Fejér Megyei Hírlap, 1971. június (27. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-01 / 127. szám

HÍRLAP. D. Kohász—Pécsi Dózsa 2:2 (1:1) Dunaújváros, 500 néző. Ve­zette: Palotai. Kohász: Papp — Formag­­gini, Faji, Nagy F, Cseh, Ka­marás, Harangi, Somogyvári, Somogyi, Nagy E., Szimacsek. Edző: Fejes László. Pécs: Rapp — Hernádi, Maurer, Kocsis, Kincses J., Köves (Zombori), Tüske, Konrád I., Daka, Máté, Já­nosi. Edző: dr. Czibulka Mi­hály. A gólok története: 31. perc: A kaputól 35 mé­ternyire szabadrúgáshoz ju­tott a Kohász. Formaggini lövése Rapp fölött a hálóba hullott. 1:0. 43. perc: Bal oldali pécsi akció végén Daka elhúzta a labdát Nagy F. mellett és a kapu bal sarkába lőtt. 1:1. 65. perc: Kamarás jobb ol­dali beadását Nagy B. a 11-es pont tájékáról fejelte a há­lóba. 2:1. 86. perc: Konrád, majd Máté volt a labda útja és a pécsi csatár a 16-os tájékáról a kapuba talált. 2:2. A nehéz talajon nem ala­kult ki jó játék. A pécsiek összjátéka folyamatosabb volt, a Kohász csatárai ez­úttal is gyengélkedtek. A dunaújvárosi csapat ezzel sajnos elbúcsúzott az NB I- től. Kitűnt: Papp, Formaggini, Harangi, Somogyvári, illetve Köves, Kocsis, Konrád I. és Jánosi. Megyei bajnokság Idegenben győzött: Sárbogárd, Volán, Toldi SE Jó napjuk volt a megyei labdarúgó-bajnokságban a vendégcsapatoknak. A rossz időjárás ellenére is vala­mennyi találkozót lejátszot­tak, a Sárbogárd Martonvá­­sáron, a Toldi SE Kincsesbá­nyán, a Volán pedig a vas­utas pályán szerezte meg a két pontot. Döntetlent harcolt ki a Szondi SE Adonyban, a Mezőfalva pedig Bicskén. Több mérkőzést félbe kellett szakítani a nagy vihar miatt. KÖFÉM SC—Lovasberény 9:2 (4:1) Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti lényeges tudásbeli különbséget. A lo­vas­berényiek lelkesedése di­csérendő. Martonvásár—Sárbogárd 0:1 (0:1) A víztócsákkal tarkított pályán, végig nagy küzdelem folyt. A vendégek szerencsés góllal vitték el a két p­ontot. MÁV Előre II—Volán 3:4 (2:1) A helyzetek jobb kihaszná­lása döntött. Sárosd—Spartacus 2:0 (2:0) A rossz talajon jobban fel­találták magukat a hazaiak, így győzelmük teljesen meg­érdemelt. Kincsesbánya—Toldi SE 1:3 (1:2) Az újjászervezett fiatal bányászegyüttes végig egyen­rangú ellenfele volt a jó ké­pességű Toldi SE-nek. A gó­lok kapushibákból estek. Adony—Szondi SE 2:2 (1:2) Jó iramú mérkőzésen az utolsó negyedórában felja­vult hazaiak közel álltak a győzelemhez. A nagy zivatar miatt fél órát szünetelt a já­ték. Bicske—Mezőfalva 3:3 (2:1) Érdekesen alakult a talál­kozó eredménye. 1:0-ra a Me­zőfalva, majd 2:1-re a ha­zaiak vezettek. Ezután egyen­lített a vendégegyüttes, a hajrában mindkét­­ oldalon esett még else-egy gól. Pusztaszabolcs—Baracska 1:0 (1:0) A lelkes vendégegyüttes mindnem meglepetést oko­zott. Kézilabda A papírformának megfe­lelő eredmények születtek a kézilabd-bajnokság leg­utóbbi fordulójában. A Szon­di SE, a többszörös bajnok Elektromos, a MÁV Előre az NB I B élcsoportjában tanyá­zó Pécsi Ércbányász vendége volt. Itthon csupán a KÖ­FÉM-lányoka­t láthattuk, akik biztosan szerezték meg a két printot, s ezzel, várako­záson felül­­szerepelve a ne­gyedik helyre kerültek az NB II-ben. NB I Elektoromos—Szondi SE 20:14 (13:4) Bp. Latorcza utcai pálya. Vezette: Kiss L. és Radnai. A 10. percben 3:1-re veze­tett a Szondi SE. Ezután ke­vés gól esett, hiszen a 18. percben még csak 4:4 volt az eredmény. Sajnos a hajrá­ban érthetetlenül kapkodtak a fehérváriak , az Elektro­mos 10 perc alatt 8 gólt do­bott. A Szondi SE viszont egyet sem. A második félidőben már szorosabb volt a találkozó. Jellemző, hogy a Honvéd ezt a játékrészt 10:8-ra megnyer­te. Gólszerzők: Csiszár (5), Horváth (4), Madár (2), Pálfi, Gyűrűs és Vincze. A Szandi SE legközelebbi ellenfele va­sárnap 10.30 órakor az ifjú­sági sporttelepen a listave­zető Csepel együttese lesz. Nagy küzdelemre van kilátás. További eredmények: Vasas —Tatabánya 15:14, Honvéd— Debrecen 13:13, Pécs—Újpest 25:18, Csepel—Spartacus 27:16, Egyetértés—Rába ETO 22:17. A bajnokságban a Szondi SE 8 ponttal, jelenleg a 9. helyen áll. NB I B Pécsi Ércbányász—MÁV Előre 21:17 (15:8) Pécs, 200 néző. Vezette: Kaposi, Katona. MÁV Előre: Jelinek—Szen­te (2), Kiss, Balogh (3), Ja­­nicska (6), Gede (3), Winklár (1) . Csere: Kiliti, Tombor, Szemeti (1), Szabó, Garda (1). A hosszú utazástól bá­gyadtan, enerváltan játszott a MÁV Előre az első félidő­ben. Tíz percig ugyan ki­egyenlített, színvonalas küz­delem folyt, ettől kezdve azonban gyors, látványos játékával nagyon elhúzott a bányászcsapat. Fordulás után alapjaiban változott a találkozó képe. A vendégek hadrendet változ­tattak és lehiggadt, nyugodt játékkal fokozatosan dolgoz­ták le hátrányukat. A fél­idő közepén már 3 gólra csökkent a különbség, amikor két jogtalan 7 méteres bün­tetővel hátrányos helyzetbe kerültek a kék-fehérek. A látottak alapján elmond­ható, hogy szerencsésebb kö­rülmények között akár meg­lepetés is születhetett volna a Mecsek alján. Mindenesetre a négygólos vereség tisztes eredménynek számít, hiszen eddig otthonában az Ércbá­nyász nagyobb gólkülönb­séggel győzött. Jók: Janics­­ka, Garda, Szemeti és Kiss.­ NB II-es női mérkőzés KÖFÉM SC—VM Közért 15:11 (6:3) Ifjúsági sporttelep, 100 né­ző. Mindkét csapat a támadá­sokat erőltette, ezért esett a szokottnál több gól. A KÖ­FÉM csapatában a fiatalok örvendetesen helytálltak. Góllövők: Tóthné (4), Bárány, Kerese, Bubla (3—3), Kissné (2) . Ma: MÁV Előre—Szondi SE A kézilabda MNK-ban a legjobb 8 közé jutásért ma 17 órakor a Lenin úti pályán a MÁV Előre és a Szondi SE találkozik. Küzdelmes, jó mérkőzés volt! Videoton—Szombathelyi Haladás 2s1 (2:0) Már a tartalékbajnoki mérkőzés második félidejé­ben is „levegőben lógott” a vihar. Amikor melegítésre készülődtek a csapatok, óri­ási felhőszakadás zúdult a pályára, dörgött és villám­­lott. Mohácsi játékvezető több ízben is megtekintette a játékteret, amíg azonban a villámlás alább nem hagyott, nem kezdhette el a mérkő­zést, így is 50 perc késéssel, zuhogó esőben indította útjá­ra a labdát Karsai. A találkozó előtt alkal­munk volt beszélgetni a két csapat szakvezetőivel. A Ha­ladás edzője, Fehérvári Alf­réd elmondotta, ha a fiai meg tudják ismételni a Hon­véd elleni jó játékot, akkor „pontosan” utazhatnak haza. Horváth Lajos a Videoton szakosztály vezetője a játé­kosokkal egyetemben az első tavaszi hazai győzelemben reménykedett. Megtudtuk azt is, hogy Nagy III fegyelme­zetlenség miatt maradt ki a csapatból. (A Csepel elleni mérkőzés után, hétfőn nem jelent meg a kötelező gyúrá­son.) Fejes viszont meggyó­gyult, balszerencséjére most megsérült Zuhogó esőben is kitartott a lelkes közönség és az első percben már remek fehér­vári gólnak tapsolhatott. Mester az üresen álló Burka elé tálalt, a középpályás le­rázta magáról a keresztező­déket és az elmozduló Szarka mellett nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. A Va­sas elleni formában játszot­tak a piros-kékek, ötletes támadásaik gyakran okoztak zavart a szombathelyi véde­lemnek. A 12. percben újból megrezdült Szarka hálója. Wollekot a kaputól mintegy 25 méternyire szabálytalanul akasztották. A szélső „mér­gében” óriási erővel zúdította a labdát a bal felső sarokba­n­­. Ritkán látott szép sza­badrúgás-gól volt. Nem sok­kal később a fürge Szalmás­­sy a léc alá továbbított, a já­tékvezető azonban már elő­zőleg kezezést látott. Tet­szett a közönségnek a játék, amely nem volt egyoldalú, hiszen a Haladás is gyakran ellátogatott Szabó kapujához. Ám Kovácsék áttörhetetlen falat „húztak” kapujuk elé. Sajnálatos sérülés történt a 31. percben. Fejes és Szabó a szombathelyiek szélsője összecsapott, a balhátvéd bo­káján megsérült és nem is játszhatott tovább. Szabó Károly állt be helyére, Mes­ter lett a balhátvéd. Szünet után az eső tovább­ra is lankadatlanul esett, a csapatok küzdőszellemére azonban továbbra sem lehe­tett panasz. Szalmássynak akadt újabb lehetősége a gól­szerzésre, később a kiugró Wollekot a nyakánál fogva 10 méteren keresztül ránci­­gálta vissza Balogh. (!) A szabadrúgást Kovács a sor­falba lőtte. A szombathelyiek nem adták fel. Egy jobb ol­dali támadás végén a 66. percben Szabó S. a léc alá talált 2:1. Kissé visszaestek a fehérváriak, a védelem azon­ban továbbra is jól állt a lábán. Az utolsó negyedóra ismét a Videotoné volt. Az ügyes csellel elhúzó társait az alapvonal közelében, Kul­csár buktatta. A 11-es ellen a szombathelyiek reklamáltak. A büntetőt a válogatott csa­tár végezte el, labdáját Szarka villámgyors vetődés­sel hárította. A víztócsákkal tarkított nehéz talajon küzdelem folyt a javából, a Videoton lelke­sen játszott, játékosai feled­tetni akarták a csepeli ku­darcot. A mozgékony piros­kék csatárok gyakran meg­oldhatatlan feladat elé állí­tották a nehézkesen mozgó vendégcsapat védelmét. Hogy nem született nagyobb ará­nyú fehérvári győzelem, az elsősorban Szarka kapus ér­deme. A fehérvári kapus, Szabó a második félidőben megsérült, ezért kellett lecserélni. A közvetlen védelemről Kovács és Mester erőteljes játéka emelkedett ki, de amíg pá­lyán volt, Fejes is megtette kötelességét Poschra sem lehet panasz, a középpályá­soknál találjuk a mezőny legjobbját Burkát. Gólja megnyugtatta társait. Kelle­mes meglepetés volt Hartyá­­ni és Szabó K. játéka is. Elöl a gyors Szalmássy és Wollek dicsérhető. * • • Videoton—Szombathely 2:1 (2:0) Vezette: Mohácsi (Több hibával.) Sóstói stadion, 3000 néző. Videoton: Szabó (Magyar a 70. percben) — Posch, Ko­vács, Fejes (Szabó K. a 31. percben), Hartyám, Mester, Wollek, Nagy XI, Karsai, Szalmássy, Burka. Edző: Ko­vács Imre. Haladás: Szarka — Szán­tai, Pék, Balogh, Halmosi, Kulcsár, Szabó,­ Bokor (Né­meth a 83. percben), Király, Rátkai, Iszak I. (Farkas a szünetben). Hollósy Ferenc Karsai egy ügyes csellel átjátszotta Halmosit, a keresztező Balogh azonban szerelte a vá­logatott csatárt. Kulcsár, Nagy I­. és Mohácsi játékvezető figyeli az eseményt. (Rabóczy te­rv.) A totó 22. heti eredménye 18+1 találat nem volt 13-as talá­lat nem volt. 12-es SS db 71 918.— Ft, n-es hím,— Ft, np-es 149.— Ft. L Dióssgy­őr—Vas­as 11.*1 2 2- SBTC—Csepel 13 2 3 . Komló—Rába ETO 1:1 x 4. Dunaújváros—Pécs 2:2 x 5. Pécsi B.—Eger 12 x 6. Debrecen—Szolnok 0:1 2 7. BVSC—FÖSPED törölve 8. ZTE—Békéscsaba 0:0 x 3. Szarvas—Cegléd 1:1 x 10. Gyula—­Lehel 1:1 x 11.. BEAC—Denánváros 1:1 x ICL Kissterenye—Miskolc 1:0 1 13. K. Rákóczi—K. Táncsics 0:1 2 14. Kiskunf.—Szegedi D. 0:1 2 Pótmérkőzés 16. Pápa—Bakony V. 4:0 1 NYEREMÉNYEK: 2. Kilenc szamuri]-Kard Az első nagy port felvert hijacking, azaz repülőgépel­térítés 19­66. januárjában az etiópiai repülőtársaság egyik gépével történt. Az Addisz- Abebába induló gépet a Szo­máliai fővárosba vitte a re­pülőgéprabló. 1967. áprilisá­ban a nigériai repülőtár­saság egyik gépét Lagos he­lyett a szakadár Biafra tar­tomány fővárosába, Enuguba kényszerítették. Néhány hónappal később indult el az egyiptomi légi­­társaság egy AE—24 típusú gépe Kairóból, de a menet­rendben szereplő vidéki vá­ros helyett az akabai repülő­téren szállt le. A repülőgép­­rabló ezúttal magas állású személyiség volt, Riad Ká­m­ál Haddad, az egyiptomi titkosszolgálat vezetője, aki menedékjogot kért Jordánia királyától, Husszeintől. Ugyanebben az esztendő­ben Angliában béreltak egy kis repülőgépet, amelynek Ibizia üdülőszigetre kellett volna vinnie az utast. Az utas nem volt más, mint Moise Csembe, az azóta elhunyt hírhedt kongói exminiszter­­elnök. Az Angliában bérelt repülőgép azonban nem a gyönyörű kis szigetecskén szállt le, hanem Algériában. 1968. júliusában az izraeli légitársaság repülőgépe 38 utassal, 11 főnyi személyzet­tel Rómából a fiumiemoi re­pülőtérről Tel-Aviv­ba in­dult. Egy óra sem telt el a felszállás után, amikor a pi­lóta a rádión közölte: fegy­verrel Algír felé kényszerí­tik. Kiderült, hogy a Palesz­tinán ellenállók egyik cso­portja térítette el a gépet. Az volt a cél, hogy arra kény­szerítsék az izraeli kormányt: bánjon hadifogolyként az ál­tala elfogott arab partizá­nokkal. 1966. szeptemberében az argentin légitársaság egyik DC—4-es repülőgépe Brazí­liába indult. A gépet egy 20 tagú csoport eltérítette az eredeti útvonalról. Utasítá­sukra a gép a Falkland-szi­­geteken szállt le. A csoportot egy ismert argentin színész­nő, Cristina Verrier vezette és amikor a gép leszállt, ő lé­pett elsőként a Kaliéland­­szigetek földjére.­­ Több társa néhányszor a levegőbe lőtt a magukkal hozott( egyébként emberélet kioltására alkal­matlan) fegyverekkel, majd elénekelték az argentin him­nuszt. Cristina Verrier hosz­szú nyilatkozatot olvasott fel, amelynek az volt a lényege, hogy a 20 tagú repülőgéprab­ló csoport szimbolikusan megszállta a szigeteket. A történet hátterében az a régi, Anglia és Argentína közötti történelmi vita van, amely a Falkland-szigetek birtoklá­sáról folyt és folyik. A 20 ta­gú repülőgéprabló csoport visszaült az argentin légitár­saság repülőgépébe, a gép nyugodtan folytatta útját Brazíliába. A repülőgépeltérítés egyik legkülönösebb esete 1970 márciusában történt. Japán egyetemisták csoportja szállt fel egy tokiói légitársaság egy belföldi járatára készülő Boeing—727 gépére. A gépen 131 utas és 7 főnyi legénység tartózkodott. A 9 diák, aki elhatározta a repülőgépelté­rítést, a Zengakuren nevű maoista—trockista diákszer­vezet tagja volt. A gép elin­dulása után rövid, görbepen­géjű, szamurájkardot rántot­tak elő, a pilótafülkébe ron­tottak és utasították a pilót Kersd, tm formrs Bajnoki táblázatok­ ker 1:2, Diósgyőr—Vasas 0:1, MTK —Tatabánya 1:0, Komló—Rába ETO 1­:0, Honvéd—Szeged 2:0. A következő forduló párosítása: Újpesti Dózsa—D. Kohász, Cse­pel—Pécs, Vasas—Szombathely— Komló—Honvéd (szombaton, a te­levízió is közvetíti),­ Salgótarján— Szeged, Rába ETO—Ferencváros* Diósgyőr—MTK Videoton—Tata­bánya. (vasárnap 17.30 óraikor a Sóstói stadionban). Eredmények: G­anz-MÁVAC— Előre 1:1, Oroszlány—Spartacus 3:2* ZTE—Békéscsaba 0:0, MÁV DAC— Ózd 2:0, Eger—Pécs 1:1, BVSC—* Szállítóik 0:0-ás álásnál a vihar miatt a 63. percben félbesza­kadt. Szolnok—Debrecen 1:0, Egyetértés —Kecs­kemét 1:1. Ez lesz a június 6-i forduló: Szolnok—Vá­rpalota, Ózd—Eg­yet­­értés, Szállítók—MÁV DAC, Előre —BVSC, Békéscsaba—MÁ­VAG, Eger—ZTE, Oroszlány—Pécs, Deb­recen—Spartacus­, Kecskemét MÁV Előre. Az NB II-ben a nyugati cso­portban egy pontra csökkent a Dorog előnye, miután Szeksz­árdi­tól otthonában kikapott. Az északi csoportban a Volán, a keletiben a Cegléd vezet- NB I 1.­­ Dózsa 26 17 5 4 69-25 42 2. Vasas 26 17 2 7 55-20 43 3. FTC 26 13 8 5 40-20 42 4. Bp. Honvéd 26 13 6 7 47-30 39 5. MTK 26 9 11 6 42-33 36 6. Csepel 26 8 12 6 31-23 34 7. Tatabánya 26 1-1 5 10 38-27 31. 8. Salgótarján 26 12 5 9 42-42 31 9. Diósgyőr 26 9 6 11 23-41 29 10. Pécs 26 6 11 9 25-29 28 11. Rába ETO 26 11 4­­ 30-3­ 1­­­7 12. Videoton 26 6 11 9 22-31 26 13. Szombathely 26 7 7 12 34-**- 24 14. Komló 26 6 10 10 30-45 24 15. Dunaújváros 26 3 6 17 22-50 15 16. SZEOL 26 3 5 18 24-66 1­2 Eredmények: Salgótarján—Cse­NB I B. 1­. Egyteértés 30 16 2 4-35 43 2. Eger 30 16 8 6 41-21 45 3. Oroszlány 30 15 6 9 44-33 4­1 4. Kecs­k­em­ét 30 11 12 7 21-24 41 5. Békéscsaba 20 12 9 9 35-30 39 MÁV DAC 90 0 11 8 26-21 39 7. P. Bányász 30 7 14 9 28-39 37 6. ZTE 20 10 10 10 21-27 35 9. DVSC 30­­ 9 10 34-30 33 10. G.­MÁVAG 30 7 15 8 33-38 33 1­. SZMTE 30 10 8 12 31-34 32 12. Bp. Sport 30 7 10 13 26-33 32 10. Szállítóik 29 7 9 13 23-34 32 14. Várpalota 30 7 16 8 32-27 30 115. Ózd 30 9 8 13 28-39 29 16. BVSC 29 9 8 12 37-46 27 17. Szfv. MÁV 30 7 10 13 22-34 26 18. BKV Előre 30 5 10 SS 17-34 23 NB I tartalék­bajnokság VIDEOTON— SZOMBATHELY 4:1 (3:1) Sóstói stadion, vezette:­­ Homoki. Videoton: Magyar (Győri) — Horváth, Kerecsényi, Kaufmann, Miskei, Bodnár, Szolnoki, Pataki (Gs. Hor­váth), Batsányi, Biber, Jó­­zsa. Edző: Németh Lajos. A 20. másodpercben 1:0-ra vezetett a Haladás. Ezután kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség. Bodnár fejesgóllal egyenlített, majd Szolnoki kétszer is eredményesnek bizonyult Biber állította be a végered­ményt Kitűnt: Borsán­yi, Szolnoki, Miskei, Horváth, ill. Sebestyén, Békéd. KOHÁSZ—PÉCS 1:0 (0:0) Dunaújváros, vezette: Sin­ger. Kohász: Mohács — Szabó S., Andriska, Paizs, Boro­­missza, Mihály, Szilágyi, Pintér, Bartók, Vajda (Mé­száré®), Dombóvári. Az egyetlen gólt Dombóvári lőtte.