Dunaújvárosi Hírlap, 1974. június (19. évfolyam, 44-51. szám)

1974-06-18 / 48. szám

6. oldal Labdarúgás: Központi sporttelep, 1500 néző. Vezette: Petri, D. Kohász: Németh Dy. — Formaggini, Faji, Kerekes, Faizs, Varga, Bartók, Lapu, Sajó, Szabó, Házi. (Csere: Varga helyett Szarka a szü­netben, a 71. percben Lapu helyett Somogyi.) Komlói Bányász: Erdősi — Tállási, Kovács, Csordás, La­­hó, Pál, Cs. Kovács, Kole­­sánszky, Steib, Dárdai, Hó­man. (Csere: 64. percben Steib helyett Orosz, a 80. percben Hóman helyett Bor­dás.) A kellemes és jó idő so­kakat csalogatott ki az NB I B utolsó fordulójának ha­zai mérkőzésére. S akik ki­jöttek, nem csalatkoztak, mert élvezetes jó találkozó­nak lehettek tanúi. Igaz, hogy nem kezdődött valami nagy örömmel a játék, mert már az első percekben gólt kapott a Kohász. Kolesánsz­­ky kisodródott a jobb szélen és ártalmatlannak tűnő be­adása Németh Gy. kezei kö­zött a hálóba csúszott. A né­zők közül sokan kapushibá­nak vélték a gólt, noha az amiatt esett, hogy a kapu­­védőt a talajról a szemébe hulló fűrészpor akadályozta. Tehát nem volt vétkes a ka­pus és ezt a mérkőzés to­vábbi részében nyújtott re­mek teljesítménye is igazolta. Természetesen kibillentette a hazaiakat a normális ke­rékvágásból a váratlan és túl korán jött gól. Ennek el­lenére nem vesztették el ked­vüket és megpróbáltak meg­tenni mindent annak érdeké­ben, hogy kiegyenlíthessenek. Támadásaik ekkor még nem voltak ugyan folyama­tosak és egy-két, esetleg négy-öt átadás után elakad­tak az ellenfél lábai között. Lövés is csak ritkán szállt Erdősi kapuja felé. Ha azon­ban mégis, akkor az azonnal gólveszélyt jelentett. Így volt ez például a 12. percben is, amikor Bartók egy átadást nagyszerűen vett maga elé, majd a labdával energikusan és gyorsan a kapu felé ira­modott. Lövése azonban el­akadt, majd a második kí­sérletre a jobb kapufa tövé­ről vágódott vissza. Egyenlí­tési lehetőség maradt ki­használatlanul! Miközben javarészt me­zőnyjáték folyt és felváltva — de viszonylag nagy iram­ban — egymás után és köl­csönösen gördültek a táma­dások, akadt egy-két emlí­tésre érdemes akció is. Töb­bek között Szabó és Lapu összjátékából születő lövés (25. perc), Pál egyéni felfu­tása és elhamarkodott pró­bálkozása (29. perc), Bartók szélen való elrobogása, amely azért maradt méltó befejezés nélkül, mert a csatár túlzot­tan kisodródott (34. perc), a komlói támadósor egy-egy jól felépített és kivitelezett elgondolásának Kohász-vé­delem által történt elhárí­tása. Bármennyire is igyekezett a hazai csapat, nem bírt a nagy rutinnal és tapasztalat­tal rendelkező ellenféllel, így aztán a félidőben a kö­zönségnek csak az jelenthe­tett némi vigaszt, hogy együttese sokkal jobban és nagyobb kedvvel, lelkeseb­ben játszott, mint egy hét­tel ezelőtt. A második félidőben bizo­nyára alapos és jól megfon­tolt tanácsokkal látta el já­tékosait a csapat edzője, Pa­­licskó Tibor. S a fiúk hall­gatták a bölcs szavakra, mert jelentős mértékben változ­tattak felfogásukon. Többet kísérleteztek távolabbi lö­véssel és a középpályások is hatékonyabban támogatták a csatársort. Ennek volt kö­szönhető, hogy — bár alig telt el a második játékrész­ből néhány perc — megszü­letett az egyenlítő gól. Kerekeshez került a labda. Ő ekkor még viszonylag tá­vol volt Erdősi kapujától és lövésre sem volt túlzottan alkalmas a szituáció, de en­nek ellenére a játékos nem sokat teketóriázott, hanem éles lövést küldött a kapu felé. Az egészen lapos ívben szálló labda a komlói védő­kön irányt változtatott és így hiába vetődött Erdösi, a labda mellette a hálóba hul­lott. Mi sem természetesebb, mint hogy a nézők és a já­tékosok is tűzbe jöttek. A Kohász negyedórája követ­kezett. A támadások — ezekben Bartókon kívül a jó tehetséggel megáldott Lapu és Sajó is jeleskedtek — egymást követték. A vendé­gek néhány percre zavarba jöttek, kapkodtak, aminek az lett­ a következménye, hogy több ízben csak szögletre tudtak menteni. Kohász-fölény alakult ki. Ezt több jól szervezett és vezetett támadás is bizonyí­totta. Ezeket csak szabályta­lanságok árán tudták, a bá­nyászjátékosok leszerelni, így volt ez a 38. perc tájé­kán is. A körülbelül 30—34 méterre a kaputól történt a eset színhelyéről Sajó rúgta szabadrúgást. Az öttagú sorfal feje fölött lágyan bel­sővel átemelte a labdát, amely a meglepett és rosszul helyezkedő vendég kapuvédő mellett a jobb felső sarokban kötött ki. Pazar gól volt! A 2:1-es vezetést kitörő lelkesedéssel fogadták a szur­kolók és ekkor már csak az­ért drukkoltak, hogy a le­hetetlennel is megpróbálkozó ellenfél kísérleteit ne kí­sérje szerencse. Nem is kí­sérte. No nem a­­ vendégtá­madások gyengesége miatt, hanem azért, mert a Kohász­védelem Németh Gy. kapus­sal az élen, mindent hárított. Palicskó Tibor, a Kohász edzője megérdemeltnek ítélte a győzelmet. Ezt mondta még: — Igazolódott az a törek­vésünk, hogy több fiatalt kell foglalkoztatnunk. A csapat­tal elégedett vagyok, a fiúk egyöntetűen jól játszottak, jól sikerült a befejezés. Stow« Viktor f/ • w rr rr­w­g • r Kitűnő befejezés D. Kohász — Komlói Bányász 2:1 (0:1) H. helyen végeztek az Építőfk­ NB II Körmendi Főiskola MTE— D. Építők 2:0 (0:0) D. Építők: Majzlinger — Zsifkó, Ajtony, Kalmár, Né­meth, Debreczeni, Tar (Kő­szegi), Földi, Vancsura, Ár­mai, Simon. Az első félidőben mindkét kapu előtt több gólhelyzet adódott. A 15. percben Si­mon lőtt gólhelyzetben mel­lé, majd Ármai kapufája je­lentett gólveszélyt. Tar az első félidő közepén húzódást szenvedett és Kőszegi állt be helyére. A 65. percben Sza­­kály ártatlan helyzetből gólt szerzett, 1:0, majd 8 percre rá Kalmár hazaadása a ka­puba jutott, 2:0 (öngól). Az Építők tartalékosan utaztak Körmendre, és rá­adásul jóformán Tar sérülése révén csatársor nélkül játszottak. A bajnokság utolsó mérkőzése bár vere­séggel zárult, de az Építők a kitűzött célt magasan tel­jesítve, a 8. helyen végeztek. NB II Nyugati elleni végeredmény Az első vonal feletti Kaposvári Rákóczi az 1974—75. évi NB I-­ben szerepel, a második feletti NIKE Fűzfői AK osztályozót ját­szik. 1. Rákóczi 30 30 4 #7*1» « 2. Fűzfő 3» 19 S « 74:­39 43 3. EKSte 30 13 9 S 49:38 35 4. PVSK 30 11 18 « 33:27 35 5. Sopron 30 12 19 8 43:30 34 6. KOMÉP­­ 30 13 6 11 49:33 S2 7. Táncsics 30 10 10 10 40:35 30 8. D.-újv. M. 30 12 « 12 35:41 3» 9. Bakony 30 10 9 11 33:3« 29 10. Győri D. 30 11 .7 12 40:43 29 11. Szív. M. 30 12 5 15 34:40 39 12. Sabaria 30 9 10 11 Sí :37 2« 13. Körmend 30 10 4 -IS 53:50­­ 24 14. Győri E. 39 »"SM 45:62 28 15. Máza-Sz. 30 8 6 18 31:51 22 16. SZSED. 30 4 5 21 3«.­90 IS Honvédelmi sport: Mind a négy első helyezést dunaújvárosi ejtőernyősök szerezték meg A Kiskunfélegyházi Repü­lő Klub területi ejtőernyős célbaugró versenyt rendezett a hét végén. A verseny kap­csolódott Kiskunfélegyháza várossá nyilvánítása kétszá­­zadik évfordulójának ünnep­ségsorozatához. Az ejtőer­nyős verseny 800 méterről csoport és egyéni értékelésű célbaugrás volt. A versenyen négy repülő klub ejtőernyős sportolói vettek részt. Duna­újváros színeit három fel­nőtt és egy ifjúsági csapat képviselte. A felnőtt csapatok verse­nyének első helyezettje lett a Vona János, Csernák Imre és Varjasi Miklós összetételű dunaújvárosi csapat. A He­gedűs Ferenc, Felföldi János és Téglás József versenyzők­ből álló másik dunaújvárosi csapat megszerezte a máso­dik helyet is. A felnőtt egyé­ni verseny első helyezettje Vona János, harmadik he­lyezettje pedig Varjasi Mik­lós dunaújvárosi versenyző lett. Az ifjúsági csapatok küz­delmében ugyancsak a du­naújvárosi versenyzők bizo­nyultak a legjobbaknak. El­ső helyen végzett Préházi Sándor, Mészáros Zoltán és Székely Gyula csapata. Egyéni versenyben Préházi Sándor dunaújvárosi ver­senyző érte el a legjobb eredményt. Torna: Értékek tizennyolc olimpiai pontot szereztek tornászaink­ b­a és Kovács Péter, Bajnok István és Szabó Ferenc in­dult. Szombaton a kötelező gya­korlatok után már érezni lehetett, hogy a dunaújvá­rosiak jó felkészültsége olimpiai pontokban is mu­tatkozni fog. Szabó Ferenc összetettben hatodik helyen végzett és négy szeren (ta­lajon, ugrásban, korláton és nyújtón), Kovács Péter két szeren (ugrásban és korlá­ton), Matkovics Mariann és Kovács Ilona ugrásban ke­rült a vasárnapi szerenkénti döntőbe. A fináléban talajon Szabó Ferenc ötödik, ugrás­ban Kovács Péter ötödik, Szabó Ferenc hatodik, kor­láton Szabó Ferenc harma­dik, Kovács Péter hatodik, nyújtón Szabó Ferenc ne­gyedik, női ugrsában Matko­vics Mariann negyedik, Ko­vács Ilona hatodik helyen végzett. Ezzel a teljesít­ménnyel ifjúsági tornászaink 18 olimpiai pontot szereztek egyesületüknek. A fiúknál a bajnokság egyben válogató verseny volt a Lengyelország, illetve az NDK elleni ifjúsági via­dalra. A csapatba került Szabó Ferenc. A magyar csapat csütörtökön reggel repülőgéppel utazik. Román­ba. . » .4* « Hét végén rendezték Bu­dapesten a Magyar Népköz­­társaság 1974. évi ifjúsági I. osztályú egyéni tornász baj­nokságát. A bajnokság olim­piai program szerint került lebonyolításra. Dunaújváros­ból Matkovics Mariann, Ko­vács Ilona, Rittgasser Róza- Búcsú az MTK-tól MNK - mérkőzés (a 16 közé jutásért) női BKV Előre—D. Kohász 3:2 D. Kohász, Grétsné, Kris­­toferi, Patkós E., Mázik, Sa­­hin, Széligné. Csere: Tőrös, Ku­czák, Patkós A., Hagy­­mási. A Kohász csapata dereka­san helytállt az NB I-es el­lenféllel szemben, sőt ha bátrabban játszanak, a 3. játszmában a maguk javára fordíthatták volna a mérkő­zést. Az ellenfélnek kedve­zett még az is, hogy terem­ben játszották a mérkőzést, mivel a pályát az eső feláz­tatta. IKézilabda: Két győzelem NB I B női OGSC-D: Kohász 17:10(10:4) D. Kohász, Vida (Buruncz) — Németh, Puskás, Varga Zs., Kecskeméti, Bari. Csere: Jankovics. Az OGSC csapata már az első percekben nagy fölényt harcolt ki. A második félidő elején kezdett feljönni a Ko­hász, amikor Németh sérü­lése kiújult, helyére Janko­vics állt be. Puskást az utol­só 8 percben leütötték, és a sérült Némethnek újból ját-­ t két vereség­ szania kellett, így az OGSC biztosan győzött. NB II férfi D. Kohász—Bakony Vegyész 21:18 (11:7) D. Kovács Kohász: Keresztes — I. (2), Karcsa (2), Végh (6), Vura (6), Priskin (2), Szabó. Csere: Heidum, Kovács A., Rákász, Debre­czeni, Jezsek. A Kohász a második fél­idő közepén már 8 góllal ve­zetett, utána döntő helyzete­ket hagyott ki, így meg kel­lett elégedni a háromgólos győzelemmel. Birkózás: Sikerek Kazincbarcikán, Győrben és Salgótarjánban A Magyar Birkózó Szövet­ség Kazincbarcikán rendezte meg a juniorok kötöttfogású versenyét. A kétnapos viada­lon a Kohász két birkózója is szerepelt az utánpótlás válogatottban. Becker István első válogatottsága sikerrel járt, 74 kg-ban harmadik helyezést ért el. Az ifjúsági Kozma Mihály, akit már az utánpótlás válogatottban figyelembe vettek, itt is bu­­s­zonyított, 100 kg-ban har­madik lett. A két fiatal Ko­hász-birkózót júliusban meg­hívták a tatai edzőtáborba. * Győrben junior „B” kate­góriás szabadfogású versenyt rendezett a Győr megyei Sporthivatal. A versenyen sikerrel vett részt a még if­júsági korban lévő Kohász­birkózó, s 48 kg-ban Pikó Győző első lett, 68 kg-ban Tóth L. 16 induló közül a 6. helyet szerezte meg, míg Bertelendi J. 12 induló kö­zül 2. lett. ★ Szombat—vasárnap a sal­gótarjáni országos junior verseny is a Kohász-birkó­zók sikereivel végződött. Az ifjúsági Niedermayer min­den ellenfelét két vállal győz­te le és 57 kg-ban első lett. A 62 kg-ban is „Kohász­döntő” volt, ezúttal Kovács L.-nek sikerült a versenyt megnyernie, 2. helyen Gu­­bicza J. végzett. A 68 kg-os súlycsoportban Tóth S. min­den ellenfelét két vállal ver­te és biztosan nyert. A D. Kohász SE Sportiroda tornaszakosztálya főfoglalkozású ZONGORISTÁT keres. Jelentkezni : Dunai Vasmű Sportiroda 15-252/13-19 telefonon (2987) 1974. június 18., fce'dol NB II női D. Vendéglátók—Győri Magasépítők 9:5 (6:2) D. Vendéglátók: Moldován — Boros G. (2), Csáki (2), Dombai, Ackermanné (4), Kelemen, Straub (1). Csere: Boros E., Kovács, Szauerwein. A tavaszi szezon utolsó mérkőzésén idegenben győzött a Vendéglátók. Kü­l­­lönösen az első félidőben ját­szottak jól, a második fél­időben a nagyon keményen játszó győriek ellen csak az eredmény tartására töreked­tek. A mezőny legjobbja a kapus Moldován volt, aki sok bravúros védésén túl két hetest is kivédett. Megyei bajnokság: Szondi II—D. Volán 23:22 (9:7) D. Volán: Wingelmann — Ihász, Pánczél, Pók, Márfy, Dancs, Sándor. A jobb erőn­létben lévő Szondi megérde­melten nyerte a végig szoros küzdelmet hozó mérkőzést. Legtöbb gólt dobó: Ihász (8). Atlétika: Az eredeti versenykiírás szerint szombaton és vasár­nap kellett volna megrendez­ni a megyei pályabajnoksá­got. A területi összetett baj­nokság miatt azonban kedden és szerdán postaverseny for­májában rendezték meg Szé­kesfehérvárott, Marott és Dunaújvárosban. EREDMÉNYEK: Síkfutás: Lányok 100 m (1960—61): 1. Török E. 13,3 mp, 2. Kovács T. 13,4 mp, 3. Nagy M. 13,7 mp. 1959 : 1. Zelenka K. 13,9 mp. 1957— 58: 1. Kruchió G. 13,0 mp, 2. Szokolai V. 13,2 mp, 3. Varga L. 13,7 mp. 200 m: (1957— 58): 1. Kruchió G. 27,1 mp, 2. Varga L. 28,4 mp, 3. Ru­­zics A. 29,9 mp. 400 m: (1958 —59): 1. Héring K. 64,8 mp, 2. Papp M. 66,8 mp. 600 m (1958—59): 1. Héring K. 1:43,7 mp, 2. Papp M. 1:55,1 mp, 80 gát (1960—61): 1. Nagy M. 14,8 mp, 2. Majer A. (Per­káta) 15,4 mp, 3. Orbán Zs. (Perkáta) 16,6 mp. Magasugrás: (1960—61): 1. Szekeres 146 cm, 2. Veres Kovács E. 146 cm, 3. Berta E. 143 cm. (1957): 1. Ku­czák M. 155 cm, 2. Szokolai V. 150 cm. (1958): 1. Halmos Zs. 150 cm. Távolugrás: (1960—61): 1. Berta E. 503 cm, 2. Mudra E. 496 cm, 3. Kovács T. 494 cm. (1958—59): 1. Halmos Zs. 528 cm, 2. Zelenka K. 519 cm, 3. Peitler Zs. 496 cm. (1957): 1. Szokolai V. 549 cm, 2. Ku­czák M. 517 cm, 3. Kruchió G. 500 cm. (junior 1954—55): 1. Máté E. 594 cm­ új megyei csúcs. Súlylökés: (3 kg) 1960—61.: 1. Majer A. (Perkáta) 9,21 m, 2. Török E. 8,84 m, 3. Kovács T. 8,31 m. 6 kg. 1956—57: 1. Ku­czák M. 11,8 m, 2. Szlo­­boda J. 10,73 m, 3. Szűcs I. 10,13 m. Diszkosz­vetés: (1956—57): 1. Szloboda J. 36,68 m, 2. Ku­­czák M. 32,20 m. Gerelyvetés: (1956): 1. Szűcs I. 35,42 m. Síkfutás: Fiúk: 100 m (1960—61): 1. Králik Gy. 12,3 mp, 2. Zelenák J. 12,4 mp. (1959): 1. Berkes Gy. 12,2 mp. (1955—56): 1. Kendi L. 11,2 mp, Viktor E. 11,7 mp, 3. Mol­nár I. 11,8 mp. 200 m: (1958 —59): 1. Szenczi L. 25,7 mp, 2. Ruzsonyi P. 26,4 mp. (1955): 1. Kendi L. 23,5 mp, 2. Vik­tor E. 25,8 mp. 400 m: (1955): 1. Kendi L. 54,3 mp. (junior 1953): 1. Sátori L. (Toldi SE) 56,9 mp. 300 m: (1960—61): 1. Hegyi I. 42,9 mp, 2. Sudár A. (Perkáta) 47,0 mp, 3. Ju­hász J. (Perkáta) 48,5 mp. 800 m (1957): 1. Majer B. 2:10,5 mp, (junior): 1. Hor­váth Z. (Toldi SE) 2:09,3 mp. 1500 m (1959): 1. Antal L. 4:44,0 mp, 2. Csűri I. 4:51,0 mp. (1955—56): 1. Orha Z. 4:33,0 mp, 2. Dobóvári Z. 4:34,6 mp, 3. Ficsor S. 4:36,5 mp, (junior): 1. Horváth Z. (Toldi SE) 4:26,3 mp, 2. Sza­bó J. (Toldi SE) 4:29,0 mp. 5000 m: (felnőtt): 1. Paszter­nák L. 16:33,8 mp, 2. Sátori L. (Toldi SE) 17:30,8 mp. 3000 m akadály (junior—fel­nőtt): 1. Héring S. 10:12,0 mp, 2. Paszternák L. 10:47,0 mp. 80 m gát: (1960—61): 1. Sógor Z. 14,4 mp, 2. Sudár A (Perkáta) 14,9 mp. 1*MLm gát (1955): 1. Kendi L. 15,8 mp. (1957): 1. Kiss J. 17,8 mp. (1958): 1. Simon Babia I. 16,1 mp. (junior): 1. Preinin­­ger K. (Toldi SE) 16,9 mp. Távolugrás: (1960—61): 1. Králik Gy. 560 cm, 2. Zele­nák J. 544 cm, 3.­­Turkevi J. 541 cm. (1959): 1. Szenczi L. 609 cm, 2. Molnár F. 596 cm. (1958): 1. Simon B. I. 601 cm, 2. Ivanics L. (Bánki) 551 cm, 3. Kardos I. 549 cm. (1957): 1. Ladányi M. (Bánki) 625 cm, 2. Kiss J. 617 cm. (Ju­nior): 1. Preininger K. (Tol­di SE) 643 cm. Magasugrás: (1960—61): 1. Králik Gy. 158 cm, 2. Joó L. 155 cm, 3. Zelenák J. 155 cm. (1958): 1. Simon B. I. 175 cm. (1956—57): 1. Kiss J. 190 cm, 2. Nagy I. 190 cm. Súlylökés: 4 kg: (1960—61): 1. Joó L. 11,28 m, 2. Sudár A. (Perkáta) 9,84 m, (7,25 kg junior): 1. Fehér L. 14,94 m, 2. Nick A. 11,78 m. Diszkoszvetés: (1956): 1. Aschenbrenner G. 46,50 m, (1955): 1. Schöffer L. 38,68 m. (Junior): 1. Fehér L. (Tol­di SE) 38,14 m, 2. Nick A. (Toldi SE) 32,30 m. Gerelyvetés: (1956—57): 1. Gaál J. 58,46 m! (csúcs), Márffy J. 51,10 m, 3. Aschen­2. brenner G. 46,08 m. (Junior): 1. Fehér L. 61,74 m, 2. Nick A. 61,20 m. Kalapácsvetés: (1955—56): 1. Pántye P. 41.04 m, 2) Aschenbrenner G. (Junior): 1. Fehér L. 37,12 m. 43,40 m. Távgyaloglás: 5 km: (1960 —61): 1. Juhász J. (Perkáta) 33:31,3 mp, 2. Sudár A. (Per­káta) 33:51,3 mp, 8 km: (1958 —59): 1. Sörös F. 44:20,4 m­p, 2. Gutweiler L. 44:26,2 mip, 3. Dankó F. 51:15,8 mp, 10 km (1957): 1. Szűcs J. 56:14,0 mp, 2. Nagy G. 59:36,0 m­­p. 20 km: (1955): 1. Ficsor S. 1:49­:43,4 mp. (Felnőtt II. o.).­ T. Gy. A területi postaverseny dunaújvárosi eredményei