Észak Magyarország, 2014. július-augusztus (71. évfolyam, 151-177. szám)

2014-07-10 / 159. szám

2014. JÚLIUS 10., CSÜTÖRTÖK Ha Khedirától is gólt kapsz, akkor már nagy problémák vannak a csapatodnál. Gary Lineker, korábbi angol válogatott mindkét együttesbe belecsípett Brazília 7-1-es németektől elszenvedett elődöntős veresége után. A német válogatott klasszisa, Miroslav Klose került az élre a világbajnoki góllövő örök­ranglistán, miután a 23. perc­ben betalált a Brazília elleni elődöntőben kedden este a Mineirao Stadionban. A Na­tionalelf csatárának ez volt a 16. találata, ezzel megelőzte a 15 gólos brazil Ronaldót. A 36 éves Klose a németek má­sodik csoportmeccsén Ghána kapuját is bevette a 20. FIFA labdarúgó-világbajnokságon. LABDARÚGÓ­VILÁG­BAJNOKSÁG BrAZil FIFA WORLD CUP m Ez hihetetlen Egyes brazil szurkolók szomorúan elfogadták kedvenceik 7-1-es vereségét, másoknak viszont a pólójuk bánta a kudar­cot. FOTÓ: GETTY IMAGES A Selecao mennyből a pokolba való zuhanása A csalódott szurkolók „bosszút álltak” az eredmény miatt. labdarúgás. Már a világbaj­nokság kezdete óta sejthető volt, ha Brazília a vártnál ko­rábban búcsúzik a tornától, azt a drukkerek finoman fo­galmazva sem nézik majd jó szemmel. A helyi rendőrség fel volt készülve az esetleges zavargásokra. A beszámo­lók és képek is bizonyítják, a csalódott szurkolók több személygépjárművet és autó­buszt is felgyújtottak számos brazíliai városban, emellett hazájuk lobogóját sem kímél­ték. Ami ezen eseteknél is meg­lepőbb, az a Neymar körül kialakult helyzet, ugyanis néhány óra leforgása alatt a nemzeti hős titulusból eljutott arra a szinte, hogy saját orszá­ga szurkolói égették a váloga­tottbeli mezét. Mindezt nehéz ép ésszel felfogni, hiszen a 22 éves támadó sérülése miatt pályára sem lépett a Német­ország elleni találkozón. Ám senki sem vette elő a csapat­­kapitányt, David Luizt, vagy a gólokért felelős Fredet az ös­­­szecsapást követően. ékn Ezért szerepeltek le Az angol Mirror.com öt érvvel magyarázta a brazilok bukását 1. Védekezési hibák: David Luiz és Dante kiegyensúlyozatlan, összeszokatlan párosa „mély nyomott hagyott” a végeredményben.___________________ 2. Kiiktatott középpálya: Scolari defenzívebb típusú játékosokat küldött a középpályára, de Luiz Gustavo és Fernandinho duója így sem tudta felvenni a versenyt a németek rohamaival szemben.__________________________ 3. Túlzott önbizalom: Miután tavaly nyáron megnyerték a szintén hazai rende­­zésű konföderációs kupát, minden bizonnyal most előre ittak a medve bőrére. 4. Fred: A Fluminense csatárát észre sem lehetett venni a mérkőzésen. Flummels és Boateng alkotta német fal totálisan leradírozta a pályáról._____________ 5. Nincs X-faktor: Valószínűleg Neymar sem akadályozhatta volna meg ezt a vereséget, de kétségkívül hiányzott a jelenléte a brazil csapatból. 9 A házigazdák fekete napja A brazilok sokat megélt mestere önmagát hibáz­tatja a történtek miatt. labdarúgás: Németország súlyos, történelmi vereséget mért kedden a vb-házigazda Brazíliára, miután 7-1-re di­adalmaskodott a Selecao fö­lött a vb-elődöntőben. A Na­tionalelf egész korán, már a 11. percben vezetést szerzett Thomas Müllernek hála. Ezt követően, a 23. és 29. minu­­tum alatt négyszer vették be Júlio César kapuját a németek, akik félidőben 5-0-ra vezettek. Szünet után Andre Schürrle duplázott, a brazilok becsü­letgólját Oscar szerezte a 90. percben. Luiz Felipe Scolari, Brazí­lia szövetségi kapitánya élete legrosszabb napjaként emle­gette a keddet. - Kérem, bo­csássák meg számunkra ezt a hibát. Rendkívül sajnálom, amiért nem tudtam a döntőbe juttatni a csapatot. Ez mind a karrierem, mind az életem legrosszabb napja. Valószínű­leg mindig emlékszem majd rá, hiszen ez Brazília történe­tének legsúlyosabb veresége. Ki a felelős, amikor a csapat játszik? Kit játszatott a mene­dzser? Ki állította össze a gár­dát? Én vagyok, csakis engem terhel a felelősség. A döntése­met nem sajnálom, viszont a következményeket vállalom. Úgy vélem, nincs tartozásom az ország felé, mert ugyan­úgy tettem a dolgom, ahogy mindig is: a lehető legjobbat akartam. Diadalmaskodtunk 2002-ben, most pedig kikap­tunk - nyilatkozta Scolari az ESPN.co.uk-nak, majd így foly­tatta. - Rendkívüli módon, hat vagy hét perc alatt eldőlt egy nagyszerű ellenféllel szemben a találkozó. Egyszerűen min­denki leblokkolt. Valószínűleg Neymarral hatékonyabbak let­tünk volna, de nem szeretnék mentséget keresni - mondta a rutinos tréner. Thiago Silva hiányában Da­vid Luiz volt Dante párja a védelem tengelyében. A mér­kőzés végén sírva hagyta el a pályát, de még válaszolt az újságírók kérdéseire. - Nagyon sajnálom, amiért nem sikerült a szurkolóinkat boldoggá ten­ni. Arra kérek mindenkit, bo­csásson meg nekünk - mondta a könnyeivel küszködő David Luiz az ESPN.co.uk-nak. Empatikus mester - Tudom, Scolari mi mindenen mehet keresztül. Ez egy kicsit olyan volt, mint amikor Olasz­ország győzött le minket 2006- ban. Ilyenkor az egész ország azt reméli, a döntőbe kerülsz. Sajnálom őket. Megdöbben­tünk Brazílián, nem számítot­tunk erre, öt gólt szereztünk 18 perc alatt. Ezt egyértelmű­en sokként élhették meg. Ha­talmas győzelmet arattunk, de koncentráltnak kell marad­nunk vasárnapig. A játékosok készen állnak az utolsó lépésre - fogalmazott Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya az ESPN.co.uk-nak. EKN-DZST Az eltiltott Thiago Silva próbálja vigasztalni David Luizt A németek a mennybe mentek, a brazilok a pokolban érezhetik magukat FOTÓK: GETTY IMAGES A tények (elődöntő) Brazília-Németország 1-7 (0-5) Belo Horizonte, Mineirao Stadion, 58141 néző. Vezette: Marco Rodriguez (mexikós) Brazília: Júlio César - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo­­ Fernandinho (Pau­­linho, a szünetben), Luiz Gustavo - Bernard, Oscar, Hulk (Ramires, a szünetben) -Fred (Willian, 70.) Németország, Neuer - Lahm, J. Boateng, Hummels (Mertesacker, a szünetben), Höwedes - Khedira (Draxler, 76.), Schweinsteiger - Özil, Kroos, Müller - Klose (Schürrle,58.)____________________________________________ Gól: Oscar (90.), Illette Müller (11.), Klose (23.), Kroos (25., 26.), Khedira (29.), Schürrle (69., 79.) Sarga­lap: Dante (68.) Brazília 2014: FIFA világbajnokság csoportmérkőzéseinek menetrendje