Fejér Megyei Hírlap, 2005. január (50. évfolyam, 1-25. szám)

2005-01-17 / 13. szám

8 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 2005. január 17., HÉTFŐ Félbeszakadt a bajnoki, mert nem volt labda Algír (mti) - Különös okból szakadt félbe egy élvonalbeli lab­darúgó-mérkőzés az algériai bajnokságban. A nézők olyannyi­ra elégedetlenek voltak a hazai csapat, a Mulandia Oran teljesít­ményével, hogy tiltakozásul minden lelátóra repülő labdát megtartottak, s miután a 75. percben nem maradt egyetlen tarta­lék játékszer sem, a bíró kénytelen volt lefújni a találkozót. A meccsen a vendég OM Ruissen vezetett 3-0-ra, s végül a liga is ezt a végeredményt hagyta helyben. Hedrick új világcsúcsa 3000 méteren Salt Lake City (mti) - Világcsúcsot ért el férfi 3000 m-en az amerikaiak világbajnok gyorskorcsolyázója, Chad Hedrick. A versenyző a 2002-es téli olimpia helyszínén, Salt Lake Cityben javította meg alaposan az eddigi legjobb időt: 3:40.88 perc alatt teljesítette a távot. A korábbi rekordot (3:42.75 p) a holland Gianni Romme tartotta 2000 augusztusa óta. Dorfmeister sikere, Götschl áll az élen Cortina d Ampezzo (mti)­­ Az osztrák Michaela Dorfmeis­ter nyerte a vasárnapi női lesiklást az olaszországi Cortina d'Ampezzóban rendezett alpesi sí Világkupa-versenyen. A má­sodik helyen honfitársa, Renate Götschl végzett, aki ezzel át­vette a vezetést az összetettben, a német Gerg és az amerikai Kildow előtt. Az összetett Vk állása 21 verseny után (még 14 van hátra): 1. Götschl, 2. Kostelic (horvát), 3. Dorfmeister. Agassi is indul Melbourne (mti)-Két ko­rábbi bajnok, a héten még sérüléssel, illetve betegség­gel küszködő Andre Agassi és Lindsay Davenport egy­aránt indul a ma rajtoló ausztrál nyílt teniszbajnok­ságon, a női mezőny 6. kie­meltjének, Jelena Gye­­mentyjevának a részvétele azonban még továbbra is kérdéses. A magyarok kö­zül Mandula Petra a 30. he­lyen kiemelt olasz Flavia Pennetta, Kapros Anikó az orosz Marija Kirilenko, Gu­bacsi Zsófia pedig az ameri­kai Lindsay Lee-Waters el­len lép pályára a nyitányon. Hazai pályán az ausztrál Lley­­ton Hewitt is esélyes Fotó: mti Szünet után: fel, támadás! Dunaferr NK: varázslatos második félidő a Valencia ellen Dunaújváros (ja) - Furcsa, de igaz: a dániai egygólos vereség görcsöt oldott a Du­naferr női kézilabdá­zóinál, így nagy elszántság­gal várták az újvárosiak a spanyol Valencia együttesét a szombati BL-mérkőzésen. Egy ide, egy oda - ez az adok­­kapok csaknem tíz percig tarott, mígnem a hazai publikum bána­tára egyre jobban érezni lehetett a „spanyol csizma” kínzó szorí­tását. És minden ziccert kihasz­nált a Valencia! Márpedig az adódott, hiszen jó pár technikai hiba is becsúszott a Dunaferr já­tékába (8-12). Már-már méretes zakót láttak sokan mindezt ta­pasztalva, ám a 21. perctől kez­dett kapaszkodni a hazai gárda. Pigniczki Krisztina adott min­tát: elindult, tört-zúzott, és gólt dobott. Valahogy ez a mentali­tás hiányzott a többiek já­tékából. Szerencsére csökkent a különbség Pálffy Zsuzsa sípszó előtti góljával. Kétgólos hát­rányban, de kettős emberelőny­ben kezdhette a hazai együttes a második játékrészt. És valamiféle varázslat indult be. Végre Kindl Gabi is gólt do­bott. Egál a 34. percben: 18-18. Majd öt perc múlva kettő ide (21-19)! S ettől a perctől már érezni lehetett: a Dunaferr já­tékosai nem engedik ki kezük­ből a győzelmet. Pálinger Kata­lin fantasztikusan feljavult. A beállt Kulcsár Anita szenzációs beálló játékot produkált. A 44. percben háromra nőtt a Duna­ferr előnye. Időt is kért az egyre hisztisebb spanyol mesternő. De csak annyit tudott elérni, hogy mivel botrányt okozott, a szlo­vénok a nézőtérre vezényelték piros lappal. A Dunaferr nyitott védekezése, a három-kettő-egy, zéró sanszot adott a hispán hölgyeknek. Ez a fal egyáltalán nem volt nevezhető spanyolfal­nak, „kőből” épült. A Valencia vérprofi kézilabdázói szabályo­san felőrlődtek a hazai hatosfal előtt. Az 54. percben Gáspár góljával már 32-22, azaz közte tíz! S ha ez a szégyen nem is tar­tott tovább a vendégek számára, parádés harminc percet produ­kálva fektette le ellenfelét a Du­naferr, akár a spanyolnátha a ki­merült pácienst. Kiss Szilárd: - A szünetben egyszerűen nem jutott eszembe más mondanivaló a lányoknak: törjétek derékba őket...­­ Sokat tudunk már Lopezékről, hiszen évről évre kihúzzák nekünk őket. Többek között az sem újság, hogy gép­­szerűen működő profi gárda, amely kegyetlenül kemény, vil­lámgyors és kíméletlenül robo­toló társulat. Borzasztó nehéz ellenük kézilabdázni. Kiss Szilárd mesteredző csak annyit nyilatkozott a legjobb szlovén bírók sípjele előtt: - Po­kolian nehéz egy óra elé nézünk. Ütközni, futni, ütközni, futni... Dunaferr-V­alencia 35-28 (15-17) Dunaferr Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Repen­­sek, Poreznik (szlovénok). Dunaferr: Pálinger -PÁLFFY 5, RADULOVICS 9 (4), Ferling 3, Bohus 1, Kindl 1, Nagy 3. Csere: Cracana (kapus), Németh, PIGNICZ­KI 5, GÁSPÁR 3, Vincze, Bu­­lath, KULCSÁR 5. Veze­tőedző: Kiss Szilárd. Astros Sagunto: LOPEZ - GUEROLA 7, Aguilar 3, Mangue 2, Gomez 3, MED­VED 7 (3), Oncina 3. Csere: Navarro (kapus), Benzal 2 (2), Rubio 1, Sabada, Cuad­­rado, Del Olmo. vezetőed­ző: Cristina Mayo. Kiállítás: 14, illetve 16 perc. Hétméteres: 5/4, illetve 6/5. Pálffy Zsuzsa 5 gólt lőtt a spanyoloknak Fotó: Wohlmann Átlépték a küszöböt, felnőtté váltak A női kézilabda EHF Kupában: Cornexi-Alcoa-HSB Holding-Frankfurt HC 27-23 (13-13) Székesfehérvár (nos) - A szurkolók régóta vártak arra a pillanatra, ami szombaton este eljött: a fehérvári női kézilabdacsapat nagyszerű játékával és főként véghajrá­jával, kiverte az EHF Kupá­ból a német bajnokot.­ ­ Miközben az ön­bizalomtól duzzadó frankfurtiak elkezd­ték a bemelegítést a visszavágóra, Balássi Imre, a Köfém SC elnöke bejelentette, hogy a fehérváriak szombattól kezdődően Cornexi-Alcoa- HSB Holding néven lépnek pá­lyára a továbbiakban. Az újabb névadó jelentős anyagi támoga­tást nyújt a csapatnak, s az a cél­ja, hogy az utánpótlásnevelést kiemelten kezeljék. A felek 3 éves szerződést írtak alá. Köfém sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Kamisevski, Nikolovski (macedónok). Cornexi-Alcoa-HSB Hol­ding: SUGÁR - BALOGH 4, Kordyuki, Szabó V.,SITI 6, KENYERES 1, LŐW 2, cse­re: VÁMOS 7, Őri, TÁPAI 5/3, Tóth 1, Uljanich. Vezetőed­ző: Szabó Edina. Frankfurt HC: KLIM­ - Tyi­­honovics 3/1, NEUENDORF 4, Sommerland, JOCHIN 2, SZANKA 8, Hering 1, csere: Schalke (kapus), Olsson 1, Geschke 3, Simonsen. Ve­zetőedző: Thomas Horlyk. Hétméteres: 3/3, illetve 4/2. Kiállítás: 6, illetve 6 perc. Az eredmény alakulása, 6. perc: 3-4, 12.: 5-5, 19.: 8-8, 27.: 11-11, 36.: 16-14, 45.: 21-18, 55.: 25-20. Szabó Edina, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding vezetőedzője: - A mérkőzés előtt főként arra koncentráltunk, hogy a szurko­lóink előtt nyerni tudjunk. Nagyon boldo­gok vagyunk, hogy ez sikerült, s egy na­gyon jó Frankfurt ellen továbbjutottunk. Úgy vélem, hogy elsősorban a kinti talál­kozón dőlt el a továbbjutás sorsa. Thomas Horlyke, a Frankfurt HC ve­zetőedzője: - Esélyesként nagy önbiza­lommal készültünk a visszavágóra, ám azt kell mondanom, hogy a két találkozó alap­ján a fehérvári csapat teljesen megérdemel­ten harcolta ki a továbbjutást. A Cornexi védekezése nagyon meglepett minket. A németek kezdték a találko­zót, ám az első gólt Kenyeres lőtte, amire Szrnka válaszolt. Fej-fej mellett haladt a két csa­pat a hallatlanul kemény küzde­lemben, ezért is volt feltűnő, hogy az első büntetőre a 16, míg az első kiállításra a 20. percig kellett várni. Az első félidő nem is a játék színvonaláról szólt, gyúrta, gyömöszölte egymást a két rivális, illetve a játékosok a parkettán. Az is látható volt, hogy alaposan felkészültek a másikból, így sok meglepetést nem okoztak egymásnak a fe­lek. Hazai részről gondot csak az okozott, hogy Szrnka több­ször is betalált a kapuba, vagy ha őt kivédekezték, akkor Neuen­dorf volt az ügyeletes gólvágó. Egyik csapat sem tudott meg­lépni a másiktól, a fehérváriak főleg azért nem, mert Klim­ többször is bravúrosan védett, vagy ha mégsem, akkor a kapufa segítette ki a hálóőrt. Az első félidő, Vámos gólja után így döntetlennel zárult. Aztán kö­vetkezett a második felvonás, s kiderült, hogy Szabó Edina alaposan megkeverte a lapokat. Ugyanis a fehérváriak áttértek a 4-2-es nyitott védekezésre, ami annyit jelentett, hogy Tápai és Balogh kijött emberfogásra, s így kizárták a játékból Szrnkát és Neuendorfot. Felettébb koc­kázatos elképzelés volt ez, hi­szen a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata soha nem alkal­mazta még ezt a taktikát. Ám a lányok maradéktalanul végrehajtották az utasítást. A védekezés működött, s a táma­dások befejezése is pontosabb lett. Arról már nem is beszélve, hogy Sugár Tímea varázslatok sokaságát produkálta a kapu­ban, így a ziccerek mellett két büntetőt is hárított. Tombolt a Fotex műsorközlője, a Veszp­rémből „importált” Mosonyi Jó­zsef által fanatizált nézősereg. Az utolsó 8 perc aztán maga volt a tökély, hiszen Sugár parádéja után, Balogh ejtésével már je­lentős (26-20) volt a hazaiak előnye. A Frankfurt ugyan még nem adta fel a harcot, de már csak szépíteni tudott az álláson. Igaza lett Szabó Edinának, tény­leg eljött az igazság pillanata... A hazaiak üdvöskéje, Szabó Vali (labdával) lövése után a labda a kapufán csattant Fotók: Fási Eb-előselejtező: magabiztos magyar siker Székesfehérvár (FMH-infor­máció)­­ A szerdai, nicosiai 27 gólos siker után, a szombati visszavágón 34-21 (19-11) arányban győzött a megfiatalí­tott magyar férfi kézilabda-vá­logatott Ciprus ellen. A dabasi találkozón a vendéglátó együt­tes - Fazekas - Tombor 4/1, Nagy L. 3, Buday 4/1, Sándor 2, Ily­és 6, Iváncsik G. 4, csere: Szente (kapus), Laluska 1, Her­bert 2, Katzirz, Harsányi 1, Törő 4, Frey J. 3 - ugyan egy kissé fá­radtan játszott, de a győzelmet semmi sem veszélyeztette. A magyarok csütörtökön, 20.30 órakor Olaszországban lépnek pályára, s vélhetően a fehérvári Tombor, illetve az újvárosi Sándor és Császár is utazik. EHF Kupa: ki lehet a rivális? Székesfehérvár (nos) - Miu­tán a Cornexi-Alcoa-HSB Hol­ding együttese a BL-ből kiesett Frankfurtot verte ki az EHF Ku­pából, így a keddi sorsoláson vélhetően a felsőágra kerül. Er­ről tájékoztatta lapunkat vasár­nap Balássi Imre, a Köfém SC elnöke. Ez azt jelentheti, hogy például a kettős győzelemmel továbbjutott Ferencváros mel­lett, akár dán, francia, vagy nor­vég csapat is a fehérváriak ellen­fele lehet, az EHF Kupa követ­kező, februári fordulójában. Addig is, Sitiék szombaton a Vác csapatát fogadják bajnokin.