Fejér Megyei Hírlap, 1967. augusztus (23. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-01 / 179. szám

------- 4 _ f _­vp0 Nemzetközi labdarúgó­mérkőzés VT Vasas-Slovan Hlohova 5:0 (3:0) A csehszlovák trnavai ke­rületben szereplő (nálunk NB II-nek felel meg) Slovan Hla­­hovec együttese szombaton délután Fehérváron mérkő­zött A nagy meleg ellenére is közel 800 szurkoló gyűlt ösz­­sze a Berényi úti pályán. A találkozót Illikmann vezette. Vasas: Varga (Tímár) — Temesvári, Posch, Bognár, Horváth — Kerecsényi, Kar­sai — Balogh, Kű, Bodnár, Ispaics (Csukovics). A gólok rövid krónikája. 2. perc: Bognár átadását Karsai 12 méterről lőtte a bal sarokba 1:0. 30. perc: Balogh a kapusb­ól kipattanó labdát közelről to­vábbította a hálóba. 2:0. 34. perc: Kű négy Slovan védőt is kicselezett, s azután az alapvonal közeléből bea­dott labdáját Bodnár belőtte. 3:0. 55. perc: Balogh elfutása után Kű a fekvő kapus fölött bombázott a kapuba. 4:0. 73. perc: Az előretörő Bog­nár két csel után védhetetle­­nül lőtt a léc mellett a háló­ba. 5:0. A végig lelkesen küzdő ven­dégek ellen könnyedén érte el fölényes győzelmét a Vasas. Az első negyedórában ismét kitűnően játszott a piros-kék együttes. Jók: Posch, Balogh, Kű, illetve Juricsek, Tem­es­­sy. A második gól előtti pillanat: Balogh lövése az elfekvő kapus mellett jutott a hálóba. Nyugdíjasok Szín: Székesfehérvár, Sza­badság tér. Díszlet: Országalma, Pan­nónia Áruház. Szereplők: nyugdíjasok. — Elmúlt a mai nap is. — El. . — Mennyit veszítettél? — Háromhatvanat. — Majd holnap visszanye­red. .. — Visszaszerezhettem vol­na ma is, de Lajcsinak ott volt a felesége, nem akartam blamálni... Karonfogva siető pár — Ezt még soha nem mond­tad. .. És különben is hogyan lehet unatkozni moziban? — Érts meg, két évvel eze­lőtt más volt a helyzet. De most van otthonunk, televí­ziónk. Nem érdekel a mozi. — Jó, egyedül fogok járni. Nekem a film szórakozás, a televízió is más, meg otthon is, de más lettél te is. Szé­gyenlem magam, elaludtál. .. Lány és fiú — No és ha elhúz ismét, le­gyen karácsonya. Megismét­lem az osztályt. Különben **, ismétlés a tudás atyja... — Inkább tanulj Péter. Nagyon rossz lenne nekem, ha nem ülnél velem egy tan­teremben. Tudod, jó hatással vagy rám. — Jó, csak ne lelkizz. In­kább elmegyek holnap a kor­repetálásra. Pedig elhiheted inkább a strandon csodálnám a formás gyökeredet. — Szóval megígéred? — Melyiket? Öregek — De Kálmán kérem, nem vol cuki pofa az a bakter? Meg az a rongybabád? Meny­nyire hasonlított valamilyen régi világszámra. Tudom ma­gát a komoly zene érdekli, dehát ilyen nagy hőségben mégiscsak üldítő hallani az első édes ügyetlen csókról és a csuda jó fejről. .. — Hajjaj. — Fáradtak vagyunk ugye? De azért a szokásos esti kör­utat meg kel tenni, mert ez frissítő, nemde? — Igen, igen... Hangfoszlányok a túloldalról — Tudtam, hogy Angyal ütni fog. Piff, puff, ami be­lefér Szenzációs sorozat ez. No és a feleségem. Máskor elvacakol a konyhában éjfé­lekig, ha az Angyal-kezdésre pontosan ott van a szobában. Még a focimeccs se érdekli annyira, pedig én igazán azt szeretem. Kényelmes elnyúj­tózom és üvölthetek, szurkol­hatok, ahogy tetszik... Középkorúak — Nem ismered fel. A Pro­­hászkában ott állt majdnem melletted. Szalmakalapban. — Csikós kosztüm volt raj­ta, ugye? — Mondtam már, hogy őt Nusinak hívják. Akiről én be­szélek, az a szomszédos iro­dában dolgozik. Nusi pedig velem van egy helyen. Ho­gyan keverheted össze négy év után is munkatársaimat. — Miért, te ismered azokat, akikkel én együtt dolgozom? — Névről igen, találkozni még nem volt szerencsénk. — Két hét múlva■ elme­gyünk együtt a Balatonra, ha nem utasítod vissza a meghí­vást, akkor bemutatlak. El­végre én már tíz éve velük együtt dolgozom. A nyári ki­rándulásokról pedig minden évben lemaradtunk eddig. — Elmegyek veled. — De vasárnap hatkor in­dulunk ám! Józanodók — Hukk... Ore-ee-gem... Ez még se semmi... A múld.. kor hé-hárrom korrsót gung. . gurgu.. .láztam le rummal. — Brumm... Az ám az is­tenit. — De mikkor eszembe jutsz... mintha... haha. — Gyere örcsikém járjuk kör­ül az egyenlítőt. — De hiszen ez az ország­alma. .. — Alma?... Borizzi... — Ácsi... Hű, de meleg van... — Ehe... most járhatunk Afrikában... — Nem is olyan hosszú, vagy akarom mondani széles ez az Egyenlítő... — Az üdvözlő távirat előtt hazaérkezünk. — Csak attól tartok nem lesz vasstaps... — Fejenként fizettünk egy­­egy édes Piroskát... . A szabadtéri színpadon to­vább zajlanak a jelenetek, várbeszédek. A néhány st el­leste: Németh Erzsébet Tejéz megyei hírlap Ez történt a drúgó NB I-ben Szombaton megkezdődött a labdarúgó NB I őszi forduló­ja, amely kitűnő küzdelmeket, és meglepő eredményeket ho­zott. Az Újpesti Dózsa ottho­nában a Csepel kitűnő játék­kal pontot szerzett (2:2 volt az eredmény), a hazaiak csak a 88. percben egyenlítettek. Ér­dekesen alakult a találkozó Pécsett, ahol az Egri Dózsa a 82. percig 1:0 arányban ve­zetett. Ekkor azonban össze­roppant a vendégek védelme, s végeredményben 3:1 arány­ban nyertek a hazaiak. A ta­lálkozó érdekességéhez tarto­zik még, hogy Rapp kapus két 11-est értékesített. A Fe­­­rencváros—Tatabánya mérkő­zésen a rendkívül kitűnően és szervezetten védekező tata­bányaiak nagy küzdelemben értékes pontot raboltak a fő­városiaktól (1:1), akik a baj­nokságban ezúttal vesztették el második pontjukat. Salgó­tarjánban biztosan győzött a hazai csapat 2:0 arányban a Komló ellen. A Diósgyőr to­vábbra is kitűnő formában van, 4:0 arányban győzött a szegediekkel szemben. A szombaton lejátszott mérkőzé­sek közül a Honvéd meglepő nagy arányú, 5:0-ás győzelmet aratott a veszélyes zónában lévő Szombathely ellen. A Vasas is könnyedén győzött, 3:0 arányban, a továbbra is hullámvölgyben lévő MTK el­len. GYŐRI VASAS ETO— DUNAÚJVÁROS 2:1 (2:1) Győr, 5000 nézős, vezette: Bircsák. ETO: Tóth — Regrovich, Orbán, Izsáki — Nell, Máté — Stolcz, Varsányi, Győrfi, Somogyi, Szaló. Edző, Szusza Ferenc. Kohász, Aczél —* CsvBCSBK­, Ligeti, Ajtony — Magasházi, Nagy — Földi, Mártha, Végh, Kiss, Czigler. Edző: Maros­vári Béla. Az első percekben a hazai­ak veszélyeztettek, Izsáki ívelt Aczél kapuja elé, Nagy és Varsányi ugrott fel a lab­dáért, amely elhagyta a já­tékteret. Hévízi partjelző ke­­zezést intett, Bircsák 11-est ítélt.A dunaújvárosiak rekla­máltak, ekkor Bircsák kiment a partjelzőhöz, és Varsányi ellen ítélt szabadrúgást. A 12. percben váratlanul a vendé­gek szerezték meg a vezetést. A győriek röviden, végezték el a kapukirúgást, Földi szerez­te meg a labdát, majd Czig­­lerhez továbbította, a szélső a kimozduló Tóth mellett a 100 százalékos gólhelyzetben lévő Márthához továbbított, aki értékesítette a helyzetet. 0:1. Élénkebb lett a játék, Aczél két ízben is remekül védte Varsányi lövését. Beszorult a Dunaújváros, kilenc emberrel védekeztek. A 21. percben egyenlített a hazai csapat. Máté ívelt be egy szabadrú­gást, és a remekül felugró Storcz 14 méterről a meglepett Aczél mellett a jobb sarokba fejelt. 1:1. A 30. percben a ve­zetést is megszerezték a ha­zaiak. Nell vezette fel a lab­dát, Varsányihoz továbbított, a csatár 25 méterről váratlan lövést küldött kapura, s a lab­da a bal felső sarokba vágó­dott. 2:1. Az I. félidő utolsó eseménye a 44. percben volt, amikor Czigler óriási gólhely­zetben kapu mellé lőtt. A II. félidőben mérsékelt volt az iram, de továbbra is a győriek voltak fölényben. Mégis a vendégeknek akadt gólszerzési lehetőségük. Az 58. percben egy előrelőtt lab­dára Tóth feleslegesen futott ki. Végh kicselezte a kapu­védőt, de nagyon kisodródott és éles szögből csak az oldal­hálót találta el. A meddő győ­ri fölényt hat szögletrúgás jellemezte. A 84. percben Föl­di kapott jó labdát, de a ki­futó Tóth mellett elhamar­kodva léc fölé lőtt. Az elmúlt hetekben kitűnő eredményeket elért győri csa­pat ellen jól játszott a Ko­hász, kitűnően szervezte meg védelmét, jól semlegesítették Győrfit és Varsányit. A ké­nyelmesen kezdő hazaiak csak a dunaújvárosi vezetés után kapcsoltak rá. A győriek já­tékán­ a fáradtság jelei voltak észlelhetők. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a támadásépítésre több súlyt fektető győri csapat megérde­melte a győzelmet, de voltak olyan periódusok a mérkőzé­sen, amikor a vendégek egyen­líthettek volna. A két csa­patból Orbán, Varsányi, Keg­lovich, illetve Ligeti, Magas­­házi és Nagy Ferenc játszott jól. Az NB I állása: 1. FTC 16 14 2 3 41:10 30 2-3. V. Dózsa­­ 16 10 3 3 44:16 23 2-3. Győr 16 9 5 2 44:16 23 4. Vasas 16 10 3 3 28:16 23 5. DVTK 16 7 4 5 27:26 18 6. Honvéd 16 6 4 6 26:24 16 7. Szeged 16 5 6 5 17:30 16 8. Tatabánya 1« 3 8 5 21:23 14 9. Pécs 16 4 6 6 16:19 14 10. SBTC 16 6 2 8 23:30 14 11. DunaÚJv. 16 4 5 7 17:28 13 12. Komló 16 5 3 8 22137 13 13. MTK 16 2 7 7 17:25 11 14. Csepel 16 2 7 7 13:26 11 15. Szombathely 16 4 2 10 18:37 10 16. Eger 16 1 5 10 13:27 7 K.M. 1957. angusti­s 1. Kosárlabdát ! Kassai Lokomotív­ Építők 61:53 (24:30) A csehszlovák női ifjúsági bajnok ellenfele vasárnap dél­előtt az Építők megerősített ifjúsági együttese volt. A hazaiak kezdtek jobban, 23 : 5 arányban vezettek. Ekkor azonban a vendégek kitűnő hajrába kezdtek és nemcsak hátrányukat hozták be, hanem a győzelmet is megszerezték. A Székesfehérvári Építők vendégeként városunkban né­hány napig tartózkodó kassai sportolók hétfőn reggel vissza­utaztak Csehszlovákiába. A csapat vezetői elmondták, hogy kitűnően érezték magukat, és jó mérkőzéseket vívtak. Vasutas Kupa: MÁV Előre—Ceglédi VSE 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 200 néző, vezette: Tóth. MÁV Előre: Major — Pál, Pajor, Ribd — Mester, Hor­váth — Dumasz, Jasper, Dá­vid, (Bátor), Nagy, Simon. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Vágó — Tóth, Halmai, — Csurgai, Darázs, Csontos, Liptai, Papadimitrius. Már az 5. percben megsze­rezte a vezetést a MÁV Előre. Horváth beadását Nagy Jas­per elé fejelte, a csatárnak még arra is volt ideje, hogy igazítson a labdán, és biztosan lőtt a kapu jobb odalába. 1:0. A gól után továbbra is a hazaiak veszélyeztettek, Jas­per remek lövését védte Ham­za. A vendégek azonban me­zőnyben jól kombináltak, és kitűnő lövéseket küldtek távolról Major kapujára. A II. félidőben a vendégek kezdtek jobban. A vártnál gyengébben ját­szott ezúttal a hazai csaport Az I. félidőben a két közép­pályás, Jasper és Dávid ren­geteg támadást indított, de ezek befejezése rendre elma­radt. A szünetben történt cse­re sokakat meglepett, mivel Bátort középcsatárként szere­peltette az edző (kísérleti jel­leggel). A játékos nem tudta középpályás feladatát jól el­látni, a fedezetsorban pedig Mester nyújtott mérsékelt tel­jesítményt. Így aztán közép­pályán teljesen átadták a kez­deményezést a vendégeknek. Csak szerencsés körülmények­ között maradt itthon mindkét pont. Jók: Jasper, Pajor, Ri­­bi, Horváth, illetve Tóth, Csontos, Darázs. — Szidi — * További eredmények a Va­sutas Kupában: Szolnoki MÁV—Szegedi VSE 4:0 (3:0), Dombóvári VSE —Győri MÁV DAC 2:1 (1:1). A kupa jelenlegi állása: L S2»ln. MÁV 4 * 1 — 9- S 7 2. Srf. MÁV 4 2 2 — 4: 2 * 3l CegL VSE 4 1 2 1 7: 6 4 4. Szeg. VSE 4 12 1 9:10 4 5. Dombóvár 4 1 1 2 6: 9 4 6. MÁV DAC 4---------4 4l­a — Kézilabdás Egy győzelem, VT VASAS­LŐRINCI FONÓ 240 (9:5) Székesfehérvár, ifjúsági sporttelep, 300 néző, vezette: Kiss. A VT Vasas Bartalos — Pintér (2), Tombor (5), Nagy (2), Szeles (3), Csiszár (1), Punk (1) összeállításban sze­repelt. Csereként helyet ka­pott még Janicskin (7), Skulté­­t­i (2), Fekete (1), Jósvafői. Ed­ző: Birinyi Mihály. A hazai együttes az I. féli­dőben jó kezdés után rövid időre átadta a kezdeményezést a vendégeknek, akik ezt ki is használták, 5:0 után 6:3, majd 9:5 lett az eredményt. egy vereség Szünet után mintha kicse­rélték volna a fehérváriakat ötletesen, szellemese­n és fő­leg eredményesen szőtték tá­madásaikat. A Vasas játékosai a 24 gól mellett számtalan helyzetet hagytak kihasználat­lanul és nem kevesebb mint 9 kapufát lőttek. A csapatból elsősorban Janicska, Tombor, Bartalos és Szeles játszott jó a VARPALOTA­­HONVÉD SZONDI SE 16:10 A totó 30. heti eredménye 1. Tatabánya—FTC x 1*3 + 1 találat: 14. Kecskeméti TE—KISTEXT 2 td­ 2. Újpesti­ Dózsa—Csepel x 2:3 3. Győr—Dunaújváros 1 2:1 4. SBTC—Komló­­ 21A 5. DVTK—Szeged­­ 4: 6- Bp. Sporta—Egyetértés 1 3:2 7. Kecskemét—Várpalota 1 2:1 8. BVSC—Miskolc x 3:9 9. Ózd—Debrecen 1 2:1 10. Fűzfő—Zalaegerszegi TE 1 2:1 11. ÉTI—Szolnoki MTE 2 4:5 12. Budai S­port.—Pénzügyőr 1 8:2 10. Szem­. MÁV—Szegedi VSE 1 4* A Hírlap tippjei a totó 31. játékhetére 1. FTC—Győr 1x2 12. Dombóvár—Cegléd 1 ! 13. Szivar MÁV—Szóm­. MÁV 1 x 1 Pótmérkőzések. 14. Pénzügyőr—Vasas Izzó 1 ! 15. Zalaegersz. TE—Győri D. I 16. Szóm­. MTE—KISTEXT X 2. Szombathely—I. Dózsa 2 3. Dunaújváros—Salgótarján x 4. Eger—Diósgyőr 1x3 5. Autóbusz—Debrecen x 6. Oroszlány—Bp. Előre 1 x 7. Miskolc—Ózd x 8. Pécsi B.—Székesfehérv. 1x3 9. Kecskemét—Nyíregyháza 1 x 10. Várpalota—GANZ MA VAG x 11. Szegedi VSE—MÁV DAC 1