Fejér Megyei Hírlap, 1964. június (20. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-02 / 127. szám

i Jelentkezési felhívás! A Székesfehérvári VT Vasas SC 3954 június 1-vel Sportiskolát in­dít be labdarúgó, kézilabda (fiú, lány) kosárlabda (fiú, lány) sportágakban, valamint 2 cso­portban előkészítő tagozatban. A sportiskola szakosztályaiba ez évben 9—12 éves fiúkat és lá­nyokat vesznek fel. Felvételre je­lentkezni lehet az általános is­kola testnevelő tanáránál, vagy a VT Vasas sportirodában (Székes­­fehérvár, Berényi út). A sportiskolába felvett tanulók havi 20 forint tandíjat fizetnek. Jó előmenetelnél tandíj kedvez­ményt, illetve mentesítést kapnak. MÁV Előre—Kőbányai Lombik 1:0 (0:0) Székesfehérvár, 1000 néző, vezette: Monáth. MÁV Előre: Kiss — Pál, Ho­­molya, Pajor — Bognár, Neu­bauer — Kerék, Lukács, Steer, Práger, Horváth. K. Lombik: Varga — Scharle, Koch, Nagy — Gödöny, Szero­­vai — Barsi, Füzli, Aranyosi, Németh, Halter. Hazai rohamokkal indult a találkozó, már a 6. percben megszerezhette volna a veze­­tést a MÁV Előre. Steer az üresen hagyott kapui ívelt, de a gólvonal elől egy budapesti védőnek sikerült kifejelnie a labdát. Majd Práger közelről leadott lövése a kapusról ki­pattant, de nem volt aki érté­kesítse a helyzetet. Meggyőző volt a MÁV Előre fölénye, so­rozatos támadásai azonban nem vezetett eredményre, nem volt elég átütő erő a csatársor­ban. Homolya 45 méteres sza­badrúgását csak üggyel-bajjal védte Varga Bosszantó átadási hibákat vétettek a játékosok és sok helyzet közül pedig egyet sem használtak ki. Ezután Ke­rék lett a középcsatár, Práger a jobbszélső, Steer az össze­kötő. A 40. percben Horváth előtt szabad volt az út, de el­lenfele kézzel fogta vissza, ez­úttal már másodszor. A II. félidőben azt vártuk, hogy továbbra is lelkesen játszik a hazai csapat, és valamit javul játék szín­vonala. Lelkesedésben nem is volt hiány, de a színvonallal és a játékkal annál inkább. Lukács lövése veszélyesen ke­rülte el a kaput, majd a bosz­­szantó játékvezetői hibák mi­att, mérgelődött a közönség. Nagy fölényben játszott a MÁV Előre, de a csatárok nem tudtak jó gólhelyzetet teremte­ni, mert a budapesti csapat keményen, de sikeresen hiúsí­tott meg minden támadást. A 70. percben a tehetetlen csa­társor erősítésére Homolya is előre ment és a nagy fölény továbbra is tartott. Végre a 80. percben gólt láthattunk. Ho­málya középen tétlen lesen volt, de a labda jobbszélre szállt. Nagy előnyben is volt Kerékkel szemben, de a csatár berobbant, elfutott és a kimoz­duló kapus mellett megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Nehéz mérkőzést vívott a a MÁV Előre az utolsó helyen lévő K. Lombikkal. Szervezet­ten védekeztek és amikor lát­ták, hogy a tehetetlen hazai csatárok nem használják ki helyzeteiket, teljes erőbedobás­sal küzdöttek. Több alkalom­mal keményen és durván há­rították a hazai támadásokat. A csatársor ezúttal sem elégí­tette fel a szakvezetőket. A játékvezető rengeteg hibával vezette a mérkőzést. A két csapatból Homolya, Pál, Práger, Neubauer, illetve Aranyosi és Németh nyújtott jó teljesítményt — Szidi — Dunaújvárosi Járási Festőipari KTSZ. Adony, Rákóczi u. 16. KERES felvételre­jtőipari technikust, akár kezdő, vagy többéves gyakorlattal. Fizetés a helyszíni meg­beszélés alapján, nomen­klatura szerint. Jelentkezés a fenti címem: Telefon: Adony, 48., vagy 54. 3520. Győri MÁVDAC­­VT Vasas 2:1 (1:1) Berényi úti pálya, 3500 né­ző, vezette: Fehérvári. MÁVDAC: Takács — Bor­bély, Kovács, Delci — Ott, Nagy J. — Sulyok, Tóth Gy., Nagy Gy., Túrád, Illés. Edző: Kovács Inc­e. Vasas: Tímár — Szabó, Bognár Horváth III. — Ke­­recsényi, Nehéz — Jasper, Czigler, Janecz, Burka, Ispa­­ics. Edző: Albert József. A fehérvári csapat támadá­sai vezették be a mérkőzést, az első helyzet mégis a győri­ek előtt adódott Sulyok be­adására Nagy J. jó ütemben érkezett, közeli lövését azon­ban Tímár hárította A fehér­váriak a 13. percben szerezték meg a vezetést. Takács lab­dáját I,spades elcsípte, a bal­­szélső beadását Burka Czig­­ler elé perdítette és a jobb­­összekötő elég nehéz szögből a hálóba talált. 0:1. Továbbra is a fehérváriak voltak enyhe fölényben, azonban a belső­­hármas tagjai nava­hi baszó­­nayékkal játszottak, s emiatt igen sok támadás akadt el. A 24. percben Túrai beadását Nagy Gy. a hálóba lőtte, a já­tékvezető középre mutatott, a fehérváriak reklamálására azonban visszavonta a gólt, mert a partjel­ző szerint a labda elő­zőleg már elhagyta a játékte­ret. A 36. percben azonban már Szabé­lyos­­■■ólt lőttek a győriek. Nagy Gy. vezette fel a labdát, a fehérvári védők hátráltak és a középcsatár mintegy 13 méterről élesen lőtt a hálóba, 1:1. A II. félidőben nagy lendülettel kezdett a fe­hérvári csapat, s a helyzetek sorozatát alakította ki a győ­riek kapuja előtt. Sorrendben Jasper, Janecz (egymásután kétszer), majd Czigler hibá­zott szinte száz szá­lék­-- gól­helyzetben. Ezen kívül két gólt is lőttek a fehérváriak, ezeket azonban a játékvezető a kapus védés közbeni akadá­lyozásáért nem adta meg. Sze­rintünk a második — Janecz gólja — szabályos volt! A győ­riek megerősített védelme nagyer­llen állta a fehérvá­riak ostromát. Már-most dön­tetlennek könyveltük el a mérkő-'-4- amikor a 85. perc­ben egy veszélytelennek lát­szó baloldallá támadás során Illés faképnél hagyta Szabót, és a 16-os sarkáról kiüld­ő-1- lö­vése élesen vágódott a kapu bal sarkába, 2:1. A Vasas újabb váratlan ve­resége szinte hideg zuhany­ként hatott a fehérvári nézők­re. Az I. félidőben a Vasas gyorsan belőtt vezető gólja után azt lehetett gondolni, hogy további gólok következ­nek majd. A csatársor széteső játéka és a sok kihagyott helyzet azonban megbosszul­ta magát. A szervezetten és jól védekező győriek egy el­lentámadásból szerezték meg a győztes góljukat, amely ér­tékes két pontot jelentett szá­mukra. A fehérvári csapatból ezúttal csak Kerecsényi és időnként Ispaics játszott elfo­gadhatóan. A játékvezető mű­ködése befolyásolta az ered­mény kialakulását. VT VASAS II.— FŐVÁROSI AUTÓBUSZ II. 3:1 (2:0) NB I B-s tartalékbajnoki mérkőzés. Budapest. Vasas II.: Varga — Fekete, Bodnár, Horváth I. — Farkas, Keszthelyi — Kékesi, Török, Kárász, Szigeti, Dunai. A Vasas-tartalékok a há­rom gólon kívül igen sok hely­zetet hagytak kihasználatla­nul. A gólokat Kékesi (2) és Szigeti lőtte. —Kollósy — —Újpesti Dózsa (VI. 10.), MTK —Pécs (VH. 1.). Eredmények: Honvéd—Csepel 3:1, Vasas—Ferencváros 2:1, Győr—Szeged 3:1, Pécs—Diós­győr 1:1, Újpesti Dózsa—Komló 2:0, Tatabánya—Dorog 1:1, MTK—Debrecen 20, Pécs—Di­ósgyőr 1:1. Eredmények: BVSC—Láng SK 2:1, Ganz-MÁVAG—Salgótarján 1:0, Budafok—Szombathely 2:2, Nyíregyh.—Miskolc 2:9. Egyet­értés—Oroszlány 0:0, Ózd—Bor­sod 2:0.­ —Győri Dózsa 2:2, Budai Spar­tacus—Traktorgyár 2:0, Eszter­gom—BVTK 0:0, Kaposvár— Mosonmagyaróvár 2:2. ZTE— Autóbusz 3 :1, pápa—Pécsi Bá­nyász 3:1, Veszprém—Z. Dózsa 3:1, PETC—PVSK 1:0, völgy Sír: Kőbányai Tűzálló— Vasas Dinamó 1­, Nyergesúj­falu—Goldberger 3:1, Sárisáp— Újlaki FC 3:1, Csepel Autó- Magyar Acel 1:3, Pilisi Bányász —Elektromos 3:2, Tokod—Pénz­ügyőrök 1:3, Szombathelyi Cipőgyár 1:2, Ajka—Mosoni Vasas 1:0, Várpalota—Szombathelyi Va­sas 5:0, Almásfüzitő—Veszpré­mi Vasas 4:0, Szombathelyi Pamutipar—Keszthely 3 A, Kő­szeg—MÁV-DAC 11. 5.2. NB I. 1. PTC IX 10 0 1 SS: 9 2« 2. Tatab. B. 11 6 4 1 21: 7 16 3. Bp. Honv. 11 6 3 2 21:11 15 4. Gy.V.ETO 11 5 3 3 14:10 !3 5. MTK 10 S 1 3 15:11 13 6. Üp. Dózsa 1« 5 2 3 15:11 12 7. Vasas SC 11 4 4 3 10: 8 12 8. Csepel SC 20 4 1 5 11:10 9 9. Dorogi B. 11 2 5 4 8:11 9 10. Komi. B. 11 4 1 6 7:1« 9 11. Szeg. EAC 11 3 2 6 10:15 8 12. Diós. VTK 11 2 3 6 5:18 7 13. Pécsi D. 10 1 4 5 5: 9 (5 14. Debr. VSC 11 0 1 10 3:26 1 Elmaradt mérkőzések: Csepel NB I. B. 1. Ózdi Kohász 12 7 2 3 16.H. 1. 2. Salg. BTC 12 3 5 2 14: 4 15 3. Szomb. Hal. 12 5 5 2 20:13 15 3. Nyit. Sp. 12 6 2 4 16:12 14 5. Oroszl. B. 12 4 6 2 11: 9 14 6. Bp. VSC 12 4 6 2 12:10 14 7. D. Kohász 12 5 3 4 12:11 13 8-9. Szállítók TI 5 8 4 15:15 13 8-9. VT Vasas 12 3 7 2 12:12 1S 10. Gy.MÁV DAC 12 5 2 5 15:13 12 14. Budafoki MTE Kinizsi 12 4 4 4 11:12 12 12. Misk. VSC 12 3 5 4 9:12 11 13. G.-MAVAG 12 4 2 6 17:18 19 14. VM Egyet. 12 4 2 6 13:15 18 15. Borsodi B. 12 1 4 7 9:22 6 16. Láng SK 12 1 2 9 8:22 4 NB II. Nyugati csoport: 1. Kap. Honv. 13 6 6 1 13: 6 18 2. Pécsi BTC 13 7 4 2 17:10 18 3. Gy. Dózsa 13 7 4 2 21:14 18 4. Pécsi B. 13 7 4 2 20:14 18 5. Pécsi VSK 13 6 4 3 21:11 18 6. Zalaeg. TE 13 7 2 4 28:15 16 7. Veszpr. 13 7 1 5 22:18 15 8. Szf. MÁV 13 6 3 4 13:13 15 9. III. ker. 13 6 2 5 23:17 14 10. Budai Sp. 13 4 2 5 14:12 14 11. Pápa 13 6 2 7 14:16 12 12. Esztergom 13 4 3 6 19:19 11 13. Traktorgy. 13 5 1 7 20:23 11 14. Mos.-m. TE 13 4 2 7 22:23 10 15. Autóbusz 13 3 3 7 8 .23 9 16. EVTK 13 3 2 8 9:15 8 17. Zalaeg. D. U X 5 7 11:24 7 18. K. Lombik 13 1 2 10 8:23 4 Eredmények: III. ker. TTVE NB m­. Északközép 1. K. Tűzálló 13 9 1 3 19:1­­­ 2. Sárisáp 12 8 2 2 24: 3 18 3. Pénzügyőr 12 7 2 3 31:11 if1 4. Ercsi 12 6 4 2 33:15 16 5. Cegléd 13 7 2 4 23:13 16 6. Siófok 12 6 3 3 16:11 15 7. M. Acél 12 4 5 3 14:14 13 8. Goldberger 12 4 4 4 18:17 12 9. Ny. Viscosa 12 4 4 4 12:13 12 10. V. Dinamó 12 2 6 4 15:17 1« 11. Annavölgy 12 3 4 5 13:23 10 12. Pilisi B. 12 3 3 6 12:17 9 13. Tokod 12 2 5 5 11:25 9 14. Elektromos 12 1 5 6 15:23 7 15. Cs. Autó 12 2 3 7 10:27 7 16. Újlaki FC 12 1 3 8 11:26 5 Eredmények: Siófok—Anna­NB III. Északnyugat 1. Várpalota 11 8 1 2 33:10 17 2. Almásfüzitő 12 7 2 3 19: 9 16 3. Ajka 11 7 1 3 26:11 15 4. Kőszeg 11 6 2 3 14:17 14 5. Moson 11 5 2 4 18:11 12 6. Sopr. Text.. 11 4 4 3 23:16 12 7. Sopr. VSE 11 5 2 4 12:11 12 8. Szomb. Vasas 11 6 0 5 16:19 12 9. Szomb. Cipő 11 4 2 5 19:21 10 10. Veszprém 11 5 0 6 20:23 10 11. Keszthely 11 4 1 6 15:20 9 12. Sz. Pamut 12 2 4 6 15:23 8 13. Szf. Honv. 12 4 0 8 9:26 8 14. Komárom 11 3 1 7 7:20 7 15. Balinka 11 2 2 7 10:19 6 MAV-DAC II. 12 2 1 9 13:20 5 Eredmények: Komáromi Soproni VSE—Balinka 1:0 (0:0) Sopron, 1200 néző, vezette: Tarrosi. SVSE: Kiss — Saly, Hor­váth, Decsi — Borsos, Né­meth — Gangl, Karácsony, Polgár, Kiss, Ruppon. Balinka: Mészáros — Kőhi­­di, Binszky, Monostori NI. — Fekete, Geller — Kovács, Hé­berling, Szentendrei, Nagy, Micsák. Az első percek soproni tá­madással teltek el, 12 perc után a balinkaiak szép táma­dást vezettek a baloldalon, de Héberling átadását Szentend­rei jó helyzetben elügyetlen­­kedte és Horváth felszabadí­tott. Az I. félidő egyenrangú ellenfelek küzdelmét hozta, egyik kapu sem került ko­moly veszélybe, jobbára me­zőnyjátékkal telt el a félidő hátralévő szakasza. A 11. félidőt heves, soproni támadások vezették be, a 47. percben a felugró Mészárost a levegőben Polgár meglökte, a kapus rosszul esett a földre és 3 percig ápolták az alapvona­lon túl. A 61. percben Ruppon köze­i jó lövését Mészáros ki­tűnő reflex­szel védte. A 70. percben siker koronázta a ha­zai támadásokat. A 16-os vo­nalánál Polgár három balinkai védőt is kicselezett, és közelről megszerezte a győzelmet je­lentő gólt.­­ A mérkőzés egyenlő erők­­ küzdelmét hozta, a szerencsé­sebb soproni csapat bár győ­zött, a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. A bá­linkai csapat ezúttal lelkesen és a mezőnyben is jól ját­szott, a csatársor azonban nem tudott eredményes lenni. Jók: Horváth, Borsos, Polgár, illet­ve Geller, Mészáros és Nagy. Ceglédi VSE—Ercsi Kinizsi 1:1 (1:0) Cegléd, 1000 néző, vezette:­ Kersalics. | CVSE: Hamza — Cseh Csi­­­­kó, Laborcz — Oláh, Csurgai­­ — Danyó, Liptai, Pintér, Hal- K­i­mi, Császár. | Kinizsi: Bodnár — Galics. |­­ Markó, Dom­ak — Domonkos. | | Koller — Nagy, Tímár, Bakos. | | Dolmány, Szilasi. Az Ercsi Kinizsi lépett fel j­á támadólag, és a 3. percben­­ Bakos jól ugrott ki a védők , védők gyűrűjéből, de közben­ oldalra sodródott és nehéz szögből leadott lövése elsu­hant a kapu előtt. Ellentáma­dást Markó hárított. A 19. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. Halmi 14 mé­terről kapura lőtt, a labda Kolleren irányt változtatott, és a baloldali kapufa mellett a hálóba került. 1:0. A II. félidőben pontos adogatással a Kinizsi mezőnyfölényt harcolt ki, a Ceglédi csapat beszorult, vé­dekezésre kényszerült. 25 mé­teres szabadrúgást Markó lőtt kapura, a labda veszélyesen került a kapu mellé. A hazai­­­­ak ellentámadásait a Kinizsi 16-osa előtt elhaltak, mert a védelem biztosan hárított minden alkalommal. Kemény­­telemen­esek tarkí­tották a mérkőzést, több esetben csak így tudták megakadályozni a Kinizsi sorozatos támadásait. A 69. percben is csak szabály­talanság árán tudták a bün­tetőterületen belül szerelni Dolmányt, s a játékvezető k­­ést ítélt, amelyet Koller bizto­san lőtt a hálóba. 1:1. A közönség tüntetett a já­tékvezető ellen és forró lett a hangulat a nézőtéren. Mezőnyben sokkal tetsze­tősebben játszott a Kinizsi csapata, a keményen, s olykor hét emberrel védekező hazai­ak ellen. A döntetlen ered­mény reális. A játékvezető jól vezette a mérkőzést, aki a tüntető közönség miatt a mér­kőzés befejezése után hosz­­szabb ideig nem tudta elhagy­ni a sportpályát. Sőt, a sport­szerűtlen közönség tettleg bántalmazta a Fejér megyei csapat szakvezetőjét. Jók: Hamza, Csikó, Laborcz, illetve Bodnár, Gólics, Do­monkos, T­­már, . x Sárosd és Vidéke Körzeti Földműves­szövetkezet Ügyviteli munkakör betöltésére keres KÖNYVITELI és PÉNZÜGYI gyakorlat­tal rendelkező szemé­lyeket. Érettségivel rendelkezők előnyben. Ez, évben érettségizők is jelentkezhetnek. ____ 3407 X BETEGHORDOZÓ­KAT a Fejér megyei Kórház felvesz. Jelent­kezés a kórház mun­kaügyi csoportjánál. 3410. Apróhirdetések x 750-es BMW oldal­­­kocsival eladó, príma állapotban. Szabadbaty­ Iván. Ötvös. 3540 — 445-ös Skoda s­ze-­­­mélygépkocsi eladó. Dunaújváros. Bocskai u. 22. III. 3. Szabó. Megtekinthető: délután 3-tól. 3458 — Kiadó 2 nő részére különbejáratú SZOBA. Szfvár. Kikindai u. l. (Halesz) 3438 — BEKÖLTÖZHETŐ szoba, konyhás, mellék­helyiséges családi ház 400 négyszögöl telekkel eladó. Szfvár. Csen u. 84. 3488. — Eladó háromszobás családi ház a város központjában Kétszo­­ba, összkomfort BE­KÖLTÖZHETŐ. Szfvár, Lakatos u­. 1. Kőszegi. 3497 — RAKTÁROST ke­res felvételre Erdei Termék Vállalat. Szf­vár, Móricz Zs. u. 37. 3.z önéletrajz erkölcsi bizonyítvány, informá­ció képesség szükséges. 3483 — A SÁRBOGÁRDI gépállomás esz­tergályosokat és marost, kész mű­szakban AZONNALI BELÉPÉSSEL FEL­VESZ. JELENTKEZEL a gépállomáson: 338*. Kedd, 1964, jéntus­­. D. Kohász—Szállítók 2:1 (2:1) Dunaújváros, 2006 néző, ve­zette: Biróczki. Kohász: Sági — Takács I, Ligeti, Ruppert — Magasházi, Sul­a — Für, Jagodics, Bö­­röndi, Mihály, Andriska. Szállítók: Kenderesi — Ná­­rai, Jerabek, Kemmerle — Baj­zák, Szalontai — Sebők, Me­zei, Cserháti, Csicsmann, Ham­mer. Kitűnő hazai támadásokkal kezdődött a találkozó, s a 6. percben már 2:0-ra vezetett az ötletesen és jól játszó csatár­sora révén a Kohász. Az 1. percben a Szállítók védelmé­nek megingását a hazai csatá­rok ügyesen használták ki. Mi­hályi jó labdával ugratta ki Andriskát, aki a kimozduló Kenderesi felett 20 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 1:0. A hazai támadások továbbra is veszélyesebbek voltak, s a 6. percben a jobbszélen elfutó Fürt, Kemmerle a büntetőterü­leten belül felvágta. A bünte­tőt Ligeti a bal alsó sarokba lőtte, 2:0. Továbbra is a hazai csapat támadott, de ez időszak­ban már jobban zárt és biz­tosabban hárított a Szállítók védelme. Bár helyzetei ekkor is adódtak a hazai csatársor­nak, de ezeket nem sikerült kihasználniuk. A 35. percben váratlanul sost ért el a buda­pesti csapat. Sági kapujától mintegy 30 méterre szabálytal­­anul szereltek a hazai védők, s így szabadrúgáshoz jutott a Szállítók. A szabadrúgást Csicsmann végezte el és Sáá mellett az elmozduló sorfal hi­bájából a kapu közepébe lőtte a labdát, 2:1. A kissé potyaízű gól a félidő további részében fokozta a küzdelmet, de az eredmény már nem változott. A II. félidőben jobbára mezőnyjáték folyt, mindkét kapu előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, de a csatárok rendre elügyetlen­­kedték azokat. Für két biztos gólhelyzetet hagyott ki, Magas­házi a kapufát találta el, Ja­godics és Mihály lövését pedig nagy bravúrral védte Kende­resi. Ezt követően kiegyensú­lyozott volt a játék és több­nyire a két 16-os között folyt a mérkőzés. A hazai csapat az első fél­idő elején szerzett két gyors góllal biztosította győzelmét, a mérkőzés nagy részében a vé­delmek játéka volt kielégítő. A hazai csapat lelkesebben és nagyobb erőbedobással küz­dött, így győzelme megérde­melt. A hazai csatársort a to­vábbi gólok elérésében erősen befolyásolta a Szállítók csapa­tának kíméletlen játéka, a mérkőzés után nem kevesebb, mint öt sérültje van a hazai csapatnak. Jók: Ligeti, Rup­pert, Böröndi, Jagodics, illetve Csicsmann, Kenderesi, Nárai, Mezei. A játékvezető sok hibát vétett, felelőtlenül megengedte a Szállítók csapatának kímé­letlen játékát is. — B. O. — Soproni Textiles—Honvéd 5:0 (2:0) Székesfehérvár, 2000 néző, vezette: Számó. SOTEX: Sziklai — Mih­­klam, Fejes, Gyuratz — Gunám, Hadarics — Balogh, Horváth Z., Cser, Körös, Hor­váth A. Honvéd: Wieger — Gyuric­­za, Dénes, Ribi, — Báli, Seres, — Roulez, Jandó, Szepesi, Őri, Kolonicl. Közepes iramban, változa­tos küzdelemmel kezdődött a találkozó. Kezdetben feltűnő volt: a hazai csapat korábbi játékához képest egységesebb jobb csapatjátékot nyújt. A 15 percben Rousz lövését a gólvonal elől fejelte ki Fejes. A 37. percben váratlanul a Honvéd csapata kapott gólt. Hor­váth mintegy 30 méterről váratlanul kapura lőtt és a jól eltalált labda a kapufa mellett került a hálóba. 1:0. Pár perc múlva újabb várat­lan gólt kapott a Sopron. A fedezetek feleslegesen hátra­­­­játszottak. Danes megcsú­pott és mellette Horváth Z. elfu­­s­­ott, kicselezte a ráfutó Wie­gert, s biztosan lőtt a hálóba, 2:0. A II. félidőben mindenki azt várta, hogy a Honvéd erőteljesen fog roha­mozni és megpróbálja megfor­­dítani a mérkőzés eredmé­nyét, nem így történt azon­ban, mert 10 perc alatt újabb két gólt ért el a SOTEX. A 46. percben egy gyors előre­ívelt labdát Danes nem tudott elfejelni, közben a többi védő tévesen lest látott és a soproni csata- ezt a helyzetet is ki­használta. 3:0. Az 50. percben távoli szabadrúgást Baloghoz passzolták, akinek jól eltalált lövése a léc alá vágódott. 4:0. A gól után egy ideig a hazai­­ak támadtak többet, de ekkor a jobbára védelmet biztosító vendégek ellen nem boldogul­­tak, a soproni ellentámadások ezután is veszélyesebbek vol­tak. A 81. percben a 16-os kö­zelében a védők között ide­­oda pattogott a labda, végül Hadarics elé került és a fede­zet a bal sarokba lőtt 5:0. Jók: Hadarics, Horváth Z., Horváth A., illetve Ribi és Báli.