja Pavljucsenkova bejutott a negyeddöntőbe, a világranglis­tán 44. játékos fordulatos csatá­ban búcsúztatta a 2017-ben US Open-győztes amerikai Sloane Stephenst. Magyar részről a juniorok­nál a 11. helyen kiemelt Nagy Adrienn 6:3, 6:1-re győzte le a nyitókörben a máltai Helene Pellicanót, és bejutott a 32 kö­zé. A fiúknál Makk Péter már korábban biztosította helyét a második fordulóban.