Fáklya, 1948. szeptember (3. évfolyam, 206-235. szám)

1948-09-06 / 211. szám

DÖNTETLEN A NAGYVÁRADI RANGADÓ k temesvári és kolozsvári CFR flytatja diadalút­ját a Nemzeti Bajnokságban Női atlétáink négy országos rekordot javítottak Budapesten Magyarországo—NK 71:35 Súlyos vereséget szenvedett a nagyváradi CFR Aranyos­gyéresen k LIGA •oHfd­fintca­lladsereg fco (2:0) Temesvár 6000 néző. Bíró adu. Az újonc Poli­technics második félidőben remek­­fokkal lepte meg ellenfelét a hajrában valósággal od­­zta a gólokat. A vezető gólt ír az 5 percben Maria lőt­te. A 35 percben Radulescu gólozott. Hadsereg támadások nem hoznak eredményt. A második félidő 2 percében Mazare, 35 Mazare, 37 Bar, Il­iescu, 44 Radulescu lőtték­ a további gólokat. CFR—Universitatea 1:0 (1:0) KOLOZSVÁR, 6000 néző. Vezette Gorcea bukaresti bíró. A helyi rangadót nagy küzdelemben a vasutas­­ Sapata nyerte. Az egyetlen gólt a 10 percben Kovács IV. , „kis Kopek“ lőtte. Szünet­ után az egyetemiek sokat támadnak, de nem képesek egyenlíteni, mert nincs egy épkézláb csatáruk. RAT­A-Petratus 2:1 (1:1) Marosvásárhely, 5000 néző. szebeni Copia rosszul bi­­íkodott. A RAT­A kemény tokkal harcolta ki első baj­ki győzelmét.. A vezeté­st­­ a 24 percben Pálfi 30 steres felső sarkos lövésé­vel szerezte meg a RATA. A 44 percben Flamaropol 16 méteres büntetőből egyenlít, 1:1. Szünet után izgalmas küzdelemben a 20. percben Sinkó átadásából Pálfi lőtte a győztes gólt. CFR T.—CFR B. t;0 (0:0) Bukarest 18.000 néző. A két futam csapat végig izgalmas, gyiramú mérkőzést vívott. A hnokságra törő temesváriak­­ érdemelten szerezték meg mérkőzés két pontját a huh ív­öl­gybe került bukaresti testvércsapattal szemben. A bukaresti CFR veresége ellené­re elég jól harcolt, de a temes­váriak állóképesebbek voltak és jobban tudtak küzdeni. Az egyetlen, de győztes gólt Reu­ter lőtte. Mataüochimic-Jiul 4:3 BukasSst. — A nap egyik izgalmasabb mérkőzése, ae­lyet éppenúgy megnyerhe­­t volna a Jiul is. Az újonc talochimic azonban sokkal nagyobb szerencsével játszott, mint a bányászcsapat, amely több helyen tartalékolva sze­repelt. Dinamo — Medgyes 1:1 (1:1) Medgyes, 4000 néző. Gyenge ó Ionescu, Brassó. A 7. perc : Ignat lőtte a vezető gólt. 26. percben Uzum egyenlí­tett. A második félidőben a Di­namo támad többet, öt perccel a befejezés előtt a játékvezető kiállította Nád­at és Tóthot. LIGA SsdroBQlpar- CT Nr. 5:1 (4:0) aranyosgyőresen játszották erőszakosan játszó Minerultól­ a mérkőzést. A nagyszerűen Arad­ ,de hazai csapat az első fél­ben meglepte a v­áradiakat Pálfi négy góljával megszc­­te a vezetést. Szünet után ott a várad! CFR, most se­­nkint jobban játszott, mint vnfele, de az eredményen­­ nem tudott változtatni. A aiak ötödik gólját Capaian vette. A vigaszgólt Gózner­­e. A nagyváradi csapat legi bja Bodea volt. a M­ERUL—CFR SZATMÁR 4:2 Szükszavú távirati jelentés K­ Lupényból, hogy a ezat­­ri CFR együttese 4:2 ará­­s vereséget szenvedett a ke­nvén, sőt helyenként túl CFR ARAD — MUNKÁS­SPORT Nagybánya 2:0 (2:0). A győztes csapat mindkét gól­ját Moskó lőtte. Kolozsvár: METALOCHIMIC—DERMA­­TA 3:2. A két tavalyi Adigás , rangadóját­ a resicaiak nyer­ték. (Fontosabb B-ligás mérkő­zések a Pronosportban): Diószeg—Székelyhid 4 4 (1:2) Diószegen volt a kemény, he­­lyenkint durva mérkőzés. A gólokat Cazacu, Koczi, Pintea, Kovács illetve Diószeg részé­ről Brhtdás (2), Pop és Ger­gely lőtték. Két vasutas csapat vezet a Nemzeti Bajnokság harmadik fordulója után pontveszteség nélkül. Nagy­várad együttese több mint hétezer néző előtt, megoszto­zott a bajnoki pontokon a kétszeres bajnok ITA-val, de pontot hulajtott­ a bukaresti Dynam­o is Medgyesen, így hát csak a temesvári és a ko­­lozsvári CFR nem vesztett­­még pontot. Megszerezte első győzelmét a BAT­A és a Me­­tallochimic, sőt pontot szer­zett Medgyes is. Már csak a Petrolulnak, nincs pontja. A harmadik forduló után meg­állapíthatjuk, hogy az idei bajnokság sokkal izgalma­sabb lesz, mint a tavalyi. Meglepő az újonc Politechni­­ca nagyszerű szereplése. Nagy­várad pontveszteségével a negyedik helyre került, meg­előzve a tavalyi bajnok ITA-t két ponttal és a bukaresti CFR együttesét 3 ponttal. A B-liga küzdelmek során a nagyváradi CFR 5:1 arányú súlyos vereséget szenvedett a Sodronyipar együttesétől. A szatmári CFR szintén kika­pott Lupényban. Budapesten szerepeltek női atlétáink. 71:35 arányú vere­séget szenvedtek a magyar nőktől, de 4 új román rekor­dot állítottak fel. A vasárnap sportjából ki kell emeljük a CFR ökölví­vók szép győzelmét és a nagy­sikerű motorkerékpár és ke­rékpár versenyt. A m l dltäsa 1. CFR T. 3 3 0 0 11:1 6 2. CFR K. 3 3 0 0 8:5 6 3. Dinamc 3 2 10 10:5 5 4. Nagyv. 3 2 10 12:7 5 5. Politedi. 3 2 0 1 9:3 4 6. ITA 3 111 5:4 3 7. CFR B. 3 1 0 2 6:5 2 8. .U“ 3 1 0 2 4:5 2 9. Ji.ul 3 1 0 2 6:9 2 10. RATA 3 1 0 2 5:8 2 11. Metalo 3 1 0 2 8:14 2 12. ASA 3 1 0 2 5:13 2 13. Med gyes 3 0 1 2 5:10 1 14 Petrol 3 0 0 3 5:10 0 ÍZ fáS&fMs Pronosport síelőiig 1. Metallo—Jiui; (4:3) 1 2. Medgyes—Dvnamo (1:1) X 3. CFR B—CFR T. (0:1) 2 4. ,U“—CFR Kv. (0:1) 2 5. Poll-----ASA (6:0) 1 6. Nagyvárad—ITA (2:2) X 7. Bata—Petrol (2:1) 1 8. Soimi—Concordia (1:1) X 9. Poli Iasi—Tes. Pit (2:1) 1 10. Ploesti—Sosec (0:2) 2 11. Sodrony—CFR Nb (5:1) 1 12. Turnu Sev—CAMT (1:1) X EGYÉB EREDMÉNYEK: UAB—CFR CARACAS 0:4, CFR Targov­—Constanza 5:0. *'Részletek a budapesti magyar­román női atlétikai mérkőzésről Vasárnap ünnepélyes keretek között tartották meg Buda­­pesten a magyar-román női válogatott atlétikai versenyt. A magyar hölgyatléták 71:35 arányú győzelmet arattak. A román leányok a vereség ellenére nagyszerf­ benyomást kelhettek Bu­dapesten és négy számban új román rekordot állítottak fel. Treyba­ Edit megnyerte a SCO méteres síkfutást. Ideje 2:1­9,4 p., új román rekord. A 4x100 váltóban Magyarország első 49.5.e*. A román csapat 51.4.és új rekordot futott. A távolu­g­rást Gyarmati Olga nyerte 5,46-ab Lujza Ernst második 5.44.6g új román rekorddal. Diszkoszvetésben Pusch Irén harmadik 36 méteres új országos rekorddal. 150 m. 1. Ráthonyi M. 12.4 mp, 2. Ernst R. 13 mp. Magasugrás 1. Rohonczy M. 150 m. gát: 1. Gyarmathy 12.3 mp. Sülv 1. Fehér M. 11.93. 2. Pusch R. 11,29 m. 200 m. 1. Marin M. 26 mp. Diszkosz: I. Józsáné M. 39.36 m. Kontód óira kiütéssel győzött A nagyváradi CFR Ököl­vivői 9:7-re legyőzték a kolozsvári vasutasokat Szombat este mintegy 600 fő­nyi közönség előtt a nagyvá­­radi CFR 9:7 arányban legyőz­te az országos vasutas ökölvívó bajnokság során a kolozsvári CFR-t, az ország egyik leg­jobb csapatát. Izgalmas, ke­­mény küzdelem volt. Konrad a 35. mp-ben keütötte ellenfelét. Szép volt az Ambrus-Boros mérkőzés. A román bajnok Ambrus tisztább ütésekkel pon­tozással győzött a jól harcoló Boros ellen, aki egyenlő ellen,­fél vett. A váradi­ak erőfölé­nye vitathatatlan, míg a ko­­lozsváriak technikásabbak. Az eredmények: Légsúly Ghi­­sa, Nv. ellenfél nélkül győz. 2:0. Bantam: Helmeczi, Nv. pontozással veri Ghisart (3:1). Pehely: Benda, Kv. pontozással győz Rusu, Nv. ellen. (3:3). Könnyű: Ambrus, Kv. pontozás­­sal győz Boros, Nv. felett. (3:5). Vált: Tóth, Nv. nehéz harcban pontozással veri Tot, Kv.-árt. Közép: Konrád 35 mp. alatt kétszer küldi földre Vladanut. Másodszor kiszámolják a ko­lozsvárit. Konrád remek form­á­­ban van. Kisnehéz: Bosányi, Nv. heves harcban pontozással veri Kovácsot. 9:5. Nehézsúlyban Mi­­cu, Kv. ellenfél nélkül győz. Végeredmény 9:7 Nagyvárad javára. Külföldi eredmények Esélyes győzelmek a magyar bajnokságban Budapest. A magyar Nemze­­ti Bajnokság második fordulójá­ban az esélyes csapatok győz­tek. A Vasas kiköszörülte a múltheti csorbát és megverte a bajnok, Csepelt. Az Újpest si­mán verte a ,,mumus“ Tatabá­nyát, míg a Kispest csak küz­delem árán tudott diadalmas­kodni Szentlőrincen. Eredmények: Vasas—Csepel 4:2, Újpest—Tatabánya 5:1 MTK—MATEOSz 3:0, Szeged— SalBTC 3:3, ETO—Haladás 3:2, Goldberger—Soroksár­­ 3:2, Ferencváros—Kistex 5:1- Kis­pest—SzAC 1:0. A bajnokság­ban Kispest vezet az ugyancsak 4 pontos MTK és Ferencváros előtt. A további sorrend: ETO, Újpest, Goldberger. Érdekes, hogy a tavalyi bajnok Csepel pont nélkül az utolsó előtti he­­lyen áll. Siófokon a balatoni kardbaj­­nokságot Palócz nyerte. A magyar teniszbajnokság férfi egyes döntőjében Ádám megverte Frigyest. TENISZ Szombat, vasárnap Székely­hid ifjúsági teniszezői Nagy­váradon szerepeltek a CFR ifjúsági csapata ellen. A ver­senyen a nagyváradiak fölé­nyesen győztek. Részletes eredmények: Pop (CFR)—Dombi 7:5, 6:4, Miskolc—Boros (CFR) 6:4, 6:2, Pop—Miskolc 6:4, 6:1, Boros—Dombi 6:3, 0:6, 6:3. Pordea (CFR)—Bálint 4:6, 6:3, 6:2. Török (CFR)— Handzo 6:4, 4:6, 6:2. Rolling (CFR)—Bálint 6:3, 6:0. Han­dzo—Pordea 6:2, 6:3. Boros, Rolling (CFR)—Dombi, Handzo 6:2, 6:3. Pop, Török —Miskolc, Bálint 6:4, 6:3. BELFÖLDI EREDMÉNYEK Szatmár. Két barátságos mér­­kőzést játszottak. Villamusmfi— UTM 3:2 (2:1). Góllövők: Tóth (2) és Kiss, illetve Ulicsák (2). 1. Szeptember—UNIÓ 1:1 (1:0). Góllövők: Kozma, illetve Boros Nagybánya. Topitor—Teren­­­yés, Szatmár 3:2 (1:0). A C-liga mérkőzést jól vezette Polarecz­­ki. Góllövők: Neumayer (2), Kovácsi illetve Szerémi és Bauer (ll.esből).