Délmagyarország, 2019. január (109. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-24 / 20. szám

DÉLMAGYARORSZÁG 2019.01.24., csütörtök NEM SIKERÜLT A magyar női curlingválogatottnak nem sikerült kiharcolnia a sporttörténelmi világbajnoki szereplés jogát, mivel a részvételről döntő mérkőzésen 8-1-re kikapott Finnország csapatától az új-zélandi Nasebyben rendezett kvalifikációs tornán. 15 Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében. A címvédő, 2. kiemelt Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket - a verseny honlapja szerint - két szettben győztek le kedden, 1 óra 21 perc alatt. Eredmény, női páros, elődöntő: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:4, 6:2. Negyeddöntő, férfiak: Djokovics (szerb, 1.)-Nisikori (japán, 8.) 6:1, 4:1-nél Nisikori feladta, Pouille (francia, 28.)-Raonic (kanadai, 16.) 7:6 (7-4), 6:3,6:7 (2-7), 6:4. Az elődöntőben: Djokovics-Pouille, Nadal (spanyol, 2.)-Cicipasz (görög, 14.). Nők: Ka. Pliskova (cseh, 7.)-S. Williams (amerikai, 16.) 6:4,4:6,7:5, Oszaka (japán, 4.)-Szvitolina (ukrán, 6.) 6:4,6:1. Az elődöntőben: Kvitova (cseh, 8.)-Collins (amerikai), Oszaka-Ka. Pliskova. FOTÓ: MTI Sorsoltak az Eb-re RÖPLABDA, EURÓPA: A magyar női röplabda-válogatott többek között a világbajnoki és olim­piai negyedik, Eb-ezüstérmes Hollandia együttesével került egy csoportba az augusztusban és szeptemberben sorra ke­rülő, részben budapesti rende­zésű Európa-bajnokságon. A csoportok isztambuli sor­solásán eldőlt, hogy a belga Jan De Brandt irányította ma­gyar csapat a hollandok mel­lett a horvátokkal, az azeriek­­kel, a románokkal és az Eb-újonc észtekkel szerepel egy hatosban. Az Eb csoportbeosztása, A csoport (Ankara): Törökország, Szerbia, Bulgá­ria, Franciaország, Finnország, Görögor­szág. B csoport (Lódz): Lengyelország, Olasz­ország, Belgium, Ukrajna, Portugália, Szlovénia. C csoport (Budapest): Magyarország, Hollandia, Horvátország, Azerbajdzsán, Románia, Észtország. D csoport (Pozsony): Szlovákia, Orosz­ország, Németország, Fehéroroszország, Spanyolország, Svájc. SOKBA KERÜLT A MÁSODIK FÉLIDŐ ELEJÉN BEMUTATOTT ROSSZ JÁTÉK Egyre A magyar férfi kézilabda-válo­gatott a középdöntő utolsó mérkőzésén kilenc góllal, 35-26-ra kikapott Norvégiától, így tizedik helyen zárta a világ­­bajnokságot. Ezzel nem le­szünk ott automatikusan az olimpiai selejtezőben. KÉZILABDA, DÁNIA VARGELY PÁL Egyiptom a nap korábban ren­dezett meccsén hét góllal, 30-23-ra legyőzte Tunéziát, mindez pedig azt jelentette, hogy a magyar válogatott úgy léphetett pályára Norvégia el­len, hogy legfeljebb öt góllal kaphat ki, mert ekkor még játszhat a hetedik helyért. A norvégok számára is akadt tét, hiszen az északiak­nak még volt esélyük az elődöntő elérésére. Az első fél­idő közepén egyre több techni­kai hibával játszott a magyar csapat, a norvégok pedig ke­gyetlenül büntették ezeket, így 10-6-nál időt kellett kérnünk. A 21. percben volt először lé­lektani, ötgólos különbség a norvégok javára (13-8), a fél­időre végül háromra sikerült ezt csökkenteni. A szünet után azonban bor­zasztóan kezdtek a mieink, a norvégok sorra szerezhették a könnyű gólokat, támadásban pontatlanul játszottunk. A nor­végok egy percre sem lassítot­tak, volt, hogy tizenegy góllal (29-18) is vezettek, innen pe­dig már nem volt visszaút szá­munkra, végül kilencgólos ve­reséget szenvedtünk. Ezzel a magyar csapat azo­nos pontszámmal végzett Egyiptommal, azonban az afri­kai csapat jobb gólkülönbsége miatt a negyedik, míg a ma­gyarok az ötödik helyen zárták a középdöntőt. Ez tizedik he­lyet jelent, ami nem hoz magá­val automatikus olimpiai selej­tezőt. Az ötkarikás remények viszont még nem vesztek el, ám csak úgy maradt esélyünk az indulásra, ha a vb legjobb kilenc csapatából Egyiptom megnyeri az Afrika-bajnoksá­­got, Brazília a Pánamerikai bajnokságot, míg a német, francia, horvát, spanyol, dán, norvég, svéd hetesből az egyik Európa-bajnok lesz. távolabb Tokiótól MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 35-26 (16-13) Férfi kézilabda-világbajnokság, középdöntő, II. csoport, 3. forduló. Herning, 13815 néző. Vezette: Schulze, Tonnies (németek). Norvégia: Bergerud - BJORNSEN 5, ROD 7, Gullerud 2, O' Sullivan, SAGOSEN 4, JONDAL 7/2. Csere: CHRISTENSEN (kapus), MYRHOL 6, E. Hansen, Johannessen 2, Overby 2, Tangen. Szövetségi kapitány: Christian Berge. Magyarország: Mikler - Hornyák, BALOGH 11/6, LÉKAI 5, Bánhidi 4, Bodó 4, Bóka 1. Csere: Székely (kapus), Nagy L. 1, Schuch, Ligetvári, Ilyés, Sípos A., Juhász Á. Máthé. Szövetségi kapitány: Csoknyai István. Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6 Sagosen is (labdával) tarthatatlan volt. Nem tudtuk megállítani a norvég rohamokat. FOTÓ: MTI TÉLI SZÜNET A MEGYEEGYES CSAPATOKNÁL (12. RÉSZ): SZENTESI KINIZSI Egymásra hangolódtak Lassan munkába lendülnek a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság csapatai. A téli szünet alatt körbejárjuk, hogyan készülnek a résztvevők a tavaszi folytatásra. Soroza­tunk következő részében a re­mek félévet produkáló Szentes őszét összegezzük. LABDARÚGÁS, SZENTES V.P. Október közepéig csupán két veresége volt a Szentesi Kini­zsinek, azonban az utolsó öt őszi fordulóban háromszor is pont nélkül maradt a gárda. Szomorkodásra így sincs ok a Kurca partján, hiszen a Szentes csupán rosszabb gól­aránya miatt nem a dobogón tölti a telet. - Saját elvárásainknak megfelelően szerepeltünk, jó eredmény ez a negyedik hely - kezdte Némethy László, a Szentesi Kinizsi edzője. - Az utolsó, szőregi meccs kap­csán van bennem hiányér­zet, mert ott a 90. percben kapott góllal kaptunk ki, a játék képe alapján viszont nem érdemeltünk vereséget. Pontelőnyünk lenne a dobo­gón, ha ezt elkerültük volna, de ettől függetlenül is jó fél­évünk volt. Eddig is ismer­tük egymást, de idén kez­dünk igazán egymásra talál­ni. Elsősorban egy jó közös­ség kialakítása a cél, ebben abszolút partnerek a játéko­sok, Vincze Zoltán csapatka­pitányunknak nagy szerepe van ebben - tette hozzá Né­methy László. A Kinizsi mestere úgy foly­tatta, a sikerükben komoly té­nyező lehet, hogy igen magas edzéslátogatottsággal dolgoz­hattak az ősz folyamán, vala­mint a csapattal egy erőnléti edző is foglalkozott. - Szeret­nénk erősíteni télen, továbbra is a helyi kötődésű játékoso­kat favorizálnánk. Ha ezek az erősítések összejönnek, akkor reális cél lehet a dobogó a ta­vaszra nézve - fejtette ki a szentesi tréner. Akadnak veszteségei is a csapatnak, hi­szen Debreczeni-Kiss Ferenc keresztszalag-szakadása mi­att hosszú ideig hiányozni fog, Bagi Zoltán és Lőrincz Bence egyaránt térdproblé­mákkal küzd, így három, kezdőben bevethető labdarú­góval szeretné bővíteni a ke­retét a Szentes. A keret tagjai heti négy foglalkozáson vesznek részt, amelyeken továbbra is szere­pel a Mizere Zsolt által veze­tett erőnléti edzés. A trénin­geket heti egy, szombati edzőmeccs egészíti ki, ha az időjárás is úgy akarja, akkor a Békés megyei Nagyszénás ellen kezdi a tesztmeccsek so­rát a Szentes, majd a Mind­szent, a Kiskunfélegyháza és a Körösladány következik a bajnokságig hátralévő szom­bati napokon. - Maradnánk a stabil játéknál tavaszra is, de kevés gólt szereztünk, így a támadójátékunkon is javíta­nánk a tavaszi folytatásra, ide is keresünk embert - zár­ta Némethy László. Lendületben. Eredményes őszt zártak Szentesen. FOTÓ: török János BEINDUL AZ ÉLET A MEGYEI FUTBALLBAN Már gyakorolnak LABDARÚGÁS, BÉKÉSCSABA. A téli alapozó munkát kö­vetően egyre többet pattog a labda a megyei labdarúgócsa­patoknál. A SZEOL SC a Tisza­­kécskén eltöltött edzőtábort követően tegnap az NB II-ben szereplő Békéscsaba otthoná­ban játszotta első felkészülési mérkőzését. A szünetig 0-0-ra állt ma­gasabb osztályú ellenfele ven­dégeként a szegedi együttes. A szünet után azonban előbb egy védelmi hiba után járó büntetőből talált be az Előre, majd a hajrában egy szeren­csés öngóllal megduplázta előnyét, és beállította a vég­eredményt a csabai gárda. A SZEOL SC-ben pályára lé­pett Antman Joshua. A 18 éves játékos legutóbb a Grosics Akadémia korosztályos együt­tesében szerepelt, korábban játszott a Szatymaz, a Sándor­­falva és a Szeged 2011 csapa­tában. A zord időjárás miatt elma­radt a Csongrád-Hódmezővá­­sárhelyi FC és a Makói FC-Szőreg mérkőzést. A Sze­­ged-Grosics Akadémia először szombaton, Gyulán lép pályá­ra a Makó ellen. Tiszakécskén készült a SZEOL SC a tesztmeccsekre. FOTÓ: SZEOL SC TÁMADÓT IGAZOLTAK A korábban megszerzett Andorka Péter és Zvara Dávid mellett harmadik érkezőjét is bejelentette a Szeged-Grosics Akadémia. A klubnál folytatja az NB I-es tapasztalatokkal is bíró 202 centis támadó, Szasa Popin, akit az NB II-es Zalaegerszegtől igazoltak le.