Bihari Napló, 2009. szeptember (20. évfolyam, 201-227. szám)

2009-09-21 / 219. szám

t. A Maros-parton még nem megy... A Nagyváradi FC labdarúgói a kilencedik helyre kerültek a bajnoki tabellán a Marosvásárhelyen (ismét!) elszenvedett vereséget követően. Az öt volt váradi játékost felvonultató hazaiak magabiztosan nyertek. Lévay Sándor A volt váradi játékosok (Gon­­golea, Luput, Biris, Sforlea, Luca), valamint a szintén volt váradi edző Cosmin Bodea és Alex Krenek klubelnök még a küzdelemsorozat legelején célul tűzték ki az első ligába jutást, és most alig két ponttal elma­radva a két listavezető mögött, a negyedik helyet foglalják el. A sokkal szerényebb elképzelé­sekkel jelenleg is csak bajlódó váradi piros-kékeket Sforlea be­adása nyomán Bucur fejjel szer­zett öngólja után pedig nem volt nehéz két vállra fektetniük... A második hazai találatra sem kellett sokáig várni, bő negyed­órát követően Gheju könnyedén emelte a labdát Pascal kapus fe­lett a hálóba, majd negyedórával később Luca jeleskedett: 3-0. Egyetlen vigaszgól A Bihar FC találata a Landa nevéhez fűződik, alig három perccel a befejezés előtt kotor­ta hálóba a szépítő találatot. Marosvásárhelyi FC-­­Nagyváradi Bihar FC 3-1 (1-0). Gólszerzők: Bucur (41. p., öngól), Ghelu (61. p.), Luca (76. p.), illetve Sanada (87. p.). Játékvezető: Claudiu Baboie (Bukarest), partjelzők: Adrian Popescu és Daniel Mitruti (mindketten Craiova). Szövet­ségi megfigyelő: Remus Vlad (Beszterce). FCM: Stefca (46. p. Dänälache) - Maghici, Bäläu, Gongolea, Szilágyi (75. p. Vancea) - Luput, Pop, Biti$, Stere, Sfirlea - Gheju (63. p. Luca). Edző: Cosmin Bodea. Bihar FC: Pascal - Tírca, Ambru§ (53. p. Achim), Tine, Cqsma - Bállá, Stráut, Bucur (62. p. Ban), Florut - Lupa§cu (68. p. Lukács), Sanda. Edző: loan Petcu. Akárcsak a két utóbbi bajnoki meccsen, szombaton ismét „elhasaltak” a váradi piros-kékek II. Liga A labdarúgó másodosztály, 2. csoportja 6. fordulójában szü­letett eredmények: Marosvásár­helyi FCM-Bihar FC 3-1, Argea FC-Nagybányai FC 3-1, Otopeni SK- Craiovai Gaz Metán 2-1, Turnu Severin-i Drobeta-Lupényi 1-0, Tordai Ariejul-Temeskovácsi Fortuna, Dévai Muresul- Temesvári CFR 4-1, Kolozsvári Universitatea- Szilágysomlyói 4-1, Aradi UTA­­Mioveni-i Dacia 2-0, Petrozsényi Jiul— Râmnicu Vâlcea-i CSM 1-0. *Az Otopeni hárompontos bünte­téssel kezdte a bajnokságot.­ ­... www.erdon.ro Szóljon hozzá Ön is! Tovább lehet jutni a kupasorozatból A Nagyváradi VSK férfi kosárlabdázói a Román Kupában szombat este húsz pont különbségű győzelmet arattak az újonc Bukaresti CSM ellen. Mintegy hatszáz néző volt kíváncsi szombaton a látvá­nyos férfikézilabda-mérkőzést követően a Nagyváradi VSK­­Bukaresti CSM Román Kupa­­találkozóra. Ragályos lehetett a kézilabdameccs, mert nagysze­rű játékkal rukkoltak elő Ve­res Attila edző tanítványai is, és az idegenlégiós játékosokkal megerősített (közöttük játszik a válogatott hátvéd Heb­ioiu is) vendégcsapat ellen húsz pont különbségű győzelmet arattak, ami reményekkel töltheti el a váradi legényeket arra nézve, hogy az idegenbeli visszavágó után továbbjutnak a kupaküz­delem következő szakaszába. A VSK-ban egyetlen új kosaras, a szerb Gnjato kapott helyet, akinek vezetésével hamar har­mincpontos vezetésre tettek szert a váradiak. Jók a szerb játékosok! Vezetésük tudatában aztán könnyelműsködni kezdtek a harmadik negyed végén a házigazdák, amit igen hamar kihasználtak a fővárosiak, és tizenöt pontra csökkentették a hátrányukat, amely az utolsó negyed végére ismét húszpon­tosra növekedett. A VSK leg­jobb és legtöbb pontot dobó já­tékosának - akárcsak az elmúlt idényben - a szerb Mandics bizonyult. Nagyváradi VSK­­Bukaresti CSM 84-64. VSK: Mandics (34), Mijuskovic (14), Hóra 13, Gnjato (9), Szíjártó (8), Martinovic (6), Kiss, Pop, Vesa, Vasile, Pascu. Edző: Veres Attila. CSM: Heb­­oiu (25), Marojevic (18), Samilovic (7), Habus (5), Zamfirescu (2), Santana (7), Grecu, Vizitiu, Stefanescu, Mihajlovic, Drago§. Edző: Tudor Costescu. Játék­vezetők: Doru Vina§i, Vlad Petra, és Alin Drago§. Látványosan és nagyon jól játszottak a VSK kosarasai szombaton 2009. szeptember 21., hétfő A Mihályfalván nem szokás... Rencz Csaba_____________________ CSABA.RENCZ@INFORMMEDIA.RO Team Sport megyei első osztályú labda­rúgó-bajnokság hatodik fordulójában az Érmihályfalvi Unirea a Vaskohi Biharcát fogadta. A vaskohi csapat szurkolóit senki nem akarta megakadályozni abban, hogy bejussanak a nézőtérre. Egyrészt mert nekik nincsenek is olyan lelkes drukkereik, akik mindenhova kísérik kedvenceiket, még kevesen sem, nem hogy busz­­nyian, másrészt ilyesmi nem szokás a Praszler stadionban. Nem ültek telefonon „távirányított" szurkolók a vendég drukkerek közé, hogy rend­bontást provokáljanak. Egyrészt, mert nem vol­tak vendégszurkolók, másrészt az sem szokás a Praszler stadionban. A játékvezetőnek nem kel­lett két tizenegyest ítélnie, és egy vaskohi játé­kost kiállítania ahhoz, hogy a hazaiak megsze­rezhessék a három pontot Egyrészt mert amit ítélt, az jogos volt és amúgy sem befolyásolta a végeredményt, másrészt „nem szokás", hogy a játékvezetők a mihályfalviaknak fújjanak, még a Praszler stadionban sem. A hazaiak támogatója a meccs végén nem tapsolta meg gúnyosan a legyőzöttek szurkolóit Egyrészt mert nem vol­tak ott, másrészt mert az sem szokás a Praszler stadionban. A találkozó után a hazaiak sorfala között, kézfogása és tapsa közepette vonulha­tott le ezúttal is az ellenfél, mert - a legfrissebb sportszerűségi szabály-ajánlásnak megfelelően - ez a szokás a Praszler stadionban. I. Liga A hetedik forduló eredményei: Curtea de Arge§-i Inter-Jászvásári Politehnica 0-2, Ploiești-i Astra-Gyulafehérvári Unirea 4-2, Galaci Otelul-Szászmedgyesi Gaz Metán 0-1, Piatra Nemt-i Ceahlaul-Besztercei Gloria 2-L Craiovai Universitatea- Bukaresti Rapid 3-4, Bukaresti Steaua-Târgu Jiui Pandurii 1-0. A Kolozsvári CFR-Brassói FC, a Bukaresti Dinamo- Urziceni­i Unirea és a Vaslui FC-Temesvári Poli FC mérkő­zések lapzártánk után értek véget A volt neves kézilabdázóra emlékeztek Váradon „In memóriám Marian Cozma". Szombat délután látványos hazai győzelemmel záruló barátságos mérkőzést játszott egymással Váradon a magyar és a román férfikézilabda- válogatott csapat. Szántó Sándor Az idén februárban meggyilkot román kézilabdázóra, a Veszp­rémi MKB bajnokcsapatának erősségére, Marian Cozmára emlékeztek a volt csapattársak és a szurkolók a Románia-Ma­­gyarország barátságos férfikézi­labda-mérkőzésen. A játékosok és az édesapa, Petre Cozma könnyes szemmel idézték fel a tragikus körülmények között elhunyt emlékét. Ismételten megfogadták, nem felejtik el bajtársukat, és minden tettük­kel azon lesznek, hogy a sport segítségével is visszaszorít­sák az erőszakot. A szurkolók magas színvonalú, látványos kézilabdát tekinthettek meg mindkét csapat tagjai részéről, s a nézősereg mindkét együttes góljait vastapssal köszöntötte, a csarnokban felváltva zúgott hol a Hajrá, Románia, hol a Haj­rá, magyarok buzdítás, amely senkinek sem sértette a fülét. A magyar válogatott kezdett jobban, ám az első játékrész végére kiegyenlítetté vált a küzdelem, és igazságos döntet­lennel zárult a félidő. A máso­dik felvonás is hasonlóan kez­dődött, majd hol az egyik, hol a másik csapat szerzett egy-két gólos vezetést. 30-30-as állásnál néhány másodperc volt csak hátra, amikor a magyar kapust mezőnyjátékosra cserélte az edző, megpróbálván megszerez­ni a győztes találatot. Vesztére tette, mert jó védekezés után Csepreghi távolról megszerezte a győztes román találatot. Mindannyiunknak hiányzik Szűnni nem akaró taps kö­szöntötte mindkét csapatot az utolsó sípszót követően, majd megszólaltak az edzők, akik így méltatták az eseményt. Petru Ghervan: - Nagyon jó, barát­ságos küzdelmet vívott a két le­génység, és ez a küzdelem egy szenzációsan sportszerű csata volt, amit Marian Cozma em­lékének szenteltünk.Csoknyai István: - Mariant az első perc­től kezdve nagyon szerettük. Mindannyiunknak hiányzik! Jó meccset játszottunk, szinte per­cenként változott az állás. Románia-Magyarország 31-30 (16-16). Antonio Alexe Sportaréna, mintegy 1600 néző. Románia: Stanescu, Popescu - kapusok: Ghionea (9), $ania (4), Csepreghi (4), Stamate (4), Sabou (3), Novanc (2), Georgescu (2), Giotoiu (1), Fenici (1), Onyejeke (1) , mezőnyjátékosok. Edzők: Petru Ghervan és Sorin Toacsen. Magyarország: Liszkai, Mikler - kapusok: Krivokapic (9), Eklemovic (4), Halász (4), Nagy (2), Iváncsik G. (2), Gulyás (2) , Iváncsik (2), Katzirz (2), Zubai (1), Harsányi (1), Diaz (1). Edző: Csoknyai István. Nagy küzdelem - ám végig roppant sportszerű - folyt minden labdáért III. Liga A labdarúgó harmadik liga ötödik fordulójának eredményei: Nagyváradi Luceafárul-Belényesi Bihorul 1-0, Nagydisznódi FC-Besztercei Gloria II. 1-0, Zalatnai CSM-Szászsebesi CSM 3-0, Székelyudvarhelyi AFC-Szászrégeni Avantul 4-2, Zilahi FC-Nyárádtői Unirea 5-3, Aranyosgyéresi Seso-Kolozsvári Sánátatea 3-1, Máramarosszigeti Marmatia-Szászmedgyesi Gaz Metán II, 1-1. A Jádi Vomta-Nagyszebeni Vointa és a Mikolai Turul-Dési Unirea mérkőzé­seket tegnap játszották. Emlékeztek. Szombat délután a Románia-Magyarország válogatott fér­fikézilabda-mérkőzés előtt üdvözölte a nézőket és a csapatok játékosait a Veszp­rémben meggyilkolt román kézilabdázó, Marian Cozma édesapja. Megköszönte a részvétnyilvánításokat, valamint a játéko­­sok-szurkolók együttérzését, majd inter­jút adott a Duna Televíziónak. Az állás: 1. Zalatnai FC 5 3 11 8-4 10 2. Belényesi Bihoros 5 3 11 6-2 10 3. Zilahi FC 5 3 10 10-6 10 4. Aranyosgyéresi Seso 5 3 11 6-3 10 5. Nagyszebeni Vo­inta 4 3 0 1 5-2 9 6. Medgyesi Gaz Metán II. 5 2 3 0 9-7 9 7. Jádi Vointa 4 2 2 0 5-2 8 8. Besztercei Gloria II. 5 2 0 3 9-3 7 9. DésiUnirea 4 2 11 7-2 7 10. Nagydisznód! FC 5 2 1 2 6-3 7 11. Nyárádtői Unirea 5 2 0 3 9-11 6 12 Nagyváradi Luceatárul 5 1 2 2 4-5 5 13. Szászsebesi VSK 5 1 2 2 5-8 5 14. Máramarossz. Marmara 5 1 2 2 4-8 5 15. Kolozsvári Sanatatea 5 1 1 3 4-9 4 16. Székelyudvard. Roseal 5 1 0 3 6-9 3 17. Régheni Avantul 5 0 2 3 4-8 2 18. Mikolai Turul 4 0 1 3 2-13 1