Fejér Megyei Hírlap, 1981. november (37. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-25 / 276. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1981. NOVEMBER 25. Labdarúgó NB I A PMSC a Sóstón Szerdán újabb forduló lesz a labdarúgó NB I-ben. A Szombathelyi Haladás—Tata­bánya mérkőzést (1:1-re vég­ződött), a Haladás KK köte­lezettsége miatt, már koráb­ban lejátszották. A mai mű­sor: Zalaegerszeg—Szeged, Volán—Csepel, Diósgyőr—Bé­késcsaba, Nyíregyháza—Deb­recen, Rába ETO—FTC, Új­pest—Bp. Honvéd, Vasas— Ózd, Videoton—Pécsi MSC. Mint a műsorból is kitűnik, a Videoton ma délután fél négykor a Pécsi MSC-t, régi ismerősünk, Kovács Imre csapatát látja vendégül. A pécsiek legutóbb igen jó mér­kőzést vívtak az Újpesti Dó­zsával (az utolsó percben egyenlítettek a lila-fehérek vitatható góllal). A Videoton­ban nem játszhat Baranyi, Csuhay lesz a beállós. Fel­tétlenül győzelmet várunk a fehérvári csapattól, amely a következő összeállításban kezdi a játékot: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhay, Hor­váth — Palkovics, Csongrádi, Vadász — Nagy T., Novath, Tieber. A PMSC a következő csa­pattal játszik: Katzirz — Schulteisz, Róth, Torna, Brez­­niczky — Lutz, Dárdai, Lő­­rincz — Nagy, Mészáros, Do­hány, h. f. Karate November 15-én Dunaújvá­rosban rendezték meg az I. országos Shotokan gyermek karatebajnokságot, 6—16 éves gyermeksportolók részvételé­vel. Az alábbi eredmények születtek: összetett csapatverseny: 1. Dunaújvárosi Papír SE 42 pont, 2. MOTEX SE (Buda­pest) 36 pont, 3. Újpalota SE 31 pont. Leány egyéni kata (forma­gyakorlat). I. korcsoport: 1. Bencsics­­tünde (Újpalota SE), 2. Farkas Anikó (D. Pa­pír SE). II. korcsoport: 1 Pá­­vé Andrea (IBUSZ). Leány csapata kata: 1. D. Papír SK. Fiú csapat kata: 1. MO­TEX SE I. csapata, 2 IBUSZ, 3. D. Papír SK II. csapata. Fiú egyéni összetett ver­seny, I. korcsoport: 1. Ba­logh Sándor (IBUSZ). II. kor­csoport: 1. Szabó Zoltán (D. Papír SK) 3. Princzes Nor­bert (D. Papír SK). III. kor­csoport: 1. T. Kacsuk Dömö­tör (D. Papír SK). IV. kor­csoport: 1. Demkó Pascal (Erzsébetvárosi SE), 3. Brin­dza Zoltán (D. Papír SE). V. korcsoport: 1. Hecker Ba­lázs (MOTEX SE). Külföldi labdarúgó­híradó Peking: A Hongkongban megjelenő South China Morning Post szerint a helyi labdarúgó­szövetség azt tervezi, hogy január végén, február elején rendezendő hagyományos tornájára meghívja a ma­gyar válogatottat. A szövet­ség a kínai együttest is ven­dégül szeretné látni. Mint a lap írja, a szocialista orszá­gok állampolgárainak mindig nehéz hongkongi beutazó ví­zumot szerezni, ezért a szö­vetség már most eljár a be­vándorlási hivatalnál, hogy ne legyen akadálya a magya­rok utazásának. Montevideo: A brazil Flamengo és a chilei Cobreolo közötti Li­­bertadores kupa harmadik mérkőzését — az első kettő után eldöntetlen volt az ál­lás — a brazil bajnok nyerte. A 2:0 (1:0) arányú eredmény­nyel végződött találkozón mindkét gólt Zico szerezte. Meglehetősen viharos hangu­latú találkozón az uruguayi játékvezető a chilei Alarcont és a brazil Andradet kiállí­totta. A Santos — két alkalom­mal — és a Cruzeiro után ez­úttal negyedszer került brazil csapat neve a kupára. Az interkontinentális kupa döntőjében a Flamengo de­cember 13-án Tokióban a BEK-győztes Liverpoollal ta­lálkozik. Asztalitenisz Bicskei járás Véget ért az idei bicskei já­rási asztalitenisz bajnokság. Az első helyen a Vértesboglári Tsz SE II. csapata végzett, ám a bajnokság versenykiírása ér­telmében a megyei bajnokság­ban a Bicskei LTC I. együtte­se szerepel majd a jövő esz­tendőben. A legutóbbi forduló eredmé­nyei: Vért­es ács­a—Bicske STC I. 0:9 Vál KSE—Bicske STC II. 5:4 Egyetértés—Csákvár TC II. 6:3 Vértesboglár—Etyek SE 9 :0 Mányi TK—Szabadnapos A bajnokság végeredménye: 1. V.­boglár 16 15 1 124-20 30 2. Bicske I. 16 14 2 112-32 28 4. Egyetértés 16 12 4 99-45 24 4. Csákvár II. 16 8 8 73-71 16 5. Etyek SE 16 7 9 62-82 14 6. Bicske II. 16 6 10 66-78 12 7. Vál KSE 16 5 11 61-93 10 8. Vértesacsa 16 3 13 40-104 6 9. Mányi TK 16 2 14 21-123 4 10. H. Lékai SE törölve Labdarúgó megyei bajnokság Enying az őszi első Véget ért a megyei labdarúgó­bajnokság őszi idénye. Az élme­zőnyben meglehetősen szoros verseny alakult ki és jobb gól­­különbségével az Enying az első helyen zárhatta az őszi szezont. Az újoncok közül hárman is — Nagylók, Ikarus SC, Pusztavám — a középmezőnyben foglalnak helyet. Enyingi MEDOSZ—Ikarus SC 5:1 (3:1) Enying, 200 néző, vezette: Ko­szorús. Enyingi MEDOSZ: Kötél­i, László, Lakatos, Kiss, Rédl, Be­­reczki, Káplár, Csehkis, Ver­­bóczki, Gergics (Juhász), Sem­jén. Ikarus SC: Szmilek —, Kovács (Kersák), Moór, Magyar, Sziksz, Leich, Németh, Bíró, Wéninger, Bálla, Heresznyei (Somogyi). Góllövők: Verbóczki (3), Kán­tor, Gergics,­­illetve Bíró. Fordulatokban gazdag, változa­tos, élénk iramú mérkőzést ví­vott, a két csapat. A hazaiak nagy elszántsággal vetették ma­gukat a küzdelembe és azonnal magukhoz ragadták a kezdemé­nyezést. 17 perc eltelte után már három góllal vezettek. A máso­dik félidőben továbbra is a ha­zaiak maradtak fölényben és Verbóczki újabb góljaival növel­ték előnyüket. Jók: Lakatos, Csehkis, Ver­bóczki, illetve Bíró, Wéninger, Balla. M. Gy. polgárdi—Szabadegyháza 1:0 (1:0) Szabadegyháza, 100 néző, ve­zette: Huszár. Polgárdi: Németh L. — Nagy, Németh I., Bogó, Gallér, Kiss F., Csepregi, Bencsik, Milosevics, Kiss I., Rosta. Szabadegyháza: Fánczi J.­­, Gyenes (Vízi), Szeip, Sági, Ma­gyar, Pintér, Hopka (Szegi), Horváth L., Gódány, Omischl, Horváth I. Góllövő: Milosevics. Szerencsés góllal nyert a ven­dégcsapat, a hazaiak több eset­ben hibáztak gólhelyzetben. A szabadegyháziak csatársora, élén Horváth Lászlóval tehetet­lennek bizonyult. A játékvezetői hármas jól bíráskodott. Jók: Németh L., Németh I., Bogó, Rosta, illetve Szeip, Sági, Magyar. Sz. I. Mór—Ercsi Kinizsi 2:1 (1:1) Mór, 200 néző, vezette: Osztos. Mór: Stolczenberger­­, Balá­zsik, Praveczki, Orbán, Tuza, Stéger (Spamberger), Válint, Pisch (Varga), Schwarcz, Váli, Kaiser. Ercsi Kinizsi: Paulusz­­, Nagy, Búzás, Kruchic, Lang, Sinka, Galarisz (Egresi), Popovics, Be­cséri (Kovács), Nyeső, Fodor. Góllövők: Válint, Praveczki, illetve Becséri. A 20. percben szerezte meg a vezetést a vendégcsapat, három perccel később 11-esből egyenlí­tettek ki a hazaiak. A második játékrészben szögletrúgás után Praveczki állította be a végered­ményt. A jó iramú, de sok hibá­val tarkított mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert. Jók: Praveczki, Orbán, Váli, illetve Lang, Popovics. A. J. Sárbogárdi Videoton—L.­berény 2:0 (2:0) Sárbogárd, 200 néző, vezette: Jáksó. Sárbogárdi Videoton: Ács­i, Tóth H., Molnár, Lugó, Németh, Jakab (Tóth I.), Zelnik (Sel­­meczi), Pólyák, Vass, Oravecz, Szakács.­­ I­ovasberény: Pálinkás —, Csordás, Krell, Preil, Petrik (Ta­kács II.), Mohi, Kovács, Csidei, Topos, Hartal (Németh), Stettier. Góllövők: Oravecz, Szakács. A tartalékos hazai csapat szin­te végig támadta a mérkőzést és helyzetei alapján jóval nagyobb arányban is nyerhetett volna. A vendégek, főleg a második fél­időben enerváltan játszottak. Jók: Molnár, Németh, Ora­vecz, Szakács, illetve Csordás, Csidei, Stettler. O. Gy. D. Volán—Perkáta 1:0 (1:0) Dunaújváros, 100 néző, vezette: Lepsényi. D. Volán: Somogyi —, Élő (Andics), Garbacz, Murger, Tál, Szabó Z., Evele, Nagy (Sebes­tyén), Bertus, Vincepál, Balogh. Perkáta: Molnár —, Lehoczki, Siba, Bentaller, Járóka, Czim­mermann, Sohonyai, Bódi, Vicz­­kó, Ónodi (Kovács), Lázár. Kiállítva: Bertus, illetve Mol­nár, Siba. Góllövő: Balogh. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, Perkáta az egyik pont­ért, a hazaiak pedig — jó helye­­zésük megtartása céljából — a győzelemért harcoltak. Ezért nagy küzdelem, de gyenge szín­vonalú játék alakult ki. A ha­zaiak a 29. percben szereztek ve­zetést. Az 52. percben Bertus és a perkátaiak kapusa, Molnár összecsapott. Nagy tömörülés tá­madt a két játékos körül és eközben Siba belerúgott az egyik Volán játékosba. Mindhárman a kiállítás sorsára jutottak. Ez­után meglepetésre a perkátaiak játszottak jobban, átvették a já­ték irányítását, és majdnem si­került kiharcolniuk a döntetlent. Jók: Garbacz, Murger, Szabó Z., Vincepál, illetve Zimmer­mann, Lázár.­ M. L. Lajoskomárom—Pusztavám 2:0 (0:0) Lajoskomárom, 300 néző. Lajoskomárom: Winkler­­, Bognár, Csepregi, Nagy, Dékány, Horváth (Botos), Sebestyén, The­­isz (Szétág II.), Ruppert, Szétág I., Szili. Pusztavám: Gál­­, Ágh, Mol­nár, Sziládi, Rácz, Róth, Né­meth, Komáromi, Zodorai, Spie­gelhalter (Kner), Kenyeres. Góllövők: Dékány, Szili. Az első játékrészben a vendé­gek dolgoztak ki több helyzetet, de a hazaiak­ védelme tisztázni tudott. A második félidőben mindkét együttes a támadásokra koncentrált és tetszetős játék alakult ki. A hajrában feljöttek a hazaiak és a 80. percben meg­szerezték a vezetést, amit még növeltek is a mérkőzés lefújása előtt. Jók: Bognár, Sebestyén, Wink­ler, illetve Komáromi. Sz. L. Nagylók—Tordas 0:0 Nagylók, 150 néző, vezette: Martikán. Nagylók: Rácz­i, Roszkopf, Horgosi, Molnár, Jokli, András (Sipos), Erdélyi, Répási, Nagy, Killer, Deák. Tordas, Töttösi­­, Pál, Rácz, Kuti, Farkas I., Farkas II., Ba­rátki, Serák, Kardos, Koltai, Szabó. Izgalmas, de gólnélküli mér­kőzést láthatott a közönség. Mindkét csapatnak voltak lehe­tőségei, azonban ezeket sorra el­hibázták. A tordasiak két ka­pufát is lőttek. A látottak alap­ján a pontosztozkodás igazságos. Jók: Rácz, Horgosi, Jokli, illet­ve Kuti, Kardos, Töttösi. Cs. I. Seregélyes—Etyek 1:0 (1:0) Etyek, 150 néző, vezette: Dö­mötör. Seregélyes: Bakos­i, Rosta, Weisengruber, Putzpatcher I., Putzpatcher II., Repka, Paudics, Czuppon, Németh, Hüvely, Tö­mör (Gerencsér). Etyek: Bartha F. — Vanka, Bíró, Bari, Somogyi, Bartha S., Polgár, Zólyomi (Szalontai), Pet­­ruska (Horn), Ágoston, Vasvári. Góllövő: Hüvely. A seregélyesiek a 25. percben Hüvely révén megszerezték a vezetést. Ezután a hazaiak kerül­tek fölénybe, de a vendégek vé­delme hárítani tudott. A máso­dik játékrészben a játékvezető vált főszereplővé. A 60. percben Ágoston szabályos gólját nem adta meg, majd a 70. percben jogos 11-est sem ítélt meg a ha­zaiak javára. Végeredményben a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Weisengruber, Paudics, Hüvely, illetve Somogyi, Vanka, Polgár. 6. J. A bajnokság őszi végeredmé­nye: 1. Enying 15 9 2 4 30-16 20 2. Polgárdi 15 7 6 2 24-13 20 3. Mór 15 8 2 5 31-19 18 4. Sárbogárd 15 6 6 3 22-20 18 5. D. Volán 15 6 4 5 21-17 16 6. L.­berény 15 7 2 6 24-21 16 7. Seregélyes 15 6 4 5 18-24 16 8. Tordas 15 6 3 6 24-22 15 9. Nagylók 15 5 5 5 24-28 15 10. Ikarus SC 15 6 2 7 33-29 14 Pusztavám 15 6 2 7 33-29 14 12. L.-komárom 15 6 1 8 18-22 13 13. Etyek 15 4 5 6 24-35 13 14. Ercsi K. 15 5 1 9 27-32 11 15. Perkáta 15 4 3 8 25-30 11 16. Sz.-egyháza 15 3 4 8 17-38 10 Kosárlabda NB I Magára talál az Építők női csapata A hét vége kellemes meg­lepetését az Építők női csa­pata szerezte a jóval esélye­sebb BEAC legyőzésével. Re­mélhetőleg az újabb sikerrel a kék-fehérek végképp ma­gukra találnak. A sérülések­től megtizedelt Videoton vá­ratlanul kikapott Kaposvá­ron, vasárnap viszont javí­tott a jó erőkből álló Volán legyőzésével. Az Építők férfi csapata kiábrándító veresé­get szenvedett, úgy fest, csu­pán föllángolás volt a ko­rábbi biztató sorozat. Nők: Építők—REAC 74:68 (33:44) A Székesfehérváron leját­szott mérkőzésen az első ne­gyedórában fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor megsérült Lerner, az egyete­misták sokszoros válogatott játékosa és nem­­ is tudott to­vább játszani.­­Meglepetésre ez az esemény a hazaiakat (Deákné 22, Hegyiné 9, Kol­lár 8, Kaleszdorferné 29, Bo­kor 4; csere: Koncsag 2, Hes­­ser) hozta zavarba, így a REAC jelentős előnnyel zár­ta a félidőt. A vendégek a második játékrész közepén még mindig 13 ponttal vezet­tek, ám kipontozódott másik legjobbjuk, Kovács is. Az Építők nagy hajrába kezdett, fokozatosan ledolgozta hát­rányát, sőt az utolsó percek­ben a mérkőzés megnyerésé­re is volt ereje. Az „A” csoport állása: Kaposvári Táncsics—Video­ton 84:80 (47:50) Kaposváron Hevesi és Hor­váth, sérülés miatt, mindösz­­sze egy-két percet játszott, így a Videoton (Nagy 19, Szi­­lasi 23, Sáfrány 14, Major 10, Béres 10; csere: Hevesi, Horváth, Huber­t) jóformán csere nélkül küzdötte végig a mérkőzést. A második félidő­ben már korántsem dobtak a vendégek olyan pontosan, mint az első félidőben, így fejet kellett hajtaniuk az egykori Videoton játékos, a 30 pontot szerzett Szabolcs csapatának. Videoton—Volán SC 83:82 (41:40) A rossz rajt után a buda­pesti csapat ismét elővette szovjet vendégjátékosait, márpedig Szuhov és Gavril a magyar mezőnyben klasszis­nak számít. Velük megerősít­ve a Volán Székesfehérváron is nehéz ellenfélnek bizo­nyult. A második félidő kö­zepéig felváltva vezettek a csapatok, ekkor azonban a jutott, s ha üggyel-bajjal is, de kiharcolta a győzelmet. Izgalmasak voltak az utolsó pillanatok, amikor is a bi­zonytalan büntetődobásokat kétszer is oldalbedobásra váltották a fehérváriak Videoton 10 pont előnyhöz A világos mezben játszó Vo­lán az utolsó pillanatig ve­szélyes ellenfele volt a Vi­deotonnak (Nagy 14, Béres 14, Sáfrány 22, Szilasi 11, Major 20; cse­re: Huber 2). Az „A” csoport állása: SZEOL—Építők 98:67 (49:36) Szegeden 25:25-ig biztatóan tartották magukat a vendé­gek (Nagy Gy. 10, Kiss K. 8, Malcsik, Kiss J. 13, Csarnai 16; csere: Herczegh 12, Varga J., Varga G. 2, Fekete 3, Ju­hász 3), aztán úgyszólván el­lenállás nélkül megadták ma­gukat ... PVSK—Építők 91:72 (44:43) A másnapi hazai mérkőzé­sen az Építők (Nagy Gy. 8, Kiss K. 11, Kiss J. 15, Csar­nai 13, Herczegh 13; csere: Varga J., Varga G., Fekete 12, Malcsik, Kistelepi P.) az első félidőben még verseny­ben volt, szünet után azon­ban egykettőre elveszítette minden esélyét. 1. BSE­­ 12 12­­ 1113- 648 24 2. MTK-VM 12 11 1 961- 635 23 3. Pécs 12 8 4 990- 866 20 4. BEAC 12 7 5 890- 797 19 5. ZTE 12 6 6 777- 865­­ 6. Szekszárd 12 6 6 835- 768 18 7. AR Építők 12 5 7 822- 906 17 8. OSC 12 2 10 720- 928 14 9. Csepel 12 2 10 805-1126 14 10. Veszprém 12 1 11 719-1043 13 Férfiak: A sötét mezes BEAC jelentős magassági fölényben volt, mégis nyerni tudott az Építők Fotó: Rabáczy Szilárd 1. Bp. Honv. 12 12 1 1345- 859 24 2. Bp. V. Izzó 12 10 2 1001- 939 22 3. ZTE 12 9 3 1012- 895 21 4. Videoton 12 8 4 1037-1012 20 5. Sopron 12 7 5 1015- 965 19 6. Körmend 12 5 7 902- 981 17 7. H. Táncsics 12 4 8 915-1139 16 8. Oroszlány 12 3 9 902-1041 15 9. Volán SC 12 2 10 889-1008 14 10. I. PEAC 12­­ 12 901-1168 12 A „B” csoport állása: 1. Gönz­­ M. 12 11 1 1190- 838 23 2. MAFC 12 10 2 1038- 890 22 3. Pécs 12 8 4 1134-1029 20 4. Szeged 12 7 5 1043-1021 19 5. Csepel 12 7 5 1012- 972 19 6. BSE 12 5 7 883-1033 17 7. Baja 12 4 8 982-1059 16 8. AB Építők 12 3 9 946-1100 15 9. Eger 12 3 9 826- 979 15 10. Kecskemét 12 2 10 871-1012 14 Párbajtőr Első osztályban a Székesfehérvári Volán csapata Vasárnap Budapesten a Sportcsarnokban rendezték meg a II. osztályú párbajtőr csapatbajnokságot, amelyen nyolc csapat indult, köztük a Székesfehérvári Volán együt­tese. A tét nagy volt, hiszen a győztes jövőre a legmaga­sabb osztályban szerepel. Er­re legnagyobb esélye a há­rom válogatott kerettagot felvonultató Tatabányai Bá­nyásznak volt, ám mellettük a két éve még I. osztályban versenyző PEAC csapata is esélyesként indult. Nos, nagy meglepetést okozva, a Szé­kesfehérvári Volán SC együt­tese szerezte meg az elsősé­get, méghozzá veretlenül. A csoportmérkőzések során a Szombathely és a DVTK el­len fölényesen 9:3, 9:2 arány­ban nyertek. A négyes dön­tőben izgalmasan alakultak a mérkőzések. Az első találko­zón, a PEAC elleni 7:3-as pé­csi vezetés után, alakult 8:8- ra a végeredmény. A voláno­­sok tusaránya 18-cal jobb volt mint ellenfelüké, így ők let­tek a nyertesek. A következő találkozón is hasonlóképp bizonyultak jobbnak a szol­nokiaknál. Ezen a találkozón 7:8-ról alakították 8:8-ra a végeredményt és ezúttal 13- mal volt jobb a tusarányuk. Az utolsó találkozón a nagy esé­lyesnek tartott Tatabánya el­len 9:5-re nyertek. Mint az eredményekből is kiderült, nemcsak a vívótudo­mányukból, hanem küzdeni­­tudásból is jelesre vizsgáztak a volánosok, hiszen vesztett állásból is nyerni tudtak. Ez azt jelenti, hogy jövőre az I. osztályban versenyezhetnek. Akik ezt kiharcolták, a kö­vetkezők : Szabados Zsolt, Korponai István, Kéri László, Nagy Gyula, Szatmári László. A csapat edzője: Borbély La­jos. ­­ Z­­OLDAK