Fejér Megyei Hírlap, 1977. augusztus (33. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-02 / 180. szám

------- 4 SPORT Kötöttfogású OB Seres F. és Rácz bajnok, Vámos ezüstérmes Vasárnap délelőtt folytató­dott Székesfehérváron az or­szágos felnőtt egyéni kötött­fogású birkózó-bajnokság. (Legalábbis azok számára, akik a szombati selejtezők után még nem szedték össze a kiesést jelentő hatodik hi­bapontot.) Néhány nagy esé­lyes addigra már hiányzott a mezőnyből. Hegedűs Csaba, Pércsi és Sántha — a mi Se­res Ferencünk vetélytársa — különböző okok miatt el sem indulhatott. Kényszerűségből csak nézője lehetett vasárnap a bajnokságnak az Olimpiai bronzérmes Réczi is, mert el­vesztette első két mérkőzését. Ugyanígy, járt a 68 kg-os súly­csoportban egy másik váloga­tott, Torna Ferenc is. Egy súly­csoporttal följebb versenyző fivére, az ugyancsak válo­gatott Mihály még rosszabbul végezte. Sérülés miatt vissza kellett lépnie. A szombati se­lejtezőben jól, sőt a vártnál jobban versenyeztek a me­­gyénkbéliek. Bajnokjelöltje­ink, Seres F. és Rácz biztosan haladtak a végső győzelem fe­lé és Vámosék is meglepő si­kerekkel örvendeztették meg a nekik szurkolókat. Vasárnap 9 órakor kezdő­dött a döntő, s az utolsó ered­ményhirdetésre 13.30-kor ke­rült sor. A közben eltelt négy és fél óra alatt az útépítési szakközépiskola 400 főnyi, meglepően szakértő közönsége ízelítőt kapott mindabból, ami birkózást látványos, izgalmas sporttá teszi. Láthattak a né­zők ötletdús, szüntelenül kez­deményező, bátran kockázta­tó, időnként egészen virtuóz birkózást (mindenekelőtt Se­res, Rácz, Doncsecz és Kocsis F. előadásában), nagy taktikai küzdelmet (Bodó és Farkas között), és már-már szó szerint vérremenő presztízs mérkő­zést (Nagy J. és Rovnyai pár­harcában.) Mindent egybevet­ve: az idei bajnokság meg­mutatta, hogy kötöttfogásban ma is vannak klasszisaink és legjobbjaink változatlanul eséllyel indulnak a világver­senyeken. Sajnos azt is, hogy nagy színvonalbeli különbsé­gek voltak az egyes súlycso­portok döntői között. Ilyen volt egyebek között a 48 kg-os súlycsport is. Seres Ferenc hibapont nélkül lett bajnok, immár ötödször. Szombati győzelmei után az ezüst- és bronzérmen osztozó Sudár testvérek sem tudták megállítani, mindkettőjüket elsöprő fölénnyel verte. Há­rom év szünet után, 32 eszten­dősen lett újra bajnok. Mit sem von le dicsőségéből, hogy ezúttal hiányzott félelmetes ellenfele, Sántha. A fiatal új­pesti nem tudta hozni a sú­lyát, s ez, mivel jó 170 cm magas, egyáltalán nem megle­pő. Rajta kívül nincs az or­szágban méltó vetélytársa Se­­resnek Nem férhetett kétség 52 kg­­ban az Európa-bajnok Rácz Lajos győzelméhez sem. Ta­lán az egész mezőnyben ő birkózott a legcéltudatosab­ban. Vasárnap pillanatok alatt tusolta a szolnoki Tigert, rop­pant kemény akciókkal föl­­őrölte a BVSC-s Földesi ere­jét, és csak Tóthtal kellett végigküzdenie a három mene­tet. A Honvéd junior világ­­bajnoki ezüstérmesére jó lesz odafigyelni, mert szívós és becsvágyó versenyző­ Rácz minimális különbséggel, 3:1 arányban tudta megverni. Seres és Rácz sikere várha­tó volt, annál kevésbé Vá­mos második helye! A Szon­di SE versenyzője csak a ké­sőbbi bajnok Kocsistól ka­pott ki, viszont simán legyőz­te Csapót, Burucsot és klub­társát Nádasit. Így verekedte ki magának pályafutása ed­digi legfényesebb eredményét. Az érmeseken kívül még tíz Fejér megyei versenyző ju­tott a döntőbe. Nekik is kö­szönhető, hogy a nem hivata­los egyesületi rangsorban 24 klub közül a Szondi SE 34 ponttal, — a Vasassal holt­versenyben — az élen végzett. Jól szerepelt a Dunaújvárosi Kohász is, remekül küzdő birkózói révén hét pontot gyűjtött. A városi sportfelügyelőség és a Szondi SE birkózó szak­osztálya gondos és figyelmes házigazdája volt az első vi­déken rendezett országos baj­nokságnak. A bajnokok névsora: 49 kg: Seres Ferenc (Szondi SE), (Ma­­lácsi a DKSE versenyzője 5. lett.). 52 kg: Rácz Lajos (Szondi SE). 57 kg: Doncsecz József, (Va­sas). 62 kg: Tóth István, (Ganz- MÁVAG), 4. Molnár, 6. Zsákai, mindkettő Szondi SE. 68 kg: Ga­­ál Károly, (BVSC), 5. Vona, (Szondi SE). 74 kg: Kocsis Fe­renc, (Ganz-MÁVAG), 2. Vámos, 4. Nádasi, (mindketten Szondi versenyzők). 82 kg: Hegedűs Miklós, (Vasas). 90 kg: Séllyei István, (Vasas), 4. Fodor, (Szondi SE), 5. Király, (D. Kohász). 100 kg: Bodó Antal, 5. Bába, 6. Pav­­lovszki (mindkettő D. Kohász). Nehézsúly: Nagy József, (Eger SE), 4. Kovács, (Szondi SE). P. E. Vámos Péter, a Szondi SE versenyzője nagy meglepetésre ezüstérmet nyert a 74 kilósak között. Ez élete egyik legjobb eredménye (Rabáczy Szilárd felvétele) Seres Ferenc ötödik bajnokságát nyerte kötöttfogásban vasárnap. Egyetlen ellenfele sem állta végig vele szemben a három menetet Fotó: Fási László HÍRLAP Kedd, 1977. augusztus 2, Jubileumi ünnepség Csákváron „A sport edzi és egészsé­gessé teszi az embert. A sport munkára és helytállásra ne­vel...” — hangsúlyozta Mes­ter István, a Csákvári Torna­klub elnöke ünnepi megnyi­tó beszédében, mellyel Csák­váron július 31-én, vasárnap egész napos sportünnepséget nyitott meg, a CSTC 30 éves működésének emlékére. A klub legjobbjai és pat­­ronálói elismerést és 1947— 1977 CSTC felírással (Csák­vári Tornaklub) zászlót és plakettet kaptak. Majd Czi­­poth Pál sporttársat, aki 17 éven át volt a kör tagja, mint csapatkapitányt búcsúz­tatták el. Harminc év nagy idő, és mert eredményekben is gaz­dag volt, e sportünnepség nagy nap lett a csákváriak életében. Több sportág mel­lett a futball, a céllövészet, az asztalitenisz, a sakk voltak a jelentősebbek. Vendégek voltak a Videoton NB I-es tartalék csapata és az enyin­gi sporttársak is. A Videoton 2:0-ra győzött. A csákvári céllövők válogatott csapata viszont 228 köregységet lőtt és más sportágakban is jónak bizonyult. — Párniczky — A Csákvári TC futballcsapata Kupaküzdelmek előtt a fehérvári együttesek Négy évvel ezelőtt határoz­ta el az MLSZ, hogy a baj­nokságra való felkészülés je­gyében kupaküzdelmeket ír ki, hogy a csapatoknak az eddiginél jobb­ lehetőséget biztosítson. Nyolc együttes a bajnokok tornáján, öt a Tisza Kupában, öt pedig a Balaton Kupában vett részt. Tavaly Videoton a bajnokok tornáján szerepelt. Ezúttal viszont a Balaton Kupába osztották be az együttest, ugyanígy a másik fehérvári csapatot, az újonc MÁV Elő­­rét is. A Dunaújvárosi Ko­hász együttese a Tisza Kupá­ban mérkőzik majd a DVTK, a SZEOL, a Békéscsaba és a Pécs ellen. A Balaton Kupá­ban a két fehérvári együtte­sen kívül a Zalaegerszegi TE, a Tatabánya és a Kaposvári Rákóczi szerepel. Fejér me­gyében két mérkőzésre kerül majd sor. Szerdán Enyingen 16.30 órakor a Kaposvári Rákóczi—Tatabányai Bá­nyász találkozót rendezik meg: augusztus 12-én Móron a bajnokok tornájának 7. he­lyéért játszik majd két csa­pat. A Balaton Kupa rajtja előtt a két fehérvári együttes edzőjével beszélgettünk a felkészülésről, a várható csa­patösszeállításról és az esé­lyekről. Lantos Mihály, a Videoton vezetőedzője: — Úgy értékelem, hogy fel­készülésünk megfelelő volt és a további munkához ió le­hetőséget adnak a Balaton Kupa mérkőzései. Játékosa­ink igen lelkesen, jól vettek részt az edzésmunkában, csu­pán egy sérültünk van, Ba­­ranyi, akire nem valószínű, hogy számíthatok az első mérkőzésen. Szeretnénk a kupamérkőzésen jól szerepel­ni és kialakítani a bajnok­ságra a kezdő csapatot. Au­gusztus második felében kül­földi szereplést tervezünk, de erre még nincsenek konkrét megállapodásaink. — A kupában minden va­lószínűség szerint Kovács L., Disztl, Nagy III, Kovács, Fe­jes, Baranyi, Végh, Csongrá­di, Burcsa, Czeczeli, Szabó, Majer, Tieber, Karsai, Jan­­kovics szerepel majd. Szentmihályi Antal, a MÁV Előre vezetőedzője: — Teljes nagyüzem van nálunk, nemcsak az edzés­munkában, hanem az építke­zésen is. Jól haladnak a pá­lyabővítés munkálatai. Csak­nem ezer köbméter földet hordtak az állóhely bővítésé­hez, elkészült a játékoskijáró is, folyamatban van az öl­tözők felújítása. A csapat felkészülése sajnos nem volt zökkenőmentes, mert többen sérüléssel bajlódtak. A na­pokban kezdheti el az edzé­seket Hartyáni, Meggyesre és Revelandra még mindig nem számíthatok. Semmi pana­szom nem lehet a játékosokra, mert fegyelmezetten végezték a megterhelő edzéseket. Tovább bővült a csapat kere­te, mert sikerült megegyezni a Szolnoki MÁV-val és így Sugár a mi játékosunk lett. A napokban minden valószí­nűség szerint sikerül átiga­zolni Szigetit az Újpesti Dó­zsa kapusát. Nekünk rendkí­vül nagy szükségünk van a Balaton Kupa küzdelmére, mert sok mérkőzés kell még ahhoz, hogy kialakuljon az a csapat, amellyel sikeresen vehetjük fel a versenyt a bajnokságban. Szerdán mi szabadnapo­sak vagyunk, szombaton vi­szont Fűzfőn a Videotonnal mérkőzünk. A várható csa­pat a következő: Paulusz — Mester (Eisemann), Szabó, Hábersdorfer (Rábaközi), Tóth, — Hartyáni, Ambrus, Lechner — Deák (Miksztai), Sárközi (Havasi), úr. A Balaton Kupa program­­­­ja: Augusztus 3. Zalaegerszeg —Videoton, Ajka; Kaposvár —Tatabánya, Enying. Augusztus 6. Zalaegerszeg —Kaposvár. Keszthely, Vi­deoton—MÁV Előre, Fűzfő. Augusztus 9. Zalaegerszeg —Tatabánya, Tapolca; Ka­posvár—MÁV Előre, Fonyód. Augusztus­ 11. Zalaegerszeg —MÁV Előre, Pápa; Video­ton—Tatabánya, Bábolna. Augusztus 13. Kaposvár—­ Videoton, Siófok; MÁV Előre —Tatabánya, Oroszlány. A mérkőzések kezdési ide­­­je: 16.30 óra. , ■ w w AUGUSZTUS 2-TÓL 14-IG A Nyári vásár ^ sz««*» A r JÉL­ENGEDMÉNNYEL / a Centrum Áruházban p. val’ogathaT^11 cikkből NYITVA: 8—18 ÓRÁIG 2111