Friss Ujság, 1935. november (40. évfolyam, 250-273. szám)

1935-11-26 / 269. szám

FRISS UJLÁCs 1935 november 26, kedd feSIDORX. Magyarország futballcsapata harmadik lett az Európa Kupában Magyarország—Olaszország 2:2 (1:0) Milánóban harmincötezer néző előtt találkozott a magyar és az olasz vá­logatott csapat a harmadik Európa- Kupa döntőjében. A játék nagy ré­szében az olasz csapat támadott töb­bet, de a magyar csapat nagy lelkese­déssel igen értékes döntetlen ered­ményt csikart ki az otthonában játszó olasz csapattól. A magyar csapat, sze­rencsésebb és bátrabb összeállítás mellett, győzhetett volna. Olaszország csapata a döntetlen eredmény alapján másodszor és így végleg megnyerte az Európa-kupát. Magyarország tehát harmadik lett, ellentétben azzal az itthoni indokolat­lan s külföldön ismeretlen vélemény­­nyel, amely szerint holtversenyben másodikak lennénk az osztrákokkal. Az oszrákok gólaránya ugyanis jobb, már­pedig a gólarány a döntő a be­fejezésnél. A játék erősen felázott pályán, a nemzeti himnuszok elhangzása után in­dult meg. A magyar válogatott az első percekben elfogódottan játszott. A 4. percben sarokrúgás volt Olaszország .Illért­ A 8­ percben Sáros­ nagy hely­zetet hagyott ki. Ettől kezdve az ola­szok némi fölénybe jutottak és több veszélyes támadást vezettek. A 12. perc­ben Sárosi négy lépésről hibázott. Vál­tozatos játék után, amely nem volt erős iramu, a 21. percben­ Sárosi kapu fölé fejelte a labdát. A magyar csapat lassanként magára talált, idegessége elmúlt, azonban csatársora továbbra­ is puhán játszott. A 31. percben Szalay megsérült, kiállott, de rövid idő múlva visszatért. Rövid m­­agyar fölény után a 38. percben Demaria lesállásból gólt rúgott, amelyet a bíró nem ítélt meg. A közönség hatalmasan tüntetett elle­ne. A 41. percben Monti lövését fogta Szabó, a 42. percben Titkos jó helyzet­ben rontott, majd ezután a magyar csa­pat Monsegro hibájából, sarokrúgás­hoz jutott, melyből Sáros­ szép fejessel megszerezte a vezető gólt (1:0). "A következő akciónál Cseh hibázott. Az olaszok ellentámadásánál Szabó levegőben úszva fogta Demaria veszé­lyes lövését. A második félidő 24. per­cében Monti szökteti Collausit, aki ki­cselezte Sternberget: Szabó kétségbe­esetten rohant ki kapujából, de Colaussi mellette kiegyenlített (1:1), védhetetlen góllal kiegyenlített (2:2). A gól lelket önött a magyar csapat­ba, amely ettől kezdve újraéledt és át­vette a játék irányítását. A 42. percben Sárosi—Cseh—Titkos akcióból utóbbi közvetlen közelről kapu fölé rúgta a labdát. A 44. percben Markostól Vin­céhez került a labda, akinek hatalmas lövése kapufáról pattant vissza. A magyar csapat védelme nagy munkát végzett. A fedezetsorban Sza­la­yi és Turay emelkedett ki. A csatár­sorban Sárosi szünet előtt bágyadtan játszott, a második félidőben azonban ragyogó formát mutatott. A két ösz­­szekötő közepesen játszott, sőt Cseh­ kapkodott, a szélsők közül Markos volt jó, Titkos öreg utasai­ mozgott. Az olasz csapat, melynek csatársora volt a legjobb része, némi csalódást keltett. Védelme kitűnő volt, fedezet­­sorában Monti játéka emelkedett ki, míg a csatársorának legveszélyesebb tagja Colaussi balszélső volt, Demari is­ jól dolgozott, míg Meazza nem volt oly veszélyes, mint máskor. — Wütt­­rieb svájci bíró kitűnően vezette ,a mérkőzést. A III. Európa Kupa végeredménye: 1. Olaszország8 5 1 2 18:10­­1 2. Ausztria8 3 3 2 17:159 3. Magyarország8 3 3 2 17:169 4. Csehszlovákia8 2 4 2 11:118 5. Svájc8 1 1 6 13:243 Az amatőrfront eseményei I. osztály. Pártos-csoport: Elektro­mos—FTC 3:2 (2:1), MAFC—WSC 3:1 (2:1), SzFC—„38“ FC 3:0 (0:0), MTK— Fér. Vasutas 5:3 (2:2), EMTK—Köb. AC 3:2 (2:0), BMTE—BSE 5:2 (2:1), — JUró-csoport: UTE—B. Vasutas 1:0 (0:0), ZSE-Postás 3:2 (2:0), BSzKRT -RSK 5:3 (1:2), Pamut—HAC 3:1 (3:0), PTESC—TLK 7:1 (1:0), Testvériség— Turul TE 2:2 (1:0). II. osztály, Stobbo-csoport: Főv. TKör—BRSC 5:1 (1:0), CSE—Autótaxi 3:2 (1:1), P. Törekvés—ZAC 3:2 (2:1), MFTR-UTSE 3:1 (2:1), III. ker. TVE —Pannónia 3:3 (3:2), VI. ker. FC— RTK 2:0 (0:0). — Kárpáti-csoport: BEAC—SzAC 1:1 (1:1), Hungária— KTC 3:0 (1:0), Cs. MOVE—Köl. FC 4:1 (2:0), Drasche—BTC 1:0 (0:0). III. osztály, Springer-csoport: Ganz TE—I. ker. SC 2:2 (1:0), Vérhalom— UTE 2:1 (2:1), Féltén—Kalapos 2:2 (2:1), UFC—Spárta 2:0 (0:0), B. Test­­vériség—NSC 2:1 (1:0), BSE-LTE 3:0 (2:0). — Malaky-csoport: NJTC—FSE 3:2 (2:0), Fér. Kaszinó—MFOE 6:1 (1:1), ÉTV—KTK 4:0 (1:0), X. kér FC —SzETC 3:0 (1:0), MPSC—REAC 3:2 (­2:1), KSC—Hálókocsi 2:1 (1:0).­­Oprée-csoport: BTK-ZsTE 4:3 (2:1), VI. ker. SC-UMTE 2:2 (1:1), UVASC —PSC 1:1 (0:0), MÁV Előre—PMTK 4:0 (2:0). IV. osztály. Első csoport: •­RESC— ULK 6:1 (2:0), URAK—T. Előre 2:2 (1:1), Juta—KARC 2:0 (2:0), P. Re­mény—BMTE 5:3 (5:2), MPSC—PSC 11:2 (6:0). — Második csoport: P. Ipa­ros—ETSC 3:1 (3:0), P. Juta—Húsos 3:2 (1:2), Cs. MOVE—Valéria 9:0 (3:0). — Harmadik csoport: SzTE—JIKSE 2:0 (1:0), MKB—Est 1:1 (1:0), BSzKRT —Fér. Vasutas 6:0 (4:0), MÉMOSz—X. ker. Remény 3:1 (1:1). — Negyedik csoport: KAOE—Féltén 2:1 (2:1), GSE -Uránia 1:0 (1:0), BRFC—Kelenvölgy 2:2 (1:1), M. Textil-BSC 4:0 (1:0), GSE—Függetlenség 5:1 (2:0). Vidéki eredmények Vidéki eredmények Déli alszövetség, I. osztály: KEAC -KAC 3:2 (0:1), HMTE—MÁK 3:3 (2:2), SzAK-MSTVE 0:0, SzVSE-KTK 3:2 (2:2), SzTK-Reménység 5:3 (3:2), M­TE—M. Textil 3:1 (2:1), Turul- GyTE 3:1 (1:0). . Délnyugati a­­­szövetség, I. osztály: PEAC—PETC 2:1 (2:1). Keleti alszövetség, I. osztály: DVSC —J­VSE 5:2 (2:1), DKASE-P. MÁV 2:0 (0:0), NyVSC—BUSE 3:2 (1:2), MTK -NyTVE 2:2 (1:0). Középmagyar alszövetség, I. osztály : VSE-RTE 3:0 (0:0), BTSE-LASC 3:0 (0:0), TVSC-SzAK 8:0 (5:0), DAC­­BAC 3:2 (2:3), ,­­ felerjen többé egyáltalán nem jutottak szóhoz. Szórványos lefutásaikat a né­met hátvédek biztosan­­rombolták... A második félidőben némileg megválto­zott a játék képe. A németeket kifá­rasztotta a pálya mély talaja, a ma­gyar csapat felállításán pedig változ­tattak. Velkei helyére Takács állt be. Ebben a félidőben a németek öt gól­jával szemben négy magyar gól esett. Rövid hírek mindenfelől Vasárnap az Üllői úti pályán ját­szották le a német—magyar kézilabda válogatott mérkőzést. A németek 17:4 (12:0) arányban hatalmas győzelmet arattak a magyar csapat fölött, amely gyengén játszott. A németek technikai fölénye már az első­ percben kidombo­rodott, mégis az első veszélyes táma­dást a magyarok vezették, de ettől kezdve a magyarok a játékidő első A magyar kézilabda válogatott csapat súlyos veresége Kugliverseny volt vasárnap Bécs­­ben, még­pedig nemzetközi viadal. A m­agyar—osztrák kugliküzdelem re­­vánsküzdelmét vívták le, amelyben ez alkalommal a magyar csapat győzött. Kraszner Vilmát és Unghváry Babát ünnepelték a Chizár András süket­néma otthonban abból az alkalomból, hogy a londoni süketnéma­ olimpiászon világsikert szereztek a­ magyar név­nek. Kraszner Vilma a 100 méteres gyorsúszásban világbajnok lett, Ungh­váry Baba pedig második. Újabb világrekordot úszott a csiká­­gói Kiefer. Kopenhágában saját, Bu­dapesten felállított, 400 méteres hát­­úszó világrekordját döntötte meg. És­pedig 5:22.6-os eddigi­ világrekordját 5:17.8-ra javította. Alig kezdődött meg a játék, máris újabb olasz támadás bontakozott ki: Meazza-Demaria-Monti volt a labda útja, utóbbi húsz méterről hatalmas lövéssel a meglepett Szabó mellett ve­zetéshez juttatta csapatát (1:2). Az olaszok ekkor döntő fölénybe kerültek. A magyar csapat csak nehezen tudta idegességét leküz­deni és védelme több veszélyes támadást csak szerencsével hárított el. A 33. percben Sáros­ Mar­kost szökteti, Cseh lövését Ceresoli Sá­ros f­elé ütötte, aki zses SZmSzFXJB A BSzKRT nyerte a 25 km-es távfűtő versenyt A BSzKRT győztes csapata álló sor (balról-jobbra): Kucsera, Kővágó, Cser; térdelő sor: Csaba és Székely, 41 S házinyilHenyésztss pénzt hoz a házhoz vegye meg a Ny mr 13 ny é­­s­z t é­s_ Kátéja elmil szakkölnyvet. Ára 60 fillér. Kapható a Friss­­Újság kiadóhivatalában, Budapest, VI., Nagymező ucca 3. Az összeg postabélyegben való beküldése esetén a kiadóhivatal a könyvet portamentesen megküldi. Évente párnáz pengőt jöve­delmez a nyúltenyésztés! ! )( Új maratoni világrekord, Osakaban Shinicki Nakamura japán futó a mara­toni futásban 2 óra 29 perc 55.5 másod­­perces világrekordidővel győzött. )( Az első ötven kilométeres gyalogló­verseny. A Magyar Atlétikai Szövet­ség vasárnap rendezte a­­ népligeti nagykörben Magyarország első ötven­kilométeres gyalogló -bajnoki ver­senyét, amelyben nyolc versenyző in­dult. A bajnoki címet Jánosi Rezső (MÁV) nyerte 5 óra 03 p 13 mp orszá­gos rekordidővel. 2. Farkas (FTC) 5 óra 12 p 41 mp. 3. Hajdú (FTC), 5 óra 18 p 30 mp. 4. Garami (FTC), 5. Welsch KAOE.­­ Ugyanakkor rendezte az UTE 25 kilométeres csapatversenyét, amelyben két csapat indult 12 futóval. Első lett a BSzKRT csapata 27 ponttal 2. pedig az UTE 28 ponttal. Egyénileg első Kővári (BSzKRT) 1 óra 29 p 69 mp. 2. Manréri (UTE) 1 óra 29 p 14 mp. 3. Szilágyi (UTE) 1 óra 31 p 13.4 mp. )( Attila—Soroksár 3:3 (3:3). A Mis­kolcon lejátszott bajnoki mérkőzés, a két csapat erőviszonyainak megfele­lően döntetlenül végződött, bár szeren­csével bármelyik megnyerhette volna. Az első félidőben az egyik csapat sem került a másik fölé, a második játék­időben már a Soroksár nagy fölénye domborodott ki, ha gólt nem is tudott a csapat elérni. )( Profibajnokság: Nemzeti—Vasas 5:2 (2:1), Vác FC—Erzsébet 3:1 (2:1). )( A Testvériség ifjúsági birkózóver­­senye. A Testvériség vasárnap rendezte országos ifjúsági birkózóbajnoki ver­senyét a következő eredményekkel: Pe­helysúly: Bús (UTE), Könnyűsúly: Tóth (UTE). Kisközépsúly: Kiss (Törekvés), Nagyközépsúly: Serfőző (B. Vasutas), Nehézsúly: Zörgő (TE). Szerelemhegyi Jenő, a MASz al­­elnöke átadja a bajnoki érmet Já­nosi Rezsőnek, az 50 km-es távgya­loglás győztesének. Rendkívüli kedvezményes áru fürdőlesyek FRISS ÚJSÁG olvasói részére a HUNGÁRIA _ OL . tvgn . FÜRDŐBEN valamint a' SZEDI IH BMK­aIM (Rácfürdő. I., Hadnagy ucca 6—10) rádiumon úri és női gőzfürdőjébe. 104 pengő helyett —•84 literért, (fehérneművel együtt) .• Kaphatftfc a fiiHaiMban y!.,R8gymCZB UCC3 3